Psal se rok 1916. Romanovci slavili 300 let své vlády matičce Rusi a na nádherném plese se loučila princezna Anastasia se svou babičkou Marií. Vtom se objevil odvržený carův mág, Rasputin, aby se pomstil celému rodu Romanovců. Přizval si na pomoc kouzla a čáry a uvrhl na celý rod kletbu. Pohromu přežila jen mladinká Anastasia. Když pak o mnoho let později opustila sirotčinec, neměla tušení, kdo vlastně ve skutečnosti je. To Dimitrij, pohledný mládenec, v ní poznal dokonalou dvojnici ztracené princezny a přemluvil ji, aby se s ním vydala do Paříže. Anastasia si pomalu začíná vzpomínat na svou minulost, do které patří i zlý Rasputin. (oficiální text distributora)

VanTom

Příběh krásné romantické pohádky s povedenou animací vyznívá vlastně docela dospěle, nejmenším dětem ho tak zpřístupňují hlavně komické zvířecí postavičky. Titulní Aňu si jako živoucí lidskou bytost, půvabnou a ráznou dospívající dívku bez minulosti, nelze nezamilovat, vypíchnout pak musím ještě nádherné písničky ve fantastickém muzikálovém provedení. ()

PELC

Pro milovníky klasických filmových muzikálů a kreslených hudebních filmů je to lahůdka. Pochopitelně pro diváky, kteří mají raději moderní způsob tvorby je to nepřijatelný. ()

fiLLthe3DD

Animovaný snímek mého dětství! Jako dítě jsem Anastasii opravdu zbožňoval... A líbí se mi nyní. Má totiž skvostnou hudbu a perfektní animaci, i ten příběh má „něco" do sebe. Místy je dramatický, lehce akční, vtipný i romantický zároveň. Písně jsou skvěle otextované, dobře zazpívané a taneční kreace postav působí příjemně. Jako vůbec nejlepší z celého filmu považuji rozhodně prolog, ačkoliv je v rámci animáku poněkud „drsnější" a až přespříliš smutný... PS: Takto má vypadat skutečný muzikál, netřeba sra*ek typu Frozen a jeho úděsné písně "Let It Go!" ¨Jinak mnohem vyspělěljší než Disneyovky ()

made1

Příběh jako takový mám ráda, hodně romantiky, ale Rasputin byl pojat jako totální blb. Jinak namluvení bylo naprosto bravurní. Míním origo, český dabing neznám. ()

tempus

Já si nemůžu pomoct, i po několikátém zhlédnutí mě to dostalo (a už to je dlouho, co mi bylo 10 let) a určitě má na tom, lví podíl ideální délka. Jasně, některé písničky jsou zbytečné a otravné (hlavně „Co si zpívá celý Petrohrad“ a „Já se budu učit, když mě budeš učit“). Dalším mínusem je dětinský netopýr Marduk s tim psíkem. Samozřejmě, setkání ústřední trojice v carském paláci a celý úsek v Paříži dělají s výše zmíněným jen kosmetické chyby. ()

vanderbart

7/10 - český dabing byl hrozný, hudba dobrá, místy strašně stará počítačová animace, která dnes působí až směšně.. ()

Sdoom

Jsou to sice slabší, ale přesto 4 hvězdičky. Byl jsem dost překvapen, když jsem zjistil, že se nejedná o disneyovku. Skvělá hudba a písně, docela originální příběh, který je založen sice na historické fikci, ale přesto si myslím, že je přínosnější, než většina animáků. Docela příjemné překvapení. (Blu-ray, orig.) ()

xaver

Zajímavá pohádka, která ale doplácí a perfekcionizmus snímku z dílny Walta Disneye. Kreslířské zpracování je dost jednoduché, místy jakoby kopírovalo Disneye, což ubírá hodně na kvalitě jinak slušného snímku, který se líbil hlavně mým dětem. A za ně dávám 3*. ()

pipapaja

Velice poutavý animovaný film, který má své přednosti ve velice milých a sympatických postavách nádherné hudbě a skvělé animaci. Doporučuji. ()

Paity

Vážně nejsem na tyhle malované záležitosti. Navíc i té grafice neskládám hold. Není to můj šálek čaje. ()

Daae

Je pro mě obtížnější objektivně hodnotit tento film, protože jsem na něm vyrůstala. Je to filmek pro mladší obecenstvo, takže příběh je docela banální. V originále se mi vůbec nelíbí americký přízvuk Bartoka, ale jinak je to moc pěkný film s nečekaně dobrou akcí, pěknými písničkami i animací. Btw, Dimitri je frajer :) ()

Angie91

Romantický příběh pro malé i velké. Tak trochu i náhled do historie a ty nejkrásnější hudební scény. A dalo se poslouchat i dabing... Není nač si stěžovat... jen vypnout a poslouchat... ()

TeraBum

Zapomněla jsem, jak moc se mi tahle pohádka líbila, když jsem byla malá. To ovšem neplatí o perfektní hudbě, kdy se mi při poslechu Once upon a december dralo do hlavy "příjde zas příští sníh, dá nám čas na setkání"... veliký kus mého dětství. ()

H4ku11

Škoda, že v skutočnosti to tak dobre s Anastáziou nedopadlo. Inak krásna klasická Disney rozprávka, čo má dušu. Úžasný soundtrack a Dimitrij. ()

Terezinka198

Pamatuji si okamžik, kdy jsme jako malá strašně dlouho hledala název tohoto filmu. A když ho po čase znovu dávali, radostně jsem vypískla. I nyní je to hřejivá vzpomínka na dětství. Na rok vzniku to bylo vskutku překrásné dílko. Takže za mě celkově za 4*. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury