Buffy, zabíječka upírů

Buffy the Vampire Slayer

Buffy, zabíjačka upírov

Horor / Komedie / Akční

USA, 1992, 86 min

Já jsem snad jedinný komu se tato hororová komedie skutečně hodně líbila, možná proto, že jako jedinný jsem na ní byl v kině. Skvělý nápad s roztleskávačkou, která je zabíječkou upírů je zpracován velice pohodově a příjemně. Zásluhu má také skvělá Kristy Swanson a nějaká S.M.Gellar v pitomém seriálu na ní nemá ani náhodou. Povedený film kazí akorát trapní upíři (Rutger Hauer a spol).(11.10.2005)

Je to úplne do pohody zaujímavá teenie komédia s kopou zábavných momentiek preplnená sympatickými hercami, nechápem prečo to má až také malé hodnotenie, veď tie dnešné upírske drahšie dielka sú častokrát neskutočne o ničom a toto je stará klasika, upíry majú krvavé zúbky a musia byť pozvaný a tak. A ten seriál je úplne o ničom.(23.6.2005)

Bral jsem to v prvé řadě jako parodii a ne jako horor a s tímhle přístupem mě to i celkem pobavilo. Do jisté míry musím souhlasit s uživatelem klokyn. Hezké byly i proslovy v závěrěčných titulcích: "Myslím, že studenti získali velmi cennou zkušenost, kromě těch mrtvých samozřejmě" nebo "Měli takový dlouhý ostrý zuby a kousali a trhali, myslím, že to byli republikáni."(16.11.2008)

• monolog

Tak tohle je absolutní šílenost. Děsivá nudná šlichta plná hloupých postav i hloupých řečí a konání. Podle imdb film vydělal 16 milionů dollarů a to bude nejspíš důvod, proč podle něj natočili seriál. Kromě vydělaných peněz tu totiž není nic, co bych byl jako producent ochotnej akceptovat pro vytvoření pokračování. Kristy místo Gellar mi ani moc nevadila, ale ten scénář, na něm si vylámala zuby i erární cirkulárka. Seriál nebyl dokonalost sama, ale byl zábavný, akční a trpěl tou nemocí zvanou hláškaření, prozatím ještě nepřebujelou v trapnost. To tu většinou schází. Spíš mi to přijde jako klasickej předprcičkovskej teen romantickej film (čili bez trapných nechutností a sexem jen okrajově). Sutherland i Hauer předvádí svůj podstandard, ale i tak jsou hlavními tahouny tohohle filmu. Říkám, jednou a dost. Jednou proto, že každej by měl vidět, že z něčeho špatnýho, může vzejít i něco docela dobré.(16.4.2007)

• Djoker

Upřímně? Není to o moc horší než seriál. Na horor to nemá žádnou atmosféru a o komedii nemůže být řeč, když se není čemu zasmát. Možná řadě známých herců, kteří tímto šlápli do pořádného hovna. Nesmíme také zapomínat na to, že jakmile někde hraje Luke Perry a není to Beverly Hills, tak je lepší vzít honem rychle nohy na ramena.(10.7.2011)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)