Buffy, zabíječka upírů

Buffy, zabíjačka upírov

Horor / Komedie / Akční

USA, 1992, 86 min

• Prochy38

Tohle byl asi hodně špatný vtip, že? Nevím, proč jsem si myslel, že seriál, který je jedna velká hovadina navazuje na tak nějak kultovní film, který nemusí dosahovat oscarových kvalit, ale bude alespoň o něčem. Tak to jsem se opravdu šeredně zmýlil. Hodnocení zde (24% - 04/2012) je naprosto přesné. Moje * pouze a leda za velesympatickou Ch. Swanson. Tím to hasne. Škoda. Trapné, nepovedené, slabé, urážející. Kravina, která se nedá brát vážně.(1.4.2012)

• Roby

Tohle snad ani nejde brát vážně, špatný až otřesný scénář, divná kamera a vůbec ti upíři byla takový divní retardi z kterých nešel ani trošku strach. Největší bolístkou bylo, ale ukrtuně špatně hranné bojové scény snad jen postava Buffy (Kristy Swanson) tam bojovala docela reálně a ze zápalem, ale jinak všichni upíři tam bojovali jako zpomalený film, ale ůplně mě dostal Sutherland když se fakt divně snažil o dramatickou smrt po pravdě jsem se začal smát. 24%(26.6.2011)

Bral jsem to v prvé řadě jako parodii a ne jako horor a s tímhle přístupem mě to i celkem pobavilo. Do jisté míry musím souhlasit s uživatelem klokyn. Hezké byly i proslovy v závěrěčných titulcích: "Myslím, že studenti získali velmi cennou zkušenost, kromě těch mrtvých samozřejmě" nebo "Měli takový dlouhý ostrý zuby a kousali a trhali, myslím, že to byli republikáni."(16.11.2008)

Vrchol (pro televizní) tvorby to sice není, ale pokud máte nějaký kladný vztah k Buffy, tak to není až tak strašný, jak to z hodnocení vypadá. Navíc má předpoklady k seriálu: tedy postava Buffy a (S)Pikea (až na to, že (S)Pike není upír, ale člověk. Hlavní důvod proč jsem nedal 3*, ale 4) a hlášky při boji s upíry.(6.4.2012)

• Deschain

Tak som si Buffy film pozrela v rámci prípravy na prednášku na con. Nech som akože vzdelaná a čo by som neurobila pre poctivý výskum. Film nie je až taký hlúpy, aj keď hlúpy je dosť, ale sú horšie. Oveľa horšie. Ale nikto nemôže veľa očakávať od filmu, ktorého úvodné titulky sú spravené ružovým fontom. Či? Jeho hlavný problém je, že je taký nudný. Príbeh skoro žiaden, hlavne pre toho, kto pozná BTVS seriál, každá jeho epka je lepšia ako toto. Aspoň že to má len tých 80+ minút. No aj tak som zívala. Najviac som sa bála, že mi bude vadiť Kristy, lebo SMG je jediná pravá Buffy, ale nebolo to s ňou také zlé, hlavne po jej transformácii zo žuvačkovej teen na holku, ktorá má v hlave aspoň o 10% pilín menej. Dva najvtipnejšie momenty - keď sa mi na obrazovke počítača objavil Ben Affleck a potom keď sa tam objavil učesaný Luke Perry a ja som skoro spadla zo stoličky so smiechom a výkrikmi: Veď ja pozerám Beverly Hills! Som rada, že do seriálu sa zmenilo rozprašovanie upírov, tu boli maximálne trápni, aj s poletovaním aj syčaním plus červený rúž. Way over. Ale tak Whedon sa potreboval niekde niečo naučiť, potom už chlapec vedel a vieme, aký šikovník nám z neho vyrástol. A inak, asociácia s bundou, ktorú dostane Buffy od sPikea...Angel v seriály? Najviac. Takže som to prežila, trochu som sa znudila a môžem pokojne napísať, že tento film sa neoplatí vidieť. Iba ak veľmi chcete a Buffy musíte mať pozretú plus prečítanú komplet.(13.9.2011)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)