Pravdivé lži

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Soundtrack Brad Fiedel: 1. Sunshine of Your Love ,2. Darkness, Darkness ,3. Alone in the Dark ,4. Entity ,5. Sunshine of Your Love [Remix] ,6. Main Title/Harry Makes His Entrance ,7. Escape from the Chateau ,8. Harry's Sweet Home ,9. Harry Rides Again ,10. Spyng on Helen ,11. Juno's Place ,12. Caught in the Act ,13. Shadow Lover ,14. Island Suite ,15. Causeway/Helicopter Rescue ,16. Nuclear Kiss ,17. Harry Saves the Day ,(14.5.2011)

Parádna zábava a ukážka trikových možností Lightstorm. Megaloman Cameron vždy vedel vyťažiť s Arnoldových nehereckých schopností maximum. Oko potešia aj príťažlivá Jamie Lee Curtis a snáď jediný a-čkový zárez Tia Carerre.(2.3.2003)

Nejlepší Arnoldova komedie. Strip scéna Jemie Lee Curtis je dokonalá, stejně tak postavička prodavače ojetin hrajícího si na tajného agenta.Až po mě půjdou dva rozzuření dobrmani zkusím to jako Arnie :-)(9.8.2005)

Další skvělý film. Skvělá kombinace špionážního filmu s komedií, která však nezpomaluje akčnost příběhu. Pronásledování na koni v hotelu, skvělé využití jízdních vlastností letounu Harriet s kolmou dráhou startu, nejdelší most na světě, realistický výbuch atomovky a Trojský kůň - co byste si mohli přát více? Snad jen svůdné tango manželů špiónů, stryptýz Jamie Lee Curtis (ne že by mě fyzicky přitahovala, ale jako Heike v Záměně byla super) a suché hlášky guvernéra Kalifornie (exkurz: Demolition Man: "Schwarzeneggrovo muzeum?" "Ano, po prezidentovi Schwarzeneggrovi." "Ale vždyť ani není Američan." "Přijali jsme kvůli němu dodatek ústavy." "Nechci nic slyšet." :)). Zkrátka parodie na špionážní filmy, kterou byste si neměli nechat ujít. Duo špiónských manželů nebylo překonáno ani v Mr. and Mrs. Smith, Úžasňákových (tady jen těsně), Spy Kids či Legenda o Zorrovi.(24.11.2005)

Docela svižná komedie, kterou kazí standardní herecký výkon Arnolda. Jamie Lee Curtisová je v pohodě stejně jako zbytek poměrně známých herchů. Pár hlášek stojí taky za to (Odečtěte mi to z platu)(13.2.2006)

Film mi připadal jako parodie včetně scény s letadlem. Naštěstí herecké obsazení se povedlo.(24.3.2007)

• krusty2

dalsie B cko s Arnim(30.4.2007)

Tento film je haluzna akcna komedia s mnoha pamatnymi scenami (skorpion padajuci dolu schodmi,Curtisovej striptiz..)ale proste chyba filmu dusa.Dobre sa to pozera ale proste mi to prislo trochu tupe.(28.7.2008)

Skvelé spojenie akcie a komédie, kde obe zložky sú hojne a kvalitne zastúpené od začiatku, až do konca. Ale bodaj by nie, s takým rozpočtom .............. Spojením Cameron - Arnie stavili na istotu, i keď toto je ich prvá spolupráca takéhoto typu a opäť to funguje...........(17.8.2008)

Pro mě jedna z nejlepších akčních komedií a po Terminátorovi II asi nejlepší Arniho film. Výborný námět, vtipný scénář, slušná dávka akce i humoru a především tu nejsou snad žádná hluchá místa.(4.10.2008)

Původně se mi to vůbec nelíbilo, ale viděno napodruhé: pochopil jsem, že nejde o blbé, nerealistické béčko, ale o vtipnou (skoro)parodii.(1.3.2009)

na tomhle jsem vyrustal(23.4.2009)

...dávám 4* protože pobavit se u Arnolda zapomenout že vlastně neumí hrát (což se zrovna v tomto případě zdá jako příliš přísné hodnocení) a vůbec dat akčňáku jinou než drsnou kulisu a přitom nezesměšnit žánr je osvěžující...a to nemusím Arnolda ani komedie...(14.4.2010)

Akčná jednohubka s Arniem, ktorá pobaví, neurazí a hneď aj z hlavy vyprchá.(17.4.2010)

Myslíš, že jsem slepej? No vypadáš jako Ray Charles. Tohle opravdu můžu. Parodie na Bonda v Cameronově stylu. Akčňák plný hlášek od které jsem dostal takovou po čuni až jsem vyletěl z bot :-)) Jeden z Arnoldových best of filmů(17.7.2010)

Dějove dosti bídný a celkově průměrný a příliš dlouhý film, ale nicméně některé gagy pořád fungují a jsou mnohem horší způsoby jak trávit večer...(28.1.2011)

Klasika. Arnold je skvělý herec a stejně tak i jeho filmová partnerka Jamie L. C. Tento film patří k mému oblíbenému žánru, krimy komedie, která nic nezkazí, ba naopak zvedne náladu. Kdo by nechtěl žít dvěma životy? Vzorný táta od rodiny nebo tajný agent, který pronásleduje teroristy. Nejlepší hláška "Pojď, chytneme si nějaké teroristy a vymlátíme jim to z hlavy!" Forever. Nebo projížďka v autě s manželčiným tajným milencem, který se vydává za tajného agenta a ve skutečnosti se jedná o prodavače ojetých vozů ;) Skvělý film!(25.2.2012)

Akce je místy neskutečně strhující! 7/10(24.2.2014)

U tohohle filmu toho není nic moc k psaní, byl opravdu dobrý. Já osobně vyhledávám tenhle typ filmů a i Arnold Schwarzenegger byl zase jako vždy hodně dobrý ve své roli. Dokonce bych mu ani nic nevytkla, s ohledem na dobu, ve které byl natočený se mu ani diskety nedají vytknout. Proto vřele doporučuji, protože u tohoto filmu se rozhodně nudit nebudete.(15.9.2014)

Jak to, že mi takový super film tak dlouho unikal. Neuvěřitelě pohodový jak Schwarzenegger tak i Jemie Curtis v akční jízdě, která má spoustu super scének. (Top filmy mého otce)(20.10.2018)

Nejlepší komedie s Arnoldem(15.8.2003)