Divoké devadesátky. Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo. (CinemArt)

Trailer 3

Frajer42

V životě bych si nepomyslel, že právě Slovensko by bylo schopné vyprodukovat takhle neuvěřitelně vydařenou komedii a trošku mě sžírá závist, že se to u nás už velmi dlouho nepovedlo. Velice příjemné překvapení, které řádně provětralo moji bránici. Horko těžko zde hledám výtky a dovolil bych si je nasměrovat snad pouze k tomu, že bych si zvládl představit někoho charismatičtějšího v hlavní roli a v rolích vyšetřovatelů. Vše ostatní je zcela bez výhrad. Cigoš Godla byl tradičně božský. Děj srší tmavě černým humorem, je neuvěřitelně dobře napsaný, skvěle zasazený, dialogy nemají chybu, celé je to vtipně vypointované a hlavně nenarazíte na slabou pasáž. Nenudil jsem se snad ani vteřinu. Tento skvost bych se nebál doporučit nikomu. [85 %] ()

Fr

„Z VÝSLEDKU VAŠEHO VYŠETŘENÍ VYPLÝVÁ, ŽE VAŠE OSOBNOST JE AKCENTOVANÁ DISOCIÁLNÍMI A EMOČNĚ NESTABILNÍMI RYSY HRANIČNÍHO TYPU…“ Věčně nasranej (a) mstící se invalida v akci. Bravo Slováci! Tahle kulervoucí píčovina – díky nadhledu a rasový nekorektnosti, dokáže pocuchat bránici! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Tvůrci chtěli napodobit gangsterky Guy Ritchieho. 2.) Film podbarvuje hudba ve stylu Kusturicových „cikánských“ filmů. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ne ()

BrooksW.Here

"Ale parádny bicykel mal, čudujem sa, že mu ho nikto neukradol." _____________ Nikdy by som nepovedal, že slovenská kinematografia dokáže ešte aj v dnešnej dobe prísť s takýmto originálnym, nápaditým a zábavným kúskom, ktorý má okrem toho ešte aj skutočne zaujímavý spôsob rozprávania. Naozaj som si to užil a určite môžem povedať, že Invalida odporúča aspoň 9 nasratých vozičkárov z 10... S nadšením by som privítal viac takýchto filmov! ()

Big Bear

Konečně komedie, po jaké už delší čas volám říkal jsem si. Každý kdo to viděl, nešetřil superlativy, vždyť už jen Godla v SS uniformě je přeci kopec srandy. Přiznávám se, že mne tyhle historky z podsvětí ze začátku vůbec nebavily, ale dal jsem vyprávění šanci. Když to člověk dokouká, nakonec mu to nějaký obrázek dá, ale aby to tu bylo zaplaveno tolika hvězdičkami, to opravdu nechápu. Zasmál jsem se všeho všudy jednou a to když Godla strčí do vozíku tak aby dojel k policejní stanici. Musím uznat, že Zdeněk Godla hrát umí byť v rozhovorech vypadá jak vyvoraná myš a pro své mnohdy velmi jednoduché vidění světa je oblíbeným hostem nejedné talk show. Asi tu budu za kakabuse, ale bohužel trapnost převažovala nad vtipem. A to mám nekorektní humor opravdu rád. Dávám tedy jen za  3 muškety. * * * ()

slord

Zo slovenských lúhov a hájov prišlo nečakané prekvapenie, ktoré má vlastný ksicht a štýl a za ktoré by sa nehanbil ani nikto mimo slovenských a českých vôd. Je to svižná a našlapaná jazda s veľmi funkčným humorom, ktorá nemala výrazné hluché miesto. Gregor Hološka je v hlavnej roli excelentný, jeho „rozhnevaného muža“ si nemožno neobľúbiť, Zdeněk Godla ako nie najbystrejší dobrák a nie najspoľahlivejší rozprávač je takisto skvelý, ale ani zvyšné postavičky nejako výrazne nezaostávali a niektoré aj napriek menším štekom boli zapamätateľné. Jediné čo mohlo byť trošku lepšie je finále, ku ktorému sa to skvelo budovalo, ako nebolo vôbec zlé, len som čakal väčšie grády na finále, ale je to len taká malá chybička krásy, ktorá mi celkový dojem z filmu nepokazila. Je to veľká lakocinka, ktorá mi spravila radosť a ja som jej za to vďačný. 9/10 ()

• Na "Návrhu na rozvod manželstva", ktorý si Laco našiel doma v obálke, je uvedené priezvisko jeho manželky "Zdenka Huýnterová". Obaja majú trvalé bydlisko Žilinská 474, 068 01 Medzilaborce. (MishkoBiker)
  • Na scenári sa podieľal aj známy slovenský raper Rytmus. (Biopler)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)