Dobro a zlo (E09) (epizoda)

Pohádka

Československo, 1989, 27 min

Komentáře uživatelů k epizodě (14)

Klasická pohádka o Šípkové Růžence podaná ve zkatce, kdy se člověk nemusí zdržovat sledováním jinak zdouhavého děje.(4.8.2003)

Při hlásku Dády Patrasové se moc dobře usíná a Kateřina Hrachovcová je snad nejpůvabnější Růženka, co si kdy tuhle roli vyzkoušela.(19.7.2005)

• Jezinka.Jezinka

Herecký výkon Kateřiny Hrachovcové je horší, než lze vidět na školních besídkách, kde nedostatek talentu i hereckých zkušeností protagonistů kompenzuje jejich roztomilost. Královna, sudičky Dobro i Zlo i v krátkém štěku král, se snaží nadlidsky, ale kloudně nemají co hrát. Nejlépe tak z toho vychází vypravěčka a tak se nabízí otázka, proč to sakra není dobrá rozhlasová hra ale mizerný film?(12.11.2017)

• WANDRWALL

Vše o Šípkové Růžence a to prosím za 27 minut.(7.9.2010)

• honajz

Hrachovcová svou princeznu neuvěřitelně přehrává a její promluvy jsou skutečně "uvěřitelné", a dokonce i Květa Fialová je parodií sebe samé, tak hodná, až z ní med kape a naopak to už vypadá poněkud úchylně. Honza Potměšil ještě před nehodou, ale také nehraje nějak moc zapamatováníhodně. Jako já vím, jsou to krátké pohádky, napůl čtené a hrané sekvence jsou jen ilustrací, ale i tak mi to přišlo unylé, přehnané v hereckých projevech a celkově krapet nevyvážené.(12.11.2017)

• Tommassi3

"Ale kdo by líbal dívku, která vypadá jako mrtvá ?!" Špetka nekrofilie ?? Ale kdeže !! To jen Jiřka s Pomlčkou šustí papírem, když variuje Šípkovou Růženku tak zoufalým způsobem, navíc s tolika přehrávačkami, že dřív usne mrtvolným spánkem spíš divák..(2.9.2019)

Pohádka má vše jasně definované už v samotném názvu. Nečekala jsem, že budu sledovat xtou variantu na Šípkovou Růženku. Kateřina Hrachovcová byla opravdu vemi půvabná. Prostřihnout jednoduchý příběh vyprávěčkou Dádou Patrasovou byl moc dobrý nápad. Hodně to studiovou pohádku oživuje.(28.11.2016)

• topi

Velmi laciná variace na pohádku O šípkové růžence. To by ani nevadilo, u tohoto cyklu Strom pohádek laciné kulisy hrají velkou roli, ale muselo by to mít aspoň nějakou úroveň, když už se na to i herci vykašlali. Jeden bod za okouzlující vypravěčku Dádu Patrasovou, kterou bych radši poslouchal celou dobu, místo těch špatných hereckých výkonů. Všichni přehrávali a Hrachovcová jako Růženka byla opravdu unikum.(21.1.2019)

Pohádka O Šípkové Růžence na motivy bratří Grimmů ve zjednodušené naivní verzi v rámci cyklu Strom pohádek. Především herectví Hrachovcové a Potměšila je směšné, ale v duchu zajetých kolejí se to dá tolerovat. Jinak vypravěčka Dagmar Patrasová to docela nahrazuje. Hudba: Ladislav Štaidl & Pavel Krejča(4.10.2011)

• bubun

Je možný, že mi to přišlo zdlouhavý, když to má 27 minut?(20.1.2019)

Mlada Patrasova, mlada Hercikova, milfka Preissova, krasna Fialova... kouka se na to hezky :) Jinak je to zkracena studiova verze pohadky O Sipkove Ruzence. :) P.S.: vsimnete si Dady, jak se sibalsky usmiva pri tom cteni/vypraveni...to byla sikovna holka. :)(16.8.2015)

• filipvrbik

Čtená pohádka v době barevné televize???? Rumburak by plesal radostí...0%(20.5.2019)

• Daviduss

Fuj(31.7.2015)

• PowPow

Otřesné herecké výkony (zejména Růženky) podtrhují prkenné, afektované dialogy a z toho všeho je hrozně cítit lacinost a studiovost. Zachraňuje to jednom vypravěčka.(12.11.2017)