Majitel nočního podniku, kněz, čínská mafie a andělé, kteří vše komplikují. Gérard DepardieuChristian Clavier v bláznivé akční francouzské komedii... Hlavní postava příběhu, majitel pařížského nočního podniku Antoine Carco, se vypraví do Hongkongu, aby odsud dopravil syna svého dávného přítele La Pince k jeho matce do Paříže. Nedělá to však nezištně, umírající La Pince mu slíbil dvacet procent ze čtyřiceti milionů, které ukradl bossovi mocných Triád, panu Mo. Antoine vyzvedne chlapce jménem Baoa a pod smyšlenou záminkou se mu ho podaří vnutit francouzskému knězi Tarainovi, který tu je s několika svými svěřenci, mladistvými delikventy, na výletě. Tajně ukryje cenné papíry v knězově diáři a na útěku před zabijáky Triády nastoupí do stejného letadla jako kněz, kterému se pak dalšími smyšlenkami pokouší vysvětlit, proč se tak náhle vrací do Francie. Sotva se mu však podaří svěřeného chlapce na pařížském letišti zbavit, objeví se v jeho autě anděl strážný, který je jeho dvojníkem a nabádá ho k nápravě. (Česká televize)

Damiel

22 % - Francouzi komedie umějí, ale občas šlápne vedle každý. Tohle je hovadina, která nudí a zábavných momentů bych v ní našel tolik, že by mi stačily i prsty na jedný ruce. A nemuselo by jich tam být zdaleka ani tři :-) ()

Frenegonda

Film se hodně dlouho rozjíždí a tak se vlastně čeká na závěrečných 25 minut kdy to fakt nemá chybu a Clavier řádí jak černá ruka ()

Martin741

Jo, vidno tam Dzekicenovsku hongkongsku inspiraciu, najma teda akcne sceny su toho jasnym dokazom - obaja aj Clavier aj Depardieu pozerali doma vo byvaku Chanove filmy a taxa rozhodli ze natocia nieco na ten sposob. Clavier to obcas prehana a niekedy mi liezol na nervy, Depardieu /Buzici, Vecerni Ubor/ vlastne tiez. No ale snazili sa a zarobilo to na seba neskutocne, takze spokojnost . 76 % ()

tomtomtoma

Film Strážní andělé je akční komedie, která staromilské gagy roubuje do nové doby a bezstarostné zběsilosti. Nutno dodat, že film má svoje zajímavá místa. Jenže to předvádění starých jednoduchých skečů ztrácí dech svojí podstaty na základech humoru. A v kontextu s neskromnými efekty zůstává často pocit rozčarování a trapnosti. Ústřední dvojice se snaží bouřit, ale vtip leze ze svých starých hlubokých děr líně a neohrabaně. A než se stačí řádně rozkoukat, je často pointa pohřbena hluboko pod nánosy kostlivců klinických smrtí. Hlavní postavou příběhu je majitel nočního podniku Antoine Carco (zajímavý Gérard Depardieu), který v zájmu bohatství neohroženě čelí celé čínské triádě. Nakonec je přinucen naučit se zapomenout na své sobectví, byť i oprávněného, ve vyšším zájmu spravedlnosti. Partnerem, protihráčem i spolupachatelem je popletený katolický kněz Hervé Tarain (sympatický Christian Clavier) ve své víře o prospěšnosti vlastní práce, s karatelským moralizováním, naivní důvěřivostí a zmatenou neschopností přenést se přes soukromé omezené předsudky. Téměř všechny důležitější ženské postavy odhalují své půvabné vnady. Je zde Antoineova hystericky žárlivá snoubenka Regina (šarmantní Eva Grimaldi), smyslná tanečnice Tchouk Tchouk (půvabná Eva Herzigová), využitá dlouhonohá tanečnice Luna (půvabná Jennifer Herrera) a hledaná matka malého chlapce Lily Wang (elegantní Ysé Tran). Z dalších rolí: ztracený chlapec Bao (Alexandre Eskimo), Antoineův bezprostřední bratr Lucky (Laurent Gendron), zmatený Hervého dědeček (Jean Champion), svědomitá představená hongkongské internátní školy matka Angelina (Dominique Marcas), unesený Hervého bratr Jean-Luc Tarain (Olivier Achard), či nebezpečný pan Mo (Shi Liang). Tento druh zábavy nalezne své příznivce. Škoda té ztracenosti a nerozhodnosti. Zůstávají jen chvějící se okamžiky a to je málo! ()

C0r0ner

Na Návštěvníky to logicky nemá ani omylem, ale přesto se jedná o docela veselou komedii, která určitě neurazí, i když člověku nenabízí nic, co už by neviděl někde jinde. Přesto Poiré opět dokázal, že mu humor rozhodně není cizí a stvořil šaškárnu, která je na jedno podívání jako dělaná. 70% ()

