Podezření

• USA Under Suspicion (více)

Ulice tropického přístavu San Juan, na ostrově Portoriko, jsou zaplněné k prasknutí. Koná se tu tradiční festival. Ti, co se veselí ani netuší, že ve městě došlo k dvěma závažným zločinům. V obou případech se stala obětí nezletilá dívka, kterou pachatel před smrtí znásilnil. Bohatý právník Henry Hearst se chystá se svojí o mnoho let mladší ženou Chantal na dobročinný večírek, když se ozve telefon, kterým ho policejní kapitán Victor Benezet vyzve, aby se krátce zastavil na policejní stanici k doplnění výpovědi. Hearst totiž objevil a ohlásil druhou vraždu. Banální vyšetřování se postupně mění v celonoční křížový výslech, při němž je konfrontována i Chantal. Je tu řada indicií, nasvědčujících, že ctihodný a vážený zastánce práva bude postaven mimo zákon. Ve chvíli, kdy se Hearst pod tíhou argumentů dozná, a Chantal připustí, že si dávno všimla manželovy slabosti pro dospívající děvčátka, dostane kapitán Benezet do rukou nezvratný důkaz. Svědčí ve prospěch Henryho Hearsta... (oficiální text distributora)

Freemind

Někdy mám škodolibou radost z toho, když během úvodních titulků odhadnu, že bude celý film o výkalu (i když je ta radost spíš podvědomou kompenzací toho, že ztrácím čas sledováním škváru). I kdybyste se předem nepodívali na filmografii Stephena Hopkinse, díky hudbě a prostřihům určitě přijdete na to, že rejža většinu své kariéry točil televizní seriály. Devadesátkové televizní seriály! "Podezření" je zvláštní druh špatného filmu, který s gustem promrhal všechny dobré karty, které měl v ruce - exotické prostředí, známé ksichty, polonahou Moniku, slibné úvodní rozdání a první minuty hry, nápad s prolínáním časových rovin. A pak to jde do kytek. Scénář, postavy i dialogy - všechno se postupně rozplizne do zoufale beztvaré podoby, veškerá "šokující" odhalení a zlomy končí v lepším případě nechápavým údivem, v horším případě totálním zklamáním. Stejně jako Monika, když přestane špulit a pokusí se hrát. Konec. Právě jsem si uvědomil, že jsem promrhal další cenný čas na napsání jednoho zbytečného odstavce o jednom naprosto zbytečném filmu. Nezopakujte moji chybu. ()

Skip

Spousta keců a keců a keců a jen ten fakt, že tam hráli dobří herci, to udržel nějak pohromadě. ()

Martin741

Tusim, ze Freeman sa s Gene Hackmanom uz filmarsky raz stretol,a neviem, neviem ci to nebol Eastwoodov film Nesmiritelni. No nic, mozno bol, a mozno nie, ale tu sa stretavaju opat a docela im to klape. Hlavne ked sa prida fajna sexica Monica Bellucci a napise sa aspon slusny scenar, co sa v tomto filme aj stalo. A reziser Stephen Hopkins uz predsa mal kde zbierat skusenosti, Lovci Lvu nech sluzi ako dokaz. 7 % ()

cubajz

když zestárlému právníkovi volá kapitán policie, aby se na 10 minut stavil na stanici, že pouze potřebují upřesnit něco ve výpovědi o nálezu mrtvoly malé holčičky, tak právník netuší, že se stal hlavním podezřelým... v jeho výpovědi nacházíme stále větší trhliny, společně s policisty vstupujem do jeho vzpomínek na celou událost a v podstatě sledujeme alternativní minulost (mimochodem tyto scény se mi na filmu líbily nejvíc) a spějeme k šokujícímu doznání. Ale můsím říct, že jsem čekal brutálnější psychický teror, zas taková síla mi to nepřišla... a Monica Bellucci je v tomto filmu vzkutku andělská ()

tomtomtoma

Není to vůbec špatné psychologické drama. leč má to dost podivných mušek, které divákům nedovolí mít lepší dojem z právě viděného. Psychická stránka člověka umožňuje i nepředstavitelné situace. Bohužel veškerý psychický vývoj všech postav není ve svém celku vždy přesvědčivý. Dokonce se objevují i závažné trhliny v logice uvažování. Je věčná škoda, že výsledný produkt není jedinečným zážitkem, byť se občas zdá, že by jím mohl být. Hlavní postavou je bohatý právník Henry Hearst (velmi zajímavý Gene Hackman). To, co se zdá být pouhou formalitou, se stává noční můrou, která hrozí trvalým zatracením. Statečně se rve, povýšeně provokuje a bezelstně hrozí. Jeho největší porážkou není žádné podezření, ani obvinění, ale ztráta poslední sympatie ze strany vlastní manželky. Další výraznou postavou je policejní kapitán Victor Benezet (solidní Morgan Freeman). Jeho přesvědčení o viníkovi je nezlomné. Jako lovecký ohař se pustil po stopě, aby svou vyhlédnutou oběť donutil k doznání. Bez slitování zasazuje těžký direkt do sebevědomí obviněného, což se neobejde bez následků. Z dalších postav: ve jménu pravdy spravedlnosti všehoschopný policejní detektiv Felix Owens (zajímavý Thomas Jane), chladná, ukřivděná a zaslepená Henryho manželka Chantal Hearst (šarmantní Monica Bellucci), velmi nespokojený policejní superintendant (Miguel Ángel Suárez), Henryho spokojená švagrová Maria Rodriguez (Jacqueline Duprey), či její dospívající dcera Camille (Isabel Algaze). Postupně se poodhalují všechna skrytá zákoutí nefunkčního manželského vztahu, kde veškeré trudné peripetie a nepochopení vzešlo ze žárlivosti, vztahovačnosti a neochoty porozumět. Mrazivý konec má své nespoutané bouření, zlomení a přijmutí cizí viny za svou. Tím se také naváží i do lidského pokrytectví a vrozené záště a závisti. Ano, je velká škoda, že nelze tento film hodnotit větším počtem hvězd. ()

