Ja si nemuzu pomoct, ale mam s timhle filmem jeden zasadni problem. Proste sem nedokazal pochopit, proc se do vicemene nedulezityho pripadu prestrelky mezi poldou a fetakem, kde zarvalo i maly dite, sere radnice. Proc si to poldove nemohli vyresit mezi sebou, pripadne pravnici a byla by to klasika o jednom spravnym, kterej se snazi najit pravdu. Ale to ne, tady se do vseho musi srat radnice, jak kdyby nikdo jinej neexistoval a pan zastupce starosty si hraje na velkyho detektiva. No ale krome tohohle se jedna o docela slusnej, i kdyz zase ne moc vybocujici z prumeru thriller, kde jsou sice i nejaky ty zvraty, bohuzel kdo je do toho vsechno zapletenej mi bylo jasny uz nekdy pred polovinou filmu. Becker nastesti obsadil paradniho Pacina a slusnyho Cusacka, ktery utahnou i ty nudnejsi mista. Akorat ta Bridget Fonda me silene rozcilovala.(2.1.2010)

Tak to v politice chodí. Můžete být světci a léčit lidi, pečovat o město, zkrášlovat, velebit...pak stačí jeden jediný průšvih a vše je smáznuto. Jste-li čestní ovšem. Nečestní to ustojí a jedou dál. Stačí se podívat kolem sebe. Mně osobně duo Al - Cusack velmi sedlo. Já mám pro Ala slabost a užívám si ho skoro vždycky. Nebylo to super skvělé jako jiné filmy s ním, ale bylo to dobré! Otázkou je, zda bych si toto řekl i kdyby tam Al a Cusack nehráli... * * *(17.12.2014)

Politiku nemám ráda ani v životě, natož ve filmu a nevěřím v politika na špici bez pochybné cesty na vrchol. To jak chutná moc, netřeba dál rozvádět. Nebýt pravdivé podstaty příběhu, vyšel by z toho trapný naivní pokus o napravení padlého anděla. Tušila jsem, kde má terč svůj cíl, ale ten srdceryvný doják v závěru, všemu nasadil pověstnou korunu. A tečka za očistnou lázní v podobě politických ambicí mladého snaživce, vše totálně dorazila. Pohled na Ala mě nezklamal, Cusack se opravdu snažil. Menschkeit v Babylónu.(NY)(16.3.2011)

Jedna přestřelka a jedna zbloudilá kulka. Starosta i nadále pronáší své brilantní proslovy „S něčím se jako starosta nikdy nesmířím, se smrtí policisty. S něčím se nikdy nesmířím jako člověk, se smrtí nevinného dítěte“.Jeho zástupce zatím sbírá informace, počítá mrtvé a ztrácí iluze.... „Zneužíváš postavení, ale vždycky pro správnou věc. Nebereš peníze. Jenom si buduješ postavení. Vlastní moc. K čemu bys byl lidem bez ní dobrý? Ale hluboko uvnitř víš, že je hranice, kterou nemůžeš překročit. Po tisíci případech a jedné dohodě navíc se hranice smaže.“ Průměrný thriller o korupci a vzájemných úsluhách, * navíc dávám za vynikajícího Johna Cusacka.(11.9.2005)

Svůdně lepkavý pach mamonu a sebevědomí v přítomnosti mocných. Pavouk v síti výpomoci. Měl před sebou obraz nejváženějšího idolu, ale když se podíval pánovi na koni přes rameno, uviděl pravou vládu zákulisí jako na dlani, viníka - kostlivce ambicí kanceláří nejvyšších, kapky v moři, špici vysoké hory, postižení vyvolených. Hlídal křeslo prvního muže města, teď rozklížil ho, jeho hesla. Uvolil se uvolnit trůn, to pro svého "chlapce" gesto chlapské. Nůž zabodnutý do nůše snů a plánů jako ultimátum. Řečníkovo východisko obhajitelných argumentů. Zakousl se, nedá spát, budí ze sna. Zarputile nekonečné hledání map do hlav hlavounů pod hlavičkou kariéry a svědomí.(22.8.2017)

• - Scény na zasněženém nádraží se ve skutečnosti natáčely ve velkém vedru. (don corleone)

• - Interierové záběry z New Yorské radnice se natáčely ve skutečnosti v New Jersey. (don corleone)

• - Postava Franka Anselma byla částečně inspirována bývalým starostou čtvrti Queens (New York) Donaldem Manesem, který byl obviněn z úplatkářského skandálu, neunesl to a nejprve se o sebevraždu pokusil neúspěšně a o dva roky úspěšně. (don corleone)