44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu (TV film)

44 Minutes: The North Hollywood Shoot-Out

44 minút: Prestrelka v severnom Hollywoode

Krimi / Drama

USA, 2003, 105 min

Ani neviem akou zhodou náhod sa mi tento film dostal do rúk, ale musím povedať, že škoda, že išiel len do TV! Aj keď nevyužil svoj plný potenciál, myslím, že celkom ušiel. Film sa podobá americkým dokumentom o polícii a epizódam polícia pátra. Ak sa toto ale natočilo podľa skutočnej udalosti, tak klobúk dole tím, čo to prežili. 60%.(1.5.2006)

Nevím důvod, proč tu někdo píše, že je film zdlouhavý. Mě to nepřišlo, ba naopak. 44 minut má slušný spád a je obsazen sympatickými herci, kteří odvádí kvalitní výkon. Líbilo se mi dokumentární pojetí celého příběhu a i když si událost nijak ve zprávách nepamatuji, výkony policistů mě ohromily - pokud se tedy 44 minut drželo skutečnosti.(15.3.2009)

Dva borci z posilky přepadávaj obrněný vozy ale jednou se jim troche zvrtne plán a tak nezbývá než zkusit nějakou novinku.Udělají banku ale způsobem jakej nemá obdoby.Vyzbrojený jak na 3.světovou válku vtrhnou do místní komerčky a do konce filmu nesundají prst ze spouště.Všechno se totálně podělá,přijíždí celá policejní stanice a zbejvá jediná možnost jak se odtamtud dostat.Hoši nabijou kalachy a na parkovišti před bankou rozpoutají inferno.Film se nijak nezaobírá historií obou psychopatů ale soustředí se vyloženě jenom na posledních pár hodin jejich života.Škoda že to mělo až moc televizní look ale musim pochválit Bryniarskiho i Taktarova protože z nich jde maximální respekt.Ani Madsen jako hodnej nebyl špatnej.Prostě čekal sem hroznou chujovinu ale velice příjemně mě tahle střílecí záležitost překvapila.(16.11.2015)

• PROCESOR

Že policajti v Hollywoodu dávají jenom pokuty za špatný parkování, měl zřejmě ukázat, tento „polo dokument“. Film prý vychází ze skutečné události. Máme tady přepadení banky, kde jsou 2x týpci ozbrojeni samopaly. Mají neprůstřelnou vestu a jsou pěkně „vycpaní“. K bance se sjíždějí policisté v sáčku, slunečními brýlemi na nose a pomalu kafíčkem v ruce. Jasně, že má jenom pistolku a žádnou vestu. Když už to snímá i vrtulník a běží tak live přenos v tv, tak se tam sjíždějí další a další policisté, ale všichni jsou přesně takhle „ozbrojeni“. Nikoho nenapadne říct, „Hele náčelníku jedu tam, nebyla by jedna vestička a nějaká puška?“. Ne to asi na policejní stanici ve zbrojním skladu nevedou, tam mají asi jenom bločky na pokuty. Jak si jinak vysvětlit, že padouši ničím nekryti si vykračují a nikdo je není schopný zasáhnout do hlavy-ruky-nohy. Asi mají střelby jednou za půl roku. Když velitel zásahu asi po 20. minutách vidí, že je pistolkami nezastaví, tak zavelí, aby šli do vedlejšího obchodáku, kde prodávají zbraně, nějaký ty pušky koupit. Slyšíte dobře. Vydají se dva nejmladší sboru a cestou koupí od bezdomovce vozík, aby to uvezli. V obchodě se strašně diví, jaký že se to legálně prodávají zbraně, asi do tý doby viděli jen svou pistolku. Ale v klidu na cestě k bance už se řítí SWAT elita elity, škoda, že uvízli v zácpě. Asi tak za půl hodiny je napadne, že by mohli použít houkačku a jet po chodníku. A protože mají strašnej fofr jeden z nich si nestačil vzít ani kalhoty, má na sobě jenom nějaký modrý bermudy či co to je, ale neva konečně adekvátní odpověď na padouchy co si hrdě vykračujou, jako na přehlídce. Minimálně mají vestičky a dlouhý zbraně odpovídající ráže. A do toho neustále běží prostřihy na tváře policistů, co vzpomínají a říkají oduševněle“ Dělal jen svou práci, nikdy bychom se nestáhli“ a další kecy. Není to film, ale jenom přestřelka, proto sem Vám schválně neřekl závěr…Ale jinak jsou nejlepší na světe o tom žádná!(24.6.2018)

Proč tak vysoké hodnocení? Jeden z mála filmů, kde se zbraně a policejní jednotky chovají opravdu realisticky. Spousta jiných filmů co dobývá kina by mohla jen tiše závidět. Ani chvíli jsem se nenudil. Malá poznámka: V realitě je problém z pistole na 25 metrů ten terč aspoň trefit a to se člověk soustředí.(10.2.2007)

• - Policajti Richard Massa, Don Anderson a Steven Gomez, ktorí sa podieľali na zneškodnení Emila Matasareanu, boli vyznamenaní Medailou za statočnosť. (Smok)

• - Scény na uliciach v obytnej štvrti, kade sa lupiči snažili uniknúť z banky, boli natočené na skutočných miestach za budovou prepadnutej banky. (Smok)

• - V reále bola prepadnutá banka spoločnosti "Bank Of America" v severnom Hollywoode. Filmovalo sa však v prázdnej budove v nákupnom centre v La Habra, Kalifornia. (Smok)