Rodinná komedie se odehrává jednoho sobotního dne, kdy se celá rodina Kučerova sejde pospolu. Přijela Blanka (M. Kozáková), která učí v pohraničí a zrovna se rozešla se svým partnerem. Alenka (K. Jerneková) zase přivedla do rodiny ukázat svého přítele (J. Tříska), se kterým chce jet na podnikovou chatu. Dostavila se i nejmladší Venda (I. Vondrovicová), o níž maminka tvrdí, že ještě nemá rozum. Tatínek (B. Záhorský) je doma pod pantoflem, je rád, když je všechno v rodině v pořádku. Maminka (D. Medřická) se obětuje pro celou rodinu, drží nad ní ochranná křídla, ale je to právě ona, ač si to neuvědomuje, která svým milým ubližuje... (Česká televize)

dr.fish

Zde je přímo ve filmu předvedeno, že láska a čistý cit bez problému zabíjí. Dana Medřická coby matka a šéf domácnosti je zároveň osobou terorizující všechny kolem sebe. Jelikož všichni vědí, že to dělá z lásky, zařídili si život a zvyky tak, aby to mamince moc nekazili. Takže místo toho, aby jí rozrazili hlavu motykou, tupě plní její rady a příkazy a za zády se tajně scházejí a vyprávějí si o ní vtipy. Rodina funguje i když občas se třesou dveře i okna v pantech...75% ()

otík

Především první polovina této televizní komedie odehrávající se v jednom bytě je úžasně vtipná a zaslouží si plné hodnocení. Bohužel druhá polovina už je spíše malé komorní drama a závěr je úplně postavený na hlavu. Nemůžu kvůli až nepříjemnému závěru dát více než tři hvězdy. Vážně, tady to scénárista nezvládl. Film vlastně končí velmi smutně a mně se otvírá kudla v kapse. Na druhou stranu - Dana Medřická neskutečně dobrá, jeden skvělý dialog či monolog vedle druhého. Především díky ní stojí tento pozapomenutý skvost za vidění. ()

LadyPupu

S komediální lehkostí rozehraný příběh se postupně překlene v truchlivé drama v hlavní roli s usurpátorskou matkou aneb Kdo uteče, vyhraje. ()

hanagi

Excelentní Dana Medřická, jako vždy! Jenom přemýšlím nad tím, že každý musí jednou dospět a odstřihnout se od té dusivé a všeobjímající mateřské lásky. Vyměnit omezující jistotu za nejistou svobodu, se vším, co k tomu patří. A teprve pak může soudit. A to jsem tady neviděla. ()

Koryntos

Už znáte mojí matku, ne? No, tak ta je ještě 100x horší teroristka, ale paní Medřická tomu dávala taky pěkně na prdel, tady jim to aspoň částečně zachraňoval tatík. Filmová mamina měla pěknou vyřídilku jen co je pravda. Občas jsem uvažovala nad špunty do uší a je pravda, že paní Medřická je paní herečka s velkým H a takovéhle role jsou jí přesně šité na míru. Jen mi ve filmu vadil otevřený konec, protože by mě móc zajímalo, jak to dopadlo s Blaničkou. ()

vitekpe

Pani Medricka to zahrala tak brilatne, ze ke konci uz jsem pocitoval fyzickou bolest, a zatinal pesti v kapsach. Tleskam. Mileny Kozakovy mi bylo tak lito, ze bych tam nejradsi vskocil, popad ji za ruku a odtahnul kamkoliv pryc... Komedie to neni ani nahodou. ()

hacho

Kvalitne zahrane male domaci drama. Pro me s desivym koncem. Clovek to sice muze myslet moc dobre, ale i tak lze jinemu/jinym znicit zivot. ()

gombarix

75 % - - - "Blanička" (slušně hrající M. Kozáková, která mi nějak připomínala Hartla:) má svou zoufalost a uťápnutost ilustrovánu brýlemi, které nosí docela extenzivně (přinejmenším v ruce), ale želbohu jsou nulové, jak to tak ve zlatých šedesátkách bylo zvykem... ()

tranquill

"Já jsem pro vás chtěla vždycky jen to nejlepší..." Bylo zajímavé sledovat, jak se tohle komediální drama postupně měnilo z nudného televizního filmu přes relativně bláznivou komedii až k vážnému dramatickému závěru. Jde téměř o "divadelní" exhibici Dany Medřické, která jistě nebyla doceněna, protože nejen kvůli Třískově účasti, ale především několikerým narážkám k socialismu, asi film trůnil někde v archívu nebo dokonce trezoru. ()

FOCKE_WULF

Dana Medřická byla speciální herečka, originální, jiná než ostatní. Zde hraje aktivní matku, vladařku rodinné reality, která svou láskou pridušuje ostatní členy. Bohuš není úplný podpantofel, nebo je, ale umí si to obhájit. ()

quixote

Ani velcí herci nedokázali toto špatně napsané (a občas problematicky zrežírované) dílko nejasného žánru povznést nad průměr. Celou dobu se pohybuje v prapodivné křeči, nucenosti, která přerůstá až v hysterii. Věc, která právem zapadla. ()

Pitryx

Ach jo, ta touha těch mladých co nejdříve vyletět z hnízda… Je to velmi dobrá komedie, ale některé scény jsou až příliš vážné. Mělo to zůstat v rovině návštěvy Oty a bylo by to na vyšší level. Takto se na konci hysterčí a celou inscenaci to pošle do kopru. Škoda, bylo to na osmdesát, ale kvůli tomu konci dávám jen polovinu. ()

ostravak30

Nejsem si jistý, nakolik komunisti museli být přemlouváni, aby film pustili. Dana Medřická si v něm opakovaně stěžuje na těžkosti socialismu, který tak pracně vybojovali. A jak říká, k čemu to bylo, když si z platu nemůžou dovolit ani novou pračku nebo auto. Jinak se ale jedná spíše o tragikomedii, která pomalu ale jistě nabobtnává, až vybuchne v závěru, kdy už to Blanka nevydrží. Na povrchu harmonická rodina je ovládána matkou a je jen otázka času, kdy někomu povolí nervy. Ještě, že se režie ujal František Filip a hru zachránili Dana Medřická s Bohušem Záhorským. Přeci jen na jednom plácku - v jednom bytě, odehrávající se děj v jednom dni, to může být trochu nudnější. Ovšem dialogy byly kvalitně napsány a myslím, že by se film hodil i jako divadelní hra. ()

MirkaP

Manipulátorské metody v ženském podání. Dana Medřická tu obětavou láskyplnou o všem vědoucí nepostradatelnou matku hraje tak věrohodně, až mi z ní bylo špatně. ()

PTuranyi

Výborná vzťahová rodinná dráma. Na malej ploche bytu môžeme sledovať hyperaktívnu láskavú maminku riadiacu celú domácnosť, dirigujúcu svoje dcéry bez toho, aby sa jej zastavili ústa a flegmatického tatínka, ktorý to s nadhľadom sleduje z fotelky. Spočiatku je to zábavné, ale čoskoro začneme tušiť, že niečo nie je v poriadku. Zvedavé otázky ohľadne nápadníka mladšej dcéry, nazeranie do telegramu staršej, ktorá je evidentne uprednostňovaná postupne gradujú do finále, v ktorom sa vyvalí celá pravda o tom, ako maminka ostatných utlačuje svojou "láskou". Produkcia je štandardná. Nepára sa s hudbou a efektami, ale kamera a strih sú perfektné rovnako ako herecký výkon Dany Medrickej. 75% ()