Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

Bordoshut

Recenze na film The Terminal: Od filmu jsem mnoho nečekal, a proto jsem byl zpočátku překvapený tím, jak je zábavné ho sledovat, nicméně netrvalo dlouho (asi hodinu) a sklouzl přeci jen ke klasickému rozvleklému Hanksovi, který mě, jakožto příslušníka generaci Z, už tolik neoslovuje. Jsou tu i světlé momenty jako třeba úsměvná romantická večeře, ale... ale to je asi tak všechno. Jsem z toho vlastně hrozně rozpačitý. Vždyť ty postavy jsou tak ploché! Působí hrozně šroubovaně, jako figurky. To samé ta závěrečná pointa (jazz). Určitě se najde někdo, kdo při ní uroní slzičku, ale kdokoliv se nad ní pokusí zamyslet, tak protočí panenky. Ovšem možná nejvíc film utrpěl tím, že je dělaný pro rodiny z dětmi a prostě celou tu situaci ztvárnil děsně sluníčkově. Já vím, že hlavní postava (Hanks) je trochu praštěná, ale co všichni ostatní? Proč mám pocit, že je praštěné celé to letiště? To je jako nějaká nemoc? Hanks je všechny postupně nakazil? Nebo je to tím místem? A co na to Steven Spielberg? ()

Vojcl

Steven Spielberg zase po dlouhé době natočil příjemný snímek, který si vystačí bez jakýchkoli zbytečných efektů a kamerových orgií a je čistě postaven na scénáři a senzačním hereckém výkonu, jako vždy bezchybného Toma Hankse. Přes dlouhou stopáž film nenudí a hlavní postavy jsou tak uvěřitelné, že prostě s nimi musíte soucítit. Zároveň, ale nechybí ani spousta vtipných scének. Osobně nemám co vytknout a řadím Terminál mezi nejvydařenější Spielbergovy kousky. ()

zipper111

Já toho Spielberga prostě miluju. Opět natočil výborný film s velmi originálním scénářem, kdy už jen tím koncem člověka musel překvapit. Hanks zahrál Viktora naprosto dokonale, jeden z jeho nejlepších výkonu, Catherine se ve filmu nakonec moc neobjeví, ale sluší jí to víc než velmi. To jak Spielberg vždy svoje filmu pozvolna graduje, nikdy nepřepalí začátek ani konec, vše jede v rovnováze, to se mi hrozně líbí. Terminál je neskutečně NAIVNÍ film s lehce čitelnými postavami a bla bla kdesi cosi.....blbost.... Já jsem se vyloženě bavil po celý film a proto volím 5*. ()

Freemind

Ne, tohle tedy absolutně nežeru. Klasický příklad, jak lze z autentického, originálního příběhu udělat stupidní americkou sekanou. Špatné je tady úplně všechno - bezpohlavní a předvídatelný děj, hrdinové coby zjednodušené karikatury ze scenáristického šuplíku "25 šablon základních postav", všechny klasické triky senilního Pana Hollywood, nevtipné vtipy, křečovitý Hanks a plastová Zeta-Jones, mdlé je to, nudné je to, blbé je to. Ale hlavně - jde o další příběh z řady "kterak se jednoduchý, ale milý chlapík stal hrdinou pracujícího lidu". Počáteční utrpení přerůstalo čím dále, tím více do nefalšované nasranosti. Trhni si, Stevene. ()

Wolodja

Druha spoluprace Hankse a SS v zanru komedie za sebou a opet uspech! Catch me if you can se mi sice libilo vic, ale Terminal zas nezaostava o tolik, porad je to prijemna svezi komedie. ()

blackrain

O hudební doprovod se postaral John Williams. Scénář byl napsán podle povídky Andrew Niccoly a Sachi Gervasiho. Vychází ze skutečné události. Tom Hanks byl výborný, ze začátku byl krásně zmatený, ale to bychom byli asi všichni, pokud bychom se dostali do stejné situace. Dobrá ukázka toho, jak to chodí na letišti i s jeho byrokracií. ()

Lulu13

Originálny a vtipný príbeh, ktorému však podráža nohy Catherine Zeta-Jones. Postava, ktorú stvárnila bola nesympatická, nehorázne hlúpa a nakoniec vlastne celkom zbytočná. Nebyť jej a celej tej romantickej línie, film by som hodnotila pozitívnejšie. Napriek tomu, za pohodovú atmosféru a absenciu nudy hodnotím s prižmúrenými očami na 4*. ()

jajinka

Další výborný výkon Toma Hankse... Příběh se zajímavým nápadem... Byrokracie Amíků se zase ukázala v divném světle... Ale jinak moc fajn film ()

suicide

Tak nám Spielberk natočil romatiku a ještě k tomu komediální a skutečně se mu to skvěle povedlo. Natočil dobře se prodávající oddychovku, v níž tom Hanks předvádí svůj um. Na jednu stranu zvláštní chlapík, který neumí pořáně anglicky, na druhou stranu chlapík s kusem romantika - jak se tomu patří a jak to každý čeká. Ostatní postavy však vpadají taky, jako kdyby vypadly z ankety o schématickou a předvídatelnou postavu. Nicméně ale opět skvělá oddychovka. ()

