Hawk

Ne, ne, ne, ne ... tohle se mě nedotklo. Celý film je příliš přitažený, já tohle prostě nestrávím. Na druhou stranu musím přiznat, že zpracování je velmi povedené, atmosféra filmu zanechává dojem. A právě proto je celé dílo pro mne velkým zklamáním. ()

strangercz

Viděl jsem jen pár filmů který by mě i na po několikáté psychicky rozložili jako kus obyčejné skládanky. Tenhle to umí dokonale a i přesto že vím jak to skončí a připravuju se na to v podstatě od scény na fotbalovým hřišti. Sofia Coppola je pro mě numero uno co se týče ženských režisérek a minimálně v top 5 celkově. ()

godycz

Na prvotinu :) výborný....na ženu výborný...na Coppolovou slabší. Rozhodně vykročila správným směrem...70% ()

fNdEsIECLE

Krásný a kontroverzní film. Sladkost, dekadence a ukřižování. Co může být působějšího než smrt mladé ženy? Jen smrt více mladých žen. Panenství však můžeš ztratit jen jednou... ()

Móó

Minimálně záhadný film, který nevím, jestli jsem správně pochopila. Každopádně mě láká k tomu, abych se podívala ještě jednou a přišla tomu trochu víc na kloub. ()

blazenka

Absolutně nechápu překlad názvu snímku do češtiny - Smrt panen. Přitom originální název říká vše. - Sebevraždy panen. A o tom ten film vlastně je. A nejen o tom. Také o puritánství, nespoutanosti, vzepření se a sebeobjevování. Film na mě zapůsobil vcelku silně, jen jsem se v něm trochu ztratila a nepochopila jeho poselství. Josh Hartnett neměl štávu. Zato Kirsten Dunst vskutku výtečná a hodna velebení. Pro mě zatím 65%, uvidím, co přinese druhé zhlédnutí. ()

Snape

Jeden z filmů, ve kterých jde spíše o emoce než o příběh. Co se hlavním hrdinkám odehrávalo v mysli? Jsme na tom stejně jako kluci, co se o ně ucházeli – nikdy se to nedozvíme. A možná je to dobře, film díky tomu působí dost zvláštně a smutně. Jo, dospívání... Z hereckých výkonů bych vyzdvihnul Kirsten Dunst (krásná, chytrá a tajemná), Kathleen Turner ("V našem domě byla spousta lásky. Nikdy nepochopím, proč to udělaly."), ale hlavně Hannu R. Hall hrající nejmladší Cecilii. Při pohledu na ni mě docela zamrazilo, protože přes své mládí měla ve výrazu dokonale napsané to, k čemu se chystala. ()

Zalost

Tragikomedie o životě pěti sester pod výchovou svých možná až příliš přísných rodičů, vedoucí k názvem filmu ohlášeném závěru, mi přišla rozhodně zajímavá, ale netroufám si jí dát vyšší hodnocení, protože na mě přes své téma nezanechala žádný výraznější dojem. Je ale pravda, že jde o příjemně neobvyklé téma (možná bych v těchto souvislostech neměl používat slovo "příjemný", ale co už). ()

troxor

Průměrný film s velmi dobrými hereckými výkony, které naprosto shazuje příběh. Jak už je pro Sophii Coppolovou obvyklé, dělá z komára obřího velblouda, snaží se předstírat hlubší smysl. Ty potíže, které mají hlavní představitelky, takové bych opravdu chtěl mít! Žijete v dostatku, nemáte problémy? Ne? Musíte si nějaké alespoň vymyslet! Myslíte si, že 4 sestry, které dostanou na pár měsíců zaracha musí hned řešit svou situaci hromadnou sebevraždou? Problémy, které Coppolová ukazuje, nejsou vlastně ani moc problémy, jsou to fakta běžného života, vyhrocená do nadoblačných výšin. Režisérka si pravděpodobně myslí, že život musí být lehký jako peříčko... A jako sonda do myšlení náctiletých dívek? Film totiž obsahuje drobnou nedomyšlenost - oněch pět dívek je totiž naprosto normálních, což by se rozhodně při tak striktní katolické výchově nestalo. Jinak jestli je myšlení pubertálních dívek námět k přemýšlení, to už nechám na Vás... Souhlasím se Shakespearem: "Mnoho povyku pro nic." :) ()

Eluin

Takt kvalitní debut se jen tak nevidí. Těžko by se zde nalezlo něco, co by se dalo považovat za chybné. Hudba, atmosféra, herci, vše se mi prostě líbilo. Podle mě je tento film lepší i než pozdější režisérčin snímek Lost in translation. ()

Ippolito

SPOLILER od začátku do konce. Hned po zhlédnutí Smrti panen jsem si řekla, že film byl celkem o ničem. Jednoduchý děj by se dal shrnout několika slovy. Pět mladých, krásných dívek, které jsou poněkud přísnějšími rodiči drženy v domě jako ve zlaté klícce, se nakonec z ničeho nic zabijí. Toť vše? Asi v tom bude něco víc, nějaká hlubší myšlenka. Dle mého názoru je cílem filmu ukázat, jak společnost reaguje na osobní tragédie. Zabije se první dcera a událost je hned silně medializována. V televizi hlásí, že „…dospívání je dnes obtížnější…. Lékaři tvrdí, že tato frustrace může vést k zoufalým činům, jejichž skutečný dosah nedokáže adolescent rozumně odhadnout.“ Ve škole jsou rozdávány zelené letáčky, které mají vypsáním příznaků pomoct odhalit „budoucího sebevraha.“ Někteří lidé si i upřímně povzdechnou nad ztrátou mladého života, ale po nějakém čase se na událost stejně zapomene. Že má být film apelem na skutečnou pomoc dokazuje téměř závěrečná scéna, která se odehrává krátce po hromadné sebevraždě ostatních sester. Na oslavě mladé, úspěšné, inteligentní dívky (jakéhosi prototypu mladého perspektivního člověka - naděje společnosti) jeden z hostů pádem do bazénu paroduje sebevraha. Slovy „Ne, vy mně nechápete! Jsem teenager, mám problémy.“ tak uzavírá kruh zájmu o danou problematiku, která je tímto smetena pod stůl. A co z toho plyne? Společnost se tváří, že osobní tragédie je tragédií celospolečenskou, ráda generalizuje a vytváří dojem hledání řešení. Přitom je ale k reálné pomoci naprosto lhostejná. Nejdříve se na události pase jako na senzaci a předstírá zájem, vzápětí ji nechá upadnout v zapomnění. A právě na tohle chtěl podle mě film Smrt panen upozornit. Apeluje na diváka, klade zajímavé otázky, bohužel ale celkem skrytě a ne každý je ve filmu najde, proto dávám 4*. ()

Kolssteyn

"Rodinný" počin Coppolových (S.Coppola scénář, režie - R.Coppola pomocná režie - F.F.Coppola produkce) plyne tiše bez větších výkyvů jako klidná řeka a přeci tu není místa na divákovu ochabující pozornost. Bezesporu 4*film, jen ten konec vyzněl trochu do prázdna, ...což jistě bylo i záměrem autorů. ()

Radek.SCH

To, co jsem Sofii odpustil v Ztraceno v překladu, tak tady jí to už neprojde. Byla to místy nuda. A i když se z toho snažila udělat umění, tak jí to moc nevyšlo. ()

Rockerman

Poměrně silný film,ale mě zas až tolik nenadchl.Příliš velký strach o to,aby mým ratolestem a pěti krásným dívkám zvlášť,nic nestalo,udělá někdy daleko větší škodu,než kdyby byly vychovávány trochu volněji. ()

Lyžař

Ve spoustě momentů mi přišlo, že herci předvádějí strojený až nucený výkon. Hlavně ze začátku filmu. No a scénář? Omlouvám se paní Coppolové, ale zdá se mi jako neuvěřitelná blbost. Snad jen Josh Hartnett lehce zaujal. ()