• hellstruck

Včera jsem seděla v autobuse,který mě vezl z Chorvatska zpět do mé "drahé"domoviny.Pro zpříjemnění cesty nám pustili film.Protože to prvně bylo "Jak vytrhnout velrybě stoličku",pochopitelně jsem čekala,že nám ted dopřejí pokračování,tedy "Jak dostat tatínka do polepšovny"a těšila se.Jaké však přišlo zklamání,když se objevily zprvu francouzské titulky (ale ne,francouzské filmy,brr)poté jméno "Jean Reno"(ježiš né,šíleně nesympatickej chlap)a do třetice všeho dobrého jméno "Gerard Depardieu (panebože,ten blb tam hraje taky).No samozřejmě obrovské zklamání.Vlastně by mě nikdy nikdo nepřinutil,abych se na to sama od sebe mrkla,ale protože byla v autobuse šílená nuda.. a ono to nakonec nebylo zase tak strašné.Můj šálek kávy to úplně nebyl a podruhé to tedy rozhodně vidět nemusím,ale občas jsem se i zasmála.Tak ty dvě hvězdičky si to asi zaslouží,no.Vcelku příjemné překvápko.(14.8.2011)

Osvěžujícím způsobem přímočará situační komedie, která se bohužel nedrží jednoduchého konceptu, má dost nevyrovnané tempo (největší grády nabere po útěku z vězení) a v posledním, nepatřičně seriózním aktu s albánskou dívkou jí dost zásadně schází dech. S odzbrojující strohostí natočené (většinou statické polocelky, v nichž můžeme sledovat akci i reakci zároveň) a s velkou chutí zahrané scény, v nichž dochází ke konfrontaci imbecilního lupiče-amatére s chladnokrevným profesionálem, patří na druhé straně do zlatého fondu francouzské komedie. Kdyby se Veber tolik nespoléhal na střety dvou neslučitelných charakterů (a hereckých typů) a více zapracoval na příběhu a motivacích, šlo by o nesmrtelný film. Takhle stojí za připomenutí jen některé jeho pasáže. 70% Zajímavé komentáře: monolog, ScreamJay, JayKey(17.4.2005)

Tak tohle je film!!!Dát do jednoho filmu dva nejlepší současné francouzské herce jako je Gérard Depardieu a Jean Reno , byla naprosto super volba.Gérard Depardie mně dokázal několikrát dohnat k tomu , abych se smál i nahlas a měl hustý hlášky.Ale Jean Reno , ten předvedl skoro stejný výkon jako ve filmu LEON , i když byl výborný tak měl stále stejný výraz ve tváři.Pro mně jedna z nejlepších francouzkých komedii.Tento film dopoučuji .(11.9.2006)

V půjčovně jsem si ani nevšiml, že v tomhle filmu hraje Depardieu (na obalu je k nepoznání :) Ale i když ho zrovna nemusím, tak jsem byl příjemně překvapen. Ten jeho pitomec je skvělý, Jean Reno jako vždy výborný a já se překvapivě dobře bavil (i když jsem to u Vebera tak trošku předpokládal.... ale na co je už dneska spoleh ! :).(5.9.2004)

Zatímco Jean Reno hraje postavu (a taky způsobem), jak jsme u něj zvyklí, to, co předvádí Gérard Depardieu, je šok. Po všech charismatických uchvatitelích a osudových mužích hraje chudého duchem, ale tak roztomile, že to ani na okamžik není trapas, naopak valí se na nás jeden tok jiskřivého odzbrojujícího humoru. A je to pohoda, když se z člověka, který by v prvním plánu připravil svojí blbostí o rozum, vyklube ten nejideálnější parťák. Moc jsem se pobavila.(17.4.2005)

• - Ve scéně, kdy hlavní postavy odejdou z obchodu s žertovnými věcmi a Rubyna (Jean Reno) přepadnou na chodníku, černé BMW, v němž jsou protivníci, má v prvním záběru jiná kola než v ostatních. (Mr.Hudson)

• - V celém filmu zazní fráze „Drž hubu“ 36krát. Jednou se pak také objeví v závěrečných titulkách. (korbitch22)

• - Poté, co Ruby (Jean Reno) vyhodí Quentina (Gerard Depardieu) z auta, dívá se na něj Ruby skrze zavřené dveře. Když však následuje záběr, jak Quentin běží pro židli, jsou dveře otevřené. (Mr.Hudson)