Oko za oko

• Polsko Oko za oko (více)

Sean Kane (Chuck Norris) měl hodně špatný den. Zabili mu parťáka a ještě musel odevzdat služební zbraň a odznak policejního protinarkotického sboru v San Franciscu. Rozhodne se na vlastní pěst a zcela sám bojovat s překupníky drog, kteří mají kontakty na nejvyšších společenských místech. (Bontonfilm)

Courtemanche

Předem říkám že já proti Chuck Norris nic nemám. Od akční hrdiny nevyžaduji herecký koncert (pro tento žánr zbytečný až škodlivý), ale tento film je amatérizmus, až parodie. 1/5 ()

Han22

Tohle je jedna z těch povedenějších Norrisovek, kterou už jsem párkrát viděl. Chuck Norris tu hraje klasického zaťatého poldu, který se snaží odhalit kšeft s drogama a pomstít kamaráda a jeho ženu. Je tu slušné obsazení - Mako, hammerovský Christopher Lee a hlavní brutální a nezapomenutelný zabiják Professor Toru Tanaka. Příběh je samozřejmě pitomý a jelikož je to spíše takový krimi než opravdový akční film, dost se to táhne. Nicméně akce mají šmrnc, Chuck je ve formě a závěrečné dobývání vily, kdy speciální jednotky útočí a Chuck likviduje záškodnicky jednoho šmejda za druhým je perfektní. Jen ten souboj s Tanakovou mohl být lepší. EDIT 2024: I po letech lepší průměr Norrisovek. Sice příběh je pomalá, stokrát viděná kriminálka se všemi možnými klišé, ale pěkně natočená, se slušnými postavami i herci a několika solidními akčními scénami. A finální dobývání sídla je výborné. Zkrátka solidní 3*. ()

Petr.Kocfeld

Polda Sean coby Norris je zde vcelku dobrý a Norris zde odvedl dobrý a příjemný výkon a v tomto filmu umře Seanovi jeho parták policajt a Norris musí v tomto filmu zachránit jistou Čínanku Lindu,která je zde jako reportérka a také je tato dívka na stopě velkého podvodu.Linda čeká na to,až ji Sean stihne osvobodit ze spárů zločinců a Sean zjistí,že na pozadí stojí čínská mafie a Sean(Norris)musí použít bojového umění a všech svých sil,aby zachránil sám sebe a onu dívku Lindu.Norris je zde dobrý a sekundující herci taky.Tento akční film je plný akce,napětí a zajímavých bojových a jinak akčních scén.Norris má u mě za tento film 3 hvězdy.Je to pěkný a dechberoucí akční snímek z 80.let... ()

pend

Nostalgické 3*. Jedna z dřívějších videopecek černého trhu - mladý Chuck Norris, Christopher Lee, pro našince slušné bojové scény, prostě klasika 80. let. ()

Kolssteyn

Že CH. Norris bojová umění nikdy neovládal je vcelku očividná věc. Jiný herec tak špatně protahaný a ztuhlý se mi ani nevybavuje. Ostatně za lajdáctví ho ve filmu každou chvíli kritizuje sám čínský mistr, kterého tam každý jen mlátil. I když si hudba ve filmu žije tak trochu vlastním životem, W. Goldstein ji zpracoval velice poslouchatelně! ()

MickeyStuma

Na svoji dobu solidní akční snímek, ale bohužel z dnešního pohledu už krapet naivní. Ono to bude i tím, že námět příběhu byl použit ještě mnohokrát a kolikrát i mnohem lépe, takže takovýto nostalgický výlet už přinese nepříjemnou podivnou pachuť nejen své doby. I předvídatelnost je pochopitelná. Scénář není napsán špatně, ale jeho natočení už obsahuje mnoho nelogičností a chyb. Dějství je jednoduché s obsahem mnoha akčních scén. Atmosféra tedy nevyznívá špatně. Choreografie soubojů ale není zrovna nijak na úrovni. Snímek má své plusy i mínusy, ale i tak ho lze považovat za klenot akčního žánru. Na počátek 80. let je to úžasný snímek, který bohužel zestárnul. Ale to už je takový filmový úděl. ()

skipercak

Jeden z tych lepších Chuckových ranných filmov. Aj ked to bolo natočené začiatkom 80tych rokov, má to feeling 70tych. Lepšie 3 hviezdy si film zasluži. ()

johnsnow

Tento film považujem za výborný. Má dobrú akciu, najmä postup loďou a záverečná je super. Tiež ej to super Christopher lee hoci nemá veľa priestoru, je tu aj dobrý humor. Akurát súboj Chucka a Proffesora je na nič ale to nevadí. 5* ()

Blazkowicz

Nemůžu říct, že by to bylo extra špatné. Jednak proto, že bych dostal od Chucka kopačku do hlavy, ale hlavně bych lhal. Je to jen extra nudné. Chuck pořád někam jezdí pěkným bourákem, každého kope na potkání a je pěkně nasraný. Jenže to neumí prodat. Místo něho by tam mohla být i cvičená opice a dopadlo by to stejně. Celou dobu má jeden blbý výraz, nic zajímavého neříká a jen kope. 2+* ()

Grimaldi

Mlady Chuck Norris ještě blond v roli dobrého policisty vytrénovaného japonským mistrem bojujícím proti obchodu s drogami. Námět zněl rozhodně zajímavě. Bohužel se jeho kvalita nepromítla do výsledného díla. Chuck nikdy nebyl skvělý herec, ale už na počátku své kariéry dokázal, že je rovným protivníkem i Bruce Leeho. Tady kope málo a druhořadé záporáky. Navíc toho hlavního poznáte jen se na pár vteřin v úvodu mihne na scéně. Akce je slabá, což by nevadilo, ale tady byla taková možnost lokací, že to nejde jen tak prominout. Máme tu auta, loď, helikoptéru, střechu mrakodrapu, záporákovo sídlo a pokaždé je to nuda. Norris měl v pozdějších letech, když ne skvělé tak rozhodně zábavné filmy. Možná nebýt některých rozhodnutí tvůrců, dočkal by se něčeho takového už zde. ()

Sunwheel

Klasická akčná kriminálka z prelomu 70. a 80. rokov, ktorej chýba lepšia bojová choreografia (častý problém v Norrisových filmoch napriek jeho danostiam v odbore), dotiahnutejší scenár a pre Chucka širšia škála mimík (scéna kde sa má rozplakať a radšej sa tvárou otočí aby nemusela kamenná tvár pracovať). Dokonca tu pri milostnej scéne je otočený radšej mimo kameru. Christopher Lee tomu dodáva istú dávku elegancie, ale nemôže tiahnuť celý film, kým zvyšok len stojí... ()

SONYAGENT

Na dobu, ve které film vznikl, je to povedený akční film. Bohužel mě moc nenadchl předvídaný děj a opravdu dost nedůstojné kulisy. Jinak Chuck je samozřejmě ve formě, jako v každém filmu:)) Carver stál i za lepšími snímky, ale našel způsob, jak z talentovaných herců vymlátit duši a dostat je do Hollywoodu. I když 60% hereckého nadání tvoří karate a Bruceho škola, filmy s Chuckem mě vždycky pobaví a nakopnou. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Američan!" Chuck Norris bez vousu vs. Christopher Lee! Chuck jako polda, který na vlastní pěst hledá vrahy svého kolegy, což ho přivede až ke skupině asijských překupníků s drogami. Další revenge movie, který jede podle už okoukané šablony a nepřináší nic nového. Ve výsledku se ale jedná o fajn film, který vás ani nenadchne ani vyloženě nepohorší. - 60%. ()