Jeepers Creepers 2

• USA Jeepers Creepers 2 (více)

Jednou za 23 let se probudí zlo a 23 dní se krmí na lidech...
Parta teenagerů - basketbalistů a jejich trenéři se vracejí školním autobusem po odlehlé dálnici ze zápasu domů. Po cestě praskne pneumatika, autobus se stane nepojízdným a basketbalisté zůstanou odříznuti od civilizace. Blíží se noc a krvelačné monstrum se zrovna po 23 letech probudilo. A má hlad. Velký hlad... (vw.cobra)

pravdovravny

Ja neviem, kde sa stala chyba. Vôbec to nemá žiadny náboj, napätie a pocity strachu ako pri jednotke sa skoro nedostavili, slabé dve hviezdy. ()

lykan9

Bohužel nemohu konstatovat takovou spokojenost jako u prvního filmu. Ne že by se jednalo o špatný horor, ale bohužel zajímavost se již vytratila a rozšířením postav (obětí) byl potlačen i pocit sounáležitosti s jejich osudy. Toto by člověk čekal až tak od čtvrtého nebo pátého filmu, ale rozhodně ne u prvního pokračování. ()

VanTom

Naháněná nezničitelného létajícího strašáka sice zaplašila klišovitou žánrovou nudu slušnou řemeslnou akcí, jak se nerovné role otáčely (studentský basketbalový tým v autobusu vs. hladový Freddy s křídly vs. pomstychtivý otec s harpunou), to ale celkovou hloupost scénáře nevykompenzovalo. Jako sůl chyběly záměrný nadhled a ironie. ()

Ravi

Dvojku snad ani nelze brát jako čistý horor. Dopadlo to zcela jinak. Nevím, jestli to režisér tak chtěl, ale vyšla z toho taková hororová parodie sama sebe. Dvojku jsem viděl jako první a viděl jsem ji v kině, takže jsem si myslel, že je to tak natočené schválně. V tu chvíli se mi to moc líbilo a dal bych tomu klidně 5*. Jenže pak jsem se koukl na první film a to můj přístup pozměnilo. Koukl jsem se znovu na dvojku a v kontextu s jedničkou je špatná. Avšak jako samostatný film funguje dobře. Krom toho je tu několik scén, ze kterých mě mrazilo nehledě na celkový pohled (strašák v poli vs. kluk, noční střelba z auta na dravce). Celkově vzato je druhý film velmi dobrý sám o sobě a mizerný jako pokračování, ale 65% = 3/5 tomu dám. ()

ABCD Marta

Zábavnější a v mých poloslepých očích o třídu lepší než jednička, a to i přes ten mainstream, kdy se parta mladých vydá cestou necestou, kde potká bestii nečestnou... ()

Kosmik 1

Nějak moc hvězdiček na tom americkém nebi. :-) Já jich ale rozhodně tolik nedám, stejně by o rudé hvězdy neměli zájem. Není to sice až takový průser, vzhledem k tomu, že se jedná o klasickou vyvražďovačku. Místy však nastávají bohužel trochu úsměvné momenty, místo toho, abych se bál (pohled Creepera do autobusu, bezhlavý tanečník). Opět nelogické chování postav. Dospělí se kupodivu chovají hůř než děti. O něco slabší než první díl a dávám slabé 3*. No alespoň, že ten Creeper vypadá k světu. 50% ()

drackula

Dosť odfláknuté pokračovanie. V jednotke fungovala dvojica, sem ich dajme teda 20. V jednotke bol fajn moment keď Creeper začal lietať, tak tu nech lieta nonstop. Potvorka stratila štýl, už bola skôr len paródiou samého seba. Škoda. 50% ()

Almásy odpad!

to co tak skvele nacla jednotka to dokonale pochovala absolutne nelogicka, stupidna sprostost s dvojkou na konci. ()

Philoun1

Jak u jedničky tak u dvojky byl celkem dobrej začátek a chvílema sem se i trochu leknul ale ke konci už to je zas jen tak trochu vyvražďovačka kde se ten mutant objevuje furt takže si na jeho ksicht zvyknu a už se vlastně nemám čeho lekat. ()

pfa

Proti tomuto je tedy Jeepers Creepers vynikající horor. Klasicky zkažená špatná "dvojka". Čili, podívat a vyhodit... [1/1O] ()

