Salton Sea

The Salton Sea

Salton Sea

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2002, 103 min

Divočina. Vizuálne úchvatné, v duchu 8MM. Jedna z najlepších rolí Vala Kilmera a hlavne prehliadka mimoriadne pošahaných záporákov - beznosý Vincent D’Onofrio mi poriadne zaťažil žalúdok. Ale aj tak tomu niečo chýba. Jednak tie obrazové, pseudo-artové vložky (trumpetista, more, strom) tam nemajú vôbec čo robiť a jednak tam trošku škrípe harmónia medzi neustálou dynamickou formou a silne psychologickým obsahom. V tom bol Schumacher lepší. Zostával pevne v psychologických vodách a dynamikou vyhrocoval iba vybrané scény. Neutápal sa v nich...(15.2.2003)

Plnej počet, protože na "pouhé" 4 * to pro mne prostě nebylo ... Pecka!! To, co se tváří z počátku dost dlouho jako další feťácký film z prostředí jak už užívání, výroby tak distribuce methamfetaminu (= meth/ice/, u nás klasickej pervitin, nikoliv speed-amphetamine) ... se po čase začne hodně chytře a zapeklitě měnit v něco úplně jinýho. Rozhodně jsem neočekával tu základní myšlenku a premisu filmu, o co tam vlastně půjde. O to víc mne film mile překvapil a na konci jsem si chrochtal blahem. A to nemyslím tím perníkem (!!!!), ale právě tím, o čem film je ... Nebudu prozrazovat víc, protože ta pozvolná změna tématu filmu je právě na tom filmu to nejlepší. Navíc mne neskutečně překvapil Val Kilmer, kterého vůbec nemusím, ale tady ta postava co zahrál, je naprosto dokonalá !!! Navíc vizual, další herecké výkony, pomalejší tempo filmu, vše super. Ten film jsem si maximálně užil!!(12.12.2013)

Salton sea je film pre fajnšmekrov, mohol by zaujať trebárs takých Tarantinových fanúšikov. Mne nič nepovedal. Škoda, pretože som sa naňho dosť tešil a počul som, že má zaujímavú pointu. Žiadnu som si nevšimol. Takýchto úletov sa natočí ročne asi dosť veľké množstvo a je ťažké vymyslieť ešte niečo, čím diváka, bažiaceho stále po nových vizuálnych podnetoch, zaujať. Salton sea ostal v tomto smere niekde na polovici cesty.(25.7.2012)

Zpočátku nevýrazný film o feťácích s prvky černého humoru, který ale každým okamžikem postupuje v něco daleko většího, jak se postupně odhaluje minulost hlavního hrdiny. Z původně něčeho, kde jsem neviděl žádnou pointu, vznikl téměř perfektní thriller, který se pro mě s každým okamžikem přidaného kusu do této skládačky a odhalení zápletky stával stále lepší a lepší a už nějakou dobu jsem se tak nebavil, když přišly na řadu skvěle promyšlené zvraty, kterých tu tedy opravdu bylo požehnaně. A nakonec jedno velké plus za netradičního, potetovaného Kilmera, který se jako hlavní charakter povedl zřejmě lépe než všichni, které bych si v tomto pojetí dokázal představit.(16.3.2011)

Salton Sea na mně v prvních chvílích neudělal velký dojem, ale postupně jak seděj začal rozjíždět.. Nějak se mi Val Kilmer dostal pod kůži a můžu říct, že ke konci filmu jsem byl už opravdu pevně spjatý s hlavní postavou. Prožíval jsem to do posledního záběru. Opravdu dobré drama, které neurazí, naopak potěší. 90%(17.11.2009)

• - Role Petra Sarsgaarda je založena na skutečné osobě, která užívala drogy v Riverside. (Chatterer)

• - Val Kilmer strávil během natáčení denně 3 hodiny v maskérně kvůli tetováním, kterými je pokryta jeho postava. (POMO)

• - Krb v sídle Medvedíka Pú (Vincent D'Onofrio) je vyrobený z polystyrénu. (vander19)