Salton Sea

The Salton Sea

Salton Sea

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2002, 103 min

Vizuálne veľmi pôsobivé. Val Kilmer dokazuje, že naozaj je výborným hercom (škoda, že nedostáva výraznejšie príležitosti) - a len tak na okraj je aj jedným z najnedoceňovanejších. Vincent D'Onofrio zase raz dostal úlohu úplného magora zvládol ju perfektne (a ten nos bol fakt nechutný). Film sa rozbieha veľmi pútavo, problém je, že v závere sa zmení zo zaujímavého filmu o drogovej závislosti vyvolanej traumou na niečo úplne konvenčnejšie. Niežeby záverečná pointa nedávala zmysel, len sa mi sem nehodila, pretože je príliš tuctová. Kvôli tomu som bol aj na vážkach s hodnotením - najradšej by som dal 3,5. Ale film bol výborne natočený, zahraný a aj tá pointa nakoniec mala hlavu a pätu, tak to zaokrúhlim vyššie...(23.6.2006)

''For the people who don't do drugs, or just do them occasionally, it's something that becomes your life, and you belong. You finally hit bottom and you know who you are, because you can't go any lower. When you find... a friendship that you wouldn't have found anywhere else. Still and all, there's a kind of intimacy with those that can go the distance. Sometimes you see the world so clearly... and you know just what to do, and just when to do it. Just what you should've done, and when you should've done it.''(2.1.2011)

Moderní noir s nádechem cracku, který nevyprchá ani po závěrečných titulcích. Val Kilmer v jedné ze svých nejlepších rolí (respektive ve "dvojroli"), s trumpetou u pasu, pohnutou minulostí, žádnou budoucností a opovrženíhodnou reputací práskače dokazuje, že na první ligu stále ještě dohlédne. Salton Sea se žene hlava nehlava ke svému konci a během těch 103 minut háže na diváka jednu informaci za druhou, ke konci informace vystřídají zvraty a stává se z toho takový menší guláš, ale budiž. Netradiční pojetí a smíchání žánrů přičteno k dobru, nakonec se z toho vyklubala velmi příjemná podívaná.(21.11.2008)

,,Jen si to představte, smažka v Bílym domě..." ,,Viděls někdy spát královnu Alžbětu?" ,,Ne, proč, taky šňupe?" Film, kde jsou věci řečeny postupně, kde se fetuje ( měl jsem pocit, jako by se herci na těch dýcháncích opravdu sjeli), zažijete anarchii, no future. Jsou zde vina, touha po pomstě, trest, jiné světy, dobré úmysly, prohnilý systém, zmrtvýchvstání a báječný konec, který mne potěšil. Chvílemi jsem se ocitl ve filmu Doors, pak zase v úvodu Apokalypsy. Jak zadek na hrnec sedly k tomuhle filmu skladby: Blink 182 - Man Overboard, Chemical Brothers - Let forever be, Lou Reed - Walk on The Wild Side, Moby - My Weakness...ty ostatní samozřejmě taky. Fakt jsem si to užil a jediné, co mě mrzí, že ne na velkém plátně.(13.12.2011)

Jmenoval se Thomas Van Allen a byl trumpetista... Jmenuje se Danny Parker a je pikař. Kdo nevíte, o co jde, buďte jen rádi... D.J. Caruso je ponejvíce televizní režisér, ale tahle >velká< filmařina se mu velmi povedla! Natočil skvělé krimi drama s výborně zpracovaným scénářem a vynikajícími hereckými výkony (zejména Val Kilmer v roli >anděla pomsty< a neodolatelně odporný Vincent D'Onofrio v roli "Medvídka Pú" - psychopatického magora, co si >upudroval< nos a dělá dealera na velké kšefty) a byť závěr filmu přinese vskutku nečekaná (opravdu v množném čísle ;-) rozuzlení (bohužel už trošku více v >hollywoodském< duchu než zbytek filmu), jde o střízlivě pojatý thriller o zločinu a touze po odplatě, v němž nenajdete mnoho kladných postav ani postojů... Dějové vrstvy i se vzpomínkami hlavního hrdiny do sebe zapadají ve skvěle vystavěné mozaice, podpořené výbornou kamerou a hudbou a vytvářejí spolu poutavý a neotřelý napínavý thriller. Příběh člověka, který trpí pocitem viny a přes zlé skutky dojde pomsty a rozřešení... Protože "...člověk je měřítkem. Všeho. Tom Van Allen se pomstil. Pašák! A Danny Parker? Za to, že byl práskač ho postřelili. Má smůlu. Oba jsou mrtví. Kdo je tedy tohle?... Ale má dobré vyhlídky! Fakt dobré vyhlídky..." Jo - a tenhle film má dobré vyhlídky! Čtyři a půl hvězdičky za film - a za tu odvahu tvůrců vyhnout se nějakým zbytečným žánrovým klišé - zaokrouhlené bez výčitek nahoru...(27.9.2006)

• - Herci v rámci přípav strávili spoustu času v odvykacích klinikách ve společnosti skutečných narkomanů. (POMO)

• - Doug Hutchison (Gus Morgan) sa v spolupráci s policajtmi z protidrogového pripravoval na svoju rolu 3 mesiace, a to tak, že ich sprevádzal na policajných akciách. (vander19)

• - Krb v sídle Medvedíka Pú (Vincent D'Onofrio) je vyrobený z polystyrénu. (vander19)