zette

Ani pres velka jmena hlavnich hrdinu me film vubec nenadchl. Dej byl velice vlazny a i ten konec nijak nevygradoval. Jedine co, se mi libilo byla pritomnost Freemana v obrazovych vzpominkach Hackmana a pribeh situovany na Portoriko. ()

necisty

Mě se to moc líbilo, hlavně kvůli zajímavému zpracování. Jediné za co bych případně jednu hvězdu sebral a co mě fakt nasralo, byl ten konec! Ale ta Monica :) ()

PROCESOR

No abych to shrnul. I když nepřijdu s něčím novým. Ústřední dvojka jsou vynikající herci o tom žádná. Zdárně jim sekunduje Monika Kozatá, která je tady jen na ozdobu, takže nemůže nic zkazit. Nevadí mi komorní a pomalý tempo. Jenomže, jak to říct abych moc nespoireloval, prostě když se celý film ukazuje na někoho prstem, že je to tutovka, tak „šokující závěr“ musí být…Potom ten závěr je prostě hloupý a sráží dosavadní snažení. Hlavně právnické eso by se takto nezachoval. Takže k mému začátku i když vezmete 2x famózní herce co mají špatný scénář, tak z toho nadstandartní snímek nikdy nenatočíte i kdybyste do toho nalili efekty za miliardu. ()

mortak

Za prvé si film neujasnil, čím chce vlastně být. Začíná jako kriminálka, výslech se rozjíždí, ale posléze přejde do psychologie a rozebírá manželství, kde postarší muž si vezme sotva zletilou dceru svého přítele, která v něm viděla skoro boha, jenže zlatý nátěr časem oprýskal. Ale zádrhel je v knižní předloze, která už svým názvem Brainwashing nastiňuje závěrečný zvrat. A zde je druhý renonc - taková náhoda, že byly zavražděny zrovna dívky, které Hearsta přitahovaly - no, no. Film je natočen velmi zručně, zahrán skvěle, jenže když už je mizerná knížka, zlato z ní nevykopete. ()

Flyer

Napínavá kriminálka s vynikajícími výkony hlavních představitelů. Společně se skvělou atmosférou a svižnou režií zaručuje tento film solidní podívanou. ()

tom88

Celkom zaujímavá, inteligentná, kombinovaná a psichologická dráma. Najlepší boli asi herci s Hackmanom a mojim oblúbeným Freemanom na čele (škoda len toho českého dabingu čo mu dali). Dej bol zaujímavý a postupne sa všetko vyjasňovalo, no zrazu sakra nečakaný záver. Vďaka hercom je to nadpriemer ale do 4* mi niečo chýbalo. 65%. ()

3n3my

Pre mňa päťhviezdičková záležitosť, ktorej bohužiaľ musím za ten záver jednu odobrať. Škoda toho zvratu, pretože po celý čas sa výsluch odvíja tak, že by ste Henrymu (Gene Hackman) dopriali nejakých pár rokov za mrežami. Dvakrát som mal možno tušenie že by to nemusel byť on, ale to boli len veľmi slabé náznaky a určite nie na osobu, ktorú po celý čas ani neuvidíme. Preto mi ten záver dosť nesadol. Ale inak super, skvelé výkony Freemana aj Hackmana, páčili sa mi aj dialógy, ktorých som sa nevedel nasýtiť no a ten strih tiež považujem za veľmi vydarený. ()

Decker

Zajimava krimi se skvelymi herci, ktera vsak jednu sortu lidi unudi k smrti a druzi si budou spokojene chrochtat. Ja jsem tak nekde mezi nebot nemuzu poprit kvality tohoto filmu, ale nuda a divny dialogy jsou nekdy az presprilis okate a vylozene filmu skodi. Co jsem jeste dost dobre nevstrebal je zaver. Bud jsem byl uz hodne unaveny a nepremyslel jsem nebo jsem asi blbej a nepochopil jsem to, ale kazdopadne si myslim, ze zaver mohl byt lepsi nebo lepe vysvetleny. Takhle nevite co si o tom mate vubec myslet. ()

Sokkk_y

Celkem dobrý snímek se skvělým obsazením v čele s Freemanem. Film má pěknou zápletku, která diváka nenechá tipovat opravdového viníka. Logicky se mi nejvíce líbila Monica (měla úžasné šaty ;o) ). Nejlepší výkon bych ale nejspíše přiřadil k obviněnému Hackmanovi. ()

Sfinkter

Poctivá oldschoolová krimi-konverzačka, kterou drží nad vodou áčkoví herci. Konec useknutý a uspěchaný, příliš nedovysvětlený. Na druhou stranu lehký mysteriózní nádech mě bavil a napětí bylo slušné. ()