Veber prostě umí francouzské komedie starého střihu v dosti širokém rozptylu. Tady se zrovna trefil do žánru uprchlické akční a znovu to je rána hodně blízko středu. Především díky skvělému odpichu a neodolatelné dvojce v titulní roli. Reno i Depardieu potvrzují svojí extratřídu a díky nim má tenhle film jiskru jako dobré francouzské víno. Radost pohledět!(16.4.2005)

svižná,vtipná akční road movie komedie,která pobaví snad každého.jean reno a gérard depardieu podávají neskutečné výkony,musi taky zmínit že francouzké komedie jsou tak výborné jen proto,že mají skvělý scénář,ale potřebují český dabing.ten tomuhle filmu nestučeně přidal.ježiš proč máš zase policejní auto,ty blbče řeknu ti že se ho musíme zbavit a ty přivezeš další,ale to není to samí!!tak to už je vážný:-) drž hubu......zazní ve filmu přesně šest a třicetkrát plus jednou jako bonus v titulkách tak prostě drž hubu:-)(3.2.2008)

Prostoduchý scenár film trochu odsudzuje k priemeru, ale má v sebe taký skvelý nenásilný humor, že musím dať 4*. Reno a Depardeu sú fantastickí a vôbec mi nevadilo, že tvorcovia celú dobu len vymýšľali zámienky ako nechať tých dvoch spolu. Samozrejme je tu aj malá ukážka francúzskeho akčného Hollywoodu, ale je podaná s citom. Pre mňa návrat fracúzskeho šarmu na plátno...(2.10.2006)

Jedna z nejlepších fr. komedií, kterou umocňují dvě dnes už legendy francouzské kinematografie hrající s chutí jak zamlada. Reno zde odvedl profesionální nadstandard, Depardieu si roli blba vyloženě užíval. Francis Veber tradičně nezklamal a nabídnul jízdu ve vysokém tempu, která vás nenechá v klidu. Do vedlejších rolí obsadil vyváženě i další známé tváře. Tento snímek snad kromě pár klidnějších scén s Albánkou a řekneme rychlého konce, má vše, co můžete od pravé komedie čekat.(1.8.2005)

Takže kam ten člověk patří? Hlavní hrdinu nechtějí ani v base, ani v blázinci, a mohl by být přijatý podle herce, co slovy scenáristy říká - jen do domu pro blbce. Ale takovou instituci si zatím žádný stát nevybudoval, takže co s tím? Vydařená komedie, podle mě, a důkaz, že i dneska to jde, když to šlo dříve. Co? Točit takovéto komedie. A umět je napsat. A vybrat vhodné herce. A přitom tyhle verbálně založené filmy se dají točit za pár kaček. http://www.youtube.com/watch?v=wfxwskccVcU(14.11.2010)

• - V Číně má tento film pět různých dabingů včetně tří nářečí. (Cheeker)

• - Ruby (Jean Reno) promluví až po 23 minutách. (Chipsonator)

• - Ve scéně, kdy Quentin (Gérard Depardieu) během rvačky vysklí okno LandRoveru, si můžeme ještě před samotným nárazem všimnout promáčklého plechu pod oknem vozidla. Ten vznikl během přechozích pokusů, kdy se okno rozbít nepodařilo. (vilusinska)