Život světoznámého newyorského malíře Jacksona Pollocka nebyl vždy plný úspěchů a ocenění. Jeho násilnický a radikální styl tvorby mnohé odrazoval, Pollockovo nové umění bylo považováno za obskurní, své obdivovatele si hledalo jen postupně. A autor na tom nebyl o nic lépe. Kromě zápasu s míněním veřejnosti totiž sváděl mnohem těžší, vnitřní bitvy, v nichž vyhrávají jen ti nejsilnější. Mezi ně však Pollock nepatřil. Osobní démoni, tolik přínosní pro jeho tvorbu, ho postupně sžírali a nedopřáli mu odpočinku...dokud nezvítězili. (oficiální text distributora)

ozzman111

Pre mňa osobne je tento film veľké prekvapenie. Ed Harris si zobral veľké sústo, ktoré sa mu podarilo spracovať na výbornú. Jeho režisérska a herecká úloha idú ruka v ruke, aj keď herecká prevláda. Harris sa v postave šialeného, zároveň geniálneho umelca našiel a doslova v nej exceluje. Predtým som meno Jackson Pollock registroval, ale film ma prinútil naštudovať si dielo tohto výnimočného maliara. ()

nula87

Silný životopisný film, ve kterém Harris obstál na výbornou jak na režisérské stoličce, tak v roli běsy i genialitou poznamenaného malíře.80% ()

Kortexo

Nádherný film o geniálním umělci, s brilantním obsazením a neuvěřitelným citem.Životní dílo Eda Harrise... ()

Plague.

Umělecky je to jistě výborný film, Ed Harris je skvělý herec a režie mu očividně jde taky moc dobře. Ale na mě je film příliš zdlouhavý a jednoduše mi nesedl. ()

badmotherfucker

Fakticky se film drží umělcovi biografie, jak jen to je možné. Ed Harris je standartně výborný a dokonce J.Pollockovi skutečně podobný. Přesto však je film, řekl bych, jen popisným ztvarněním umělcova života a stává se tak "jen" velmi kvalitní učební pomůckou pro hodiny dějin umění, která nabízí pohled na NY scénu abstraktního expresionismu se všemi osobnostmi (William de Koonig, Peggy Guggenhaim, Clement Geenberg, Lee Krasner ad.), které byly zásadní pro výtvarné dění přelomu 40 a 50 let, jejichž zásluhou si New York brzy vydobil pozici centra moderního umění. ()

Riverin

Neskutočný výkon Eda Harrisa (či už ako herca alebo režiséra)! To je prvé čo ma po skončení filmu napadlo. Už na prvý pohľad vidno, že Ed sa do toho pustil s veľkou láskou k dielam Pollocka a neskutočným zanietením. Pollock bol vlastne typickým príkladom génia ktorý bojuje sám so sebou, a ja sa určite ešte poinformujem o tomto maliarovi. Veľmi zaujímavý film! ()

bobin

Neskutečně působivá životní peripetie originálního malíře , kterému se samozřejmě dostalo hlavního uznání až po smrti. V hereckém klání obou hlavních představitelů dominuje Ed Harris . Jeho alkoholické eskapády a psychické rozlady jsou jeho hereckým koncertem. ()

CorvusBlek

Mám rád životopisy a toto je z těch zdařilejších.Ed Harris je skvělý herec. Tady se obstojně chopil i režie a je znát to porozumnění mezi hercem a rejžou. ;) Film myslim docela věrně ukazuje hranici umělcovy geniality a šílenství a poměrně přesně "kopíruje" život opravdového Pollocka. ()

Florentyna

Skutečně vynikající snímek. Reálie / filozofie umění / zpracování filmu (řemeslo a herecké výkony) - skvěle nastudované! ()

tomics

Tak si po shlédnutí Pollocka kladu otázku. Čím by se asi Ed Harris stal, kdyby se nestal hercem a režisérem? No jasně, abstraktním expresionistou se sklony k alkoholismu, co trpí občasnými depresemi a jeho chování často vyústí v záchvaty zuřivosti. Naštěstí se Ed Harris hercem a režisérem stal, protože jinak bych o Pollockovi nevěděl ani Péé jako Pollock. Ne, ne, Ed Harris ve svém režijním debutu Pollocka nehrál, on se jim na plátně stal. Ta Harrisova osmóza v Pollocka je geniální téměř jako Pollockovo průkopnictví v daném žánru malby. Bavila mě i přímočarost a jistá elegance s jakou ztvárnila svou postavu Marcia Gay Hardenová, navíc sličná to žena jest. Teprve po závěrečných titulkách, které mimo jiné skvěle doprovodila píseň ,,The World Keeps Turning,, od Toma Waitse, jsem si doplňil svou sladkou nevědomost o značně zásadní informaci a to, že ten majster Harris celé toto dílo také zrežíroval, což poklona tedy dvakrát, smekám a šáteček. Doteď jsem se domňíval, že těmito schopnostmi oplíva pouze Clint. ()

