Ďáblova hodina

• Velká Británie The Devil's Hour

Série(2) / Epizody(12)

Lucy se probouzí každou noc přesně ve 3.33. V jejím životě už dlouho nic nedává smysl. Ale odpovědi leží někde na konci série brutálních vražd. (Prime Video)

kenkaku

První řada: **** Horník z Černobylu a nějakej Indián vyšetřují vraždy. Vlastně ne, šáhlá matkadivné dítě. Vlastně ne! Je to o divným dědkovi, co… to vlastně nejde. Seriál je mix několika témat dohromady (asi pěti), kdy ve finále smysl dá tak 80% všeho (zbytek jsou jen trapné berličky jak navodit strašidelnou atmosféru). Př. “duchové”. Naprosto zbytečný aspekt, který rozptyluje od “jádra pudla”. Naštěstí s poslední epizodou nastává vysvětlovací maraton a děj moc volných konců nenechá. Dost blbě jsem sice nesl to pamatování si nějakých 60 let událostí, ale budiž. Takhle se točí seriál na několik řad. Více u jednotlivých epizod. Druhá řada: TBD ()

Soweek

Celkem povedená variace na 2 slavné filmy, ( které nebudu prozrazovat, protože by to byl boiler jako hovado ) začíná až překvapivě povedeně hororově a laťku si dovede držet hodně dlouho. Očekávané "revelation" sice není tolik předvídatelné, ale ve finále doručí spíše zklamání, protože našlápnuto před finišem bylo určitě lépe. I tak, na anglickou tvorbu s ne moc vysokým budgetem, se jedná o úctyhodnou záležitost, která je pro fanoušky mystických kriminálek povinností, pro ostatní příležitostí. ()

bozka10

Déjà vu, paralelné reality, parádny drtič mozgových závitov.Ďiablova hodina je skvelý mysteriózny thriller/drama, ktorý mi úplne zavaril závity.Pecka ktorá ma neskutočne bavila.Šup sem s ďalšou sériou. ()

Warhorr

Divný rozhovor, záhadné vraždy, probouzení se ve stejný čas, zvláštní chování a vize staré dámy, ještě zvláštnější chování malého syna, flashbacky a vize matky, noví sousedé. Těch otazníků je na začátku tolik, že divák vůbec nechápe, o co se tady sakra jedná. Vše se ale postupně a pěkně začne díl od dílu rozplétat. Celou dobu to u mě bylo za plný počet, ale problém mám pouze s jednou věcí a to je celkové rozuzlení/pointa příběhu. Asi jsem jen doufal v něco jiného než takovou, i když celkem fajn, mindfuck myšlenku. Ale to už je pouze můj subjektivní pocit. Ďáblova hodina je jinak solidním mysteriozním thrillerem, který v sobě skrývá prvky temné kriminálky, jindy zase hororu ( díl č.3 je top ) a pokračuje zajímavým vyústěním aka David Lynch. Určitě řadím mezi nejpovedenější seriály roku. ()

krusty2

Top mini seria v roku 2022. Uz dlho ma nenadchnul misteriozny serial. Bravo pani scenaristi. Posledny diel je ceresnickou na torte. ()

Strike

S01: 11 h 52 min dlouhé WTF, které je protkáno atmosferickým hororem (3. díl), drsnou britskou kriminálkou (zejména 4. a 5. díl) a mysteriozním příběhem (neustále). Tento seriál rozhodně není nic u čeho si může divák na chvíli odskočit a nic se nestane. Pozornost neustále v pozoru i když po většinu doby naskakují pouze otazníky. To vše samozřejmě podpořeno parádními hereckými výkony. ()

dannyyy

Zajímavý mysteriózní krimi thriller. Od prvního do pátého dílu to bylo jen zajímavé a hodnotil bych maximálně 4*. Pak ale přišel na řadu poslední šestý díl a ten mě tak zavrtal do sedačky, že jsem ani nemrkal. Wau!!! ()

