Majitel nočního podniku, kněz, čínská mafie a andělé, kteří vše komplikují. Gérard DepardieuChristian Clavier v bláznivé akční francouzské komedii... Hlavní postava příběhu, majitel pařížského nočního podniku Antoine Carco, se vypraví do Hongkongu, aby odsud dopravil syna svého dávného přítele La Pince k jeho matce do Paříže. Nedělá to však nezištně, umírající La Pince mu slíbil dvacet procent ze čtyřiceti milionů, které ukradl bossovi mocných Triád, panu Mo. Antoine vyzvedne chlapce jménem Baoa a pod smyšlenou záminkou se mu ho podaří vnutit francouzskému knězi Tarainovi, který tu je s několika svými svěřenci, mladistvými delikventy, na výletě. Tajně ukryje cenné papíry v knězově diáři a na útěku před zabijáky Triády nastoupí do stejného letadla jako kněz, kterému se pak dalšími smyšlenkami pokouší vysvětlit, proč se tak náhle vrací do Francie. Sotva se mu však podaří svěřeného chlapce na pařížském letišti zbavit, objeví se v jeho autě anděl strážný, který je jeho dvojníkem a nabádá ho k nápravě. (Česká televize)

ostravak30

Strážní andělé jsou francouzskou komedií z dílny staré klasiky. Bláznivá, hodně upovídaná a hlavně svižná. Christian Clavier a Jean-Marie Poiré jsou osvědčená dvojka. Společně napsali jiné vynikající komedie jako třeba Návštěvníci nebo Operace Corned Beef. V podobných dílech dříve exceloval Louis de Funès. Ale Gérard Depardieu a Ch. C. jsou také výborní. Jistě je to i proto, že sledujeme plno neuvěřitelně zábavných situací a samozřejmě popletenou zápletku. Clavier navíc tyto věci umí, to je fakt, ačkoli se mi zdá, že chvílemi už přehrává, ale v jeho vyčerpávajícím herectví toho Funèse občas vidím. A upřímně řečeno bych tam ty anděly ani nepotřeboval. Kdyby se děj točil jen okolo syna a mafiánů, bohatě by to stačilo. V některých chvílích mi spíše přišli na obtíž. ()

mr.bredok

celkem triviální příběh. Pravda je, že svědomí umí potrápit, ale přespříliš střeštěný scénář ubral tomuto filmu potenciál dobré zábavy. Oba hlavní představitelé předvádějí dobré herecké výkony, bohužel to je na poměrně málo na to aby vytáhli úroveň tohoto smímku nad průměr. ()

PTuranyi

Priemerná dobrodružná komédia, v ktorej  Christian Clavier robí dvojicu  Gérardovi Depardieu. Nejde mu to však tak dobre ako v prípade Jeana Reno, ale na vine bude skôr scenár. Príbeh majiteľa kabaretu, ktorý sľúbi svojmu priateľovi s dušou na jazyku sľúbi, že sa postará o jeho malého syna a dopraví ho k matke. Využije na to kňaza, ktorý sa s deťmi vracia z Hongkongu do Paríža. Zamlčí mu však, že tu ide hlavne o tučnú sumičku a na krku má čínsku mafiu. K tomu ešte jedna žiarlivá snúbenica. Už len táto konštelácia prináša dostatok bláznivých situácií, scenáristovi to ešte nebolo dosť, takže prihodil ešte postavu "anjelov strážnych". Tým sa väčšina gagov zvrhla na hádky s neviditeľnými sprievodcami a útokmi na nich, ktoré samozrejme vždy zasiahli niekoho iného. Podľa série pokazených záberov sa však hlavní protagonisti bavili veľmi dobre. Bonus: Eva Herzigová v plnej kráse. ()

Pythonator

Vynikající Christian Clavier exceluje obzvláště v roli svého anděla pokušitele, který jakoby Satanovi z oka vypadl. Jean-Marie Poiré opět zpíchnul šílenou komedii s úžasnou gradací děje. Hromada zábavných situací ne nepodobná tomu, co předvedl v Operaci Corned Beef a Návštěvnících je dochucena hromadou polonahých tanečnic a jednou krásnou Češkou s bradavkami prosvítajícími skrze hodně lehký oděv alá Chytrá horákyně. ()

Kritak odpad!

Zábavnější je koukatse jak schne barva a film celpově ubiha stejně richle jako kdiš čekate až seta barva sloupne. ()

PORTER44

Docela skvělá a zábavná podívaná.Ch.Clavier ukázal výborný herecký a komický výkon,dvojrole mu skvěle seděla,samozřejmě G.Depardie ho dobře doplnil.Byla to sice komedie ale nechyběli ani dobré akční scény.Od chvíle co se objevily ve filmu dvojníci v podobě duchů to začalo být víc zábavnější a vtipnější,některé scény a hlášky super. ()

jan152 odpad!

Krásná akční komedie naprosto a zoufale zmršená debilním andělem a debilním čertem, kteří zhovadí každou scénu a odletí spokojeni teprve až padnou všechny prachy kostelu. ()

phoenix9

Jedna hviezdička za Gérarda a druhá za niektoré scény ktoré sú zabavné , ale zvyšok a celkovo dej ma nezaujal , tak ako som čakal. 45 % ()

energo

Začíná to jako akční film, ale komedie je to jako vyšitá. Duo Depardieu a Clavier nezklamali, právě naopak. Nenudil jsem se ani chvíli. Je tam množství hlášek a gagů, tak jak to umí jen oni. Ve druhé části filmu, když hrají dvojroli se to ještě posílilo. Film má netypicky zběsilé tempo, jedna scénka se valí za druhou, vše je dynamicky střižené a je tam i mnoho honiček a akčních soubojů. ()

topol999

Naprosto neřízená taškařice ve stylu Francouzů. Upřímně jsem se u toho včera zasmál, a o tom přeci komedie jsou... To že to bylo místy dosti uřvané a přitažené za vlasy, je už jenom malá kaňka. Postava dábla našeptávače, byla skvěle úlisná, naopak Depardieu jako anděl byl roztomilý. Ještě musím pochválit vynikající dabing (skvělí Pyško a Soukup), který i díky necenzurovaným výrazům značnou měrou dopomohl ke skvělým gagům a hláškám. No a Eva Herzigová?! No ty vole..... to byla lastonka =D. 90% ()

milos.bradik odpad!

Spojení akčního filmu a komedie, kde největší zábava spočívá v tom, když se někoho podaří zajímavě zabít, tak to není můj styl. ()

tein

Jedna z vůbec nejslabších a nejméně vtipných komedií s Depaedierem a Clavierem co jsem kdy viděl. Vidět to možná v 90-tých letech, nebo být ještě pubertě, tak se mi to možná i líbí ale jelikož jsem to videl až nyní tak jsem dost překvapen toho mnoha pozitivního hodnocení. Polovinu devadesátých let to ovšem nezapře už jen tím vším hloupým a zbytečným ničením všeho a hlavně hromadné bouračky aut ()