Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 213)

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Resurrection francouzské komedie? Dost možná. A kdo jiný, než klasik tohohle nezaměnitelného žánru Francis Veber, by se o ni měl postarat. Už samotné obsazení, ze kterého Jean Reno patří mezi mé oblíbence, mi bylo jasné, že nepůjde o řadovou nevtipnou komedii. Ba co víc, v první polovině jsem se chlámal na celé kolo a kadence hlášek poletujících kolem mích sluchovodů byla až nezdravě zdravě velká. „Našli sme jeřábníka v bistru u blázince úplně na mol.“ “A mluvil?“ „Ne, zvracel.“ I Gérard Depardieu se s rolí naprosto ztotožnil a totálního blbce podal tak, že sem málem zblbnul i já. Rozhodně je to jedna z nejlepších rolí, co za posledních 5, možná i 10 let ztvárnil. Proto škoda, že druhá polovina se z vtipné stává spíše úsměvnou a v úvodu nadsazených 5 hvězdiček tu pomalu musím zesumírovat na rovné 4. Ovšem francouzská scenáristická škola čítající školáčka Vebera rozhodně nezklamala a ona věhlasnost komedií 70tých a 80tých let opět ukázala svou nenapodobitelně (vzpomeňte na řadu amerických předělávek) kouzelnou tvář. Co? Jo, už držim hubu!:) ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Spojenie dvoch hereckých osobností a dráždenie bránice bláznivými situáciami a vtipnými dialógmi musí mať úspech. Z môjho pohľadu ho oslabuje to, že som takmer totožný Molinarov film s Linom Venturom a Jacquesom Brelom videl už pred tridsiatimi rokmi. A ďalšie s Pierrom Richardom neskôr. Takže tri hviezdičky za herecký koncert. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Konecne po case vyborna francouzska komedie, samozrejme od nikoho jineho nez od Vebera, ktery se v tomhle fakt vyzna. Hlavni dvojice se skvele doplnuje, tichej zabijak a ukecanej blazen je skvela dvojka a jejich predstavitele Jean Reno a Gerard Depardieu ukazuji, ze se do komedii skvele hodi. Hlavne Depardieu je vybornej. Pribeh neni sice nejak zvlast originalni, ale je nabitej originalnima a vtipnejma forkama, dobrejma akcnima scenama a celej podporenej slusnou hudbou. Navic neni nijak zvlast dlouhej, takze se forky neopakuji a film nestihne nudit. Ja se bavil dobre. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// + Jean Reno i Gérard Depradieu ve svých rolích, spoustu vtipných dialogů a hlášek, zajímavé a vtipné i vedlejší postavy (policajti, záporáci), celkem slušně doplňující hudba, český dabing -scénář v poslední části filmu (Albánka, závěr)/// Čekal jsem další francouzkou typickou komedii, kde spoustě dialogům a vtipům neporozumím. Naštěstí jsem si potykal s českým dabingem a byl jsem velice překvapen kvalitou filmu. Nehorázně jsem se chlámal a oběma představitelům to spolu sluší, prostě role je určena přímo pro ně. A rovněž ostatní herci nebyli nudní, takže po stránce obsazení naprostá dokonalost a nebýt trošku slabšího závěru, případně kdyby se zde vyskytovala výraznější hudba, nebo dokoce snad akční a efektní scéna, jednalo by se o naprostý vrchol. Ale buďme rádi aspon za takový výsledek, který mě ani napodruhé nenudil a rád si ho dám znovu./// Celkem 83%/// ()

castor 

všechny recenze uživatele

„Takže hledáme ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka. No, máme, co dělat!“ Další francouzská taškařice? Jeden je ukecaný mentálně zaostalý zlodějíček, který sní o malém bistru. Druhý je zamlklý elegantní gangster, který se zakoukal do šéfovy krásné ženy, a ještě mu čmajznul prachy. Tyhle dva svede dohromady vězeňská cela, ovšem nebudou v ní věčně. A jakmile se z ní dostanou, bude se Jean Reno (samozřejmě neúspěšně) snažit svého nového „kámoše“ Gérarda Depardieua setřást. Zápletka je předvídatelná, ale poměrně milá a obsahuje jen to, co má. Žádné zbytečné odbočky, žádná hluchá místa, ostatně právě úspornou délku jsem přivítal. Dvě francouzské herecké legendy zvládají situační komiku levou zadní, vychutnávají si možnost být na plátně spolu a pod vedením legendárního režiséra Francise Vebera. Navíc v příjemně starosvětském stylu. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (27)

  • Ve scéně, kdy hlavní postavy odejdou z obchodu s žertovnými věcmi a Rubyna (Jean Reno) přepadnou na chodníku, černé BMW, v němž jsou protivníci, má v prvním záběru jiná kola než v ostatních. (Mr.Hudson)
  • Quentin (Gérard Depardieu) sa pýta spoluväzňa, či vždy žuje na ľavej strane úst. Ten však po celý čas žuje na strane pravej. (Johnny_SVK)

Související novinky

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (více)

Reklama

Reklama