Pravdivý příběh zástupce starosty města New York Kena Lippera (John Cusack), který věrně slouží svému šéfovi, skvělému politikovi, jehož ambicí je dbát na osud města a svých voličů. Náhlá přestřelka, která zatáhne do hry policistu, dealera drog a nevinné dítě, způsobí v celém městě obrovský skandál a komplikovaná cesta k pravdě vede pouze přes politické minové pole. (oficiální text distributora)

Trailer

SeBig

Nebylo to úplně nejhorší. I když na začátku mi to přišlo jako těžká trapárna s amaterským scénářem a nezvládnutou režií a hudbou od disneyho, tak v průběhu jsem se do toho celkem vsáknul a nějaký scény či dialogy mi přišli docela zvládnutý. Nejvíc mě asi zaujal projev Al Pacina na pohřbu, i když mi to přišlo dost přitažený za vlasy. Herecký výkony mě asi na tomhle filmu bavily nejvíc (zejména Danny Aiello). Film má i dobrou atmosféru. Problém je asi v tom, že film se veze na stejné vlně a bojí se přitlačit na pilu. Všechno je tak odlehčený, že to pak divákovi přijde nezajimavý. Bohužel opět film, co mohl mít šanci jen kdyby se z toho vyklubalo něco víc. Konec opět trapnej. ()

ecis

Velmi priemerne a jedine co to zachranuje od upadnutia do zabudnutia je Al Pacino s Cucackom. Velmi nezazivnu zapletku, cele prostredie a atmosferu filmu zdviha herecky smrnc spomenutej dvojice. Kto ma rad, ale vysoku politiku a vsetko okolo toho, pride si na svoje. Skoda, ze pri sledovani filmu mi zneprijemnoval zazitok strasny slovensky dabing. ()

Gilmour93

Na radnicích to bývá defacto všude stejné. Nejvyšším zájmem je mít moc a jejím prostřednictvím finančně i majetkově zabezpečit SEBE. Vyšší zájem je udržet se trvale u žlabu na prasečí stravu, abych mohl nejvyšší zájem co nejdéle prosazovat. Hraný zájem projevím o potencionální voliče tak dva měsíce před volbami, protože ti mi pak mým znovuzvolením dopomohou k dalšímu naplnění těch nejvyšších zájmů. No a ve zbylém čase o ně projevuji už jen přiměřený interest hraničící s nezájmem, neboť konec konců dobře vím, co je mým zájmem nejvyšším. Kruh zájmů se uzavírá, čest všem šafránovým výjimkám.. Na to, kolik Becker dostal dobrých karet ke hře (Pacino, Aiello, Landau, Fonda), předvedl nikterak vzrušivou, prachmizernou podívanou, utápějící se v příběhové i dialogové šedi. A nepomůže ani křišťálově čistý Standa Gross Cusack, ani božský Al, který umí změnit smuteční řeč v předvolební mítink.. ()

malylada

Uuuuu to byla úmorná záležitost a celou dobu jsem přemýšlel, co vedlo k tomu, aby snímek vůbec vznikl. Scénář je jakým si pokusem o chytře budovanou zápletku s politickou tématikou, ve které se nedaří vůbec navozovat napětí nebo jako-li vygradovat pointu. Když k tomu připočtu strašnou předvídatelnost, tak se divím, že jsem to vůbec dokoukal. Chtělo to určitě lepší uchopení, svižnější tempo a méně dialogů směřujících do země nikoho. Jediným pozitivem je ústřední dvojice, která se vydala na maximum, zvlášť Cusack hraje na maximum.......4/10 ()

castor

Harold Becker (dnes devadesátiletý pán), sic navždy průměrný režisér, zato pokaždé dokázal poskládat hvězdnou hereckou sestavu. Tentokrát vypráví příběh zástupce starosty New Yorku, který vždy fungoval na hraně, ale po přestřelce, při které to mimochodem smrtelně koupil šestiletý chlapec, rozplétá intriky na nejvyšších místech. Střílel drogový dealer s pořádnými škraloupy, který nicméně dál směle obchodoval pouze s podmínkou. Průměrný scénář si odškrtává položku po položce, výsledek výrazněji nestrhne, takže potěší víceméně jen veleuznávaná legenda amerického filmu (například nad rakví malého chlapce je to jeden velký koncert). ()

• V divadelním lobby se ptá starosta Pappas Franka Anselma, jak se mu líbí herečka Julie Jordan v muzikálu "Carousel", který oba sledovali. Anselmo odpoví, že hraje dobře, ale nemá hlas. Řekne, že jeho Nettie by to zazpívala líp. Nettie Anselmo, žena Franka Anselmo, hrála Roberta Peters, známá operní pěvkyně. (don corleone)
  • Al Pacino se v rámci příprav na roli starosty města New York potkal a nějaký čas strávil se starostou Rudolphem Giulianim a také bývalými starosty Kochem a Dinkinsem. (don corleone)
  • Scény na zasněženém nádraží se ve skutečnosti natáčely ve velkém vedru. (don corleone)