Buffy, zabíječka upírů

Buffy, zabíjačka upírov

Horor / Komedie / Akční

USA, 1992, 86 min

• blackJag

Seriál ze stejnojmennou hrdinkou se v jistých kruzích stal bezmála kultem, tahle ta filmová podoba je ale docela průšvih. Režisér se asi nemohl rozhodnout, jestli dělá parodii, nebo teenage horor, protože jinak si nedokáži představit proč mají upíři tak hroznou stylizaci. Další "klad" bych viděl v neskutečně blbé choreografii soubojů, o trapné účasti dvou filmových matadorů (Sutherland & Hauer) ani nemluvě. Jako děcko jsem na tom byl v kině a než jsem to nedávno viděl v televizi, nebyly mé vzpomínky na tento kousek tak negativní, ale teď si prostě nedokáži představit, že by tohle někdo vůbec mohl pustit do přítmí kinosálů. Opravdu se divím, že tato monstrózita nezničila kariéry některých později úspěšných (tu více, tu méně) herců (Affleck, Jane, Arquette, Swanková). Skoro odpad. 10%(3.2.2008)

Uznávám že je to sice kravina, ale jakožto skalního fanouška Buffy mě povinnost nutí nedat odpad a leckdy možná nechtěná zábavnost napařit rovnou tři hvězdy. Fran Rubel Kuzui by za režii zasloužil zapíchnou kolík do srdce ale zas to herecký obsazení ať už Sutherland, Hauer nebo v malejch či miniaturních rolích Arquette a Affleck se jen tak nevidí. Na seriál se to sice těžce nechytá (hold Swanson není Gellar) ale pobavilo mě to a zkrátilo dlouhou chvíli.(28.1.2015)

• Trinculo

Tento film je pro mě důvodem proč by mělo být hodnocení vícerozměrné. Za zábavu bych dal hvězdiček klidně šest a za ten zbytek bych tak deset odebral. No výsledek je logicky odpad. Ale přesto je tento film tak špatný až mi utkvěl v hlavě. Nejskvělejší je scéna umírání záporáků, která pokračuje až do závěrečných titulků a pak jak se novinářka ptá jedné z vedlejších hrdinek na její pocity po masakru. No výpověď dotýčné může znít jako odpověď na otázku, ale není, neboť zmíněná středoškolačka celý masakr prosouložila v autě na parkovišti. A takový je i celý film. Absurdní blábol korunovaný zvrhlým finále - pro mě téměř kultovní záležitost.(30.4.2008)

Film předchází seriálu, a vlastně vypráví o tom, co bylo, když se Buffy dozvěděla o svém poslání a než se přestěhovala do Sunnydale. Seriál je mnohem lepší. Mě film vcelku bavil, ono to je hlavně komedie. Pohled na budoucí hvězdičky sice potěší, ale tady jsou ještě absolutně nezajímavé. Hillary Swank je nejhorší Buffy, zlatá Sarah! Překvapila mě i účast známých jmen, třeba Donald Sutherland tu má zajímavou roli. Takže film vysvětlil, pobavil, překvapil, zklamal a krásné *** si zaslouží, žádné vaše odpady.(29.12.2011)

Je opravdu působivé kolik známých tvářích se v tomhle filmu vyskytlo :) Mé pocity byly smíšené. Jedna strana křičí znechuceností a druhá docela spokojeností. Proto se rozhoduji pro *** hvězdičky :) Film drží na dně vcelku špatný scénář a chabé až paralyzující herecké výkony. Pokud by se tyto dvě důležité věci lehce, no raději více upravily film by dosáhl většího ohlasu jak u fanoušků tak i u silných kritiků :) Za mně *** hvězdičky :)(12.11.2016)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)