Mol

Jestli se jde zamilovat do nějakýho filmu, tak tohle je fakt moje láska. Viděl jsem ho milionkrát a cpal jsem ho i přítelkyni, která u něj usnula. Film je hláškama nasypanej, jak šrot v korytě u prasat a duo Depardieu a Clavier má takový kouzlo, že to nemá ani Saxána pod sukní. Rychlej střih všem těm gegům dodává na síle a některý scénky jsou na umření. Frantíci komedie uměj. ()

vesper001

V noci se mi zdálo o Gérardovi (že ho vidím v protější tramvaji, vy nemravové!), tak jsem hledala film, kde je v přibližném věku. Nakonec to bylo o něco zábavnější než okukovat Depardieua u tyče, ale taky zůstala jen matná vzpomínka. Vzpomínka, že to bylo pěkně trapný. ()

filmmovier

Skvělá komedie, ostatně nic jiného jsem od tohoto osvědčeného tvůrčího týmu ani nečekal, ovšem jednu výhradu bych i přesto měl - je veliká škoda, že andělé se objevili až ve druhé polovině filmu, protože až s nimi to dostalo pořádnou šťávu a z řetězu se to urvalo také značně. Andělé jsou naprosto boží a navíc se s nimi pojí také použití hromady roztomilých vizuálních efektů. Tím ovšem nikterak nehaním polovinu první, naopak, film je báječný od první chvíle, ústřední dvojice je samozřejmě výtečně sehraná a výchozí zápletka je geniálně ztřeštěná tak, jak to umí jen Francouzi. Navrch nějaká ta akce a o dobrou zábavu je postaráno. 75%. Bez andělů film funguje skvěle, s anděli lépe. ()

Wendy

Tak tohle mi přišlo jako hrozná pitomost, která mě ale, nutno uznat, vážně pobavila. Otázka je, zda to pokaždé bylo zásluhou filmu. Kdo se chce smát... ()

Master19

Hysterická akční komedie, kde jsem v Clavierovi viděl spíš Jackie Chana. Rozšíření o strážné anděly mi přišlo stejně takové navíc, prostě, moc jsem se nepobavil a ani dabérská superdvojka Donutil - Pyško tady nefunguje. ()

JohnSmith

Celkem slušná bláznivá komedie. Příběh je sice docela ptákovina, ale je to vtipný, i když místy už moc zamotaný. Depardieu i Clavier jsou standardně výborní. ()

Georgex

Tak tohle byla nekontrolovatelná jízda! Typická francouzská akční komedie, která nás vtáhne do děje a naše bránice mají na téměř dvě hodiny vystaráno. Neodolatelné duo francouzských komiků Depardieu, Clavier nám opět dokazují, že když se spolu potkají o srandu je postaráno. Upřímně nedokážu si tento film představit právě bez zmiňovaných herců, jelikož jsou to právě oni, kdo tuto komedii táhnou. Film nás ze začátku přivítá v rušném Hongkongu, kde se nám vytvoří zápletka, kterou musejí hlavní hrdinové vyřešit ve slunné Francii. Upřímně začátek ve stylu asijských akčních filmů mě poměrně vyděsil, ale po nasednutí do letadla a přesunutí děje do Francie nám začíná nekontrolovatelná zábava v podání zmíněných herců. Hlavní podíl na tom má zjevení se strážních andělů, kterého si každý ze zmiňovaných herců zahraje sám. Vyskytne se nám proto nevídaná příležitost v jeden moment vidět dvojnásobné duo Depardieu, Clavier. Vtipných momentů a scének najdeme ve filmu jako hub po dešti, film tedy rychle ubíhá a nuda jde stranou. Konec filmu je sice trochu předvídatelný a v porovnání s celkovým průběhem slabší, nicméně to nemění nic na tom, že je tento film parádní komedie, která pobaví i po opětovném shlédnutí. Svůj podíl na oblíbenosti bezpochyby nese i dokonalý dabing. Moje hodnocení 80% ()

vitekpe

Komedie francouzskeho strihu, takze uz v pulce jsem byl uplne vycerpanej, protoze v kazde vterine se neco deje, az je toho skoro moc. Nicmene ty francouzky... :-) ()

Paity

Opět jedno z velmi povedených vystoupení dvojice Depardieu - Clavier. Na první pohled jednoduchý námět, která ale funguje naprosto famózně. Užijte si to. ()

Savel

PROMIŇTE MADAM, ALE TEN PÁN MĚ ROZRUŠIL TAK, ŽE UŽ NEMÁM NEJMENŠÍ CHUŤ POSLOUCHAT O VAŠICH UBOHÝCH KANCELÁŘSKÝCH PODRAZECH... Další jedinečná francouzská devadesátková komedie, tentokrát s dvojicí Depardieu - Clavier (skvělý a netradiční dabing Soukup - Pyško). Typické fantasmagorické efekty a buranský humor přítomen. Snad jen té srandy je trošku méně... ()