KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

gabin(a)

To fakt nemá chybu! Správná veberovka, naprosto dokonalá! Na Depardieu jsem koukala jako blázen! On fakt podá perfektně všechno! Daniel Auteuil (kruci, to se tak blbě píše) je taky všestranný a mám ho ještě radši, ale tady pro mě Depardieu jasně kraloval! Idiotský český název filmu, pořád si na idiotské přejmenovávání filmů českými distributory nemůžu zvyknout (Byl jsem při tom, Amores perros, Soukromé neřesti, Čas smyslnosti a mnoho mnoho dalších...) ()

pufina

Pohled na homosexualitu se zřejmě nijak nezměnil. Daniel Auteuil byl fanstastický, Gérard Depardieu pro mě zde nebyl zrovna výrazně zajímavý. Nijak mě film nepobavil, na jedno zkouknutí mi to bohatě stačilo. ()

Martrix

Překvapivě chytrá komedie, která není o homosexualitě, ale spíš o předsudcích mnohých heterosexuálů. Francois se začne chovat jako muž až ve chvíli, kdy to od něj nikdo nečeká. Nejde o žádnou ztřeštěnou taškařici, kde má prim Depardieu. Naopak, je to spíš úsměvná konverzačka, ve které se bez moralizování, nebo pochlebování obnažuje stará pravda, že často je lepší své okolí zaujmout třeba i negativně, než být nevýrazný a nezajímavý... neviditelný. ()

mortak

Originální název filmu Le Placard je vysvětlen na záčátku filmu, kdy soused říká Pingnonovi, že musí "sortir du placard" - opustit skříň, což je francouzský výraz pro "coming-out". Takže pokračování Pingonových eskapád není komedie, ale(a) psychoterapie jednoho ušlápnutného bezvýznamného účetního; (b) satira na změnu pracovních zvyklostí a na vlnu politické korektnosti. Depardieu si sice může zařadit svoji postavu k tomu lepšímu v jeho filmografii, ale jinak je Le Placard přeplněn pozitivním duchem a změnou, zatímco komedie zmírá v koutku na nedostatek kyslíku. ()

KajusaK

Rozhodně dost zajímavá komedie :)) Daniel Auteuil byl pro mne lepší než slavný Gérard. Vžil se do své "zvláštní" role perfektně :D) , pobavil mne .. :)) .. Naprosto úžasné zakončení :)) ()

MJMilan

Chcete zaručeně úspěšný film? Udělejte ho z prostředí továrny na prezervativy! Daniel Auteuil je tu excelentní, obvzláště, když ho jeho spolupracovníci přirovnají k holubovi. Depardiue v trošku nevšední roli a Lhermitte jako bezmezný syčák. ()

otík

Jednoduchá, přitom ale vtipná komedie s hvězdným francouzským obsazením v čele se spolehlivým režisérem. Někdy se prostě vyplatí hrát si na někoho jiného – teda aspoň v komedii. Celý film se budete lehce usmívat a fandit všem hrdinům. Hudba: Vladimir Cosma ()

vesper001

Tak hoši, takhle se to dělá. My holky musíme říct „šéfe, jsem v tom“ a řešit pak spoustu potíží z tohoto alibi plynoucích, vám stačí jít s teplotou ven. Rázem bude všechno jinak. Získáte zbrusu nové a přítulné kamarády. Drby kolem vás zařadí kosmickou rychlost. Budete moct nosit růžovou. Život zkrátka dostane nový směr. A komu by se to snad nelíbilo, tomu ukažte, že jste pořád samec a dejte mu pěkně paraplíčkem po kebuli. ()

andrii

Přijde k duhu. Jistá reference. Druha k druhu oné preference. Z neprůbojného, popelkovského spáče, s vervou ochrany kymácející se židle. Proti vlastní "kondolenci." Orientace sebe, v akci "něžné známosti," na své mužné místo pod sluncem. ()

Idego

Tak jsem se už dlouho nepobavil. Málo kdy u komedie řvu smíchy, ale scénám jako byl toustovač a zprávy nebo alegorický vůz se nedalo ubránit. Laskavý a inteligentní příběh o nevýrazném účetním, který malou lží změní životy všech okolo a hlavně sám sebe. A za zmínku stojí i skvělé herecké výkony všech hlavních postav. Velmi příjemné překvapení :) ()

Hafran

Minimálně stejně vtipné jako Blbec k Večeři, a i když tomu chybí ta jednoduchost a rafinovanost , stále to nejlepší čemu se z Francie zasmát. Depardieu jako hromotlucký rugbista předstírající homosexualitu je nezapomenutelný. ;) ()

filmmovier

Typická francouzská komedie. Klasika tak, jak jí mám rád a chci. Čirá studnice zábavy od prověřeného Francise Vebera s výtečným Danielem Auteuilem, Gerardem, Rochefortem a Thierrym Lhermittem. Nápaditá zápletka plná povedených gagů a vynikajících hlášek a navíc s výborným českým dabingem. Tenhle film je prostě zatracená radost a nic než radost. Jedna z nejlepších francouzských komedií od roku 2000. ()

