Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film Bostonský škrtič oceňovaného scenáristy a režiséra Matta Ruskina je kriminálním thrillerem o průkopnických reportérkách, které v 60. letech minulého století zveřejnily příběh proslulých vražd bostonského škrtiče. Film sleduje Lorettu McLaughlinovou, reportérku novin Record-American, která se stala první novinářkou, která spojila vraždy bostonského škrtiče. Jak si záhadný vrah vybírá další a další oběti, Loretta se pokouší pokračovat ve vyšetřování spolu s kolegyní a přítelkyní Jean Coleovou, avšak dvojice naráží na rozbujelý sexismus tehdejší doby. McLaughlinová a Coleová se přesto odvážně pouštějí do pátrání s velkým osobním rizikem a ve snaze odhalit pravdu riskují vlastní životy. (Disney+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

Lima 

všechny recenze uživatele

Taková procedurálka na způsob Spotlightu, ale ze sekáče. Na Zodiaca, či klasiku  ze ´68 se to uctivě dívá hodně zespoda, ale vlastně to vůbec nevadí. Díky zajímavé kameře to má takovou patinu starých kriminálek ze šedesátých let, výprava je uvěřitelná (produkční dohled Ridleyho Scotta je znát), film rozhodně nešetří vaším časem, vyprávění je pozvolné, ale atmosférické. Téměř tu absentují vražedné scény, ale ten film to nepotřebuje. Akorát jsem postrádal trochu více napětí, vyjma jednoho letmého přejetí mrazu po zádech. Středobodem jsou ty dvě ženy a jejich urputná práce, zdejší informace převzatá z Disney+ je zavádějící, rozhodně se tu neřeší nějaký sexismus, či potřeba emancipace, díkybohu. __ PS: Keira Knightley je fajn, akorát svojí vyzáblostí začíná nebezpečně připomínat Céline Dion :o) ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Oslava ženské síly, kriminálka nebo investigativní thriller? Bostonský škrtič vlastně nikdy plně nefunguje ani v jedné ze zmíněných rovin, Matt Ruskin dodává pouze slušné řemeslo s působivým výkonem Knightley, které ovšem nedokáže plnit uspokojit ty, kteří doufají v novou instantní klasiku, ze které by na pochodu ideálně mrazilo. Vyprávění podobných příběhů je nutné, jen by do budoucna byla potřeba též více výpovědní hodnoty.... Více zde ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

O tom „riskování životů“ a „rozbujelém sexismu“ ve filmu, jak tu ve svém vlastním progresivním obsahu píče soudruh Dyzny, by se dalo s úspěchem polemizovat. Prostě na to při výrobě jako vrchního demagoga nasadili nějakou málo agresivní nemrdanou šeredu či přefeminizovanou lesbu, a teď se toto stranické pochybení jen snaží dohnat hysterickými obsahy, aby ke sledování přilákali co nejvíce srostlých stydkých pysků, silných a nezávislých mužen a dalších zfanatizovanoných sociálních bojovníků za ryzí pičismus, nadvládu deviací a dalších přes 2,5 miliónu let tolik terorizovaných „Již vzhůru psanců této Země…“.  A je to vcelku přínosem, neboť výsledkem je tak takový neškodný a hezky udělaný, byť trochu sterilní, anemický a od 6 let přístupný, mapovač tehdejších skutečných událostí a docela precizní a překvapivě nerevizionistický škrtící film, při jehož sledování máte neodolatelnou chuť uškrtit akorát tu brutálně nehrající fošnu s krysím xichtem v hlavní roli, která už dávno měla být pohozena někde na vrakovišti totálních neumětelů. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Bostonský škrtič v singuláru, nebo plurálu? Držet se příručky „Jak natočit procedurální krimi drama dle skutečné události“ někdy stačí, byť ve společné lize se Spotlight a Fincherovým Zodiacem je to mimo pohárové příčky. Nechybí oslava mravenčí novinářské práce, při které má seberealizace negativní vliv na soukromí i nakousnutí teorií, které případu dodávají punc záhadnosti. Klidná síla Carrie Coon tu překvapivě zastiňuje Keiru, kterou kvůli práci s bradou začínám podezírat z příbuzenského vztahu s představitelem Maniac Copa.. Mimochodem, za velkou louží se s tím vyšetřováním hrozně loudají. Vzpomeňte si na kriminalistické eso Víťu Jandáka, co odhalil Karpíška s punčochou napuštěnou prudkým jedem rychlejc, než řeknete dámský krejčí.. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Malo to atmosféru, prostredie, a prvá tretina až polovica naozaj dobrá. Potom si človek uvedomí, že z vrážd vlastne neuvidí nič, ale pôjde v podstate o politiku, tutlanie, zavádzanie verejnosti v štýle: O pravdu predsa aj tak nejde. To je celkom silná myšlienka platná celé ľudské veky až na to, že dnes sa preniesla aj medzi samotných novinárov. Z napätia tu je možno jedna scéna, kde matka troch detí, novinárka investiguje až natoľko, že v pohode vlezie do domu predpokladaného vraha žien. Aké premyslené! Hra na sexizmus a vkladanie progresívnych prvkov zbytočne film kazí. Keira hrá svoju postavu výborne a vo dvojici s Carrie Coon im to nesedí. Len by mohol Keire niekto dať už najesť. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama