Wolfinas

Vanilkový průjem. Asi jsem začala nesnášet Toma Cruise, i když jeho stehna z Legendy mě stále pronásledují a budou pronásledovat po zbytek mého života. ()

Shitonit

4 hvězdy za podivně podivné zpracování prapodivného příběhu je až až. Nerozumím, nechápu, dalo by se říci, opravdu hodně moc jsem se snažil to pobrat, bohužel ..nezdařilo se. Jakkoli mi byl tento film doporučován, nedovedu se přenést přes pocit, že se mi něco stalo. Něco ve mě umřelo, zlomilo se, nebo tak něco. Asi to má spojitost s poznáním, že takové klenoty jako jsou Tom, Penelope a Cameron se sejdou v tak podle mě tedy prázdně překombinovaný frašce. Dokonce jsem se odhodlal k repete, domnívaje se, že jsem to poprvé nějak prosral já. Bohužel mě to jen utvrdilo v tom, že je nutné vypátrat toho úchyla kterej mi tento snímek kdys doporučil, a vyfakturovat mu 2 x 136min totálně promrdanýho času. P.S. a to prosím bez mrdání. Věřím že to nebyl špatný úmysl, tudíž jsem ochoten nikoho nežalovat za újmu na zdraví. ()

papadoce

Film som videl už pred rokmi a pamätám si len, že sa mi nepáčil. Lenže ako správny ČSFD užívateľ som podľahol mánii všetko ohodnotiť a tak sa postupne vraciam k takýmto filmom. No a teraz k veci. Po niečo viac ako polovici filmu by som bol dal s kľudom 3 hviezdy za veľmi slušne natočenú drámu s dobrými hereckými výkonmi, ale potom sa niečo stalo. Tvorcom absolútne jeblo a z jasnej drámy so zaujímavým rozuzlením sa stala zlátanina halucinácií a preludov, ktoré scenáristovi a zrejme aj režisérovi zjavne spôsobili veľmi silné psychofarmaká. Tak či onak s feťákom nenarobíte nič a môžete sa len rozhodnúť či to dopozeráte alebo nie. Ja som dopozeral :(. ()

nenet

Po shlédnutí tohoto díla mi v hlavě rezonuje pouze tento tupý výkřik do tmy: Co to kua bylo za schízu? ()

Daginka

,,Otevři oči..." Tomu říkám pořádně mindfuck movie. Ale nádherně. Film, díky kterýmu se mi přestal tolik ošklivět i Tom Cruise, protože do téhle role prostě zapadl, je šitá na míru na něj. Má oblíbená Cameron tu možná zbytečně přehrává, a Penelope oproti originálu působí... kostrbatě a lehce nepřirozeně.. ale taky vcelku fajn. A ta hudba? Soundtrack, kterej obsahuje mmj. interprety jako Sigur Rós, Todda Rundgrena, Jeffa Buckleye a mraky dalších kvalitních autorů. Well, Spielberga rozbrečela Americká krása, mě tohle. A navíc... remaky, který se mi líbily víc než originál... bych dokázala spočítat možná na prstech jedné ruky. Tohle je ten případ. 100%. ()

boo-boo

Načančané napudrované mystické nič. Cruise nie zrovna najlepšie hrá zle napísanú postavu v príbehu bez šťavy a gulí, kde sa všetko tvári ako zásadná časť skladačky, pričom pri pohľade na celý obraz je spätne úplne jasné. že gro tam bol samé za seba. Tie hviezdy dávam za pointu. ()

LuW

Další film z listu "co bych prý měla vidět". No upřímně, scéna s prázdnými ulicemi s Everything in its right place od Radiohead slibovala hodně, ale moc se toho nedostavilo. Herecky celkem průměr, všichni umí hrát i s větším zápalem. Zajímavý střih, dobrá hudba a myšlenka bavily. Dobrý je za tři... ()

wege

Skoro všechno ostatní od Crowea je lepší. Bylo to strašně dlouhé a strašně bez energie, napětí. Vlastně se tam nic neděje, jen ten závěr, který bych nijak špatně nehodnotit, to zvedá trochu výše a trochu vyjasňuje tu předchozí nejednoznačnost až zmatečnost. ()

LdaVinci

Silný snímek. Rozuzlení bylo úžasné- dojemné a přesahující. Jak to, že jsem to viděl až teď a nikdy jsem o tom neslyšel? ()

