Po letech ztratilo to kouzlo, které to pro mě mělo v polovině devadesátých let, když jsem to poprvé viděl na VHS. Přesto to je celkem zábavná podívaná, se slušnou hudbou, dvěma výbornými a mými oblíbenými herci, zajímavým námětem a pár fajn zapamatovatelnými scénami. Efekty už se mi dnes také nezdají tak ultra skvělé jako před lety, ale pořád se na to dá dívat. Nesouhlasím s negativními hodnoceními, tvrzeními, že herci přehrávají a že tam stojí efekty za prd a můžu to jedině doporučit. Zkouknutím divák nic nepokazí a slušně se odreaguje.(21.6.2010)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +Danzel Washington a vyšinutý Russel Crowe, sci-fi příběh, částečně prostředí -dnes již zastaralé triky, celkově jen mírně nadprůměrné/// Virtuozita je ze všeho nejvíc chudší bratříček filmu Demolition Man. V obou filmech jsou dva protivníci, kteří se nesnášejí a jdou si po krku. V obou případech se film odehrává ve sci-fi prostředí a celkově jsou si hodně podobný. Největší rozdíl je však v tom, že v tom druhém filmu je svět do detailu vytvořen, neurazí ani dnes. Zato Virtuozita neohromí ani hláškama, ani zpracováním a ani herci se souboji Stallone vs. Snipes nevyrovnají. Virtuozita byla koukatelná kdysi, teď je právem zapadlá, přestože není úplně špatná./// Celkem 60%///(10.10.2008)

• dedavena

Ešče že sem to viděl na difku. Bo když se uvědomim, že by sem dal v kině u pokladny pěnize, tak mě obliva studeny pot. Virtualna realyta a kdosi se mu hrabal v softě. Veryfikovany Rasel robi něplechu a Wašyngton s tu fajnu emerycku zbraňu, kera ma furt plny zasobnik, na Rusela pali a pali a je mu to stejně na hovno. Ani sem se nědodival do koňca, bo to něšlo.(3.4.2015)

AI poskládaná z osobností mnoha masových vrahů zdrhla z virtuality do těla androida a s veselým úsměvem na tváři a ksichtem Russela Crowa masakruje lidi. A Denzel Washington, který býval dobrým policistou, ji nahání. A k tomu v tom je i pomsta za jeho dlouho mrtvou rodinu. A šílení programátoři. A obžaloba vlivů moderních masmedií. A kyanidové kapsle zabudované do lebky. A fešná blondýnka. A unesené děti. A vězni na útěku. A znesmrtelňující nanotechnologie vycucávající sklo. A triky o něco lepší než v Tronu. A obří železobetonový lumík žeroucí vepřové. A robotí gejši. A rockové vypalováky odzpívané smrtelným chrapotem. - Tohle všechno je ve Virtuozitě... a možná dokonce ještě víc, když si k němu naočkujete LSD a mozek necháte v lednici vedle mlíka a salámů. S trochou štěstí se pak ani nestihnete začít nudit............................. no dobře kecám, ten lumík tam není... bohužel. 5/10(3.7.2008)

• tron

Kuriózne scenár s hercami, ktorí nemajú v takejto vtákovine čo robiť. V roku 1995 každopádne obaja páni ešte (s prepáčením) veľa neznamenali, takže sa niet čo čudovať, že prijali hlavné úlohy v trikovom béčku béčkara, ktorého životným veľdielom je sračka Trávnikár. Nakoniec ale viac-menej práve oni dvaja robia z tejto trikovej blbosti pozerateľné béčko.(5.12.2004)

• - Na obrazovke televízie sa v jeden moment objaví seriál Star Trek (1966). (fefee)

• - Ve scéně, kdy jede Sid (Russell Crowe) v dodávce unést dceru Madison Carterové (Kelly Lynch), hraje v rádiu skladba "The photograph kills". Tu nazpíval Russell Crowe se svou skupinout The Ordinary Fear Of God. (Ice123)