Maq

Vysokorozpočtový Hollywood. Divák přirozeně očekává Velké Americké Bio. Namísto toho Steven Spielberg dosáhl nové mety na své cestě za filmy nákladnými ve výrobě a úspornými ve výsledku. --- Celá ta věc mi připadá taková nedůležitá. I příběh osoby ve velmi vzácné situaci může obsahovat všeobecné poselství, jenže v tomto případě je jaksi nezřetelné. Byrokracie se zamotá ve svých předpisech a nevinný člověk se ocitne v bezvýchodné situaci. Náhodou jde o poctivce, který k překvapení úředníků odmítá nabídku k ostranění problému nelegálním postupem. Co s tím? --- Je to dobrý námět pro kafkovské absurdní drama. A v tom bude nejspíš hlavní problém: Američané takové věci neumějí točit, chybí jim zřejmě nezbytná historická zkušenost. --- Rozuzlení je po americku pozitivní. Jenže nevěrohodné. Že by stačilo, aby Indové a Mexičané pucovali pár let americké podlahy, a stanou se „americkým národem“, nositeli amerických hodnot, příklady solidarity, svobodymyslnosti a spravedlnosti? Představuji si na jejich místě Čechy… ()

rt12

Na tomhle filmu mě bavilo, že člověk z Východu není za blba a burana od nikud. Tom opět zabodoval. ()

YURAyura

Jak nemam Hankse rad, tak tady se mu docela darilo, ale kazila to Zeta -ostatne jako vzdycky - to jsem si vsiml, ze ona kazdy film, kde se objevi svou pritomnosti dycky odrovna. Ale zase to bylo jako vetsina bijaku posledni doby neskutecne dlouhe a misty hluche, ale verim, ze pro odskoceni na zachod nebo koupeni dalsi porce popkornu je to potreba. ()

Damiel

Proč ne? Proč by si i Spielberg nemohl natočit romantickou slaďoučkou oddychovku? Po všech stránkách hollywoodského filmařského řemesla profesionálně odvedená práce se skvělým (jako vždy) Tomem Hanksem. A že je ten konec překypující sentimentem? Kdyby všechny ostatní "sentimentální" kusy byly takhle zpracované, to by bylo bájo... ()

PogoJoe

Prvních 70 minut solidní a nápaditý film, u kterého jsem se bavil. Zbytek nechutně přeslazený až uhozený, což navíc značně přiživuje rušivě předojemnělá hudba J. Williamse. Na konci z toho vychází rozpačitý pocit - není to poprvé, co S. Spielberg zazdil nadějně rozjetý film (viz Artificial Intelligence). Škoda. Každopádně ale shlédnutí nelituji - člověk se alespoň dozví nějaké ty interesantnosti o Napoleonovi či mezerách v zákonech a poučí o časté nesmyslnosti lidského chování - stál ten podpis vůbec za to? Taky o těch několika nelogičnostech a nesmyslech člověk nesmí přemýšlet, musí to brát s "filmovým" nadhledem. Na závěr musím opět zalitovat toho, že se film nepodařilo ukočírovat líp a pochválit Toma Hankse za předvedený výkon. ()

dr.Orlok

Asi nejhorší Spielbergův film.. trapný Hanks, hraje postavu, které se nedá věřit, že by mohla existovat jinde než ve zvrhlé scénaristické mysli. Vtipy s uklouznutím, Viktorovo "kutilství", dialogy o Napoleonovi.....hrůza !!! ()

CrownThomas

Vynikající.......nemám slov.......Perfektní Tom Hanks(jako vždy), velice svůdná Catherine Zeta-Jones a výborný scéřář, námět, režie no prostě vše.......Film by asi zaujmul 11. místo v TOP 10. ()

Aiax

Rozjezd je perfektní, svěží a humorný, ale postupem času Spielbergova lehká režisérská ruka nezadržitelně těžkne a film pomalu zklouzává do bezradnosti a křečovitosti. Jeden z mála Hanksových filmů, který nelze označit za vynikající, třebaže výkonem nezklamal a na Catherine je taky pěkné pokoukání. V konečném výsledku vcelku tuctová záležitost. (Více viz mé hodnocení "Chyť mě, když to dokážeš"). ()

major.warren

Krásné komediální drama s výborným Tomem Hanksem v hlavní roli. Žádné velké umění, jednoduše hezký, příjemný film pro radost! Steven Spielberg rozhodně nezklamal. Naopak jsem rád, že po dlouhé době natočil čistý, komorní příběh pro vlastní potěšení.  Catherine Zeta-Jones byla dostatečně nádherná a Stanley Tucci si s postavou ředitele letiště poradil perfektně. John Williams vytvořil pěknou hudbu. Film bych nominoval alespoň na dva Oscary a to v kategoriích nejlepší hudba a hlavní herec pro fantastického Hankse, který zde věrně následuje své role ve Forrestu Gumpovi nebo Trosečníkovi. Moc hezký film. ()

dom156

Když si chceš odpočinout a máš rád Toma, pusť si tento film. Vždy u toho vypnu, zasměji se a kouknu a na výborný herecký výkon. Doporučuji. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)