Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

Schuldiner

Docela vtipné. Čekal jsem naprostou zhovadilost, takže jsem byl mile překvapen. Dobrý námět. Eddie Murphy v reality-show o níž nemá potuchy.. Byl jsem celkem pobaven a místy se dobře zasmál a to je to, co od komedií tak nějak chci.. ()

ClimbVibe

Skvělá komedie s vynikající hereckou sestavou. Tenhle film má prostě "To". A když ne tenhle, tak Chubby rain určitě. ()

Rozjimatel

Silne béčková komédia, ktorej humor často balansuje na hrane trápnosti. Najlepší na filme je originálny nápad o nakrúcaní filmu bez toho, aby o tom hlavná hviezda filmu vedela. Z toho potom pramenia rôzne zábavné situácie. Výborná bola "hororová" scéna v garáži, škoda, že podobných scén neprináša film viac. Eddie Murphy príšerne prehráva, je cítiť, že svoje krátke hviezdne obdobie z 80. rokov má už za sebou. Steve Martin je zase, povedal by som, etalón trápnosti. Filmu sa nepodarilo rozvinúť slušný potenciál námetu. ()

Delaney

Mám rád Murphyho, nemám rád Martina... Tenhle humor mi taky příliš nevoní, ale díky Murphymu jsem se mnohokrát od srdce zasmál a to bylo hlavní co jsem chtěl. 70% ()

aLPaC

Vůbec jsem nečekal, že když se na konci 90. let sejde Steve Martin s Eddie Murphym může z toho být dobrý film. A hle, opravdu je. Je to takový film o filmu, ale o tak neskutečně hovadském (už ten název Těhotný déšť mluví za vše :D), že se budete od srdce smát. Murphy je v obou ze svých rolí opravdu skvělí, Steve Martin je mi vůbec poprvé sypmatický a Heather Graham je správná děvka, která se snaží prosadit za každou cenu. Pro mě opravdu až nečekané překvapení, doporučuji. PS - vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se takovýto film stal v USA skutečně hitem :D. ()

H4ku11

Vynikajúca, originálna komédia. Niekedy sa stačí držať vlastného scenára a veriť vo vlastné schopnosti. Steve to tentokrát urobil na jednotku. ()

Renfield

I po třiadvaceti letech to Hollywood vlastně stále vystihuje, v případě Shakespeara snad dvakrát tolik. O otroctví to sice není, ale i tak měl Kit Ramsey toho Oscara dostat, hrál to přeci úplně reálně a těch pokažených dnů. Minimálně za adrenalinovou scénu přeběhnutí dálnice by si ho zasloužil i jeho bratr Jiff. Eddie Murphy je ve dvojroli fajn, Steva Martina jsem herecky přetrpěl a kvůli Heather Graham bych si snad takové natáčení i prožil. Blíže závěru tomu sice dochází dech, ale to není nic co by nevyřešilo několik ninjů s padělanými kabelkami. 75% ()

Strike

Asi to nejlepší co Murphy v poslední době natočil. Špatnej nebyl ani Steve Martin, jehož sem se zpočátku trochu bál. Je dobře, že Heather ukazuje jak to u filmu chodí:-). Nejlepší postava - Jiff Ramsey ()

Tomislav

Nadšení z této komedie rozhodně nesdílím. Přišla mi uhozená a často dost trapná, a co víc - vůbec ne vtipná. ()

Berry

Tento film možná nebyl trhák, ale pro mě to bude vždycky jeden z nejlepších filmů Eddieho Murphyho i Steva Martina. Ale pozor na závěrečnou scénku... Já jsem se u ní málem pos... smíchy!!! ()

zdeny99

To je strašná blbost. Steve Martin se snaží natočit kdovíjaký film, přitom to vypadá jen na nějaký home video. A jeho hlavní herec Eddie Murphy trpí rozdvojenou, roztrojenou, rozdesátou osobností... [5890. hodnocení, 179. komentář, 64%] ()

Mary19

S panem Bowfingerem jsme si očividně nesedli... Rozumím jeho ztřeštěnosti, ambicím a snům. Dokonce jsem se i několika jeho fórům zasmál a většinu času se nenudil. Ovšem na společnou romantickou večeři s ředěným vínem to nevidím... 45% ()

helloween93

Nečekal bych, že spojení Martin a Murphy bude tak zábavné a skvěle fungující. Originální komedie o tom, jak lze "levně" natočit trhák s velkou hvězdou. Eddie i zde potvrzuje, že komediální talent má, ale bohužel ho využíval ve špatných filmech..Nicméně film 3*. ()

BeranSon

Mírnější doladění a byl bych ochotný tam těch 5* klidně nasadit. Originalita rozhodně nejde stranou, možná že námět a základní děj jsou obyčejné, ale průvtipné události obmotané kolem toho jsou geniální. MÍSTY JSEM SE KLÁTIL K ZEMI SMÍCHY!!! Opravdu některé pasáže jsou nesmírně okořeněné. Pár pravdivých faktů+Steve Martin a k tomu mu sekunduje perfektní Eddie Murphy = Trhák pana Bowfingera. -8/10- ()

MickeyStuma

Spojení komiků Steva Martina a Eddieho Murphyho byl zajímavý nápad a jak se ukázalo, nebyl to špatný nápad. Oba zaujali svou osobní komickou pozici, čímž Eddie pojal svůj um ztvárnit několik postav odlišných charakterů najednou. I když tady dostal do vínku jen postavy dvě. Ale i tak měl možnost se patřičně vyřádit. Ani Heather Graham není nepřehlédnutelná. U ní je však složité posoudit, jestli značně přehrává úmyslně, nebo to tak má charakterově skutečně v roli. Příběh pojednává vizi, jak asi tak vzniká nízkorozpočtový naprosto brakový film v oblasti sci-fi. Aby hlavní herec nevěděl, že něco takového natáčí? Inu, motiv pro úsměvné situace v rámci bláznivé komedie jak dělaný. Tvůrci se však drželi na uzdě, takže zas až tak ohromná bláznivina to  není, ale v mnoha situacích pobaví a to i častou trapností některých dějových provedení. Celkově je vize samozřejmě hloupá, ale po divácké stránce docela zábavná. Oním zábavným pohledem a satiristickou okázalostí nám příběh ve své podstatě takřka přivádí k myšlence, jak asi tak vznikají filmy například ve studiu Asylum. ()

Torgal

Podarená komédia s originálnym nápadom o natáčaní filmu na skrytú kameru. Cítiť z neho lásku k filmu, viaceré gagy sú super (totálne ma odrovnala záverečná karate scéna), a celkovo si film drží celú stopáž nadštandardnú úroveň vtipov. Veľmi dobrá dvojrola Eddieho Murphyho a výborná Heather Graham, Steve Martin tiež príjemne prekvapil. K vyššiemu hodnoteniu mi ale niečo chýbalo, z tohto nápadu sa dalo vyťažiť predsa len o niečo viac. 7-/10 ()