• honajz

Russell Crowe jako jakýsi Joker, neměnný Denzel, co se akčních filmů týče, trochu zajímavý nápad a kritika médií a popkultury pro masy - a plno nelogičností a nedořečeností. Divné je, jak tvůrce virtuálního projektu furt pobíhá na svobodě a dokonce ho nikdo z ničeho nepodezírá, divné je, že Denzel musí být nevinně zatčen, takže se vymyslí totální ptákovina se zastřelenou ženou; v baráku má SWAT vrahouna, co drží rukojmí, ale střílej po vlastním atd., atd. V určité chvíli už to začne být na jedno brdo a nuda k uzoufání.(3.7.2011)

Člověk by řekl, že když se sejde temná Sci-Fi a skladatel Christopher Young, že to bude stát za to. A to se i vyplnilo. Dál by si jeden řekl, že když proti sobě postavíte klaďáka Washingtona (i když po Training Day si o jeho kladných rolích myslím něco trochu jiného než dřív:)) a vyšinutého androida Crowea, že to bude stát za ještě větší "to":). Bohužel, to se zas tak moc nevyplnilo...(21.1.2004)

Ok, nepřemýšlejte nad tím, že "nanoroboti" staví androidí tělo ze skla. Občas se android projeví nadlidsky, ok není člověk... Občas je na škodu, když jsou autoři moc konkrétní. Myslím, že je to mírněji ztřeštěné a méně fantasmagorické než třeba Trávnikář. Nicméně je to čistokrevná sci-fi a myslím, že je škoda, že tu nešla v kinech, protože tu chodí daleko horší věci. A Russell Crowe jako zloduch? Poprvé mi přišel sympaticky lidský!(9.1.2008)

Tohle mě mile překvapilo. Nějak jsem na to za patnáct let od vzniku nikdy nenarazil a ani jsem o tomto neslyšel. Podle zdejšího hodnocení už vím proč, přesto mě se to líbilo. A škoda že Denzel nemá dlouhé vlasy častěji, docela mu to šiklo. Russel by si mohl záporáky taky střihnout častěji pasuje mi tam lépe než ke klaďasům. Film mě udržel v napětí a nebyla chvilka nudy. Tohle si mě prostě získalo i když to není dokonalé a lecos se vzpírá logice. Líbí se mi to i tak, něčím mi to bude asi blízké.(13.5.2010)

• choze

Šílený virtuální vrahoun poskládaný z x skutečných mordýřů unikne v nanobotím regenerujícím se těle do normálního světa, kde po něm jde policajt, kterému jeden ze zmíněných vrahů zabil rodinu. A vrahoun se musí dopovat sklem. A hraje ho Russell Crowe. Wow. Soudě podle tohohle filmu, někteří scénáristé fetují víc než je zdrávo a někteří dobří herci snad vůbec nečtou scénáře, ale kdo by čekal od Bretta Leonarda (MRTVÁ JÁMA, TRÁVNÍKÁŘ, SKRÝŠ) normální film. Ten námět je náhodou fajn, i když to bohužel znamená, že se ve virtuální realitě moc neohřejem, Crowe si svého záporáka požitkářsky užívá a člověk žasne nad tím zástupem známých tváří stepujících v pozadí, ale celé to až na pár světlejších momentů dost nudí. Ještě že tu pořád někdo někam zpomaleně padá.(21.5.2007)

• - Na obrazovke televízie sa v jeden moment objaví seriál Star Trek (1966). (fefee)

• - Ve scéně, kdy jede Sid (Russell Crowe) v dodávce unést dceru Madison Carterové (Kelly Lynch), hraje v rádiu skladba "The photograph kills". Tu nazpíval Russell Crowe se svou skupinout The Ordinary Fear Of God. (Ice123)