Báru hledá policie. Schová se do obchodního domu Zlatá labuť. Tím spustí řetězec událostí, které ovlivní osudy mnoha dalších lidí. Je březen roku 1939. Majitelé obchodního domu Kučerovi řeší zásnuby syna, zatímco pianistka Marta zažije jeden z nejhorších večerů svého života... (TV Nova)

Sebule

Ale jo, dá se na to koukat. Veliký problém, co s tím mám, že tam je větší množství nelogičností a některé dialogy takový ploché. Ale hudba fajn, vypadá to docela pěkně a herecké výkony tak napůl, některé postavy v pohodě, některé už méně. Po prvním díle ani nadšení ale ani zklamání. Hodnocení: 6/10 ()

callix odpad!

Postavy deklamují jako roboti, všechno neosobní, moderní mluva, atmosféra první republiky ani náhodou. Ulice naroubovaná do kulis první republiky. A ten moderní song co tam zpíval Vojtek bylo jako co? Asi bylo těžký tam dát něco dobovýho, něco třeba jako Havelka a jeho  Melody Makers. To by ale nováci nepobrali. ()

fafejt001

A  JÉÉÉ    JE  .  Zvláštní  mluva  během  tohoto  dílu ,  nedotažené   kostýmy ,  podivná  hudba .  ZATÍÍÍM    se  to   nějak   nepovedlo  .  Jo  ,  a  Martě  D .   jsem  nějak  nevěřil  ,  že  je  zlodějka .  Nějak  mne  neoslnila  ve  své  nové  roli  v   tomto  úvodním  díle  ,  tedy  zatííím .  Kdo  ví  ,  co  bude  dááááááál  . Dám  tedy  *  a  půl  . ()

Pepi74

Dvakrát jsem se musel podívat, jestli se dívám na první díl. Tvůrci nás hodili mezi x postav,o kterých nic nevíme ale seriál se tváří, že ano. Vůbec jsem se neorientoval. To že zlodějka dostane na tu dobu práci snů se snaží obratem podělat tím, že krade na večírku? A ten její hochštapler jen tak řekne : "Seženu pozvánku"? Jedna hvězda za kostýmy, jinak hrůza. ()

brecht98

Zlatá labuť mě zlákala především na skvěle vypadající obsazení a téma. Zatím nezklamalo, jen doufám, že seriál úplně nesklouzne ke klasické romantické telenovele. Snad dostanou Daniela Kolářová a Petr Kostka v dalších dílech více prostoru. 8,5/10 ()

Sfaxia

Stačilo se podívat na pár anglických seriálů a hudba s Vojtkem nebo styl mluvy by nemusel být tak úděsný. Pro romantické bydlenky asi dobrý, pro mě hrůza.....Dancingerový to sluší, kdyby uměla pracovat s hlasem, mohla by být považována za herečku. ()

quokam

Kostymni drama urcite s potencialem. Osobne nevyzaduji, aby v historickch filmech ci serialech lide hovorili dobovymi jazyky, to bychom napr u Jana Zizky nerozumneli ani slovo. Taktez se mi, narozdil od nekterych mych predkritiku libi Marta D v hlavni roli, cely casting vypada zajimave, slabsi chvilky meli snad pouze Miklus s Dolanskym, naopak cameo Reginy Razlove prozatim vypada paradne. Ale neco tomu preci jenom fakt chybi. Mozna nevyrazna hudba nedokaze vykreslit atmosferu. Mozna rezie nevyzdimala latku dostatecne. Mozna jenom uvod potrebuje vice casu k vykresleni vztahu a konfliktu. Mozna se to zitra rozjede. Uvidime dale. Startujeme na trech hvezdach, 6/10. Technicka - nejedna se o prvorepublikovou dobu, ale o den smrti druhe republiky a zacatek okupace. Takze kdyz se kritizuji dobove realije, je fajn si pri tom neplest vlastni dobu, ve ktere se pribeh odehrava. Jasne stredovek jak novovek, prvni republika jak druha republika. ()

tata22

No, já nevím co si všichni stěžujete ale já jsem prvním dílem mile překvapen. Když vezmu v úvahu, že je to od stejné TV jako Ordinace, Ulice a podobné totální úlety pak tohle mohu jen chválit. Sice nevím jak se to vyvine a jestli nebudu svých slov ještě litovat ale první díl zatím beru za nadprůměr v českých luzích a hájích... ()

kameny

dialogy jsou při nejlepším tragické. televize nova si vychovává novou, vlastní hereckou generaci, u které se rozhodně o závratné kvalitě mluvit nedá. česká kinematografie sází na fakt, že umístit příběh do historických kulis, zachrání jakoukoliv slátaninu podprůměrného kamery, směšné režie a ohraného děje. pro průměrného diváka jsou povědomé tváře příjemné, děj jednoduše stravitelný. vztahové linky které už jsou stokrát omleté můžou pro konzumenty nekonečných seriálů můžou působit v kontextu 40. let překvapivě fresh. své diváky, na které je velmi očividně cílen, si určitě najde. o kvalitním seriálu se mluvit nedá, ale to ani nikdo nečekal ()

tuctovychlap odpad!

i povedali si na oboch stranách rieky Moravy, že urobia seriál..pre slovač jeden z obchodného domu, pre čehúňov z druhého obchodného domu..ak je to ako s Einsteinom, ktovie, či aj táto sliepkoidná dvojpičovina nemá vajce pôvodom z dojču..?? odpad ako sovietsky kolchoz v zabudnutej dedine.. ()

lubino89

Zlatá labuť napravila 2 najväčšie nedostatky formy, ktoré som videl v slovenskom Dunaji - figuríny a hudbu. Ale nasvietenie bolo také neostré a neprirodzené, to sa mi viac páči v Dunaji. Príbehy nie sú totožné, čo je fajn. Herecké výkony sú niektoré lepšie v Labuti, niektoré v Dunaji. ()

milos.bradik

Velké zklamání. Herečky v rolích prodavaček příšerné, ten mladý Kučera strašný a osvědčení herci hrají pouze křoví. Děj nezáživný a založený na milostných avantýrách. Toto se opravdu nepovedlo. ()

Syrojed

Skoro hodina na nově bez reklam u mě dobrý. V roku 2022 nejde natočit rok 39 jako v roce 39 s Natašou Gollovou. Scénář by v tom roce 39 byl stejně děravý, nedíváme se na dokument o obsazení republiky, ale na příběh hezké zlodějky ()

maxim77

Přiznávám, neviděl jsem to. Dal jsem tomu šanci prvních 5 minut, co záběr, to křeč. Nechápu to, přitom kostýmy, lokace, studio velmi dobré. Nemáme režiséry, nemáme herce. ()