"Znal jsem Afričana z Martiniku. Byl z Antil." A já jsem zase znal nějakého Quntina. Byl z Montargis. Neuvěřitelný idiot a přesto mozek celé geniální operace, která vedla až k odcizení prdícího polštářku. Je to zkrátka závažný, napínavý a dramatický film, ve kterém policie vytrvale hledá ošetřovatele, jeřábníka, debila a zabijáka, přičemž jí uniká zásadní skutečnost, že tohle je hrozná kravina. A kraviny tohoto typu já mám tuze rád.(14.8.2016)

Již dlouho jsem se tak nenasmál, jako u této bláznivé komedie. Originální, upřímná a zábavná. Téhle dvojce jejich spolupráce opravdu sedne a G.Depardieu je absolutní blázen. Teda alespoň ho perfektně zahrál. Jeho hlášky a hrátky s krávou v krabičce si vybavuju ještě teď. Jojo, svižná komedie, která rozesměje... 85%(11.10.2008)

Tak tohle je film!!!Dát do jednoho filmu dva nejlepší současné francouzské herce jako je Gérard Depardieu a Jean Reno , byla naprosto super volba.Gérard Depardie mně dokázal několikrát dohnat k tomu , abych se smál i nahlas a měl hustý hlášky.Ale Jean Reno , ten předvedl skoro stejný výkon jako ve filmu LEON , i když byl výborný tak měl stále stejný výraz ve tváři.Pro mně jedna z nejlepších francouzkých komedii.Tento film dopoučuji .(11.9.2006)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// + Jean Reno i Gérard Depradieu ve svých rolích, spoustu vtipných dialogů a hlášek, zajímavé a vtipné i vedlejší postavy (policajti, záporáci), celkem slušně doplňující hudba, český dabing -scénář v poslední části filmu (Albánka, závěr)/// Čekal jsem další francouzkou typickou komedii, kde spoustě dialogům a vtipům neporozumím. Naštěstí jsem si potykal s českým dabingem a byl jsem velice překvapen kvalitou filmu. Nehorázně jsem se chlámal a oběma představitelům to spolu sluší, prostě role je určena přímo pro ně. A rovněž ostatní herci nebyli nudní, takže po stránce obsazení naprostá dokonalost a nebýt trošku slabšího závěru, případně kdyby se zde vyskytovala výraznější hudba, nebo dokoce snad akční a efektní scéna, jednalo by se o naprostý vrchol. Ale buďme rádi aspon za takový výsledek, který mě ani napodruhé nenudil a rád si ho dám znovu./// Celkem 83%///(1.10.2006)

Shut Up! má ty nejvyšší komediální atributy, proto jsem očekával ještě trochu víc, ovšem nic to nemění na tom, že duo Reno-Depardieu válí opravdu skvěle. Škoda, že Reno se rozjede až v druhé půli, protože jeho pohledy, škleby a koňskej pohled mě dostaly úplně ze všeho nejvíc. Depardieu se cítí v roli prosťáčka jako ryba ve vodě, takže o zábavu je postaraný, ale na pátou hvězdu mi to tady nevychází. Hodnocení 83% beru jako objektivní.(23.12.2013)

• - Ruby (Jean Reno) promluví až po 23 minutách. (Chipsonator)

• - V celém filmu zazní fráze „Drž hubu“ 36krát. Jednou se pak také objeví v závěrečných titulkách. (korbitch22)

• - Natáčelo se ve francouzské Paříži a Asnières-sur-Seine. (Cheeker)