Divoké devadesátky. Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo. (CinemArt)

Trailer 2

pornogrind

České a slovenské novodobé filmové tvorbě zrovna moc neholduju a proto ji ani nevyhledávám. Konkrétně o tomhle filmu už ale nějakou tu dobu vím. A to protože mě na něj upozorňoval a dával tip můj kámoš HorrFi za což mu tímto děkuju. I tak se mi do něho popravdě moc nechtělo a nějakej čas jsem ho odkládal. Nakonec jsem mu dal ale šanci a musím konstatovat, že to nebylo vůbec špatný. Ikdyž po první desetiminutovce jsem k tomu byl celkem skeptickej a moc jsem tomu nevěřil, že by mi to mohlo sednout. Ve výsledku se z toho ale vyklubala komediální rape and revenge jízda kterou táhne gádžo/more dvojice. Bavil jsem se. Mám to mezi 3-4hvězdami. Ale ať nežeru já tu čtvrtou slabší hvězdu dám. ()

verbal

Maďarská velryba zase na chvíli vyvrhla svého ojedinělého kreativce, ten po výborné Amnestii prokázal, že mu jde, na co sáhne, a nonšalantně vydefinoval zcela nový žánr, který se do terminologických análů moderní filmové teorie tímto zapisuje jako „bláznivá tragédie“. Veskrze originální černotumornou taškařici z prostředí devadesátkových hornouherských morgošů, socek a pravicových kriminálních struktur spolu s Dušičkou udrželi naprosto elegantně na míle daleko od fekálních trapáren, přičemž celou hrací dobu de fuckto jen brutálně lechtali tíživou lidskou tíseň, až se smála na celé kolo. Načež ani nevadilo to progresivně utopistické Együttélés, že dokonale vystřiženému mámtovpičistickému vozíčkáři je solidárně ochoten koupit walkmana akorát tak dobrotivý ghettový cigoš v šik uniformě SS. Doufám, že to kriminálník Godla dostal hotově a bez papírů, protože si svým přirozeným a až odzbrojujícím výkonem bezesporu zasloužil ulít každou vydělanou korunu před exekutorem! Prostě něco, o čem si můžeme v našich lůzrech a hnojích, sériově produkujících výhradně žinantní Langmajeroviny pro slaboduché smíšky a retardované hospodyňky, nechat akorát tak zdát. Paráda, kluci! P.S.: Postelová scéna krajně vyteplených neoprogresivců je naprostá dokonalost! ()

Frajer42

V životě bych si nepomyslel, že právě Slovensko by bylo schopné vyprodukovat takhle neuvěřitelně vydařenou komedii a trošku mě sžírá závist, že se to u nás už velmi dlouho nepovedlo. Velice příjemné překvapení, které řádně provětralo moji bránici. Horko těžko zde hledám výtky a dovolil bych si je nasměrovat snad pouze k tomu, že bych si zvládl představit někoho charismatičtějšího v hlavní roli a v rolích vyšetřovatelů. Vše ostatní je zcela bez výhrad. Cigoš Godla byl tradičně božský. Děj srší tmavě černým humorem, je neuvěřitelně dobře napsaný, skvěle zasazený, dialogy nemají chybu, celé je to vtipně vypointované a hlavně nenarazíte na slabou pasáž. Nenudil jsem se snad ani vteřinu. Tento skvost bych se nebál doporučit nikomu. [85 %] ()

Arsenal83

Na slovenské pomery v pohode, hlavne preto, že tu takmer nehrajú herci, čo v sa otŕčajú v každom debilnom seriáli a hlavne spolupráca režiséra a scenáristu znamená kvalitu. Takú svojskú, no v našich podmienkach niečo, čo sa počíta. Hološka si musel tú večnú nasranosť poriadne užiť a groteskný štýl tomu sedel, hoci nemôžem povedať, že by od smiechu diváka malo zadúšať. 80% je priveľa, pretože niektorí zúčastnení ani nehrali, boli tým, čím sú. Hlavne Rytmus osadník a Popovič pupuš. ()

Enšpígl

Vynikajcí osvěžující zábava. Zdá se, že Slováci mají svůj zábavný klenot. Vtipná není jen samotná pointa, ale i dokonale napsaný postavy, které dostávájí do pusinky vymazlené dialogy, je to fakt radost sledovat takhle povedenou vtipnou hříčku. Už dlouho se mě nestalo, aby mě film taklhle upravil do smíchu. Budu doporučovat, kudy budu chodit. ()

• Natáčanie prebiehalo v exteriéroch Bratislavy a Trnavy, v interiéroch Slovenského národného múzea v Bratislave a Západoslovenského múzea v Trnave. V centre nakrúcania sa ocitla aj rómska osada Jegenyes prináležiaca obci Tomášikovo. Rozpočet filmu činil 1 079 947 eur. Film sa nakrúcal necelý mesiac, a to v priemere 15 až 16 hodín denne. (Biopler)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)