Jello Biafra

Laciné a predviedateľné pokračovanie je plné klišé, stupídných dialógov a nesympatických postáv. Zatiaľ čo v minulom diele pôsobilo hlavné monštrum desivo, tu je už okukané a pôsobí amatérsky. V každom prípade nebrať pretože sa budete skorej nudiť než báť. ()

solskjaer

Začátek filmu, kdy vám vypravěč prozradí, že 23 jaro a 23. se přijde najíst, je snad ten nejstupidnější začátek co jsem kdy viděl, a to jsem se na pokračování pro mě docela překvapivého prvního dílu těšil, ale skutek utekl hodně daleko a rychle... Nechápu, proč jde vůbec o pokračování, když to má společného jen hlavního ptakozoombie a jednu postavu (myslím tím tu holku co se jí pořád něco zdá, ale bůhví jestli to je vůbec ona , protože tvůrci se tím nezabývali to nějak blíže specifikovat a z děje to teda vůbec nevyplynulo). Jednička mě překvapila a uhranula hlavní nestvůrou hlavně pro své tajemno a hrůzu kterou naháněla, ale v pokračování mi přišla jako komická figurka jak ze špatného cover komiksu o Batmanovi, bylo ji všude plno a téměř každý záběr směřoval na ni, oproti jedničce, kde ji do tváře jde vidět pouze chvilku a poskrovnu, a to právě ve mě budilo tu tajemnou hrůzostrašnou atmosféru. Scénář filmu je absolutní propadák a největším trnem v oku diváka, jež se okrádal o drahocený čas a koukal na toto vyloženě zbytečné pokračování Jeepers Creepers. K závěrečnému pokusu o vzlétnutí hlavního záporáka bych přirovnal celý film ... snaží se co nejrychleji vzlétnout do výše, ale padá ještě rychleji a s mnohem větší ostudou. Laciná fraška!!! ()

Anticque

Tady nemám slov, ze dvojky udělali tradiční béčkový vyvražďovák, kde si mladá školní partička sedí pohodlně v autobuse, a ten si s nima dělá co chce, film je spíš komediálního rázu, k horroru to má hodně daleko, je to spíše humorný slaďák, kde o vtipné pasáže není poptávka. Jak tomuhle mohl dělat Coppola producenta, to nechápu. Jestli udělaj trojku, tak doufám, že se vrátí k původnímu stylu z jedničky, jinak na to nemá cenu koukat...Tady tenhle film člověka rozbrečí né ze strachu, ale z nudy. Děte se bodnout. ()

The Viper

Parádní začátek. Filmu nechyběla skvělá atmosféra ani slušné tempo, které se postupem času snižovalo. I přesto sem byl svědkem famózního konce. Pro mě rozhodně nadprůměrný hororový kousek a svým způsobem lepší jak jednička. ()

OughJay

Druhej díl považuju možná za ještě povedenější, než ten první. Možná je to kvůli mejm antipatiím k Justinu Longovi, nebo tím, že jsou tu dvě scény, který si pamatuju už od tý doby, co jsem to viděl poprvý. Shodou náhod je to scéna hned první, se strašákem na poli (vážně už teď chovám ke strašákům respekt) a scéna poslední, kdy je Creeper přibitej ve stodole ke zdi a čeká se na to, kdy se probudí... Pro mě je to jeden z nejlepších filmovejch závěrů vůbec. Prostředek filmu je jen o nahánění a zabíjení, nicméně najde se spoustu míst který maj svý kouzlo. Třeba takový nandavání nový hlavy... Sérii Jeepers Creepers mám prostě z hloubi duše rád. :) Darry Jenner: "Every 23rd spring, for 23 days it gets to eat." Minxie Hayes: "Eat what?" Darry Jenner: "Eat us." // Girl: "When'd you kill it?" Taggert: "About twenty-three years ago." Boy: "You waiting for something?" Taggert: "About three more days, give or take a day or two." ()

herr_carter

Jako úplná sračka to vyloženě není, ale že to mělo pevnější a tvrdší konzistenci, to se taky říct nedá..mělo zůstat u jedničky, kde aspoň účinkovali "normální" herci.....až asi na dvě hustý lekačky mi film přivodil spíše úsměvy................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Chris Wulf odpad!

Totální kravina. Možná si Salva myslel, že když Schumacher dokázal natočit film v telefonní budce, tak že v autobuse to nemůže být problém. Ale trochu se přepočítal...trochu víc. Kdyby byli herci alespoň trochu lepší herci a příběh byl propracovanější (Salva by se mohl učit třeba od Spielberga - Největší strach máme z toho, co nevidíme), tak by se na to možná dalo i koukat. Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku, ale potom, co jsem viděl konec, který opět naznačil, že by tahle ubohost mohla pokračovat, jsem si to rozmyslel...tohle vážně už vidět nechci! ()