Jako závěrečné cvičení na téma "buddy situační komedie po Francouzsku" je Drž hubu na jedničku s hvězdičkou. Na samostatný film je Drž hubu až příliš nekonzistentní. Film se rozpadá do několika vtipných fragmentů, které spolu drží jenom pomocí vůle diváků a režiséra. Humor a vtipné situace fungují výborně, ale nikoliv ve vztahu k ostatním scénám. Vůbec mě překvapuje, že je pod tím podepsaný zkušený matador Veber, tipoval bych čerstvého absolventa filmové školy.(2.5.2009)

Řeknu to na rovinu - bez Jeana Reana a Gérarda Depardieu by "Drž hubu!" bylo sotva zpoloviny tak dobré. Po prvních dvou třetinách, které se nesou ve znamení prakticky neustávající řádky gagů a fórků, je závěr přece jen trochu dýchavičný. Kouzlo ústředního tandemu však i v tuhle chvíli táhne komedii Francise Vebera silou tanku...Velmi, velmi zábavná a příjemná podívaná.(29.6.2006)

Dost dobrá francouzká komedie s vynikajícím duem. Film prakticky nemůže zklamat. Velkou zásluhou na tom má Gérad Depardieu, který předvede opravdového blázna. Jean Reno taky potěší ve filmu. Je zde hodně vtipných momentů. Mohl být slinější příběh, lepší závěr a něco ještě k tomu a dal bych plný počet. Takhle je to na 84% = ****(27.9.2012)

"Ukradli další auto." "Dělají si sbírku?" Francis Veber tentokrát vsadil na jednu kartu: na to, že Gérard Dépardieu zahraje blbce. Přiznám se bez mučení - byl jsem skeptický. Zbytečně. Gérard D. je okouzlující, dojemný, k zešílení legrační a působí dojmem, že v životě nehrál nic jiného. Díky tomu Veberovi rádi odpustíte scénáristickou bezradnost posledních dvaceti minut filmu. Bravissimo! 80 %(24.1.2005)

Resurrection francouzské komedie? Dost možná. A kdo jiný, než klasik tohohle nezaměnitelného žánru Francis Veber, by se o ni měl postarat. Už samotné obsazení, ze kterého Jean Reno patří mezi mé oblíbence, mi bylo jasné, že nepůjde o řadovou nevtipnou komedii. Ba co víc, v první polovině jsem se chlámal na celé kolo a kadence hlášek poletujících kolem mích sluchovodů byla až nezdravě zdravě velká. „Našli sme jeřábníka v bistru u blázince úplně na mol.“ “A mluvil?“ „Ne, zvracel.“ I Gérard Depardieu se s rolí naprosto ztotožnil a totálního blbce podal tak, že sem málem zblbnul i já. Rozhodně je to jedna z nejlepších rolí, co za posledních 5, možná i 10 let ztvárnil. Proto škoda, že druhá polovina se z vtipné stává spíše úsměvnou a v úvodu nadsazených 5 hvězdiček tu pomalu musím zesumírovat na rovné 4. Ovšem francouzská scenáristická škola čítající školáčka Vebera rozhodně nezklamala a ona věhlasnost komedií 70tých a 80tých let opět ukázala svou nenapodobitelně (vzpomeňte na řadu amerických předělávek) kouzelnou tvář. Co? Jo, už držim hubu!:)(27.3.2005)

• - Když Sandru zakopávají do země a házejí na ni hlínu, je možné si všimnout, že při prvním hodu mrkne. (Jardaboss)

• - Správce vězení tvrdí, že nemají jednomístné cely. Ve scéně, kdy vězňům roznáší jídlo, si ale můžeme všimnout, že do cel dávají vždy jen jednu porci. (vilusinska)

• - Ve scéně, kde Ruby (Jean Reno) a Quentin (Gerard Depardieu) utíkají z blázince a následně skočí z jeřábu na auto, je možné vidět, že se z auta nekutálí Jean Reno, ale kaskadér, který ho ve scéně nahradil. (Kubula333)