Divím se tomu, že mi tenhle film dlouho unikal. Přitom situační a nahláškovaný Francouzský komedie mám rád. Souhra dvojice Depardieu, Reno je naprosto dokonalá. Jeden blázen a naprostej blbec. Druhej drsňák a profík. Těžce nesourodý duo mezi kterým se, ale časem opravdu vyvine jakési pouto. To vše je pak samozřejmě proloženo spoustou bizardních scének. Konec sice není úplný happyend, ale nebyli by to Frantíci, aby do aspoň celý neutnuli finálním vtípkem. Tyhle kousky prostě na pobavení vždy zaručeně zafungují.80%(3.3.2015)

Již dlouho jsem se tak nenasmál, jako u této bláznivé komedie. Originální, upřímná a zábavná. Téhle dvojce jejich spolupráce opravdu sedne a G.Depardieu je absolutní blázen. Teda alespoň ho perfektně zahrál. Jeho hlášky a hrátky s krávou v krabičce si vybavuju ještě teď. Jojo, svižná komedie, která rozesměje... 85%(11.10.2008)

Byla by to průměrná podívaná, kdyby v ní nebyla fotografie koně s očima Jeana Rena a svělý Gerard Depardieu, který si střihl roli blba takovým způsobem, že se s ní doslova prokecal mezi nezapomenutelné figurky francouzské komedie... milý a současně na zabití, úsměvný a současně svým způsobem dojemný.. a taky epicentrum všech vtípků a gagů...(30.12.2008)

Shut Up! má ty nejvyšší komediální atributy, proto jsem očekával ještě trochu víc, ovšem nic to nemění na tom, že duo Reno-Depardieu válí opravdu skvěle. Škoda, že Reno se rozjede až v druhé půli, protože jeho pohledy, škleby a koňskej pohled mě dostaly úplně ze všeho nejvíc. Depardieu se cítí v roli prosťáčka jako ryba ve vodě, takže o zábavu je postaraný, ale na pátou hvězdu mi to tady nevychází. Hodnocení 83% beru jako objektivní.(23.12.2013)

Zatímco Jean Reno hraje postavu (a taky způsobem), jak jsme u něj zvyklí, to, co předvádí Gérard Depardieu, je šok. Po všech charismatických uchvatitelích a osudových mužích hraje chudého duchem, ale tak roztomile, že to ani na okamžik není trapas, naopak valí se na nás jeden tok jiskřivého odzbrojujícího humoru. A je to pohoda, když se z člověka, který by v prvním plánu připravil svojí blbostí o rozum, vyklube ten nejideálnější parťák. Moc jsem se pobavila.(17.4.2005)

• - Poté, co Ruby (Jean Reno) vyhodí Quentina (Gerard Depardieu) z auta, dívá se na něj Ruby skrze zavřené dveře. Když však následuje záběr, jak Quentin běží pro židli, jsou dveře otevřené. (Mr.Hudson)

• - V Číně má tento film pět různých dabingů včetně tří nářečí. (Cheeker)

• - Ve scéně, kde Ruby (Jean Reno) a Quentin (Gerard Depardieu) utíkají z blázince a následně skočí z jeřábu na auto, je možné vidět, že se z auta nekutálí Jean Reno, ale kaskadér, který ho ve scéně nahradil. (Kubula333)