Reklama

Reklama

VOD (1)

Divoké devadesátky. Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo. (CinemArt)

(více)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (368)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Vynikajcí osvěžující zábava. Zdá se, že Slováci mají svůj zábavný klenot. Vtipná není jen samotná pointa, ale i dokonale napsaný postavy, které dostávájí do pusinky vymazlené dialogy, je to fakt radost sledovat takhle povedenou vtipnou hříčku. Už dlouho se mě nestalo, aby mě film taklhle upravil do smíchu. Budu doporučovat, kudy budu chodit. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

České a slovenské novodobé filmové tvorbě zrovna moc neholduju a proto ji ani nevyhledávám. Konkrétně o tomhle filmu už ale nějakou tu dobu vím. A to protože mě na něj upozorňoval a dával tip můj kámoš HorrFi za což mu tímto děkuju. I tak se mi do něho popravdě moc nechtělo a nějakej čas jsem ho odkládal. Nakonec jsem mu dal ale šanci a musím konstatovat, že to nebylo vůbec špatný. Ikdyž po první desetiminutovce jsem k tomu byl celkem skeptickej a moc jsem tomu nevěřil, že by mi to mohlo sednout. Ve výsledku se z toho ale vyklubala komediální rape and revenge jízda kterou táhne gádžo/more dvojice. Bavil jsem se. Mám to mezi 3-4hvězdami. Ale ať nežeru já tu čtvrtou slabší hvězdu dám. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Stylová komediální kriminální jízda, která zvládá dávkovat humor i stylové pasáže, zároveň působí jako něco, co se mohlo velmi snadno rozpadnout, přesto se to nakonec nepovedlo. Výsledkem je výrazná zábavná záležitost, která dokazuje, že kreativita v československé kinematografii rozhodně není nutně mrtvá…. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Na slovenské pomery v pohode, hlavne preto, že tu takmer nehrajú herci, čo v sa otŕčajú v každom debilnom seriáli a hlavne spolupráca režiséra a scenáristu znamená kvalitu. Takú svojskú, no v našich podmienkach niečo, čo sa počíta. Hološka si musel tú večnú nasranosť poriadne užiť a groteskný štýl tomu sedel, hoci nemôžem povedať, že by od smiechu diváka malo zadúšať. 80% je priveľa, pretože niektorí zúčastnení ani nehrali, boli tým, čím sú. Hlavne Rytmus osadník a Popovič pupuš. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Jonáš Karásek si může poklepat na obě ramena, protože co dokázal v našich filmařsky ne zcela nadaných končinách stvořit za téměř hollywoodskou akci s osobitým a stylovým střihem, režií i vizuálem to se často nevidí. Navíc napěchovanou ostrým humorem, slovenskými hláškami a herecky neokoukaným osazenstvem. Skoro jak slovenský Guy Ritchie s Tarantinem se socialistickým nádechem. Asi nejlepší slovenská komedie všech dob. Až se tohle objeví na HBO nebo Netflixu, určitě jdu do toho znova. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (20)

  • Scenárista je bratom rapera Majka Spirita. Ten si vo filme zahral menšiu rolu člena zásahovej jednotky. (Cashville)
  • Gabo (Zdeněk Godla) se vyznává ze své lásky k indiánům, konkrétně k Vinnetouovi – stejně jako jiná Godlova postava, Rom Franta z Mostu! (od r. 2019), kde si jeho kamarád Luďan (Martin Hoffmann) dokonce vysloužil přezdívku Klekí Petra, která na film Vinnetou (1963) odkazuje. (melica)

Reklama

Reklama