Pravdivý příběh zástupce starosty města New York Kena Lippera (John Cusack), který věrně slouží svému šéfovi, skvělému politikovi, jehož ambicí je dbát na osud města a svých voličů. Náhlá přestřelka, která zatáhne do hry policistu, dealera drog a nevinné dítě, způsobí v celém městě obrovský skandál a komplikovaná cesta k pravdě vede pouze přes politické minové pole. (oficiální text distributora)

Santino7

Politicky ladené filmy mám, dá sa povedať, celkom v obľube. Teda minimálne sa im jednoznačne nevyhýbam. A treba povedať, že tento Beckerov snímok je presne podľa pravidiel, v ničom nevybočuje, žiadne prekvápko. Zahŕňa presne tie aspekty, aké by sme od toho mohli čakať. Všemožné machinácie, korupcia na rôznych miestach, pripravovanie pôdy pre kampaň, no skrátka všetko. No a špičkové obsadenie bolo tiež správnym krokom. Cusack je až prekvapivo výborný a Al Pacino, no veď vy viete... Predviedol opäť ten svoj vysoký štandard, pre ktorí by väčšina hercov vraždila, navyše opäť s jedným pozoruhodným monológom - ten mi však prišiel maximálne účelový (inými slovami zbytočný), pretože čakať takýto krikľúnsky prejav od starostu na pohrebe malého chlapca považujem za utópiu. Nech robím čo robím, skrátka mi to tam nesedelo. To je však v rámci hodnotenia iba zanedbateľná maličkosť, hlavný problém vidím v niečom inom. A to, že príbeh bol tak jednoducho vystavaný. Od politického thrilleru by som očakával niečo prekombinovanejšie a viac zamotané, aby bol divák nútený občas aj premýšľať. Skrátka niečo zložitejšie. Becker nám to totižto celé predostrel doslova na zlatom podnose a ak by som mal pokračovať, tak nás rovno aj nakŕmil, aby sme sa náhodou neumastili. No jednoducho nás postavil do úlohy nesvojprávneho batoľaťa, ktorému treba všetko podať bez obkľúk. Dobre, už radšej končím. Aby som to nejako v krátkosti zhrnul, ide o priemerný film (no v kľude pozerateľný), ktorému najviac podlamuje väz jeho prehnaná priamočiarosť. 3/5 ()

gogo76

Jeden z mála filmov s Al Pacinom, ktoré som zatiaľ nevidel. Už podľa hodnotenia som nečakal žiadnu senzáciu a tak som aj dostal priemer, ktorý so očakával. Pacino tradične v dobrej roli a istý čas bolo nejakým nepísaným pravidlom, že musel mať v každom filme nejaký silnejší monológ. Dostal ho aj tu, konkrétne pri pohrebe nevinne zastreleného chlapca. Týmto filmom výraznejšie naštartoval kariéru J. Cusack, ktorý hrá hlavnú postavu. Film celkovo priemer, ktorý nedokáže strhnúť ani rozdať emócie. Film chce rozdávať múdra o tom, ako sa dá z minulosti poučiť, ako dobro vyhrá nad zlom a podobné sračky, ale v politike je to vždy inak. Všetci vieme ako by to malo byť a ako to je...60%. ()

Roman.Ticka

Politiku nemám ráda ani v životě, natož ve filmu a nevěřím v politika na špici bez pochybné cesty na vrchol. To jak chutná moc, netřeba dál rozvádět. Nebýt pravdivé podstaty příběhu, vyšel by z toho trapný naivní pokus o napravení padlého anděla. Tušila jsem, kde má terč svůj cíl, ale ten srdceryvný doják v závěru, všemu nasadil pověstnou korunu. A tečka za očistnou lázní v podobě politických ambicí mladého snaživce, vše totálně dorazila. Pohled na Ala mě nezklamal, Cusack se opravdu snažil. Menschkeit v Babylónu.(NY) ()

SeBig

Nebylo to úplně nejhorší. I když na začátku mi to přišlo jako těžká trapárna s amaterským scénářem a nezvládnutou režií a hudbou od disneyho, tak v průběhu jsem se do toho celkem vsáknul a nějaký scény či dialogy mi přišli docela zvládnutý. Nejvíc mě asi zaujal projev Al Pacina na pohřbu, i když mi to přišlo dost přitažený za vlasy. Herecký výkony mě asi na tomhle filmu bavily nejvíc (zejména Danny Aiello). Film má i dobrou atmosféru. Problém je asi v tom, že film se veze na stejné vlně a bojí se přitlačit na pilu. Všechno je tak odlehčený, že to pak divákovi přijde nezajimavý. Bohužel opět film, co mohl mít šanci jen kdyby se z toho vyklubalo něco víc. Konec opět trapnej. ()

jondoe

Na politicky thriller ma tento film prilis slabu zapletku, ale na druhu stranu je to zasa celkom dobre napisane a dialogy ma nenudili. Tento film ma vsak prvotriednych hercov, ktory tento nepodarok vytiahli aspon do priemernosti. Nesmierne ma prekvapil John Cusack, ktory velmi dobre zahral hlavnu postavu zastupcu starostu a Al Pacinovi, ktory vsak nedostal az tak vela priestoru bol rovnocenym spoluhracom. Celkom ma sklamal zaver. Cakal som, ze sa to vyvinie trosku inac, ale z celkove vysledku az taky sklamany nie som. Nebyt vsak dvoch hlavnych protagonistou asi by moje hodnotenie islo o jednu hviezdicku nizsie. A celkom ma aj potesil vidiet na obrazovke Briget Fonda, ktora sa uz bohuzial herectvu moc nevenuje. ()

• Al Pacino se v rámci příprav na roli starosty města New York potkal a nějaký čas strávil se starostou Rudolphem Giulianim a také bývalými starosty Kochem a Dinkinsem. (don corleone)
  • Interierové záběry z New Yorské radnice se natáčely ve skutečnosti v New Jersey. (don corleone)
  • Postava Franka Anselma byla částečně inspirována bývalým starostou čtvrti Queens (New York) Donaldem Manesem, který byl obviněn z úplatkářského skandálu, neunesl to a nejprve se o sebevraždu pokusil neúspěšně a o dva roky úspěšně. (don corleone)