Clark_Kent

Romantický /Sci-Fi / Thriller kde se vystřídá láska, pokušení a ve finále životní tragédie. Hollywoodský standart to není, ovšem možná někoho i mile zaskočí. ()

valkil

Tenhle Croweův snímek mě vzal nejméně. Moc překombinované a hlavně tam hraje koženej Tomík, měl být raději celou dobu pod maskou, to by jeho hereckému projevu prospělo. ()

Arccos

Na to, co se s takoveho nametu dalo vytriskat, dost slabe. Ze je "vsechno nejak jinak" zrejme zacne divak tusit celkem zahy, to by az zas tak nevadilo. Koneckonců, presnou pointu jsem neuhadl. Ale ta vsevysvetlujici zaverecna pitva (byt v ramci pribehu tam logicky patrici) byla zbytecna a roztahana. Celkove by takovy film a jeho konec ve mne mely zanechat nejaky ten pohnuty dojem - ale nezanechaly. ()

stephano

Podle mě jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Z prvních ukázek Tomášova šíleného přehrávání, zvlášte ve scénách kdy vysvětluje psychiatrovi svoje pocity s maskou na obličeji, jsem sice nebyl tak optimistický, ale po shlédnutí celého filmu musím dát za pravdu, že to do děje dokonale pasuje. Krásný příběh od režiséra, který velmi dobře zná lidi a vztahy mezi nimy. ()

curfew77

Když nic jiného, Vanilkové nebe obohatilo můj slovník o vskutku rozkošně šovinistický anglický výraz "fuckbuddy" :) Ale vážně, jeden z mých opravdu oblíbených filmů, i když jsem ochoten respektovat, že (vidno i podle recenzí) není zdaleka pro každého šálkem jeho čaje. Pro mě ano, a to nejen kvůli hereckému triu mých top oblíbenců Cruise/Cruz/Diaz. Komplikovaný děj i dialogy nutí hledat spoustu výkladů a základní myšlenka filmu je přitom jasná a velmi, velmi... jak to říct? Humanistická? Ušlechtilá? Nepěkně kostrbatá slova pro pocit, jaký se u mě dostaví pokaždé, když Penelope naposledy zašeptá Open Your Eyes :) Ochotně doporučím každému, Vanilkové nebe prostě stojí za vidění. A omlouvám se, ale španělskou předlohu jsem neviděl, veden svým iracionálním a nepochopitelně odtažitým vztahem k evropské kinematografii :) 100 %. ()

Baki

Po prvnim shlednuti tohoto snimku jsem si myslel ze to je totalni blbost. Nechapal jsem to, nelibilo se mi to a tak jsem se na to uz nikdy nechtel podivat, ale ... Po nejakem case jsem si rekl, ze to treba bylo zpusobeno tim, ze jsem na to este nemel vek a tak jsem se na to podival znova a byl jsem velice mile prekvapen. Je to nadherny film, misty sice klopyta, ale vsem ho vrele doporucuji. ()

RobbieM@N

Tom Cruise je bůh...má v sobě tolik enthusiazmu, že by to stačilo rozzářit i Tommyho Lee Jonese, to co vypadá na první pohled jako bezstarostná romantika se otočí o 360 až mráz běhá po zádech při pohledu na Tomův obličej a Cameron Diaz, parádní atmosféra, ale co trochu sráží celkové film dolů je nepřehledný a překombinovaný scénář, režijně je to nadprůměrné. ()

LuNaj

Úžasný film. Doporučuju všem, kteří Toma považují za špatného herce s hezkou tvářičkou. Famózní závěr, jaký jsem u filmu již dlouho neviděl. ()

Verunka84

Zajimavy film, kde me velmi prekvapil hezoun Tom Cruise, ktery vyjimecne hraje, Penelope opet jako krasavice do ktere se hrdina zamiluje a Cameron Diaz jako mrcha, k tomu zajimava zapletka a jedna hvezda navic za soundtrack ()

Mykhaluu

Drama / Romantický / Sci-Fi / Thriller ... souhlasím, a kdybych vbyl moje žena, tak možná i pět hvezdiček tuším... A to i přes Toma Cruise, jehož stehnům hraní dle mého příliš nejde.. :-D ()