Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

Martrix

Nemůžu si pomoct, ale ani jsem to nedokoukal. Od té doby vzniklo na podobné téma spousta lepších filmů... z poslední doby třeba Můj kamarád drak. Ale možná mi to jen nesedlo do nálady. ()

Juto

Brad Bird je borec. Jeho prvý celovečerný animovaný film je úžasný. Už dlho má film tak nezaujal a srdečne pohladil na duši. Odkaz na Supermana a E.T. mimozemšťana je fajn a zohreje vás pri srdci. V myslí som sa vrátil späť do svojích detských časoch. 8/10 ()

emo

Krásny animovaný príbeh pre malých avelkých, bohužial v našich končinách takmer neznámy. Nádhera. ()

BoXBe

Železný obr si jistě zaslouží pozornost. Animovaný film přesáhl očekávání adekvátně své velikosti a jistými kovovými kroky rozdupal všechny mé pochybnosti. Bavil jsem se jako u každého Pixarovského filmu, s tím rozdílem, že tu jde o malinko dospělejší příběh. ()

WolfR

Ruční animace, obří robot, který si získá každého, velká sílá přátelství a kouzelná 50. léta. Brad Bird je třída a dokázal to už tímto filmem, 4 hvězdy. PS: Ještě bych rád vyzdvihl povedený dabing. ()

campix

Nevím kde se stala chyba, ale tenhle klasický, kvalitní animák mě dost výrazně zklamal. Budu mu muset nejspíše dát další šanci, jelikož mi absolutně nepadl do nálady a parafrázi na ETho opravdu nemusím. Nepomohla ani kratičká stopáž, která mi i tak připadala jako věčnost. Opravdu škoda a já se na Železného obra tak těšil. ()

otík

Asi jsem divný, ale mně se to vůbec nelíbilo, ani námětově, ani řemestně. Těšil jsem se na kvalitní film, ale byl to jen obyčejný animák. ()

Radiq

Myslím, že ani jako děcko by mě s tím neukecali. Dycky mi bylo podezřelý všechno, co se děje v pohádkách od Disneyho. A robot, co potřebuje žrát a spát a má v sobě dycky všechno a ještě má umělou inteligenci, to už je moc. S tolerancí, že to ale je myšleno pro malý děcka, tak dávám jednu hvězdu. Jinak nejzajímavější komentář má asi Railman. ()

Mitzi

Nesouhlasím, že malý divák tenhle film nedocení, jen nachází jiné kvality než my - dříve narození ;-) Mám radost, že mému synovi se odjakživa líbí dobré filmy a že TAKHLE dobré dětské filmy vůbec existují :) ()

bartias

Kouzelný animovaný film o chlapci, který v lese narazí na obrovského železného robota a skamarádí se s ním, je plný laskavého humoru. Vychází ze sci-fi 50. let, láskyplně na ně odkazuje a přizpůsobuje mu styl kresby. Dojemný konec bez jakéhokoliv patosu jenom potvrzuje, že Železný obr je dokonalou ukázkou toho, jak má vypadat dětský, potažmo rodinný film. ()

Scratt

Železný obr divácky příliš úspěšný nebyl. Teď po shlédnutí musím říct, že jasně neprávem. Nejde o typický animovaný film pro děti, ale o mistrovské dílo, které dovede oslovit i vyzrálejší publikum. Příběh železného obra je originální, zábavný a hravý, ale hlavně v závěru umí také chytnout u srdce. Podle mě určitě jeden z nejlepších animáků, takže můžu jen vřele doporučit. 90% ()

SniperG1

Velice pěkný animák, který neoslní zrovna nejlepšími animacemi, ale výborným příběhem s dojemným koncem!! Na 5 hvězd to není, ale určitě to stojí za shlédnutí...85% ()

David.Darco

Po rokoch som si pozrel jeden z mojich dvoch najobľúbenejších animovaných filmov. Nesklamal ma. Železný obor je film ktorý uchváti a vyvolá slzy u človeka v akomkoľvek veku! Môžem bez výčitiek prehlásiť že Iron Giant je najlepším animovaným filmom aký som vôbec kedy videl. Potešili ma aj nové pasáže. Najmä Iron Giant's Nightmare ! 7 hviezdičkový film ! ... Tak znova repete. Kritika studenej vojny a debilných závodov v zostrojení atómovej bomby. Jeden z tých filmov, ktoré dokazujú že animovaný film sa nemusí nutne rovnať rozprávke. Miloval som ten film ako dieťa, no čím som starší, tým mu rozumiem lepšie. Vždy ma napokon dostane presne tam, kde chcete pri pozeraní filmu byť. A to naozaj nie je málo. Ak by som mohol mať v TOPoch 11 filmov. Tento by bol 11ty. ()

Motinski

Jeden z mojich obľúbených filmov z detstva. Bez problémov ale záujme aj dospelého diváka, stará animácia pôsobí príjemné a príbeh sa zameriava viac na rodinnú pohodu zmiešanú s drámou ako na vtipy. Železný obr ma vždy vedel pohladiť na duši a má v sebe aj hodnotový presah do skutočného života. Typ animovaného filmu aké teraz nájdete málokedy. Tu sa s emóciami pracovalo nesílene a jedine čo mi možno trochu kazilo dojem bol jednoduchý a priamočiary scenár. ()

Mrkvič

Čekal jsem hodně, ale i tak jsem příjemně překvapený. Železný obr se nepyšní hvězdami, odkazuje na vážná témata min. 20 let stará, animace je taky hodně ze staré školy, ale i s tou chudou výbavou dokáže nadchnout. To co všichni z nás už viděli Xkrát, nás tu chytne a nepustí dokud film neskončí. Jednoduchý ale nádherný příběh robota, který přistál na Zemi. Chová se jako malé dítě a je vlastně vychován dalším dítětem, které ví, co je správné a co špatné. Jen ten happyend tam být nemusel, protože to není film pro nejmenší, je to pro nás dospělejší, co si rádi hrajeme. ()

Freefinger

Pokud nadaný kuchař vezme osvědčené ingredience, které zkombinuje a podle sebe dochutí, nemůže z toho vzniknout špatný pokrm. Když je tím kuchařem Brad Bird, surovinou námět E.T. mimozemšťana, Čísla 5 žije či King Konga a kořením vkusný humor, vznikne neodolatelná delikatesa, kterou netřeba servírovat trojrozměrně. Haló pane vrchní, dejte mi to samé prosím ještě jednou a zaplatím : ) ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018