Tyny

Bezkonkurenční francouzská komedie se skvělým humorem. V hlavní roli moji oblíbenci Auteuil a Depardieu, jejichž role byli originální a vůbec jsem nečekala tak skvělé výkony. I když humor Depardiea moc dobře znám a vždy mně něčím překvapí, tak tohle byl opravdu koncert. Auteuil v roli zamlklého a nudného pracovníka ve firmě na kondomy, kterému se začne hroutit svět a má sklony k sebevraždě.. Na Auteuila velmi neobvyklá, ale přesto zajímavá role, na kterou jsem se strašně těšila. Sice náš název "Kondomedie" je přímo odrazující, tak Le Placard je opravdu skvělá komedie. ()

LadyPupu

Skvělá komedie, která vypovídá o (ne)toleranci a stále aktuálním tématu pozitivní diskriminace. Daniel Auteuil byl se svým "holubím pohledem" neodolatelný. Příjemná, milá a místy dokonce i dojemná záležitost. ()

lennyd

Účetní v továrně na prezervativy, nudný Francois Pignon (Daniel Auteuil) je právě tím, na koho ukáže prst ředitele, když jsou nutné díky úsporám snižovat stavy zaměstnanců. Ztráta zaměstnání Francoise natolik zdeptá, že se pokusí o sebevraždu. Tomu ale zabrání jeho nový soused, který ví - že žádná firma - natož firma vyrábějící prezervativy - si nedovolí vyhodit homosexuála. Stačí jen, aby Francois začal předstírat, že patří k této menšině. Brzy ale Francois zjišťuje, že právě tato akce dala jeho životu ten správný smysl, a začne si svoji novou roli užívat... Toto DVD jsem si pořídil díky Depardieumu na bookletu, netuše - že jeho role, ač vcelku zábavná, je vlastně v celém pojetí filmu hodně nepodstatná. Ale nějak to vůbec nevadilo, Daniel Auteuil komediální roli zastal více než dokonale (a třeba oběd v "družném" rozhovoru Auteuila a Depardie je naprosto dokonalý). Jinak (bohužel) film nepřináší žádná velká překvapení, a už od počátku je vcelku jasné, jak se celá situace bude vyvíjet. Ale i přesto jsem se docela dobře bavil.. ()

pytlik...

1. Toho hlavního hrdinu (dále "HH") fakt nechápu, se mu splnil sen každýho pracujícího člověka - tj.dostat výpověď s odstupným, který v socialistický Francii bude určitě daleko tučnější než u nás - a on kvůli tomu taak vyvádí, místo aby skákal radostí tři metry do vzduchu, chce skákat z deprese dvacet metrů dolů. 2. Musím pochválit režiséra za perfektní výběr představitele HH, on skutečně čučel jak holub, jak to trefně vyjádřila ta jeho kolegyně, vyvaloval oko, natáčel hlavu a koukal ze strany. Já to musím vědět, páč jsem na holuby odborník, pozoroval jsem je každý den ráno v pět, jak se mi natřásaj na parapetě. Škoda, že to "čučení jak holub" není obecně příznakem homosexuality, aspoň by ta generace na mým parapetu byla poslední. 3. Celý děj filmu by se dal shrnout do výroku "Když nejsi teplej, jsi mrtvej". Jinak ještě k těm holubům: málo se to ví, ale vzhledem k tomu, že maj oči po stranách hlavy, vidí jenom do boku, nevidí dopředu nebo dozadu. Což jako nevadí, když pochodujou po zemi nebo dělaj čurbes na parapetech, ale zásadní problém by to byl při letu. Neboť aby viděl dopředu, musel by mít holub furt natočenou hlavu o 90 stupňů, čímž pádem by ale neviděl do stran (ale zase viděl dozadu) a měl by větší odpor vzduchu, páč jeho hlavička rozhodně není kulová. Čímž pádem je jasný, že překážky musí odhalovat jiným způsobem než zrakem, a já na to přišel. Vědci se už dlouho dohadujou, proč holubi houkaj, když by správně podle čítanek a jiné literatury pro děti měli pouze vrkat. Přinesli celou řadu vysvětlení (maskujou se za sovy, aby odehnali ostatní ptactvo od krmiva; jsou zblblí současnou moderní dobou a opičej se po lokomotivách; učej se anglicky a zarazili se u jistýho tázacího zájmena), ovšem ani jedno není správné. Holubi houkaj, páč pak podle ozvěny poznávaj, jak daleko jsou od překážky. Čehož jsem fikaně využil, páč jsem hlava otevřená, a od jistý doby mi už na parapet nesedaj a houkaj naštvaně u sousedů, se kterýma moc nevycházím, takže je to win-win. Napadlo mě totiž tu ozvěnu zesílit, aby si ti holubi už dvacet metrů od okna mysleli, že jsou u něj. Takže si myslej, parapet je tu, sednou si do vzduchu, kterej je moc dlouho neudrží, takže pak si na zemi třou naražené šišky, svět se jim úplně převrátí a oni odcházejí zmatení raději pěšky do úkrytů, aby vymýšleli filozofická zdůvodnění, proč svět není takový jako je. No a tu ozvěnu jsem zesílil jednoduše, napsal jsem do Pentagonu a oni mi za ofrankovanou obálku poslali nazpátek pár štítků, co má ten jejich neviditelnej bombardér na povrchu. Jednoduchá úvaha: Když jedna strana dokonale pohlcuje jakýkoli vlny, druhá strana je bude naopak perfektně odrážet! Takže jsem je dal do okna obráceně než jsou na tom letadle a už se jenom směju. ()