Bezstarostná jízda a la française sedmdesátých let. Jean-Claude a Pierrot jsou dva cyničtí pobudové, chuligáni, zloději, neurvalci a mnoho dalších podobných přívlastků dostanou na své cestě po Francii. Co vlastně chtějí? Zahnat nudu, naplnit život bezbřehou provokací společnosti, šosáků a měšťáků, kdo ví. A možná to ani sami nevědí. Chvíli si nasazují masku misogynů, jindy něžných ochránců žen plných porozumění, někdy jsou to jen sprostí zloději. Dvojice Patrick Dewaere a Gérard Depardieu, oba téměř stejně staří, plují svou sebezničující cestou s perverzní grácií a vulgárním šarmem. Cestu jim zkříží divy francouzského filmu jako Jeanne Moreauová, Miou-Miou, mladičká Isabelle Huppertová a Brigitte Fosseyová. Režisér Bertrand Blier je synem zesnulého herce Bernarda Bliera. Proslavil se již v polovině 70. let jako tvůrce eroticky provokativních filmů, jejichž hrdiny jsou nejčastěji sexuálně frustrovaní muži. (Česká televize)

Master19

Je to cynické, je to vulgární, je to nechutné... Na druhou stranu je to vtipné a v divákovi po celou dobu vyvolává emoce. Ať už to je zírání s otevřenými ústy, smích nebo cokoliv jiného. Určitě stojí za shlédnutí... ()

latvar

Tolik zvrácenosti jsem ve filmu už dlouho neviděl. Depardieu s Dewaerem jako uchýláci, kteří věčně porušují zákon si najdou novou společnici krásnou Marie- Ange, která nikdy nemůže dosáhnout orgasmu. Splní se jí to až při styku s jedním nezkušeným mladíkem a tihle dva zkušení borci to nemůžou překousnout. Pro mě vcelku dobrá podívaná 75% ()

gutshoter

Obrovské zklamání. Očekával jsem opět pobavení po francouzsku, leč jsem zklamán. Pociťoval jsem hodně suchý, drsný humor, to mi nesedí. Film je vlastně jen o jednom, žádná myšlenka, žádná zápletka, jež by překvapila... Jsou tam dost neetické scény, které měly pobavit, avšak u mě se tak nestalo. Režie a střih jsou největší kaňkou. Herecké výkony byly naproti tomu výborné. Konečně jsem slyšel Gérarda v originále a jen mě utvrdil o svém umu, ovšem to je vše. Navíc zde hrál absolutně nesympatického hulváta, slizkého až na kost, a to v jeho případě není tak časté. Ale to je v pořádku. Je mi jasné, že v tehdejší době ve Francii tento film musel způsobit nemalý poprask a velké komunitě se film ihned zalíbil a to jim už do dnešní doby nejspíš zůstalo. Já žiju asi ve špatném tisíciletí... ()

Jiří K.

Můj druhý nejoblíbenější film, který mimo jiné v době svého uvedení vyvolal vlnu nadšení, ale na druhou stranu ještě vetší vlnu emocí a pobouření. Příběh o dvou vyvrhelech lidské společnosti, jež si razí cestu životem převážně na pomezí zákona a morálky. Proč byl snímek často kritizován a cenzurován? Až příliš otevřeně zobrazoval problémy mládeže v otázce základních lidských potřeb, tj. sexu, hledání živobytí, střechy nad hlavou a jídla. Dílo nic na své konsternaci neztrácí ani dnes, viz perverzní scéna s kojící matkou ve vlaku, nevázaný sex (s Miou - Miou), ukájení s býv.trestankyní a její následná vražda (Jeanne Moreau), vloupačky, krkolomné útěky, apod. Natočit takovýto film, tomu se říká otrlost. ()

xaver

Jestliže chtěl tento snímek společnost šokovat, tak se to režisérovi parádně povedlo. Partička mladých, kterým není nic svaté vy bízí diváka k zamyšlení, "kde udělali soudruzi z Francie chybu", abych parafrázoval slova klasika české komedie. A nejen z Francie, je to celosvětový problém, který nezlomně vyrůstá z lůna konzumní společnosti, nezdolný jako Bolševník, kde peníze jsou vše, a lidská bytost se svými problémy, radostmi i starostmi je až to poslední, čemu je ochotna společnost věnovat pozornost. ()

matias32

LES VALSEUSES je typ filmu ktorý Vám jednoducho sadne, alebo nesadne. Mne sadol dokonale. Neskutočne sa teším kedy si túto zábavnú a svižnú jazdu zopakujem. ()

