Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Buffy Summersová je typická americká stredoškoláčka zaujíma sa predovšetkým o nakupovanie, večierky, roztlieskávačstvo, filmy a podobné veci. Jedného dňa však stretne čudáckeho muža menom Merrick Jamison-Smythe, ktorý jej oznámi, že v skutočnosti je zabíjačkou upírov a má sa už konečne ujať svojej funkcie. Buffy si spočiatku myslí, že je absolútny blázon. Nepresvedčí ju ani to, že má skutočne čarodejnícke materské znamienko. Merrick ju teda vezme v noci na cintorín, kde z hrobu nedávno zosnulého spolužiaka Roberta vylezie prvý upír. Z ďalších vychádzajú iní a útočia. V Buffy sa prebudia tajomné sily, úspešne sa s nimi pobije a jednu upírku sa jej dokonca podarí usmrtiť orezaným kolom priamo do srdca. Na Merrickových slovách skutočne niečo je. Situácia hustne. Najprv zmizne jej spolužiačka Cassandra, neskôr aj ďalší študenti, ktorých neskôr nájdu mŕtvych s dvoma rankami na krku. Situácia je čoraz hrozivejšia, a tak sa Buffy , hoci sa tomu bráni zo všetkých síl, musí stať skutočnou zabíjačkou upírov. Svojimi schopnosťami dokonca prekvapí aj frajerského školského krásavca Pikea. Proti Buffy však stojí sám vodca upírov Lothos a dievča musí vynaložiť všetky sily, aby zlo porazila. Napriek početnej povahe upírov v rozhodujúcej bitke porazia a v záverečnej televíznej reportáži už celá príhoda vyznieva skôr ako groteska... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (127)

inuisibilis 

všechny recenze uživatele

Je opravdu působivé kolik známých tvářích se v tomhle filmu vyskytlo :) Mé pocity byly smíšené. Jedna strana křičí znechuceností a druhá docela spokojeností. Proto se rozhoduji pro *** hvězdičky :) Film drží na dně vcelku špatný scénář a chabé až paralyzující herecké výkony. Pokud by se tyto dvě důležité věci lehce, no raději více upravily film by dosáhl většího ohlasu jak u fanoušků tak i u silných kritiků :) Za mně *** hvězdičky :) ()

Trinculo odpad!

všechny recenze uživatele

Tento film je pro mě důvodem proč by mělo být hodnocení vícerozměrné. Za zábavu bych dal hvězdiček klidně šest a za ten zbytek bych tak deset odebral. No výsledek je logicky odpad. Ale přesto je tento film tak špatný až mi utkvěl v hlavě. Nejskvělejší je scéna umírání záporáků, která pokračuje až do závěrečných titulků a pak jak se novinářka ptá jedné z vedlejších hrdinek na její pocity po masakru. No výpověď dotýčné může znít jako odpověď na otázku, ale není, neboť zmíněná středoškolačka celý masakr prosouložila v autě na parkovišti. A takový je i celý film. Absurdní blábol korunovaný zvrhlým finále - pro mě téměř kultovní záležitost. ()

Reklama

Pepy odpad!

všechny recenze uživatele

Myslel jsem že se brodím bahnem, jak těžko jsem mohl uvěřit, že se to opravdu vysílá. Trapné fóry, hodně očekávaná budoucnost a k hororu to mělo hodně daleko. Roztleskávačka se naučila za tři minuty bojovat s upíry? To jsem neviděl ani ve sci-fi, kde je nám fantazie otevřená. Ale přece jenom jsem se na jednu věc těšil, až skončí ukrutných 86 minut. Nikdy více! ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Seriál ze stejnojmennou hrdinkou se v jistých kruzích stal bezmála kultem, tahle ta filmová podoba je ale docela průšvih. Režisér se asi nemohl rozhodnout, jestli dělá parodii nebo teenage horor, protože jinak si nedokáži představit proč mají upíři tak hroznou stylizaci. Další "klad" bych viděl v neskutečně blbé choreografii soubojů, o trapné účasti dvou filmových matadorů (Sutherland & Hauer) ani nemluvě. Jako děcko jsem na tom byl v kině a než jsem to nedávno viděl v televizi, nebyly mé vzpomínky na tento kousek tak negativní, ale teď si prostě nedokáži představit, že by tohle někdo vůbec mohl pustit do přítmí kinosálů. Opravdu se divím, že tato monstrózita nezničila kariéry některých později úspěšných (tu více, tu méně) herců (Affleck, Jane, Arquette, Swanková). Skoro odpad. 10% ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Vzácný příklad, kdy naprostou hloupý film byl základem k velmi povedenému seriálu. Kuzui je opravdu otřesný režisér, Kristy Swansom otřesná představitelka Buffy, ale ta omáčka kolem má sem tam nějaký povedený vtip. V základu to zcela evidentně měla být pohodová hra s hororovým žánrem, natočené je to bohužel příšerně, budoucí hvězdičky však pobaví... ()

Galerie (12)

Zajímavosti (7)

Související novinky

Omladina na lovu duchů i upírů

Omladina na lovu duchů i upírů

27.05.2009

Krotitelé duchů a Buffy se vrací na filmová plátna. Jak se prozatím rýsují plány na jejich comebacky? Začněme dobrými zprávami: Ghostbusters 3 se začnou zřejmě natáčet už na přelomu tohoto a příštího… (více)

Reklama

Reklama