Salton Sea

The Salton Sea

Salton Sea

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2002, 103 min

To je ono. Kilmer sa nám konečne chytil. Nehovorím, že prvotriedne, ale zahral to skvele a Caruso zase ukázal, že má šancu točiť aj kvalitné filmy, nielen seriály. Film o pomste, hlavne výborne spracovaná retrospektíva, čuduj sa svete, bez akéhokoľvek klišé a obohranosti scenáru. Dokonca aj záver je kvázi prekvapením. 80%.(13.6.2006)

Moc dobrý film a jistě jeda z nejlepších rolí Kilmera. Příběh byl velmi zajímavý s ještě zajímavějším vyvrcholení a jedinečným závěrem. Nechyběl ani hodně dobrý humor ani pořádná akce. Jen mi trošinku vadili ty uměle natahované, podbízivé a hodně umělé trumpetové scény. Jinak ale veliké překvapení a hodně dobrá zábava.(11.6.2005)

Hlavně skvěle natočená lahůdka zapadlá na policích videopůjčoven. Božská kamera, velmi dobrá režie a slušný scénář, který nahlíží na seriózní problémy zvláštně flegmatickým okem feťáka, to vše opepřené skvělými hereckými výkony s cool Kilmerem na prvním místě, tj. hned několik důvodů proč dát Salton sea šanci. Jenom mě mrzí, že tvůrci trochu nepřitvrdili atmosféru. Nechalo mě to docela chladným..(5.8.2003)

,,Jen si to představte, smažka v Bílym domě..." ,,Viděls někdy spát královnu Alžbětu?" ,,Ne, proč, taky šňupe?" Film, kde jsou věci řečeny postupně, kde se fetuje ( měl jsem pocit, jako by se herci na těch dýcháncích opravdu sjeli), zažijete anarchii, no future. Jsou zde vina, touha po pomstě, trest, jiné světy, dobré úmysly, prohnilý systém, zmrtvýchvstání a báječný konec, který mne potěšil. Chvílemi jsem se ocitl ve filmu Doors, pak zase v úvodu Apokalypsy. Jak zadek na hrnec sedly k tomuhle filmu skladby: Blink 182 - Man Overboard, Chemical Brothers - Let forever be, Lou Reed - Walk on The Wild Side, Moby - My Weakness...ty ostatní samozřejmě taky. Fakt jsem si to užil a jediné, co mě mrzí, že ne na velkém plátně.(13.12.2011)

Čekal jsem něco ve stylu Requiem for a dream nebo Trainspotting, ale nakonec mě to dost zklamalo. Nebylo to uplně špatný, ale ten příběh je doost slabej. Nejvíc se mi libil DOnofrio s umělým rypákem, ten byl jedinej na filmu takovej zábavnej. Jinak to bylo vše takový nemastný neslaný a hlavně Kilmer s tou jeho trumpetkou? WTF.. horší průměr.(10.1.2017)

• - Doug Hutchison (Gus Morgan) sa v spolupráci s policajtmi z protidrogového pripravoval na svoju rolu 3 mesiace, a to tak, že ich sprevádzal na policajných akciách. (vander19)

• - Predstavitelia štúdia Warner Bros. neboli fanúšikmi scény atentátu na JFK v podaní Macíka Pú (Vincent D'Onofrio) a ani narážok na jeho drogovú minulosť. (vander19)

• - Herci v rámci přípav strávili spoustu času v odvykacích klinikách ve společnosti skutečných narkomanů. (POMO)