warrenur

Zaverecna epizoda u mna dvihla uroven tohto serialu. Jessica Raine je uveritelna a hlavny "sedivak" v tom minimalnom priestore v predoslych epizodach posobi uhrancivo. Mam rad tento typ paradoxov a bez toho, aby som viac prezradzal, serial dalej odporucam. Par epizod mi prislo trochu lacnych...povedzme prilis citatelnych a nalinkovanych, ale co uz s tym. Slabsie stvorhviezdie. Nebyt slusneho zaverecneho dielu je to max. priemer. 65% Skuste moze vam sadnut. Aktualne vysoke hodnotenie (84%) vas rozhodne nalaka. Podobne spracovanie sme tu uz vsak neraz mali. ()

kesty

uff, oooooveryhyped. nemozem tomu upriet fakt, ze ma to celkom chytilo, ALE - vobec mi nesadol casting (hlavna postava nesympaticka, maleho som mal tiez dost), ma to asi o epizodu/dve viac ako by malo a ten zaver...mal potencial. ale nakoniec sa z toho vyklula len dalsia pseudo-realisticka mystery bachorka vycucana z prsta. skoda. ()

Rockerman

Multikulturně mysteriózní krimi drama o jednom neobyčejném vrahovi, který svými činy koná dobro a vylepšuje životy těch, kteří si to zaslouží. Doufám, že to není spoiler, protože se jedná o zajímavou a svým způsobem originální sérii. Každý díl jen zvyšoval chaos a otázky spíš přibývaly. A tak musela přijít poslední vysvětlující část, která ty rozsypané dílky puzzle poskládala a v mých očích povýšila seriál do nadprůměru. ()

Daiker

Takových seriálů je málo...... Chytlo mě to hned od začátku a nenudil se ani jeden díl. Mysteriózní krimi příběh, kde až do posledního dílu nevíte co si máte myslet. Vše klape ...... herci, hudba, příběh, atmosféra. Samotný závěr a rozuzlení příběhu bylo skvělé. Nepočítám s druhou sérii, bylo to krátké a příběh se uzavřel. Jeden z nejlepších seriálů roku 2022.... ()

FeriusParfax

To byla jízda… v prvním díle se samozřejmě se vším seznamujete, rozehříváte se a hádáte, o co teda půjde.  Postupně se celý seriál rozjíždí, dokud se neodstáváte do cílové rovinky, kdy do sebe pomyslná ozubená kolečka perfektně zapadnou a vy jen koukáte, co jste právě viděli.  Úplně mě to pohladilo po srdíčku, protože nic mi nedělá příjemněji než zodpovězené otázky. Tady nejen, že jste dostali na vše odpověď, ale odpovědi i dávaly smysl. U celého seriálu, hlavně v posledním díle jsem absolutně zapomněla na vnější svět a jen se vezla na dramatické vlně. Byly tu i nějaké ty děsivé a lekací scénky, kdy jsem leknutím dala jednu dobře mířenou příteli vedle mě. Můj direkt nezná bratra. Námět seriálu byl velmi originální a naprosto mě tato myšlenka a představa nadchla. Nebudu už nic prozrazovat, protože by to absolutně pohřbilo celý seriál. Opravdu doporučuji do toho jít jen s minimem informací. Všechny postavy byly veskrze sympatické. Měly dobré i špatné vlastnosti. Ulevující bylo, že tentokrát mi nevadila ženská postava, ale absolutně mi nevoněl, ba mi přímo smrděl, tatínek Isaaca. Takovýho debilního slizouna aby člověk pohledal. Ať už jde o jeho vzezření či naprosto odpudivé chování.  Naproti tomu Isaac byl zahrán naprosto dokonale a asi jsem děsivější dítě ještě neviděla. Těžko uvěřit, že je chlapec v reálném světě normálním dítětem. ()

