Divoké devadesátky. Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo. (Cinemart)

Gattiniak

Z našej kinematografie vychádza iba pár snímkov, ktoré by stáli za reč. Invalida je určite jedným z nich. Okrem toho, že sa natáčal zväčša v mojom rodnom meste si ma film získal atmosférou. Malo to slabšie chvíľky ale tie boli v zanedbateľnom množstve preto aj tak 5☆. ()

lineker

Po Amnestii zabrousil Jonáš Karásek do zcela opačných vod filmového žánru a opět téměř na výbornou. Krutopřísná, hodně tmavá crazy komedie, kdesi ze Slovenské, multikulturní periferie, vám dokáže nastartovat bránice jak malokterý Česko-slovenský film posledního desetiletí. Zdeněk Godla v obleku Öbersturmführera k nezaplacení. ()

kreyson13

Tak je černý tak, že i Majkl Džeksn ze záhrobí lituje, že umřel bílej. A hlášky typu písničky:  Sám s nohami na stole... to korunují 😂 akorát nevím akou rečou hovorili  🤔 slovensky to nebylo, česky taky ne. To je fuk, bylo to skvělý, ftipný, skvělá muzika. Kusturica, řizlej Tarantinem, trocha Ritchie gay, makinko Samotářů jo a Noc v muzeu 😉. Všechno dokupy a Franta v uniformě důstojníka Schutzstaffel tomu dává grády 😂😂😂 Ať v tom nikdo nic nehledá, je to prostě strašná chujovina 👍 a pokud má někdo problém s čímkoliv, především se sebou, nechť se tomu raději vyhne 🤟 ()

griso

Milá a vtipná komédia, nie že by som sa smial, ale pousmiať sa dalo. Na našom území celkom schopný počin, len tak ďalej. Nabudúce by to malo byť lepšie ak so skúsenosťami rastie vtip. ()

CreepyJoe

A jsme opět u televizní  a filmové MAFIE v ČR takový film nemůže vzniknout a ještě si na něj krapet počkáme, protože tady je to jen jenda velká banda ubožáků přisátých na státních prašulích a protěžovaní komouští režiséři co by chránění klienti a protekční spratci kulturní prostitující mafie v ČR, nejsmutnější na tom je, že tihle kriplové si myslí, že furt mají světu a společnosti co říct, hovno. Pusťte na plac konečně mladé režiséry, dejte jim šanci, mají energii nápady žijí současnou dobou a nezůstali zaseknutí někde v komančismu. Až se to stane, můžeme mít taky kvalitní komedie světové úrovně jako je právě tato. Úžasný film, který koketuje lehce s bratry Coheny a Quentino Tarantiem a přesto převládá autorův vlastní rukopis. Skvělá, lehce potřeštěná komedie, která se naprosto hodí na letní sézónu a všichni dobře víte, že já se na komedie běžně nedívám a už vůbec ne na ty naše tuzemské odpady. ()

Zaks

Naše milé 90-tky, naozaj zo všetkým, čo k tej dobe patrilo, vrátane Mečiara v telke. V odľahčenej forme sa už len spomína a užívame si trefný čieny humor. Všetci herci hrali výborne, ale absolutórium patrí jednoznačne Gabovi (Zdeněk Godla). ()

pRaY_882

Zahliadol som film na plagátoch v kine ale povedal som si to bude blbosť alebo nejaká trapno komédia na spôsob Kameňák. Zrazu mi film vyskočil na Netflixe a tak som skúsil. A ľutujem. Ľutujem že som na to nebol v kine. Myslím že je to najlepšia slovenská komédia ever. Príbeh jednoduchý ale jeho podanie a rozprávanie má ohúrilo. Za mňa 9 z 10. ()

rostsoft

Opravdu velmi povedený komediální příběh. S ničím se tam fakt neserou, a musím přiznat, že takto jsem se už dlouho nezasmál. Mimochodem, ta slovenština je tam fakt kouzelná. Opět jsem se obohatil o mnoho slovenských nadávek, které jsem doposud neznal. Navíc to trošku odráží skutečnost, co se v té době skutečně nejen na Slovensku dělo, že ti, co nám vládli, byly zároveň mafiáni, ostatně i dnes můžeme pozorovat jisté prvky tohoto jednání našich vládních představitelů. ()

Martyrium

Najprv som nechcel dať 5*,ale na konci som si uvedomil, jedno. Už som ani len nedufal, ze by som sa pri rýdzo slovenskom filme mohol baviť - nie na tom aký je hlúpy, amatérsky a na tých tupych hereckých výkonoch našich divadelných hercov, ale na tom aký je poctivý, zábavný a ako veľmi pripomína časy minulé. Originálny nie je, ale to vôbec nevadí, herci super, ani Rytmus tak nevadil, našťastie bol len v dvoch scénach, ale paľba to bola od začiatku do konca. Super. ()

Enon

Na tomto filmu v první řadě musím určitě ocenit kreativitu, kterou do ní tvůrci vložili. Je to velmi odlišné od všech tuzemských filmů a jedná se tak o celkem ojedinělý zážitek. Je to velmi humorné a zábavné, jenomže si nejsem jistý jestli je ten humor úplně pro každého, většinou se totiž jedná o černý humor. Zábavnost z toho srší po celou dobu stopáže. Já si na to úplně nemůžu nějak extra stěžovat, prostě fajn komedie na zasmání. 55% ()

HenryP

Provinčná kŕčovitá blbina pre vďačné provinčné publikum. Taký snaživejší, ale zároveň filmársky nemotornejší Kameňák. ()

dragon'88

Kusturica Ritchie Tarantino.  Nasinci si v tom mozno najdu nostalgiu, pripadne sa v tom najdu sami.  V zahranici to bude tazka exotika.  Ale pre mna uplne nezaujimave a nevtipne.  Ked sa chce, tak sa da aj dobre natocit, len si treba zavolat nejakych polskych scenaristov.  Klzeme po povrchu. 2* ()

floppy4

Nebyť dobrých ohlasov okolia ani to nezapnem, bohužiaľ som mal ale dať na prvý dojem a ušetril by som hodinu a pol na iný film. Miestami to bolo také, že heh, ale žiadne hurónske rehoty sa nekonali, inak docela nuda. ()

noKOMERZIALL

Nejlepší filmový počin našich končin tohoto roku. Perfektní a smekám. Nejlepší komentář k filmu napsal již Mistr komentátor Verbal. ()

marhi

Nic nečekat, v nic nedoufat. Nee.  Připadal jsem si jak na filmu Gue Ritchi.  Možná levnější kopie nevím.  Mě to neskutečně bavilo. Divoké devadesátky,  šílené figurky.  Oddichovka.  A za mě nej Zdeněk Godla.   Asi reminiscence Mostu. ()

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD