Takže kam ten člověk patří? Hlavní hrdinu nechtějí ani v base, ani v blázinci, a mohl by být přijatý podle herce, co slovy scenáristy říká - jen do domu pro blbce. Ale takovou instituci si zatím žádný stát nevybudoval, takže co s tím? Vydařená komedie, podle mě, a důkaz, že i dneska to jde, když to šlo dříve. Co? Točit takovéto komedie. A umět je napsat. A vybrat vhodné herce. A přitom tyhle verbálně založené filmy se dají točit za pár kaček. http://www.youtube.com/watch?v=wfxwskccVcU(14.11.2010)

Tak tohle je film!!!Dát do jednoho filmu dva nejlepší současné francouzské herce jako je Gérard Depardieu a Jean Reno , byla naprosto super volba.Gérard Depardie mně dokázal několikrát dohnat k tomu , abych se smál i nahlas a měl hustý hlášky.Ale Jean Reno , ten předvedl skoro stejný výkon jako ve filmu LEON , i když byl výborný tak měl stále stejný výraz ve tváři.Pro mně jedna z nejlepších francouzkých komedii.Tento film dopoučuji .(11.9.2006)

S mnohaletým odstupem oproti většině komentujících musím konstatovat, že se jedná o mírně nadhodnocenou krimikomedii, kterou leckteré starší kousky téhož žánru z dílny např. Belmonda strčí do kapsy. Uznávám, že Depardieu hraje svého ještě většího blbce, než jsme doufali opravdu skvěle, nicméně i ta jeho skoro až přirozeně vyhlížející hloupost mě donutila ke smíchu jen asi ve 4-5 případech. Jinak je to ryzí oddechovka, plovoucí si uprostřed proudu a nepřekvapující snad ani v jednom ohledu (že jsou Reno i Depardieu výborní herci jsem věděl už dříve). Tři hvězdičky ve své nejryzejší podobě.(28.12.2013)

Boha jeho, jak moc bych si přál návrat Žána z Rena a Kristýna Klavíra do střelené akční komedie, přičemž by Reno hrál Rubyho a Quentina právě Clavier. Nakonec jsem ale i já, jakožto lopata, seznal, že zkrátka Gepardie umí zahrát všechno, i naprostého debila, a jsem již v takové fázi, že si v roli Quentina z montáže nedovedu představit nikoho lepšího, než právě Geparda. Celkově umí tento film polechtat bránici takovým způsobem, že se divím, že to nepouštějí povinně ke komplikovaným porodům. Toi Toi prostě válí. Hoooovno.(1.8.2012)

dobrá komedie, ale přibližně po hodině hodně ztrácí dech a konec je už naprosto ubohej. a je to vada scénáře. přišlo mi, že všechno dobrý jako kdyby vyplýtvali v prvních dvou třetinách a všecko to klišé a stokrát dokola omílaný krámy strčili na konec. škoda toho. kdyby to točili Monty Pythoni, přibližně po té hodině by se na sebe podívali, pokývali hlavou a řekli: Tohle je ten nejhloupější skeč, v jakým jsem kdy hrál. Bodám na to. neboli přesně to, co jsem si v tu chvíli řekl já, akorát že jsem byl ještě naivní a chtěl vědět, jestli to není jen sloka z písničky jednou jsi dole jednou nahoře. nebyla. zůstali dole až do konce.(15.1.2006)

• - Při scéně, kdy velitel kárá čtyři policisty kvůli autům, které jim předtím Quentin (Gérard Depardieu) ukradl, stojí v pozadí auta, na nichž jsou zapnuté modře i oranžově blikající majáky. Následně do aut policisté naskakují, ale v tu chvíli na jednom z nich blikají už jen oranžové majáky. (Matt007)

• - Správce vězení tvrdí, že nemají jednomístné cely. Ve scéně, kdy vězňům roznáší jídlo, si ale můžeme všimnout, že do cel dávají vždy jen jednu porci. (vilusinska)

• - V čase 1:16:32 odstrkuje Ruby (Jean Reno) Quentina (Gérard Depardieu) na sedačku v autě. V dalším záběru je však Quentin znovu předkloněný a Ruby ho opět pokládá na sedačku. (Iveet)