ER

Realita, sny, několik životů v rámci časových linek. Co  z toho je pravda a co ne? Máte někdy pocit Déjà vu? Je ospravedlnitelná vražda někoho, kdo chce také vraždit?  A co by s tím kdokoliv z nás udělal, kdyby měl moc vracet se v čase a řídit si věci dle vlastní vůle? Tak takto rafinovaně si s námi diváky tvůrci hrají a vcelku jim to vychází. Story o časových liniích, které umožňují ovlivňovat běh událostí je napojené na vyšetřování vražd a Lucy Chambersovou s jejím synem. Ta má pravidelně každý den v 3:33 budíček, kdy se jí zdají sny o věcech, o kterých ví, že nastanou. Posléze začíná mít takové déjà vu. Na to se pak nabalí další dějové linie a trochu příběh komplikují, takže 2 epizody se nám dostává vysvětlení, co je za vidinami a oním pocitem již prožitého dění. Tady herecky exceluje Capaldi. K tomu se pak přidává divné chování jejího syna a jeho otce, děj se začíná vyvrbovat, ale co je pravda a co jen výplod chorého mozku? Atmosféra houstne, děj se zamotává a seriál končí. Sem s další sérií. ()

Jilda15

Kombinace DarK a Donnie Darko. Hudba ze závěrečných titulků také zřejmě odkazuje na Eye Origins. Dívalo se na to dobře, až na pár zajímavých střihů a přechodů ale nic zvláštního. Příběhově hluboké, s referencemi na Nietzscheho Věčný návrat. Ten je po filozofické stránce zpracován také dobře - pokud opravdu existuje, tak pravděpodobně bude fungovat nějak podobně. Teď k chybám - nejvýraznější byly takové divné situace, kdy se hrdinům objevila zničehonic rekvizita v ruce - dva detektivové prozkoumávají dvůr, narazí na zamčená vrata a jeden si v podstatě z kapsy vytáhne dva hasáky na rozlomení zámku. Tenhle problém se vyskytl vícekrát, a nikdy není vidět, že by si postava brala ten předmět s sebou. Scénář má sice hlubokou zápletku, ale často se v příběhu objevovala taková cliché, že jsem někdy předpovídal na slovo přesně co postava řekne (mučitel přijde do cely, kde vidíme kluka na zemi. Kluk se chystá něco říct, samozřejmě "Why are you doing this to me?"). Po této stránce jsou v několika epizodách opravdu nudná místa. Bojové sekvence byly spíš k smíchu (mačeta vs židle), ale odpustil jsem jim skoro všechno, protože od první epizody je tajemnost opravdu dobře dávkovaná a dokázali udržet moji pozornost celou dobu, až do temného konce. ()

Franc1s

Teeeda, parádička, takhle po DARKu či minisérii Těla. Ze začátku mi to šlo trošku do hororu, s těmi prvky, synem, i názvem série, ale časem to vykrystalizuje do nebeských i mimo-chápacích výšin a na konci mám o čem zase přemýšlet... Na konci vše poměrně důstojně vysvětleno, ale krůček do další série tu je taky..Takže snad se jí dočkáme! *8,5/10 ()

DavidWebb

Na Britov je tento ledvinkový puding akosi s ledvinkami... takto, Briti sú v žánri krimi/triler viac než dobrí a to mi dokázali svojimi serošmi už nespočetne krát, takže na „Diablovu hodinu“ som sa tešil. Ale v tomto prípade si vybrali iný recept a zviezli sa na obľúbenosti nemeckého „Dark“ – primiešali mystery a hrátky s časom. Samozrejme, bolo by chybou ak by to nepojali svojím vlastným spôsobom a aspoň sčasti originálne, čo sa im podarilo viac než dobre. Celý seriál je parádne vyvážený, nič nevyčnieva, skvelý casting, herecké výkony, nenápadne pekná hudba, primerane cieľovke premyslený scenár a v neposlednom rade ozaj profesionálna réžia, všetko vlastnosti potrebné k tomu, aby sa divák od obrazovky neodlepil, alebo nebodaj nenudil. Prvé tri diely sú takmer za 5 hviezd, v druhej polovici sa síce trochu uberie z mystéria ale zase sa pridá na tempe. Vskutku kvalitnej filmárčine by som vytkol iba nešťastne vybratého herca do úlohy „záporáka“ – tam by mi pasoval iný typ herca, spolu s jeho záverečnou scénou vo výťahu, pretože tým si tvorcovia okato pýtajú ďalšie prachy vediac, že flik bude úspešný. Mno, a za mňa bol. ()