Piškotka

Tak nějak jsem čekala, že se z Gerarda vyklube gay. Už jen jak lačně sledoval svého kamaráda během "akcí" i mimo ně. Opravdu nevázaná dvojka, nic nebyl problém a o pikantní zážitky zde nebyla nouze. Miou-Miou dost dobrá a myslím si, že prožitý orgasmus s údajným panicem na oba kluky nastražila, aby polechtala jejich ego. Prazvláštní byla paralela matka-syn a jejich propuštění z vězení. Myslím si, že tento film boří mýty a otevírá prostor sexuálním fantaziím. Navíc mladému Gerardovi to tady moc slušelo a čertovina mu z očí jen čišela. ()

Blazin

Jednou jsem tento film viděl myslím na ČT2 (už je to pár let) a docela mě mile překvapil, nekomerční a dosti zajímavý snímek ve všech směrech. ()

Mikino00

Dva magoři, kteří by zasloužili dostat, s prominutím, přes hubu a to pořádně, se potulují Francií, kde kradou, obtěžují lidi sexuálně i verbálně, mají být asi vtipní, ovšem mě to neskutečně iritovalo, stejně jako fakt, že se jedná o sled scén a ne celistvý příběh. Tohle je pro mě dno francouzské komedii, není to typ humoru pro mne. ()

kubyno

Film je o ničem, ale Depardieu s Dewaerem jsou fakt neskutečná dvojka a některé ty jejich scény stojí za to. ()

Grafito

Kam se na Buzíky hrabou třeba Bezstarostná jízda nebo Natural born killers.. jejich hlavní hrdinové působí oproti Depardiemu a Dewaerovi jak frekventanti nedělní školy.. nespoutanost.. svoboda.. černý humor.. olé.. ()

ivonca

Riadna haluz od začiatku do konca. Dvaja mladíci, ktorí sú v podmienke za krádež v supermarkete, sa snažia vyhnúť chládku, keďže porušujú zákony jedna radosť, neustále utekajú pred políciou, kradnú jedno auto za druhým a cestujú kade-tade po celom Francúzsku. Stretávajú ešte divnejšie individuá ako sú oni sami, takže o zábavu nie je žiadna núdza. ()

werush

všechny tři hvězdičky za otevřené a netradiční sexuální scény a tu nespoutanost a protože mám náhodou ráda road movie...může mi někdo vysvětlit co tam bylo kde vtipného nebo anarchistického? ()

Evander

Jestli toto je komedie, tak pak už asi všechno. Vysoké hodnocení připisuji roku vzniku filmu v kombinaci s všude přítomnou nahotou a hvězdným hereckým obsazením, jinak to není možné. Zábavný film není ani v nejmenším! To spíše trapný a některé scény mě vytáčely až k nepříčetnosti. No a samozřejmě stopáž je s ohledem na děj (spíše neděj) řádně přepálená. 40% ()

agassi68

Presne také typy nemám rád a preto hviezda dole. Nakoľko to Gérard a Patrick zahrali netuším. Hlavne ten prvý je drzým spratkom od prirodzenia, čo dokazuje aj v súčasnosti. Inak sa to dá pozrieť ak nemáte predsudky a máte porozumenie pre frivolnosť.. ()

UniqueNett

Je to tak divný, že doteď nevím, co si o tom mám myslet. Každopádně jsem z toho byla úplně vykulená a silně zvažuju, že si to pustím znovu. ()

Schlierkamp

Francouzský film, v němž se dvojice mladíků Jean-Claude a Pierre, jimž nic není svaté, bezstarostně potulují Francií. Hlavní postavy ztvárnili dva mladí nadějní herci G. Depardieu a P. Dewaere, jejichž největší záliba spočívala v prazvláštních sexuálních dobrodružstvích. Na živobytí si tito drzí hipíci se sklony k výstředním experimentům vydělávají krádežemi a jako dopravní prostředky používají výhradně ukradené vozidla. Během jejich bezcílného putování se seznámí s dívkou Marie-Ange (Miou-Miou), která se nebrání náhodným sexuálním vztahům a stává se společnou milenkou obou ´buzíků´. Tato půvabná herečka se v mnoha scénách objevila nahá a nebránila se ani natáčení několika odvážných milostných scén. Hlavní protagonisté dostávají šílené nápady, při nichž se setkávají s ještě většími magory (z vězení propuštěná žena se sebevražednými sklony či její syn, taktéž propuštěn z kriminálu na svobodu s touhou pomstít se za své uvěznění), než jsou oni sami. Přestože se Depardieu ve filmu prezentuje jako starší z dvojice, ve skutečnosti byl P. Dewaere o rok starší. Snahou šokovat jak provokativními dialogy, tak zobrazením sexuálních scén se tento film B. Bliera může v jistých ohledech připodobnit o rok starší Velké žranici. Neurčitým volným ukončením příběhu a také absencí dramatické zápletky film vyznívá jako sled bizarních událostí dvojice, která svou drzostí a neomaleností zacházela až na hranici snesitelnosti. ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016