Bezstarostná jízda a la française sedmdesátých let. Jean-Claude a Pierrot jsou dva cyničtí pobudové, chuligáni, zloději, neurvalci a mnoho dalších podobných přívlastků dostanou na své cestě po Francii. Co vlastně chtějí? Zahnat nudu, naplnit život bezbřehou provokací společnosti, šosáků a měšťáků, kdo ví. A možná to ani sami nevědí. Chvíli si nasazují masku misogynů, jindy něžných ochránců žen plných porozumění, někdy jsou to jen sprostí zloději. Dvojice Patrick Dewaere a Gérard Depardieu, oba téměř stejně staří, plují svou sebezničující cestou s perverzní grácií a vulgárním šarmem. Cestu jim zkříží divy francouzského filmu jako Jeanne Moreauová, Miou-Miou, mladičká Isabelle Huppertová a Brigitte Fosseyová. Režisér Bertrand Blier je synem zesnulého herce Bernarda Bliera. Proslavil se již v polovině 70. let jako tvůrce eroticky provokativních filmů, jejichž hrdiny jsou nejčastěji sexuálně frustrovaní muži. (Česká televize)

anitae

Depardieu byl na začátku tak nesympatický a vyloženě hnusící se mi, ke konci už mi nevadil, ale sympatie žádné. Ano, film mě šokoval, a některé scény jsou nezapomenutelné - sebevražda bývalé vězeňkyně, scény ve vlaku a spousta dalších naprosto ujetých dobrodružství hlavních hrdinů😉 ()

AloeB

V prvé řadě bych do Depardieuho neřekl, že to byl za mlada takový fešák. A že natáčel takové znatelně kontroverzní volnomyšlenkářské filmy. A já jsem možná staromódní, ale myslím, že tento film nejen že si pravděpodobně našel své odpůrce v době vzniku, ale vnímám, že i v současnosti by se vůči němu mohli někteří aktivisté ohradit. Mě nevadil, dvojička Jean-Claude a Pierrot jsou sice sviňáci a cokoliv mohou, to poruší, ale je zábavné to takto z pohodlného prostředí domova (kdy nehrozí, že vám ti vejlupkové šlohnou auto) sledovat a bavit se u toho. Příběhově nejde o zcela uzavřený útvar, spíš to lze brát jako epizodky ze života těchto dvou buzíků, které na sebe ovšem navazují. Prostředí francouzských Alp a jejich podhůří dovede diváka pohltit. Řadu hereček, které chlapce obklopují, je radost sledovat a jejich interakce je výborná. Člověk až lituje, že je to starý film, navíc ještě francouzský, takže o něm pravděpodobně není v současnosti takové podvědomí jako o moderních veskrze stejných filmech. Protože myslím, že toto je jeden z těch starších filmů, které jen tak nezestárnou (a ostatně i technicky mi to přijde nadčasové) a velmi rád bych viděl třeba seriál s podobnou tématikou, jen mnohem delší a stejně hravý. ()

spacylemon

Mimořádně vtipný, tragický a poetický film... Dva pobudové si užívají svou bezstarostnou jízdu a tak se bez cíle toulají, když potřebujou auto, vezmou si ho, když potřebují ženu, taky si ji vezmou (a že ne každá do toho jde úplně dobrovolně), ale dělají to s vtipem a proti všem očekáváním to nevyznívá vůbec vulgárně... Všechno ale nejde vždycky dobře a scéna, kdy se po noci strávené s ženou, která ve vězení "přestala krvácet", vrátí k Marii-Ange, patří k nejsilnějším... A vůbec, krásná a nahá Marie-Ange, kterou už nebavilo, že si všichni dělali z jejího zadku průchoďák... s ní přichází ke konci i poetická rovina filmu, vrcholící závěrečnou svobodnou jízdou kamsi, která jednou musí skončit, ale jde přece o to, aby skončila co nejpozději... ()