SAINTS

Režia a herecké výkony sú špičkové.Príbeh je velmi pútavý a spletitý už od uvodnéj epizody.Ako sa príbeh vyvíja je tu množstvô neočakávanych zvratov,divák musí byť velmi pozorný.Šiesta epizoda je najlepšia,až po vzhliadnutí poslednej časti oceníte predchádzajucich päť.Benjamin Chivers ako malý chlapec je tiež užastný.Jeden z najlepších detských hereckých výkonov za posledné obdobie.Je to napinavé,brilatné a stojí to za pozornosť.Seria s mnohými filozofickými otázkami:odkial pochádzame,kam smerujeme a máme skutočne slobodnú volbu? ()

Mamlas odpad!

Drama o ženě, co má divné děcko a bordel v hlavě. Viděl jsem díl 1, kousek 2. a malý kousek dílu posledního, na zbytek jsem neměl nervy. Nudné, otravné, zdlouhavé a o ničem. (6%) ()

koty2201

Neviem prečo niektorí ľudia (hlavne na svetových agregátoroch) hodnotia tento seriál len takými nízkymi známkami. Pretože je to doslova hidden jam a výborný britský seriál. Na svoje si prídu určite milovníci mysterióznych krimi seriálov na štýl seriálov ako je Dark alebo 1899. Seriál ponúka vynikajúcu atmosféru a príbeh, ktorý vás núti pozerať až do konca, aby ste vedeli ako to naozaj je a čo sa vlastne deje.  Scenár je napísaný geniálne a tvorcovia si dávali veľký pozor, aké nápovedy a náznaky vám ukážu a neustále vám všetko vŕta hlavou. Aj po dopozeraní vás tvorcovia nechajú premýšľať a prichádzate na významy všetkých detailov a stôp, ktoré boli zanechné v seriáli. Všetko so všetkým súvisí, všetko dáva zmysel a zapadá do seba ako puzzle. A ja milujem takéto príbehy.  Hlavná hrdinka si myslí, že je ona, jej mama a aj syn blázni a že sú posadnutí niečím nadprirodzeným. Až sa ide z toho zblázniť. Nakoniec našťastie zisťuje, že nie je blázon a všetko je tak ako má byť. Dej sa odohráva na viacerých úrovniach, ktoré najprv vyzerajú oddelene ale všetko sa nakoniec prepojí. Takže tu máte rozvedenú sociálnu pracovníčku so synom o ktorom má pocit, že má psychické poruchy. Máte tu detektíva, ktorý vyšetruje zmiznutia a vraždy ľudí, ktoré na prvý pohľad spolu vôbec nesúvisia. Hlavná hrdinka trpí nočnými morami, o ktorých netuší, čo znamenajú a vždy sa zobúdza o 3:33 ráno, čo sa nazýva aj diablovou hodinou.  A keď už sa na záver dozviete, že o čo vlastne ide, tak ostanete až prekvapení a vôbec nečakáte takéto vysvetlenie udalostí. Peter Capaldi hrá úlohu údajného zločinca veľmi dobre a uveriteľne. Celkovo mám z ústredného tria veľmi dobrý pocit a tá chémia funguje veľmi dobre. Poklonu si zaslúži aj detský herec, ktorý stvárňuje syna hlavnej hrdinky Lucy. Hudobne sa mi to tiež veľmi páči a aj tie prestrihy o ktorých vám nemôžem povedať čo znamenajú. Takže môžem seriál len odporučiť a ak takýto žáner máte radi, mali by ste si naň nájsť čas. A síce to nutne nepotrebuje pokračovanie, zároveň chcete zistiť, že kam to smeruje pretože koniec je dosť otvorený. Baví ma aj to, že celý dej vedie k diskusii medzi divákmi, ktorí odkrývajú významy ďalších odkazov, ktoré tvorcovia zanechali v príbehu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD