Dobrá a kvalitná francúzska komédia tu už snáď nebola roky a roky a zrazu príde takáto pecka! Áno, je to pecka, mimoriadne príjemná, svižná a zábavná. Navyše Francis Veber do filmu obsadil dvoch skvelých hercov, mimochodom práve Jean Reno je môj no.1 francúzsky herec súčastnosti. Film s výbornými hereckými výkonmi a uvoľnenou atmosférou spestrenou kopou skvelých gagov zo starej školy.(25.5.2007)

Nevím, ale mám tak trochu na rtech jednu větu, kterou se bojím vyslovit. Ale řeknu vám ji. Pro mě osobně nejlepší komedie všech dob. Já si nemůžu pomoci, ale tenhle humor by shrábl do kapsy celou americkou komediální scénu. Od začátku do konce jsem se válel smíchy. Gérard Depardieu a Jean Reno jsou mými oblíbenci, takže o to víc se stupňuje moje nadšení z této komedie. Prostě bez debat: 5 hvězdiček i za skvělý dabing.(17.4.2009)

Zatímco Jean Reno hraje postavu (a taky způsobem), jak jsme u něj zvyklí, to, co předvádí Gérard Depardieu, je šok. Po všech charismatických uchvatitelích a osudových mužích hraje chudého duchem, ale tak roztomile, že to ani na okamžik není trapas, naopak valí se na nás jeden tok jiskřivého odzbrojujícího humoru. A je to pohoda, když se z člověka, který by v prvním plánu připravil svojí blbostí o rozum, vyklube ten nejideálnější parťák. Moc jsem se pobavila.(17.4.2005)

S mnohaletým odstupem oproti většině komentujících musím konstatovat, že se jedná o mírně nadhodnocenou krimikomedii, kterou leckteré starší kousky téhož žánru z dílny např. Belmonda strčí do kapsy. Uznávám, že Depardieu hraje svého ještě většího blbce, než jsme doufali opravdu skvěle, nicméně i ta jeho skoro až přirozeně vyhlížející hloupost mě donutila ke smíchu jen asi ve 4-5 případech. Jinak je to ryzí oddechovka, plovoucí si uprostřed proudu a nepřekvapující snad ani v jednom ohledu (že jsou Reno i Depardieu výborní herci jsem věděl už dříve). Tři hvězdičky ve své nejryzejší podobě.(28.12.2013)

Osvěžujícím způsobem přímočará situační komedie, která se bohužel nedrží jednoduchého konceptu, má dost nevyrovnané tempo (největší grády nabere po útěku z vězení) a v posledním, nepatřičně seriózním aktu s albánskou dívkou jí dost zásadně schází dech. S odzbrojující strohostí natočené (většinou statické polocelky, v nichž můžeme sledovat akci i reakci zároveň) a s velkou chutí zahrané scény, v nichž dochází ke konfrontaci imbecilního lupiče-amatére s chladnokrevným profesionálem, patří na druhé straně do zlatého fondu francouzské komedie. Kdyby se Veber tolik nespoléhal na střety dvou neslučitelných charakterů (a hereckých typů) a více zapracoval na příběhu a motivacích, šlo by o nesmrtelný film. Takhle stojí za připomenutí jen některé jeho pasáže. 70% Zajímavé komentáře: monolog, ScreamJay, JayKey(17.4.2005)

• - Při scéně, kdy velitel kárá čtyři policisty kvůli autům, které jim předtím Quentin (Gérard Depardieu) ukradl, stojí v pozadí auta, na nichž jsou zapnuté modře i oranžově blikající majáky. Následně do aut policisté naskakují, ale v tu chvíli na jednom z nich blikají už jen oranžové majáky. (Matt007)

• - Správce vězení tvrdí, že nemají jednomístné cely. Ve scéně, kdy vězňům roznáší jídlo, si ale můžeme všimnout, že do cel dávají vždy jen jednu porci. (vilusinska)

• - Ve scéně, kde Ruby (Jean Reno) a Quentin (Gerard Depardieu) utíkají z blázince a následně skočí z jeřábu na auto, je možné vidět, že se z auta nekutálí Jean Reno, ale kaskadér, který ho ve scéně nahradil. (Kubula333)