Majitel nočního podniku, kněz, čínská mafie a andělé, kteří vše komplikují. Gérard DepardieuChristian Clavier v bláznivé akční francouzské komedii... Hlavní postava příběhu, majitel pařížského nočního podniku Antoine Carco, se vypraví do Hongkongu, aby odsud dopravil syna svého dávného přítele La Pince k jeho matce do Paříže. Nedělá to však nezištně, umírající La Pince mu slíbil dvacet procent ze čtyřiceti milionů, které ukradl bossovi mocných Triád, panu Mo. Antoine vyzvedne chlapce jménem Baoa a pod smyšlenou záminkou se mu ho podaří vnutit francouzskému knězi Tarainovi, který tu je s několika svými svěřenci, mladistvými delikventy, na výletě. Tajně ukryje cenné papíry v knězově diáři a na útěku před zabijáky Triády nastoupí do stejného letadla jako kněz, kterému se pak dalšími smyšlenkami pokouší vysvětlit, proč se tak náhle vrací do Francie. Sotva se mu však podaří svěřeného chlapce na pařížském letišti zbavit, objeví se v jeho autě anděl strážný, který je jeho dvojníkem a nabádá ho k nápravě. (Česká televize)

filipvrbik

Části, ve kterých se vyskytují andělé jsou k popukání, bohužel je to menší část filmu- naopak tam kde je čínská mafie tak to stojí za prd...., ale poměrně líbilo...70% ()

mira007

Taková francouzská crazy komedie, kde jsem se i přes určité prostoje a opakování hodně nasmál a navíc vidět Evu Herzigovou nahoře bez jak se skrývá s Clavierem ve skříni u mne povzbudil pocit vlastenectví víc než bronzová medajle z MS v hokeji. ()

MickeyStuma

Svižná akční komedie přesně tak, jak to umějí jen Francouzi. Gérard Depardieu opět v roli tvrďáka ve dvojici nikoliv s Pierrem Richardem, ale tentokrát s neméně komediálně zdatným Christianem Clavierem. Ne, roztržitého ňoumu tu opravdu nehraje. Oba už měli za sebou úspěšný snímek ´Návštěvníci´ a jak již dnes víme, v následujících letech společně natočili nejen pokračování, ale i komiksové příběhy o Asterixovi. V tomto snímku je v centru dění malý čínský chlapec, balík cenných papírů, kněz, čínská mafie a andělé. Tohle všechno tvůrci hbitě smíchali dohromady a vznikla taškařice, která je odvyprávěna rychlostí kulometu. Vlivem rychlého střihu a střídání scén se stačí jen na chviličku ohlédnout a divák v ději okamžitě ztratí nit. Dynamiku to má úžasnou. Akční scény v hongkongském stylu komediálnost neruší. Naopak jej dokonce výborně doplňují. Snímek jako celek prostě funguje. Jean-Marie Poirév v podstatě ve své režijní tvorbě dělá to samé co Francis Veber, jen daleko živějším dojmem. Jestli se z toho stane komediální klasika se v budoucnu uvidí. Potenciál na to má. ()

patroklos

Moc pěkná francouzská komedie - sice to není na pět hvězdiček, ale pořád je lepší než 99% komedií z Ameriky... Francouzi prostě komedie umí a v téhle si můžeme vychutnat souhru Depardieua a Claviera... Rozhodně doporučuju, mrkněte na to... ()

Mr.FreeZer

Nejlepší na odreagování je prostě francouzská komedie, v hlavních rolích Depardieu a Clavier (pro dabéry určitá zkouška odvahy). To je prostě zaručená kvalita smíchu a legrace. ()

vla_kor

Jedna z nejlepších francouzských komedií 90. let. Clavier a Depardieu jsou skvělá dvojka - malý pan farář a obrovitý majitel nočního podniku - klasický základ pro dobrou komedii. Navíc jejich hlášky jsou nezapomenutelné - a v tom je pro našince trochu problém - chce to vidět ve francouzštině. Dost věcí jsou jen těžko přeložitelné slovní hříčky. A pak je tam i dost odkazů na francouzské reálie. Nenechte si ujít závěrečné titulky. "Nebreptej, Gérarde!" ()

elshish

Bezvadná komedie, plná gagů a naschválů. Mladí delikventi jsou vážně srandovní a Depardieuova snoubenka je opravdu srdceryvně žárlivá :) Tito pánové nadělaly plno srandy v této komedii :) A je vidět že je to bavilo... ()

Stanix

Standartně dobrý "Depard" a šíleně rtuťovitý "Klavoš" alias "otec trenér" přesně tak, jak ho mám rád. Ano film je opravdu šílená jízda v extrémním tempu, hlavně v druhé půli, ale zábava to prostě je, o tom žádná. ()

kyLuke

Překvapivě výborná francouzská bláznivá komedie . Scénář sice není nějaký ojedinělý , ale postačující a Depardieu je výborný ( Clavier jen mizerně přehrává a občas je až trapný - ale také mu to docela kazí Alexej Pyško v dabingu) . Dále filmu pomáhá příjemné zpracování a výborná hudba . Obrovské překvapení a film , ke kterému se ještě budu vracet ! Akorát druhá polovina film pohřbívá a kdyby byl o 15 minut delší , dal bych nižší hodnocení , takže nakonec 70% , ale stejně velmi dobrá komedie ! ()

darthhokro

Slušná odpočinková komedie se zájímavou dvojicí. Kentám z Montarží, jede jako vždy perfektně a Žakujovi ty multi dvojrole jdou na jedničku :) ()

Bigfuckman

Lehce nadprůměrná komedie a lehce utápěný talent Claviera a Depardieu, kteří již své kvality předvedli jinde (Návštěvníci, Uprchlíci). ()

subic

Francouzi v Hong Kongu. O tom, jak dostat z Hong Kongu 300.000 dolarů. Pamatujete na film Otec a otec? S přimhouřením všech očí se dá příběh připodobnit aspoň ze začátku do doby, než se objeví ti tzv. andělé. Taková trochu šílená akční komedie s nádechem první poloviny devadesátek. Nutno dodat, že Gérard Depardieu je skvělý, za to Christian Clavier je dost strašný a absolutně nezábavný. ()

Rutger

Parádní dvojka Depardieu - Clavier v šílené bláznivé akční komedii ve stylu made in Hong Kong. Ve vedlejší roli potěší naše modelína Eva Herzigová a Yves Rénier ( komisař Moulin ). ()

cinema_cz

Komedie není snadný žánr - ti, kteří dokáží vyvolávat smích by o tom mohli vyprávět. Nesešlo se jich tentokrát málo, hodně se snažili - a uvařili dort, za který by se pejsek a kočička nemuseli stydět. Ingredience byla vcelku kvalitní, ale jestli si dobře vzpomínám, nebylo jim po něm nejlépe... 40 % (Michal Šobr, Ci 02/1996, str. 62) ()