Byl jednou jeden... život

• Francie Il était une fois... la vie (více)

Epizody(26)

Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomhle animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. (Netflix)

Blablador

Před dvacetipěti lety s původním dabingem bych tomu dal pětku. Dneska s novým, podstatně zkurveným nováckým pseudodabingem bych tomu dal s bídou dvě. ()

Raichu.Cz

Bez tohohle seriálu bych nikdy nevyrostl :). Grafika skvělá, Hudba parádní, prostě všechno. Hlavně tento serial pouštějte dětem ;) Za mě 99% ()

Lalaith22

Naprostá klasika, která neomrzí. I teď v dospělosti, když mám nějakou odřeninu, tak si představuji, jak se malé destičky skládají na sebe a zacelují ránu. Líbí se mi, že je vše srozumitelné, jasné a pro malé dítě velmi záživné. ()

wistar

Jo tohle je akčňák! Ale fakt neustále boje mikrobů a bílých krvinek! Ten seriál není jenom poučný,ale i extrémně zábavný. Nádherná animace a originální pojetí lidského těla(pamatuji si dodnes). Jako pětiletý jsem se na něm naučil spoustu věci o lidském těle. ()

zombiiik

Legendárny francúzsky animovaný seriál nielen pre deti o stavbe a funkcii jednotlivých orgánov ľudského tela. Autor Albert Barillé naozaj výnimočným spôsobom spracoval informácie, ktoré sú človeku a aj dieťaťu viac než užitočné. Barillé ukázal veľký cit pre vystihnutie podstaty funkcie orgánu, stále však dodržal obraz rozprávky. Francúzi sú presne tí, ktorí dokážu vytvoriť dielo tak nadčasové a rokmi overené. Bol raz jeden život je výborný príklad toho, ako prezentovať poznatky a učivo zábavnou formou. Perfektne prepracovaný systém, kde každá súčasť tela je znázornená určitú postavičkou a prehľadne znázorňuje svoju funkciu. Každá epizóda sa venuje niečomu konkrétnemu a iba 26 minút stačí tvorcom na to, aby jednoducho vysvetlili ako orgán funguje a vedľa toho si ešte dokážu vymyslieť napínavú zápletku. Červené krvinky nesúce kyslík, ochranná hliadka bielych krviniek, zloduch vírus či baktéria, dedko mozog a jeho rýchli malí pomocníci neuróny sú naozaj legendárne postavičky. Je to úžasný zjav na televíznej obrazovke, ktorého lesk ani po rokoch nevyprchal. Verím, že ak by vznikalo viac takýchto počinov, vyzdvihujúcich Komenského známu ideu ,,škola hrou", deti budú mať k učeniu naozaj bližšie ()

Puxina

Seriál, který vysílal český pořad pro děti Magion a na který jsem se moc rád díval. Zábavný a poučný seriál o lidském těle. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč