Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V supertechnické budoucnosti, kdy svět ovládají nadnárodní společnosti, středisko LETAC, které má na starosti zavádění moderních technologií do služeb zákona, vytvoří pod vedením dr. Darrela Lindenmeyera jakéhosi novodobého Frankensteina počítačové éry, speciální verzi tréninkového programu pro výcvik policistů. Jde o SID verze 6.7 (sadistic, intelligent, dangerous - tedy sadistickou, inteligentní a nebezpečnou) virtuální bytost, která vznikla sloučením osobností více než sto padesáti zmapovaných psychopatických a sociopatických sériových vrahů. Středisko má v plánu trénovat policisty jejich nasazením proti SIDovi ve virtuální realitě. Než je však program výcviku schválen, je třeba provést testy s využitím vězňů. Jedním z dobrovolníků je také bývalý policista Parker Barnes, odsouzený za to, že vzal spravedlnost do vlastních rukou a zabil psychopata, který předtím zavraždil jeho manželku a dítě. Jenže pak se SIDovi podaří s pomocí nanotechnologií uniknout z virtuálního světa do světa skutečného, kde rozpoutá děsivé peklo. Zdá se, že Barnes je jediný, kdo může v ulicích Los Angeles toto novodobé Frankensteinovo monstrum zastavit. S pomocí psycholožky Madison Carter se Barnes dostane z vězení a pustí se do pronásledování své ďábelské kořisti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (75)

tron 

všechny recenze uživatele

Kuriózne scenár s hercami, ktorí nemajú v takejto vtákovine čo robiť. V roku 1995 každopádne obaja páni ešte (s prepáčením) veľa neznamenali, takže sa niet čo čudovať, že prijali hlavné úlohy v trikovom béčku béčkara, ktorého životným veľdielom je sračka Trávnikár. Nakoniec ale viac-menej práve oni dvaja robia z tejto trikovej blbosti pozerateľné béčko. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Šílený virtuální vrahoun poskládaný z x skutečných mordýřů unikne v nanobotím regenerujícím se těle do normálního světa, kde po něm jde policajt, kterému jeden ze zmíněných vrahů zabil rodinu. A vrahoun se musí dopovat sklem. A hraje ho Russell Crowe. Wow. Soudě podle tohohle filmu, někteří scénáristé fetují víc než je zdrávo a někteří dobří herci snad vůbec nečtou scénáře, ale kdo by čekal od Bretta Leonarda (MRTVÁ JÁMA, TRÁVNÍKÁŘ, SKRÝŠ) normální film. Ten námět je náhodou fajn, i když to bohužel znamená, že se ve virtuální realitě moc neohřejem, Crowe si svého záporáka požitkářsky užívá a člověk žasne nad tím zástupem známých tváří stepujících v pozadí, ale celé to až na pár světlejších momentů dost nudí. Ještě že tu pořád někdo někam zpomaleně padá. ()

Reklama

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Myslím, že Virtuozitě křivdíte. Ano, je to naivní, plné chyb (odpočítávání bomby na závěr byla lahůdka) a i díky tomu místy směšné a i se dalo z té celkem ucházející zápletky udělat fakt lepší film, ale i tak to stojí za to. Grafická stránka titulu je originální, plejáda známých herců nečekaná, ale především je to zábavné. Není to samozřejmě žádná složitá látka, která by měla vyšší ambice (i když je možná mít chtěla, ale to je fuk), ale za podívání ten film podle mě stojí, už jenom kvůli těm několika scénám, kdy se Sid předvádí na veřejnosti (symfonie, aréna, televize smrti). ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Člověk by řekl, že když se sejde temná Sci-Fi a skladatel Christopher Young, že to bude stát za to. A to se i vyplnilo. Dál by si jeden řekl, že když proti sobě postavíte klaďáka Washingtona (i když po Training Day si o jeho kladných rolích myslím něco trochu jiného než dřív:)) a vyšinutého androida Crowea, že to bude stát za ještě větší "to":). Bohužel, to se zas tak moc nevyplnilo... ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Upozornenie pre milovníkov žánru Sci-Fi : V ŽIADNOM PRÍPADE SA NA TENTO VÝTVOR NEDÍVAJTE !!! A čo v tomto paškvile robili Wahington s Crowe ? Mám jediné vysvetlenie. Nejaký papparazzi ich odfotil v chúlostivej situácii a pod vyhrážkou, že sa to všetko odhalí, museli sľúbiť režisérovi Leonardovi, že si zahrajú hlavné úlohy v tomto nepodarku ..... Inak si to naozaj neviem predstaviť ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy jede Sid (Russell Crowe) v dodávce unést dceru Madison Carterové (Kelly Lynch), hraje v rádiu skladba "The photograph kills". Tu nazpíval Russell Crowe se svou skupinout The Ordinary Fear Of God. (Ice123)
  • Na obrazovke televízie sa v jeden moment objaví seriál Star Trek (1966). (fefee)

Reklama

Reklama