Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

Kelinej

Stará dobrá Francie. Film, u kterého se směju od začátku do konce. Lepší herecké obsazení si neumím představit. Nemluvě o tom, že Francis Veber je mistr dialogů. V bistru U dvou přátel bych byl pečený vařený. ()

DANIELRODEN

"Jsme nezletilí, sereme na poldy". "Nejsme poldové, sereme na nezletilý". Francouzská jízda, kde funguje úplně všechno a kterou nekazí ani ten kdysi dobrý ruský herec Depardieu. ()

K1K0

Vždy sa zasmejem keď si pozriem túto komédiu, neskutočne hlody, komické situácie a naháňačky, ma to svoje tempo ()

MrMartinTm

Taková typická tradiční francouzská komedie, která je relativně fajn způsob, jak se zabavit při znuděném večeru. Hlavní dvojice je velice fajnová, jak Depardieu, tak Reno předvádí skvělé výkony a mají mezi sebou super dynamiku. Samozřejmě, to nejdůležitější na komedii je humor, který je upřímně hodně dobrý, je zde tuna skvěle napsaných vtipných momentů, scén a hlášek. Jediné, co to pro mě osobně trošku kazí, tak je samotný děj, který se hlavně ke konci už tak nějak vykašle na dobře napsané vtipy a je to takové prázdnější. Každopádně si myslím, že první půlka je výborná komediální část, následně to už je bohužel trochu slabší, ale stále velmi fajn. 6/10 ()

ladynatalia

,,Víš, mám moc rád koně a ty máš oči jako kůň" - Kentán Kentán, chlapík se srdcem ze zlata a mozku z... Teoreticky tak nějak bez mozku, je pošetilým a dosti nešikovným zlodějem s velkými sny, proto skončí ve vězení, kde se pokusí socializovat se svými spoluvězni, kteří jsou z něj na nervy. Jednoho dne se však ve věznici ukáže Ruby, nemluvný lupič, který údajně zproneveřil několik milionů. Aby byl Ruby rozmluven, rozhodnou se ho dát do cely společně s Kentánem, který mu pomalu do hlavy vymluví díru. Ruby se dá na úprk z vězení, to však ale nečekal, že k němu Kentán přilne natolik, že se mu rozhodně v jeho dobrodružství pomoci. Gérardovo (herce Kentána) hraní hloupoučkého dementa s dobrými úmysly a oblibou v koních je nehorázně rozkošné, střílí vtip za vtipem, úsměv za úsměvem. Jeho osobnost takového nechápavého dítěte, které se chce zavděčit a ukázat, co vše svede, je pro nás rozhodně méně únavná, než pro vězně, kteří agresivně na Kentána napřahovali pěst. Duo, které ztvárnil společně s Jeanem (hercem Rubyho) je naprosto legendární a doufám, že se mu splní si otevřít to jeho vysněné bistro "U Dvou Přátel". :'3 ()

leafroller

Pokud bych někdy tvořil Top 10 nejlepších, a hlavně nadčasových filmů, tento by do ní rozhodně patřil. Salvy smíchu!!! Rychlý spád. Žádná vata. A pan Depardieu, který v minulosti hrál právě postavu drsného lupiče (Uprchlíci, 1986), stojí tentokrát na druhé straně v roli pitomečka a čert vážně ví, co mu sedlo lépe. Já jsem nadšený!!! ()

sunlion

„Ahoj, jmenuju se Quentin, jsem z Montargis!“  Jean Reno a Gérard Depardieu, dva herečtí velikáni, kteří dokázali vytvořit nepřekonatelné duo zločinců, ovšem duo převelice bizarní. Quentin si našel kamaráda Rubyho, jenž o kamarádství nestojí, to však Quentin bohorovně ignoruje a vadí mu, když psychiatři dělají z Rubyho zeleninu. Ruby si zajistí útěk z nemocnice, ovšem Quentin mu jej překazí svým vlastním šíleným útěkem, který zahrnoval i Rubyho, ačkoliv ten o tom nevěděl a ani si jej nepřál. Útěk obou chlapíků se občas podobá bláznivé grotesce se spoustou hlášek, velkou roli v tom hrají auta policistů a auta zločineckého bosse. O smích není nouze, jen jedna věc mně trochu vadila – proč se albánská imigrantka jmenovala Katja? To bych chápal, pokud by se jednalo o Rusku nebo tak... No nic, je to prkotina. 100% ()

frenn

Klasicky výborná francouzská komedie, u které se od srdce zasmějete a zapomenete na své starosti, které nejdou vyřešit vyloupením směnárny. Zároveň bych chtěla ocenit podtext netradičního vzniku tradičního přátelství, kde jeden neustále mele pantem a ten druhý zarytě poslouchá. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů