Dospívání po americku

This Boy's Life

Zo života chlapca

Drama / Životopisný

USA, 1993, 115 min

Jako film ze začátku nic moc pak se to pomalu zlepšoval a bylo to uplně na vrcholu ale pak najednou velkej zásek a konec. Trochu mě konec sklamal no ale muselo to být podle skutečné události. Robert De Niro a jeho užasné herecké schoponosti to všechno zachraňovali po boku s ještě nedozrálým Leo Di Capriem jsem rád že jsem to viděl v originálním znění a né s českým dabingem. Při konci jsem se nestačil divit. Film byl hodně impulzivní a myslel jsem že to skončí trochu jinak.(15.12.2010)

Fantastický Leo, který byl ve všem naprosto úžasný a v lecčem konkuroval všem ve filmu, a fantastický De Niro, který úžasně zahrál toho blba. Mám ho ráda, je mi sympatickým, ale bože, tady bych ho nejradši profackovala. Až tak skvěle to zahrál. Spousta zajímavých postřehů, a že život není postaven jen na promyšlených rozhodnutí. Líbilo se mi to propojení se začátkem, kdy nebyl problém se sebrat, a odejít, přestěhovat se. Proč to tak neudělat na konci, že? A do toho ta krásná stará Amerika. No úža.(27.1.2017)

Leovi zkrátka role problémových a rozmazlených floutků dokonale sednou. A již v těchto svých "hubených" a dospívajících letech je v něm znát velký potenciál a ještě z jeho mladistvého pohledu, v něm lze vyčíst jakousi skrytou dospělost a už možná tehdy hereckou vyspělost. A je vskutku vzácné a mimořádné vidět legendárního GauNira:) ve skautském oblečku s čepičkou na hlavě:) Zde jako ukázkový tyran a despota, o jehož herecké excelenci netřeba hovořit. Potěšila mě miniaturní rolička Tobehyo Maguira, na jehož nástup na scénu jsem čekala již od začátku filmu. A vlastně i za to málo díky Leovi, že dokázal pana režiséra přemluvit, aby jeho "kámoše" vzal.(18.9.2011)

Vyklubat se ze skořápky, postavit se na vlastní nohy a roztáhnout křídla bývá pořádná dřina. To celé bude mít hlavní postava hutně komplikované, jeho matka se vdala a svěřila ho na několik týdnů do péče otčíma. Počáteční výměny jsou celkem pochopitelné a požadavky zcela oprávněné. Ovšem poté se začne projevovat skutečná otčímova povaha, impulzivní primitiv a krutý despota se na uzdě dlouho neudrží a nachystá adolescentovi hodně velké sousto k sežvýkání. Polepši se nebo chcípni.(13.12.2015)

Pěkný, celkem nijak nevybočující malý film, který však posouvají o třídu výš skvělé herecké výkony snad všech zúčastněných - především pak De Nira, který byl v roli neskutečně sobeckého a krutého "otce" tak přesvědčivý, že vidět ho v tomto filmu poprvé, možná bych k jeho herecké osobnosti získala menší averzi! Moje největší poklona však patří už tehdy úžasnému Leonardu DiCapriovi, který mi svým hereckým uměním opět jednoduše vyrazil dech - tak mladý a už...dokonalý - smekám!(22.2.2007)

• - Tobye Maguire se ucházel o roli ve filmu, s tím ale nebyl spokojen režisér Michaelu Caton-Jonnes. Leonardo DiCaprio je ale Tobyeho dobrý přítel a tak chtěl, aby ve filmu hrál, nakonec byl obsazen jako Chuck Bolger. (CliffLee)

• - Leonardo DiCaprio vyrostl během natáčení o několik centimetrů, a tak se v některých scénách musel krčit, aby vypadal menší než DeNiro. (CliffLee)

• - Kvůli originálnímu názvu tohoto filmu byl ve snímku časopis "Boy's life" uveden pod názvem "Boy's magazine". (bfa)