Již dlouho jsem se tak nenasmál, jako u této bláznivé komedie. Originální, upřímná a zábavná. Téhle dvojce jejich spolupráce opravdu sedne a G.Depardieu je absolutní blázen. Teda alespoň ho perfektně zahrál. Jeho hlášky a hrátky s krávou v krabičce si vybavuju ještě teď. Jojo, svižná komedie, která rozesměje... 85%(11.10.2008)

Veber prostě umí francouzské komedie starého střihu v dosti širokém rozptylu. Tady se zrovna trefil do žánru uprchlické akční a znovu to je rána hodně blízko středu. Především díky skvělému odpichu a neodolatelné dvojce v titulní roli. Reno i Depardieu potvrzují svojí extratřídu a díky nim má tenhle film jiskru jako dobré francouzské víno. Radost pohledět!(16.4.2005)

Přál bych si na některé ze svých dovolených natrefit na bistro „U dvou přátel“, v klidu se tam posadit, objednat si pivko, hranolky a sendvič a poslechnout si nějakou tu veselou historku ze života od Quentina resp. Kentána z Montarži. Je ale dost možný, že než bych se dostal na dno půlitru, dal bych mu resp. dostal, přes držku:-) „Drž hubu“, to je jistota v podobě „lehce“ nesourodé dvojice, tj, profesioánálního zabijáka Rubyho (J. Reno) a amatérského extraligového blba resp. ukecaného dobrosrdečného jednoduššího zlodějíčka Quentina (G. Depardieu), z nichž zejména posledně jmenovaný předvádí výkon hoden zapamatování a dokazuje, že i komediální poloha mu rozhodně není cizí. Je to jednoduché a zcela prosté. Ruby se musí dostat stůj co stůj z vězení, pomstít smrt své milenky, vyzvednout si peníze a vytratit se z povrchu zemského. Má to však jeden malý háček. Váš spoluvězeň má zcela jiný plán resp. životní sen. Chce se dodat, naštěstí, alespoň tedy pro nás diváky aneb komedie, která spolehlivě pobaví a pohladí. Nevím jak vám, mně to ke spokojenosti občas stačí.80%[ Tak mě napadá, co by na takovéhoto nového spoluvězně, říkal David Rath. Něco mi říká, že max po týdnu s ním, by se (dobrovolně) rozmluvil a než by jeden řekl „sedmička“, poslanecké lavice by zely prázdnotou. A rozhodně ne kvůli faktu, že do kantýny právě přivezli čerstvou svíčkovou. Ano, pochopili jste zcela správně, na Ruzyni by se trestuhodně nedostávalo povlečení].(12.11.2013)

Boha jeho, jak moc bych si přál návrat Žána z Rena a Kristýna Klavíra do střelené akční komedie, přičemž by Reno hrál Rubyho a Quentina právě Clavier. Nakonec jsem ale i já, jakožto lopata, seznal, že zkrátka Gepardie umí zahrát všechno, i naprostého debila, a jsem již v takové fázi, že si v roli Quentina z montáže nedovedu představit nikoho lepšího, než právě Geparda. Celkově umí tento film polechtat bránici takovým způsobem, že se divím, že to nepouštějí povinně ke komplikovaným porodům. Toi Toi prostě válí. Hoooovno.(1.8.2012)

"Ukradli další auto." "Dělají si sbírku?" Francis Veber tentokrát vsadil na jednu kartu: na to, že Gérard Dépardieu zahraje blbce. Přiznám se bez mučení - byl jsem skeptický. Zbytečně. Gérard D. je okouzlující, dojemný, k zešílení legrační a působí dojmem, že v životě nehrál nic jiného. Díky tomu Veberovi rádi odpustíte scénáristickou bezradnost posledních dvaceti minut filmu. Bravissimo! 80 %(24.1.2005)

• - Gérard Depardieu kvůli filmu zhubl neuvěřitelných 60 kg. Váhy dosáhl díky tomu, že vůbec nic nejedl a pil jen pouze čistou vodu. (Hollywoodman)

• - V Číně má tento film pět různých dabingů včetně tří nářečí. (Cheeker)

• - Správce vězení tvrdí, že nemají jednomístné cely. Ve scéně, kdy vězňům roznáší jídlo, si ale můžeme všimnout, že do cel dávají vždy jen jednu porci. (vilusinska)