Víteček

Jeden z lepších, ale přesto stále poměrně formulaický životopisný film, který nijak neopouští, nenarušuje ani neobohacuje pravidla žánru. Dovolí to ale vytvořit si dobrou představu o Pollockovi a to je asi to hlavní. 65 %. ()

Hird

Na tenhle film jsme se dívali ve škole při výtvarné výchově. Obrazy mě moc neberou a expresionismus už vůbec, přesto mě film dokázal zaujmout... ()

Fosgo

Objevitelé nových cest to nemají lehké, bojují s duchy veřejnosti i s vlastními démony. Myslíme si, že stačí nacákat barvu na plátno, hodně se u toho mračit, nepřetržitě kouřit a pak...... jako slavný vystavovat v prestižních galeriích? Ne, ne ...to nestačí, je třeba velkého úsilí takřka tragických rozměrů. ED Harris se snažil ztvárnit slavného malíře, vystihl náladovost, výbušnost i mistrovu zadumanost, stálý boj s alkoholem... portrét je to dostatečné hodnověrný. ()

Paserak

Skvělý herecký výkon. Obzvláště jsem si užil Harrisovy nenápadné pohyby, kterými je charakterizována neurotická porucha osobnosti. Co bych ale rád vyzdvihl je i výkon harrisovy partnerky(myslím filmové) Marcie Harden. Před oběma smekám pomyslný klobouk. A nakonec...Ed harris jako režisér...myslím, je tento film byl pro něho velmi osobní. Zvláštní a dobré dílo. ()

Honzad007

Malířský blázen a génius v jednom na filmovém plátně. Samotný Pollockův život nenabízí bohužel víc k větším filmovým možnostem, přesto se Edu Harrisovi režijně i herecky podařilo na malém jevišti uhrát obrovské drama, kterým skvěle vyjádřil svůj respekt a úctu k výjimečnému malíři. Ačkoliv se zápletka točí neustále v jedné ose a nikdy se výrazně nevychýlí, dokáže během celé stopáže diváka udržet v pozornosti a napětí, kterým režisér udává do popředí hlavně svoje precizní, přesné a až mrazivé herectví doprovázeno neméně působivým výkonem M.G. Harden. Překvapivě výborné životopisné drama, jež přesným způsobem vyjadřuje Pollockův talent a šílenost. ()

furrec

Nič proti Pollockovi, robil čo mohol, ale prečo ľudia vyhadzujú milióny eur za kopu nezmyselných čmáraníc, tak tomu fakt nerozumiem. Darmo, umenie je najväčší oje* v dejinách ľudstva, hneď po náboženstve... ()

DonFrolimo

Věrohodný Ed Harris jako herec, pokorný Ed Harris jako režisér. Obojí zvládá bravurně, ale jako by přílišná snaha o přesnost jak démonů, tak civilnosti dělala z geniálních obrazů "pečené makarony". Zdá se mi, že Ed Harris nedokázal propojit "sondu do nitra" (duše jako energie) se "sociální freskou" (doba jako materiál), ačkoli toto výchozí rozdvojení je zásadní a správně nastavené. Pollock byl vynikající malíř, to co z něj udělalo autora nejdražších obrazů na světě je však ono: přijít s tím správným ve správný čas. Je pár míst, kde se daří propojit Pollocka "člověka" s Pollockem "uměleckým géniem" - opravdu poetické scény, kolikrát s "malebným" vtipem. Potom je tu - a není jich poskrovnu - míst, kde se zbytečně mluví nebo nudí. Vážnost kterou cítím k Edu Harrisovi, že se vůbec tak náročného úkolu zhostil a nadto se ctí, to bohužel nevyrovná, protože já neposuzuji autenticitu, obrazivost nebo schopnost malířské empatie, posuzuji to, jak se mi film líbil - a to je prostě průměrně. ()