Taffey

Komediální část filmu mě, v podstatě, až tolik nezajímala. To ta vážná ano a plně bych si s ní vystačil. Vynikající film. Nevím proč, ale při sledování filmu se mi neustále vracely scény z Kerouacovy knihy Na cestě. ()

Tamdydam

Vzhledem k tomu, že jsem očekával klasickou starou francouzkou komedii, byl pro mě začátek filmu vcelku šok. Něco podobného jsem teda opravdu nečekal. Natož s takovým datem vzniku. Ale když člověk potlačí morální zábrany ( pokud je má a brání mu užít si příběh takových hajzlíků ), čeká ho opravdu ( alespoň podle mě ) krásný pohodový zážitek. Veškerá ta nekonvenčnost, která může šokovat, tu totiž nepůsobí samoúčelně. Křečovitě, se snahou o co největší "hustotu", jak by to určitě vypadalo, kdyby se o něco podobného někdo pokusil dnes. Čemuž dopomáhá skvélá hudba, skvělí přirození herci, krásné prostředí,... Les Valseuses bych přirovnal k filmu Bonie a Clide. Jen se ubralo na násilí a krvi, a přidalo na sexu a nahotě. Což by racionálně vzato nemělo šokovat o nic víc:-) PS: Jo a Jean, Pierrot a Marie jsou rozhodně mnohem větší hovádka, než elegantní Bonie a Clide. Ale každému podle chuti ()

Duke90

Jsou mezi námi filmy, které by si zasloužily svou vlastní kategorii/žánr s konkrétním označením "vidlácké" a zrovna film "Buzíci" si jistě zaslouží být touto kategorií poctěn s tím rozdílem, že název bych přejmenoval na "Dobytci", protože by skvěle vystihoval rysy (nejen povahové) hlavních "hrdinů"! Rád si doplňuji filmové začátky známých herců a tentokrát mě oslovila především účast mladého Depardieu. Ano, na svou dobu je to provokativní, odvážné, ale také neskutečně buranské a normální člověk by se nechtěl v kůži ani jednoho z "buzíků" nacházet byť jen minutu. Tohle ještě není úplně ten Gerard, kterého bych dokázal docenit. Pokud bych chtěl částečně podobné téma vidět na plátně, bez váhání si raději pustím vyšperkovaný Mechanický pomeranč, který má úplně jinou úroveň (hlavně po herecké stránce) a především někam směřuje. Tihle dva vidloni směřují maximálně "z díry do díry" a počínají si u toho, jako pes co převrhne koš s odpadky. ()

Rattlehead odpad!

Neskutečně úchylná a zlá sračka, která je zde samozřejmě v červených číslech (co taky od zdejších uživatelů čekat). Nejhorší francouzský film, který jsem kdy viděl. Jasný důkaz, jak to v sedmdesátých letech začalo jít s kinematografií postupně z kopce. Depardieu nazval tuhle sračku "dlažební kostkou, vrženou proti výkladu francouzského filmu". Já bych spíše řekl, že ta dlažební kostka je vržena přímo na váš mozek... Originální název "Les Valseuses" má více významů - ve spisovné formě "valseur" označuje někoho, kdo tančí valčík, v hovorové pak ve spojení s jinými slovy získává hanlivé zabarvení - počínaje marnotratným utrácením, konče částí mužského přirození. ()

zly.dvojce

Geniální snoubení briskní komedie s prstem vztyčeným na vrcholu hnojiště, posměšně ukazujícím na pokleslou morálku moderní doby. Doteď mám některé scény zapsány v paměti, více jak desetiletí po shlédnutí, např. matka kojící v autobuse, tomu říkám pravdivá syrovost bytí, ve světě kde pudy ční nad morálku. Tedy v tom našem. ()

uodevr

Bez pádnějšího začátku či konce, či vlastně jakéhokoliv pořádnějšího děje, ale to nevadí, protože je to opravdu natolik působivé, odvážné, a Depardieu hraje natolik bravurně, že i tak se to zkoukne jedním dechem. ()

