• hellstruck

Včera jsem seděla v autobuse,který mě vezl z Chorvatska zpět do mé "drahé"domoviny.Pro zpříjemnění cesty nám pustili film.Protože to prvně bylo "Jak vytrhnout velrybě stoličku",pochopitelně jsem čekala,že nám ted dopřejí pokračování,tedy "Jak dostat tatínka do polepšovny"a těšila se.Jaké však přišlo zklamání,když se objevily zprvu francouzské titulky (ale ne,francouzské filmy,brr)poté jméno "Jean Reno"(ježiš né,šíleně nesympatickej chlap)a do třetice všeho dobrého jméno "Gerard Depardieu (panebože,ten blb tam hraje taky).No samozřejmě obrovské zklamání.Vlastně by mě nikdy nikdo nepřinutil,abych se na to sama od sebe mrkla,ale protože byla v autobuse šílená nuda.. a ono to nakonec nebylo zase tak strašné.Můj šálek kávy to úplně nebyl a podruhé to tedy rozhodně vidět nemusím,ale občas jsem se i zasmála.Tak ty dvě hvězdičky si to asi zaslouží,no.Vcelku příjemné překvápko.(14.8.2011)

Drž hubu! to je pro mě klasika v komediích. Vždy se mi tento film pouze válel na stole v papírovém obalu, ale nějak se mi nikdy do něj nechtělo. Ale jednou jsem ani tak neměl co dělat a tak jsem to prubnul. Sakra bylo to parádní, to složení jednoho pitomce (Depardieu) a druhého skoro normálního člověka (Reno), bylo skvělý. Suprová komedie, která mě dost překvapila, což jsem ani v tom nejmenším vůbec nečekal.(16.1.2011)

• BoPo

Nacpať do komédie dve najväčšie hviezdy v krajine a nemať dobrý scenár? Tomu hovorím mrhanie potenciálom a peniazmi. Herci sa snažia ako sa len dá, ale keď sa pohybujú v nudnom príbehu, tak to vyšumí do stratena. Nemôžem povedať, že by to bolo na hoooooooovno. No po opustení blázinca to bolo skôr čakanie, než zábava.(13.4.2013)

Tento film som dlhodobo sledoval iba ako obal DVD vo videopozicovniach, ale vzdy som si myslel, ze to bude iba nejaka priemerna alebo podpriemerna francuzska komedia a tak som si ju nikdy nepozical. Az vdaka uzivatelky Madison som si tuto komediu pri prvej prilezitosti pozrel a mala pravdu, ze sa jednalo o jednu z najlepsich komedii, pretoze uz dlho som sa tak nenasmial. Jean Reno a Gérard Depardieu svoje ulohy zahrali perfektne a i napriek kratkej minutazi sa do filmu zmestilo obrovske mnozstvo humornych situacii zalozenych na roznych nedorozumeniach. Skoda, ze taketo komedie nedavaju na silvestrovske vecery, ked na ziadnych programoch nic poriadne nedavaju... 10.04.2010 _______ Gérard Depardieu - (Quentin) +++ Jean Reno - (Ruby) +++ Richard Berry - (Vernet) +++ André Dussollier - (Väzenský psychiater) +++ Jean-Pierre Malo - (Vogel) +++ Jean-Michel Noirey - (Lambert) +++ Leonor Varela - (Katia / Sandra) +++ Hudba: Marco Prince +++(10.4.2010)

S mnohaletým odstupem oproti většině komentujících musím konstatovat, že se jedná o mírně nadhodnocenou krimikomedii, kterou leckteré starší kousky téhož žánru z dílny např. Belmonda strčí do kapsy. Uznávám, že Depardieu hraje svého ještě většího blbce, než jsme doufali opravdu skvěle, nicméně i ta jeho skoro až přirozeně vyhlížející hloupost mě donutila ke smíchu jen asi ve 4-5 případech. Jinak je to ryzí oddechovka, plovoucí si uprostřed proudu a nepřekvapující snad ani v jednom ohledu (že jsou Reno i Depardieu výborní herci jsem věděl už dříve). Tři hvězdičky ve své nejryzejší podobě.(28.12.2013)

• - Quentin (Gérard Depardieu) sa pýta spoluväzňa, či vždy žuje na ľavej strane úst. Ten však po celý čas žuje na strane pravej. (Johnny_SVK)

• - Poté, co Ruby (Jean Reno) vyhodí Quentina (Gerard Depardieu) z auta, dívá se na něj Ruby skrze zavřené dveře. Když však následuje záběr, jak Quentin běží pro židli, jsou dveře otevřené. (Mr.Hudson)

• - Při scéně, kdy velitel kárá čtyři policisty kvůli autům, které jim předtím Quentin (Gérard Depardieu) ukradl, stojí v pozadí auta, na nichž jsou zapnuté modře i oranžově blikající majáky. Následně do aut policisté naskakují, ale v tu chvíli na jednom z nich blikají už jen oranžové majáky. (Matt007)