Miloš Kopecký v titulní roli slavné Moliérovy komedie v nastudování Divadla na Vinohradech. V roce 1972 zaznamenala Československá televize představení Divadla na Vinohradech, které vzbudilo velký ohlas. Molierova komedie Lakomec byla inscenována na točně, ale v dobových kostýmech a scenérii, bez náznaku aktualizace, v tradičním překladu. Moderní a současná však byla především díky divadelní režii Jaroslava Dudka a výborným hereckým výkonům hlavních představitelů v čele s Milošem Kopeckým v roli Harpagona. Jeho civilnímu projevu, který nepostrádal majestátnosti, zloby, panovačnosti, nelásky a ne-citu vůči svým nejbližším, sekundoval neméně precizní výkon Jaromíra Hanzlíka a Daniely Kolářové v rolích jeho dětí, Jiřiny Bohdalové coby dohazovačky, i ostatních herců. Komedie v jejich provedení je nadčasová a potěší i dnes milovníky klasického divadla. (Česká televize)

inachisio

Bravurně zahraná, skvěle ztvárněná a nikdy nenudící adaptace slavné hry. Občasné přehrávání ze strany sluhy prominu, jelikož ostatní herecké výkony byly briliantní a dílo se mi opravfu velice líbilo. ()

MickeyStuma

Molière a jeho hra ´Lakomec´, kde bylo trefou do černého v obsazení Miloše Kopeckého do role Harpagona. Jeho charisma a projev vzteklouna je znám z mnoha jeho divadelních i filmových rolí. Jestli je však toto zpracování snad nejznámější Moliérovy hry nejlepší je těžko posoudit. Každá verze má svá specifika a průzračnost. Tato viditelně sází na výkon Miloše Kopeckého, který to s ohledem na svůj známý zdravotní problém snad ani nehrál. Ale je dobře, že hra byla zaznamenána, neboť takto to už nikdo nezopakuje. ()

wolfinek11

Miloš Kopecký ztvárnil Lakomce opravdu výborně. Do hraní vložil ohromnou energii. Při čtení knihy jsem si Lakomce snad ani jinak představovala. ()

karlee

Jedna z mála starých her, na kterou se dá dívat i dnes, i když ten konec silně připomíná Cimrmanovu Hodinu pravdy (bez Vichru z hor do toho nejdu). Provedení celkem solidní, ale nejraději mám rozhlasovou verzi se Stanislavem Neumannem, ten je úplně maniakální, hlavně hlášku "Bez věna!" si vychutnal). ()

Belsazar

Harpagon-Filipovský (1978) vyzněl mnohem víc legračně než Harpagon-Kopecký. Ovšem Kopecký dal roli mnohem více opravdové a nefalšované špatné povahy. Kopeckého Harpagon není vtipný, je vysloveně zlý. A Jaroslav Kepka? Úžasný. / Ne tak vtipné jako verze s Filipovským, ale více procítěné a zahrané do hloubky. ()

boombang

Tak Kopecký je nepochybně famózní, i když je celou dobu zpocený jak myš. Ale mne kupodivu pobavil i Moučka a jeho smích při čtení seznamu. Jinak Bohdalka, Hanzlík, Kepka standard. ()

ostravak30

Asi se nebudu příliš rozepisovat. Zkrátka, Miloš Kopecký byl výborný, podobně jako J. Hanzlík či J. Bohdalová. Výborní byli i ostatní. Ale já si prostě nemůžu pomoct...když slyším hru Lakomec, vybaví se mi okamžitě Viktor Preiss. Hra s otáčivým jevištěm byla zajímavá, ale musím přiznat, že to byl pro mě nezvyk. A ještě jednu věc, proč nedávám maximum. Mě se prostě nelíbí, že jsou tyhle záznamy točeny bez přítomnosti diváků. Ti diváci tomu dodávají takovou živost, jejich smích je přirozený, bez nich je to pěkné, ale ztrácí to ducha. Protože divadlo bez lidí, to už tedy měla být rovnou televizní inscenace nebo film, ale ne divadelní přenos bez lidí, to není můj šálek kávy. ()

Pitryx

Skvělý pan Kopecký, skvěle zahraný cholerik. V tomto „pouze divadle“ bylo více slovního humoru nežli v inscenaci s panem Filipovským. Proto má o tento kus o desítku více. *** A PŮL ()

mrLotus

Miloš Kopecký to snad ani nehrál! Bohdalová také skvěle sekundovala.Ještě poznámka,hrát bez diváků jen pro kamery,,Klobouk dolů,,! ()

Pan.Antonin

Celou dobu jsem marně přemýšlel, co tomu chybí? Proč tomu schází jiskra, často to nepůsobí vtipně a dokonce to chvílema vyznívá úplně jinak (vážně, až smutně), než to bylo zamýšleno Molierem. A pak jsem na to přišel. Oni tam nebyli diváci. A ti tam znatelně chyběli. Jinak teda Kopecký skvělý jako vždy a i ostatní herci (s výjimkou Moučky) docela slušný. Slabší tři hvězdy. ()

hanikrivi

Miloše Kopeckého jsem si jako Lakomce vždy představovala. Hraje s chutí. Představení ale velmi sází na jeho výkon, a za celou dobu jsem se nedokázala přenést přes prázdné publikum. To by už nikdo nikomu neměl dělat (chudáci herci, chudáci diváci). Hra tím ztrácí švih, a v místech kde by měl následovat povinný smích je trapné ticho. Navíc mi tu je dvojice Hanzlík a Kolářová nesympatická (jinak velmi oblíbená). Verze s panem Filipovským mě bavila o hodně víc, víc byla komedií. Vinohrady nabídli spíše ukřičené civilní divadlo. Zážitek z živého vystoupení bych ale hodnotila určitě lépe. ()

FuLister

Ve srovnání s nedávným Lakomcem v podání Bolka Polívky asi nejde říct, který je lepší. Každé představení má jako celek něco a je v něčem lepší. Pokud bych ale hodnotil pouze postavu Harpagona a nikoliv zbytek, tak se mi asi víc líbí Kopecký. Jinak je ovšem i toto uvedení naprosto perfektní a musím hodnotit za 5. ()