Pravdivý příběh zástupce starosty města New York Kena Lippera (John Cusack), který věrně slouží svému šéfovi, skvělému politikovi, jehož ambicí je dbát na osud města a svých voličů. Náhlá přestřelka, která zatáhne do hry policistu, dealera drog a nevinné dítě, způsobí v celém městě obrovský skandál a komplikovaná cesta k pravdě vede pouze přes politické minové pole. (oficiální text distributora)

Trailer

lennyd

Al Pacino jako starosta New Yorku a John Cussack jako jeho nejbližší pomocník řeší otázku své kariéry po jedné přestřelce v ulicích, kde kromě policisty a mafiánského synka zemře i malý chlapec. Mafie se znaží zkorumpovat policistu, manželka policisty za pomocí pomocnice z asociace detektivů zase chce aby se jejímu muži dostálo úcty, kterou si zaslouží. Vyšetřování dřívějšího propuštění mafiánského syna ukazuje do nejvyšších politických kruhů.. Ač to nebývá obvyklé Al Pacina zde zcela zastiňuje John Cussack (možná je to tím, že Al Pacino jako starosta je potlačen do pozadí a většinu vyšetřování vede právě skvělý John Cussack). Snímek (myslím) věrně ukazuje vysokou politiku, kde ač navenek jsou všichni přátelé (či nepřátelé v případě mafiánských rodin) ve skutečnosti to může být zcela naopak. V každém případě stojí za zhlédnutí.. ()

andrii

Svůdně lepkavý pach mamonu a sebevědomí v přítomnosti mocných. Pavouk v síti výpomoci. Měl před sebou obraz nejváženějšího idolu, ale když se podíval pánovi na koni přes rameno, uviděl pravou vládu zákulisí jako na dlani, viníka - kostlivce ambicí kanceláří nejvyšších, kapky v moři, špici vysoké hory, postižení vyvolených. Hlídal křeslo prvního muže města, teď rozklížil ho, jeho hesla. Uvolil se uvolnit trůn, to pro svého "chlapce" gesto chlapské. Nůž zabodnutý do nůše snů a plánů jako ultimátum. Řečníkovo východisko obhajitelných argumentů. Zakousl se, nedá spát, budí ze sna. Zarputile nekonečné hledání map do hlav hlavounů pod hlavičkou kariéry a svědomí. ()

Faye

Jedna přestřelka a jedna zbloudilá kulka. Starosta i nadále pronáší své brilantní proslovy „S něčím se jako starosta nikdy nesmířím, se smrtí policisty. S něčím se nikdy nesmířím jako člověk, se smrtí nevinného dítěte“.Jeho zástupce zatím sbírá informace, počítá mrtvé a ztrácí iluze.... „Zneužíváš postavení, ale vždycky pro správnou věc. Nebereš peníze. Jenom si buduješ postavení. Vlastní moc. K čemu bys byl lidem bez ní dobrý? Ale hluboko uvnitř víš, že je hranice, kterou nemůžeš překročit. Po tisíci případech a jedné dohodě navíc se hranice smaže.“ Průměrný thriller o korupci a vzájemných úsluhách, * navíc dávám za vynikajícího Johna Cusacka. ()

Roman.Ticka

Politiku nemám ráda ani v životě, natož ve filmu a nevěřím v politika na špici bez pochybné cesty na vrchol. To jak chutná moc, netřeba dál rozvádět. Nebýt pravdivé podstaty příběhu, vyšel by z toho trapný naivní pokus o napravení padlého anděla. Tušila jsem, kde má terč svůj cíl, ale ten srdceryvný doják v závěru, všemu nasadil pověstnou korunu. A tečka za očistnou lázní v podobě politických ambicí mladého snaživce, vše totálně dorazila. Pohled na Ala mě nezklamal, Cusack se opravdu snažil. Menschkeit v Babylónu.(NY) ()

Big Bear

Tak to v politice chodí. Můžete být světci a léčit lidi, pečovat o město, zkrášlovat, velebit...pak stačí jeden jediný průšvih a vše je smáznuto. Jste-li čestní ovšem. Nečestní to ustojí a jedou dál. Stačí se podívat kolem sebe. Mně osobně duo Al - Cusack velmi sedlo. Já mám pro Ala slabost a užívám si ho skoro vždycky. Nebylo to super skvělé jako jiné filmy s ním, ale bylo to dobré! Otázkou je, zda bych si toto řekl i kdyby tam Al a Cusack nehráli... * * * ()

• Scény na zasněženém nádraží se ve skutečnosti natáčely ve velkém vedru. (don corleone)
  • V divadelním lobby se ptá starosta Pappas Franka Anselma, jak se mu líbí herečka Julie Jordan v muzikálu "Carousel", který oba sledovali. Anselmo odpoví, že hraje dobře, ale nemá hlas. Řekne, že jeho Nettie by to zazpívala líp. Nettie Anselmo, žena Franka Anselmo, hrála Roberta Peters, známá operní pěvkyně. (don corleone)
  • Interierové záběry z New Yorské radnice se natáčely ve skutečnosti v New Jersey. (don corleone)