Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

bubblebobble

Tim Curry je mi akosi nepríjemný na pohľad a nemám ho rád. Jednoducho je to "slizoun". Obliekol sa ale za transku a ja si prajem, aby ňou aj navždy zostal. Bol skvelý. Nedokážem uveriť ako mohol skončiť v takých sračkách ako je Kongo. K filmu... zasmial som sa veľa krát, čo je až neuveriteľné. Susan Sarandon taktiež veľmi nemusím ale táto jej postava blbky Janet mi spôsobila takmer záchvaty smiechu. Komédia je to teda skvelá. Len škoda, že je to aj muzikál, ktorý celý ten absurdný humor ku koncu pochováva. ()

guri

K Rocky Horror Picture Show som pristupoval velmi opatrne... Milo ma prekvapila vacsina piesni, ktore boli velmi vydarene - hlavne v prvej polovici. ()

Carthorias

LFŠ 2018, Film 27: Tak vám z kola vzduch fuk, nevadí. Rocky je, kluk jak buk 😍 & slasti vás mají v pasti, s Frank'n'Furterem šuk, pak šluk. 😷 Pod vlivem extáze, si polechtáte .... hráze (vždyť s rozkoší jde vše snáááze), ale bacha na lasery. 👽 ()

tranquill

"Brak a béčko v nočním kině, to mám rád..." Transsexuální muzikál aneb fantasmagorické ztvárnění Frankensteina v rytmu rokenrolu. ()

HawkeyP

Vemi netradiční záležitost. Je dost bizardní i na dnešní dobu :-) I když se mi tento film tak moc nijak zvlášť nelíbil, budu si jej ještě dlouho pamatovat. A Tim Curry je tu prostě ďábelský. ()

Withree

S blížící se epizodou Glee, která si dala za úkol poctít právě tento muzikál, rozhodl jsem se na film podívat. Při prvním zběžném prolétnutí jsem byl až zděšen přílišnou WTFozní podívanou a strašně jsem přemýšlel, zda si to pustit. Ještě, že jsem se na to podíval. Výsledný muzikál je zatraceně netradiční "volovina" a má sklony přiblížit se tzv. geniální trapnosti. Samotný příběh je jedna velká parodie na hororové filmy té doby okořeněné povídačkou o planetě Transsexuália v galaxii Transylvánie. Hudba je skvělá a také dobře zazpívaná. Herci výtečně padnou do svých postav, Tim Curry a okatá Susan Sarandon jsou boží, avšak ten Riff Raff, rulézní to postavička. Jedinou vadou je konec v kabaretu, to mi moc nesedělo. První polovina rozhodně lepší. I tak kvalitní 4*. ()

Nekroskop

Tak na tenhle film jsem se těšil jak dítě na cumel od doby, kdy jsem se o něm díky mému nejoblíbenějšímu zpěvákovi (Meat Loaf) dozvěděl. Což je pár let. Musel jsem si počkat až na TV, ale kdo si počká, ten se dočká a já jsem nadšen. V bizarnostech si prostě libuju. Navíc rocková hudba mi koluje v žilách, takže nemůžu hodnotit jinak. ()

Bublinka6

Hudba super, Tim Curry ještě více super, jenže očekávání bylo moc velké na to abych skousla s prominutím odfláklý konec. Po celý průběh filmu, přeřazujeme na vyšší a vyšší rychlost, aby nám před koncem filmu došel benzín. Nicméně nápady jako transvestita z Transylvánie, který svede nejen Janet, ale i Brada; scéna s parodickým zvoláváním jmen ostatních (Janet! Brade! Rocky! ); úplně tupý a naivně křehký Rocky dodávají filmu velikou dávku humoru a originality. Kvůli závěru dávám ovšem pouze tři hvězdičky. ()

Matt007

Film je některými označován jako kult, pro mě tedy kultovní nidky asi nebude, tím ale nezastírám, že některé scény a songy se mi nelíbily. Jen mi to prostě nepásne tak nějak dokupy. Samozřejmě výkon Tima Curryho je parádní a mladá neokoukaná Susan Sarandon se mi tu taky moc líbí. Trošku silnější tři hvězdy. ()

josieaddms

Propána co tohle bylo? Vtipné ani trochu, šokující možná, ale určitě ne zajímavě ani vtipně. Nuda, nemá to hlavu ani patu, a vtipy zkrátka nejsou k smíchu. Hudba je nezapamatovatelná a nezajímavá. Jedna hvězdička za překvapivě dobrý hlas Tima Curryho. Ale jinak je to k ničemu. ()

DonTommy

Tim Curry je bezkonkurenčně nejkouzelnější slizkej úchyl v dějinách kinematografie :) nevím nevím jestli bych si troufnul tuhle pošukovinu pustit člověku co to ještě neviděl... ()

Černákočka

Dokonalá úchylárna! Kdo neviděl, neuvěří:-D Svižné písničky a Tim Curry v podvazcích ( a vůbec v nich nevypadá zle;-)) se mi trefili do noty. Spojení hororu, muzíkálu a různých více či méně podivných individuí je jednoduše neodolatelné. ()

Zuzanyje

Nevidím na tomto muzikálu nic zajímavého. Stupidní příběh zoufalým způsobem splácaný z těch "nejprovokativnějších" témat, chybí hudba postavená na hitech i zajímavé choreografie... Dvě hvězdičky jen za to, jakou senzaci a šok to způsobilo ve své době... ()

Petus

Transexuál z Transylvánie je postava, na kterou se nedá zapomenout. Životní role Tima Curryho, kterou si vysloužil nesmrtelnost. A vidět mlaďounkou Susan Sarandon jen ve spodním prádle se taky jen tak nepoštěstí. Fantastický barvami hýřící spektákl parodující staré horory, balancující mezi muzikálem, a erotickou peep show, ale každou vteřinou neuvěřitelně zábavný. Tahle šílená kultovní všehochuť se zkrátka musí vidět. Jo a vstup bez kostýmu se nepovoluje, korzet nutností! ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf