Sedmnáctiletý mladík s nezvyklou přezdívkou Igby sice pochází ze zámožné rodiny, ale kromě peněz má problémy se vším, na co se podívá. Zatímco jeho o tři roky starší bratr Oliver exceluje na univerzitě a míří k politickým výšinám, Igbyho vyhodili prakticky ze všech středních škol na východním pobřeží Spojených států. Matka o něm nepronese jediné vlídné slovo. Otec je schizofrenik a jakýsi mužský vzor má Igby jen v zazobaném a slizkém kmotrovi D.H. Banesovi. A tak se mladík nakonec rozhodne před vším utéct do bohémského prostředí New Yorku. Jenže uniknout před sebou samotným není tak jednoduché... Cynická americká komedie debutujícího scenáristy a režiséra Burra Steerse (jako herec se objevil mj. ve filmech Quentina Tarantina Gauneři a Pulp Fiction - historky z podsvětí) si vysloužila sympatie diváků i kritiků. S černým humorem líčí potíže dospívání, se kterými se potýká navenek obyčejný mladý muž. Ve filmu, srovnávaném s klasickým dílem Mikea Nicholse Absolvent, uvidíte řadu vynikajících herců: Kierana Culkina, Claire Danesovou, Jeffa Goldbluma, Ryana Phillippeho, Billa Pullmana a také Susan Sarandonovou, oceněnou Oscarem za film Mrtvý muž přichází. (oficiální text distributora)

Mat32

Skvělí film o klukovi co nesní americký sen. Igby je rebel a to ne bez příčiny. Jeho důvody se v průběhu děje odkrývají jako trumfy proti dnešní uspěchané době. Film je velmi současný, poukazující na velkou tíhu svobody. To vše s výborně prokreslenými postavami a trefnými sarkastickými dialogy. K tomu velmi dobré herecké výkony a má oblíbená Claire Danes. Každý kdo se na svět dokáže podívat s dávkou skepse a je v něm taky kousek Igbyho si tento snímek jistě vychutná. Já nemám co vytknout. ()

Bigwave

Cynický, sarkastický Igby, coby sedmnáctiletý klučina stojíc na prahu dospělosti, hledající sám sebe mezi proudem hormonů a ruchem, dnešního zmateného světa. Culkin zde předvádí skvostné herecké podání společenského vyvrhele a černou ovci ve velmi zámožné rodině. Igbyho doplňují velmi brilantně napsané postavy, které umocňují tento příjemný snímek. Vřele doporučuji. ()

dzberry

Nevtipný maglajz. Zhulený scénárista. Zhulený střihač. Susan Sarandon si stopro potáhla taky. A mám pocit, že i někteří další herci se onoho večírku zúčastnili. Fakt ne-e. Tohle už znovu vidět nepotřebuju. A když už by to muselo být, tak jedině s jointem v ruce. ()

RigorMortis

Horkosladká komédia s "tým druhým Culkinom". Sám doma po 10 rokoch s drogami, existenčnou krízou, panoptikom divných existencií a eutanáziou ako čerešničkou na konci. ()

JohnCoffe

fantastický Kieran Culkin a nádherná Claire Danes..příběh kluka který byl od narození outsiderem a tuto nálepku si přinesl i do svého dospívání..hodně silný zážitek pro mě ()

fimler

První polovina definitivně na pět hvězd, perfektní dialogy mezi postavami, skvěle zahraná hlavní role v podání Kieran Culkina (budu ho od teď více sledovat) a objevila se zde i moje oblíbená Amanda Peet. Co už jsem více či méně nepochopil je druhá polovina filmu. Přišlo mi to hodně mimo realitu na to, že ten film byl ze začátku jako vystřižený z reality. Vyvstalo mi v hlavě spoustu otázek, především vůči vztahům mezi postavami. Proč se mezi sebou vůbec nebaví? To tam nikdo nemá rád nikoho? Celé to trošičku nedávalo smysl a asi bylo na divákovi, jak si to vše vyloží sám. Moc jsem nechápal nějakou motivaci hlavní postavy (jestli nějaká byla?) od té doby, co byl v tom studiu u Amandy Peet. No dohromady to vytvořilo téměř výborný celek vybočující z řady podobných filmů především humorem a scénářem. ()

Ygor20

Vtipné a smutné zároveň, len Igbyho hlášky na jeho vek mi pripadali až príliš "zrelé". Jeff Goldblum v najlepšej úlohe v akej som ho videl. ()

burton-ka

Vrchol filmové "drzosti"je mít hromadu dokonalých dílků.V podobě herců,kdy nevíte kdo svou velikostí a talentem je vedlejší a kdo hlavní postava příběhu s myšlenkou o hledání sama sebe,dialogů bez teatrálnosti,dobré hudby,skvělé kamery. Následně kopu dílků vyváženě spojit do 97 min, vymáchat v pořádně chytlavě cynickém humoru a vyrobit tak Igby Goes Down! Burr Steers mě před lety dokázal,že takhle má vypadá FILM! ()

Dawe2

Zajímavý film, který mi doteď unikal. Hodně rozporuplný. Kieran Culkin je ve své roli vynikající a i ostatní jsou velmi dobří. Pravda je, že hudba byla velmi dobrá. Co se mi nelíbilo byl konec na začátku, úplně zbytečně. A příběh by mohl být i lepší. Zlatý střed a doporučení, za shlédnutí rozhodně stojí. Vzhledem ke stáří snímku je to spíše nadprůměrný počin. 70% ()

Mendax

Zvláštny film, na základe toho, čo som niekedy dávno videl v ukážkach, som čakal trošku inteligentnejšiu komédiu. Toto ale dosť prekvapilo. Keď už nič iné, tak dobré herecké výkony určite stoja za pozretie, mňa osobne prekvapil hlavne Kieran Culkin, ale prakticky by sme mohli vymenovať všetkých hlavnejších predstaviteľov. Dej je skôr len pozorovanie života pár ľudí, ktoré je ale dosť zaujímavé. Občas nám ukážu dosť zvláštne veci, ale tak to asi má byť. ()

JankaPP

Fakt skvelý film! Stále v ňom objavujem niečo iné. Nemôžem si pomôcť, ale strašne mi tento film pripomína knihu J.D. Salingera Kto chytá v žite. To časté striedanie škôl, New York. Kieran Culkin podal výborný, vyrovnaný a veľmi presvedčivý výkon a Susan Sarandon hrá tu mrchu perfektne. Celý príbeh je tak nesutočne cynický a trefný až neverím, že je film americký... ()

Mezioborovec

Příběh nejen o mladém nihilistickém bezcílném flákači, který je jedním ze dvou zklamání své movité bezcitné rodiny. Místo, aby dospíval v rámci školského vzdělávacího systému, tak utíká před odpovědností, prokrastinuje, přátelí se s nekonvenčními jedinci, nebrání se kontaktu s drogami a žije ze dne na den v cizích bytech a na ulicích velkoměsta. Jeho jednání však není zcela bezdůvodné - žije v obavě, že skončí jako jeho schizofrenní otec. Svým chováním tomu však jen napomáhá a podřezává si větve, na kterých sedí. Závěr filmu přináší vlastní řešení o tom, jak by člověk měl zemřít, ale ne vše musí být takové, jak si to pamatujeme. Mohou nakonec nová poznání otevřít lepší cestu nebo i lepší pohled na minulost? ()

Vinczent

Dramat o rodinných krizích už bylo nespočet, tenhle však překvapí výborným obsazením a neokoukaným Kieranem Culkinem, kterému slavnější kolegové zdatně přicmrndávají. Takže pro mě obstojné drama, které ale na druhou stranu moc nestrhne(kromě flashbacků s Igbyho postupně šílejícím tátou). Mladší z rodu Culkinů by se při troše snahy mohl dostat v herectví o sto honů dál než jeho brácha. ()

omega_SK

Ja radšej nonstop akciu, alebo napínavý thriller či komédiu k urehotaniu, poprípade kvalitný horor. Pochutnám si aj na vyčančanej fantasy či chutnej rozprávke a občas strávim aj čosi slzotvorné, alebo historické. Nič z toho to ale nie je. Ono sa to vlastne ani nedá nikam špeciálne zaradiť a napriek tomu ma to bavilo a neľutujem čas, ktorý som pri tom strávil, ba dokonca po čase ochotne mrknem zas. ()

BubbleGum

"Kolik ti je? .......................... Na jedenáct máš hluboký hlas. ........................... Máš pravdu, to budou cigára!" ()