Moiseiwitsch

Je to taková oslava nespoutaného života s hudbou Stephana Grappelliho :) Stojí to rozhodně za zhlédnutí. Dle mého má Depardieu řadu lepších filmů. ()

Olafsson

Teda žasnu nad tím jak štíhlej a svěží je tady Depardieu a jak dopadl na starý kolena.. Jinak film je fakt hodně úlet ale drží se pod hranicí snahy bezúčelně šokovat, která je bohužel mnohdy jediným znakem mnoha podobných filmů současnosti.. ()

SAINTS

Chapem prečo sa tento film mnohym ludom najmä ženam nepači.Film,je značne politicky nekorektny a feministky by ho zrejme najradši zakopali pod čiernu zem.Dvaja hlavny antihrdinovia nezaobchadzaju so ženami prave v rukavičkach.Je to tiež jedna z mnohych temnych psychologickych dram,ktore vznikli vo Francuzsku v 70. a 80.rokoch.Stretnutie hlavnych hrdinov s Jeanne Moreau pozdvihuje tuto komediu na tragicku uroven.Miou-Miou je nadherna,aj ked natačanie velkeho množsta sexualnych scen pre nu nebolo zrejme nebolo jednoduche.Nekompromistny a odvažny film si zasluži rešpekt,v dnešnych politicky a genderovo korektnych časoch by nemohol vzniknut. ()

ostravak30

Opravdu si nemyslím, že by Buzíci byli tím opravdovým vstupem Gérarda Depardieua do světa filmu. Dvojice, co se poflakuje po Francii, krade, ničí co jim přijde pod ruku a jejich celoživotní vizí je flákání, je prostě pro mě osobně málo přesvědčivá jako dvouhodinový film. Mě se celkově film nelíbil a nezaujal mě ničím. Plno nahoty, sexuality jako vyjádření svobody a prostestu proti společnosti je zkrátka málo. ()

curil

Polovina sedmdesátých let minulého století a zlaté časy francouzské kinematografie. A to nejen komedie, ale taká kriminálek a dobrodružných filmů. Také éra těch největších francouzských filmových hvězd. Dnes už kultovní "Buzíci" patří mezi mé oblíbené filmy, viděl jsem několikrát a od první chvíle si oblíbil oba hlavní představitele. Ve své době kontroverzní film dnes už nikoho nepřekvapí, ale pro fanoušky G. D. a P. D. je zásadní. ()

old salt

Čím déle film trval, tím více se mi líbil až jsem nechtěl, aby skončil. Dosti cynické, ale rozhodně nevšední dílo. ()

Zoidberger

Ze začátku mi byli oba hlavní aktéři hrozně nesympatičtí svým drzým způsobem chování, ale postupem času jsem si tak nějak oblíbil. Opravdu moc dobrý film. SPOILER! Jen si myslím, že měl tento film skončit jinak, a to tak, že naší trojici, mělo v závěrečné scéně ulítnout kolo a měli se všichni zabít (myslím, že to měl být i původní záměr i když je to jen má spekulace). K tomuto názoru mě vede i to, že auto které ukradli jako poslední bylo úplně stejné jako to první, u kterého napilovali kolo. Bylo by to hezké. Za prvé by to bylo pro ně jakési osvobození od pronásledování a za druhé si myslím že by tomuto filmu špatný konec slušel. Bylo by to možná i trochu symbolické kdyby všichni zemřeli spolu, mladí a nespoutaní... ()

zigy

Nevázaný život, bez pravidel - jaký má smysl? je to krásný, ale končí to špatně...ale hezky se na něj kouká......Miou je svlečená téměř pořád, a dvojka blbců je v ráži a na své cestě prožívá jedno nevázané dobrodružství za druhým.....tenhle film je plný překvapujících, odvážných situací a rozhodně velmi provokuje a nenudí. ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016