Buffy, zabíječka upírů

Buffy, zabíjačka upírov

Horor / Komedie / Akční

USA, 1992, 86 min

• Pepy

Myslel jsem že se brodím bahnem, jak těžko jsem mohl uvěřit, že se to opravdu vysílá. Trapné fóry, hodně očekávaná budoucnost a k hororu to mělo hodně daleko. Roztleskávačka se naučila za tři minuty bojovat s upíry? To jsem neviděl ani ve sci-fi, kde je nám fantazie otevřená. Ale přece jenom jsem se na jednu věc těšil, až skončí ukrutných 86 minut. Nikdy více!(11.7.2011)

• Mire

Pozrel som ti to viacmenej zo zvedavosti, lebo rovnovemnný seriál som mal rád a mám rovnaký názor ako väčšina tu hodnotiacich - je to bohužiaľ podpriemerný film ktorý dal základ na vznik skvelého seriálu. Nič viac. Efekty horšie ako v prvej sérii seriálu, Kristy Swanson ako Buffy nie je úplne márna, ale samozrejme nerobí taký dojem ako jej neskoršia nástupkyňa a ten zvyšok nemá zmysel rozpitvávať.(21.10.2012)

Je to úplne do pohody zaujímavá teenie komédia s kopou zábavných momentiek preplnená sympatickými hercami, nechápem prečo to má až také malé hodnotenie, veď tie dnešné upírske drahšie dielka sú častokrát neskutočne o ničom a toto je stará klasika, upíry majú krvavé zúbky a musia byť pozvaný a tak. A ten seriál je úplne o ničom.(23.6.2005)

• Tom Hardy

Vzácný příklad, kdy naprostou hloupý film byl základem k velmi povedenému seriálu. Kuzui je opravdu otřesný režisér, Kristy Swansom otřesná představitelka Buffy, ale ta omáčka kolem má sem tam nějaký povedený vtip. V základu to zcela evidentně měla být pohodová hra s hororovým žánrem, natočené je to bohužel příšerně, budoucí hvězdičky však pobaví...(13.4.2007)

• Anderton

Bohužial horory a paródie sa točia inak. Aj hororové komédie pre mládež. Každopádne som si chcel aj napriek varovaniam utvoriť vlastný názor. Ale niekedy je lepšie sa poučiť z cudzích chýb. Jednu vec ale nechápem...prečo sú scény počas záverečných titulkov tak vtipné a vo filme nie je vtipné vôbec nič. Teda vlastne vtipné je tu úplne všetko, ale nechcene a nedosahuje to napriek tomu úroveň guilty pleasure.(12.4.2018)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)