Veber je na komedie profík a když k tomu připočteme Rena, Depardieua a jak je u režiséra zvykem-parádní hudbu, vznikne velmi dobrá komedie. I když jsem si přece jenom představoval, že se budu smát víc. "Přišly dvě obrovský buzny, zmlátily nás a vzaly nám oblečení" a nebo "15 euro a prdící polštářek" :D(5.8.2009)

Osvěžujícím způsobem přímočará situační komedie, která se bohužel nedrží jednoduchého konceptu, má dost nevyrovnané tempo (největší grády nabere po útěku z vězení) a v posledním, nepatřičně seriózním aktu s albánskou dívkou jí dost zásadně schází dech. S odzbrojující strohostí natočené (většinou statické polocelky, v nichž můžeme sledovat akci i reakci zároveň) a s velkou chutí zahrané scény, v nichž dochází ke konfrontaci imbecilního lupiče-amatére s chladnokrevným profesionálem, patří na druhé straně do zlatého fondu francouzské komedie. Kdyby se Veber tolik nespoléhal na střety dvou neslučitelných charakterů (a hereckých typů) a více zapracoval na příběhu a motivacích, šlo by o nesmrtelný film. Takhle stojí za připomenutí jen některé jeho pasáže. 70% Zajímavé komentáře: monolog, ScreamJay, JayKey(17.4.2005)

Zatímco Jean Reno hraje postavu (a taky způsobem), jak jsme u něj zvyklí, to, co předvádí Gérard Depardieu, je šok. Po všech charismatických uchvatitelích a osudových mužích hraje chudého duchem, ale tak roztomile, že to ani na okamžik není trapas, naopak valí se na nás jeden tok jiskřivého odzbrojujícího humoru. A je to pohoda, když se z člověka, který by v prvním plánu připravil svojí blbostí o rozum, vyklube ten nejideálnější parťák. Moc jsem se pobavila.(17.4.2005)

"Ukradli další auto." "Dělají si sbírku?" Francis Veber tentokrát vsadil na jednu kartu: na to, že Gérard Dépardieu zahraje blbce. Přiznám se bez mučení - byl jsem skeptický. Zbytečně. Gérard D. je okouzlující, dojemný, k zešílení legrační a působí dojmem, že v životě nehrál nic jiného. Díky tomu Veberovi rádi odpustíte scénáristickou bezradnost posledních dvaceti minut filmu. Bravissimo! 80 %(24.1.2005)

Nevím, ale mám tak trochu na rtech jednu větu, kterou se bojím vyslovit. Ale řeknu vám ji. Pro mě osobně nejlepší komedie všech dob. Já si nemůžu pomoci, ale tenhle humor by shrábl do kapsy celou americkou komediální scénu. Od začátku do konce jsem se válel smíchy. Gérard Depardieu a Jean Reno jsou mými oblíbenci, takže o to víc se stupňuje moje nadšení z této komedie. Prostě bez debat: 5 hvězdiček i za skvělý dabing.(17.4.2009)

• - Ve scéně, kdy hlavní postavy odejdou z obchodu s žertovnými věcmi a Rubyna (Jean Reno) přepadnou na chodníku, černé BMW, v němž jsou protivníci, má v prvním záběru jiná kola než v ostatních. (Mr.Hudson)

• - Gérard Depardieu kvůli filmu zhubl neuvěřitelných 60 kg. Váhy dosáhl díky tomu, že vůbec nic nejedl a pil jen pouze čistou vodu. (Hollywoodman)

• - Ve scéně, kde Ruby (Jean Reno) a Quentin (Gerard Depardieu) utíkají z blázince a následně skočí z jeřábu na auto, je možné vidět, že se z auta nekutálí Jean Reno, ale kaskadér, který ho ve scéně nahradil. (Kubula333)