Šílenství

• Česko V zajetí šílenství (více)

Pojišťovací vyšetřovatel John Trent (Sam Neill) je pověřen prozkoumáním náhlého zmizení fenomenálního hororového spisovatele Suttera Cane (Jürgen Prochnow). Ten má těsně před uzávěrkou své doposud nejlepší knihy, ale stále nedoručil poslední kapitolu. Trentovi se podaří lokalizovat zapomenuté městečko v němž spisovatel pravděpoodbně žije i čerpá inspiraci pro své zneklidňující příběhy. Spolu s Caneovou editorkou Lindou Styles (Julie Carmen) se vydávají po spisovatelových stopách. Začínají se kolem nich však dít podivné věci, občané městečka se chovají zvláštně a až nápadně připomínají postavy jednotlivých knih. Trent se domnívá, že jde jen o zvrhlý způsob jak upozornit na novou knihu, ale je tomu skutečně tak? (TobRieper)

junxi91

Jo, u těchto fantasy hororů mám hlavní problém s tím, že nevím, co se doopravdy děje a co jsou jen představy či halucinace. Co ten příjezd do městečka Hobbs End? To se najednou noc změnila v den, nebo měli John a Linda výpadek paměti? A co ti podivní lidé všude okolo? Proč se najednou před vchodem objevili tito podivní vesničané se sekyrami a otevřel jim Sutter Cane s několika rotvajlery? Oni jej chtěli zabít proto, že je přiváděl k šílenství? A co ten fakt, že Linda o tom vlastně věděla a John se později dozvěděl, že jel vlastně sám? Prostě se v tom člověk ztrácí, během filmu se prostě střídalo zmatení s okamžiky děsu a hrůzy. Ten policajt mlátící nebohého týpka v temné ulici s ještěřím obličejem mi málem přivodil infarkt! Celý film mě provázela nejistota toho, jak to dopadne, myslel jsem, že Johna buď pohltí nějaká chapadla nebo jej někdo rozseká sekyrou. Šílenství a děsivé zlo, ohrožující realitu je tu snad odjakživa a skrývá se v lidech, a to, že "skutečnost už není, co bývala" může říct každý, komu je přes 30. ()

joeko13

Tak toto bol vážne dobrý Carpenter, takto nejak si predstavujem mrazivý horror, kde človek nevie do poslednej chvíle o čo ide. Dosť husté. ()

Chrizo

Po pomalém rozjezdu se z filmu vyklubal netradiční horor s perfektní pointou. K dokonalosti však pořád něco chybí. ()

sarfian

Čo to kurva ako bolo? Hudba ok herci v poho ale ten chaotický dej... Ako ludia v tomto môžete vidieť dobrý film? VIDENÉ 1x ()

Mastersn

Solidní atmosferický horor kterých je v současné době už pomálu.Pro mě příjemné překvapení.Konec mi připadá jak vystřižený z Resident Evil 1. ()

lakart

Opravdu povedený horor s originálním příběhem a skvělým Samem Nielem. Dobře jsem se bavil a trochu i bál, ale v tomto případě šlo spíše o skvěle budovanou atmosféru. Na konci jsem váhal, zda vůbec něco z toho, co jsem viděl, byla realita, nebo jenom nový román Suttera Canea nebo se zhmotnila kniha Canea. Opravdu nevím. 90% ()

Hashirama

Carpenter naprosto suverénně balancuje na hraně seriózního kino blockbusteru a totálního braku, proto ho všichni mají tak rádi, a servíruje nepřiznanou adaptaci nejošoupanějších hororových hajzlpapírů, jen se svou příjemně béčkovou estetikou, a především s nečekanými zákruty, které nezřídka putují až za meta hranu. Diváka si od začátku omotává kolem prstu a po celou stopáž ho vodí za nos napříč příjemně creepy vyprávěním, ve kterém se může stát cokoliv a může doputovat kamkoliv. Jiný takový horor tu prostě není, ani taková komedie. Nevšední, ale extrémně zábavný a hlavně upřímný brak. ()

Psycho.R

Carpenter je můj oblíbenec, ale Šílenství neni typ filmu, ktery bych měl rád. Je to ten druh filmu, kde si můžete přebrat libovolně, jestli to, co se tam děje je realita nebo výplod fantazie hlavní postavy. Což je nefér, nelibilo se Ti to? Tak jsi to nepochopil, mohli by říct tvůrci. Mnohem radeji mam, když se dějí věci nepochopitelné, ale autor vam na konci vyrazí dech zvratem, kde do sebe začne vse zapadat, to je mistrovství. ()

stiewe

John Carpenter se stává pomalu ale jistě mým oblibeným režisérem. V jeho filmech je něco, čím si mě dokáže podmanit. Po Věc/Tvor bych zařadil tento filmový kousek hned na druhé místo Johna C. Složitě propletený děj s řadou nelogických vpádů přetváří obyčejný béčkový scénář v něco víc. Finále jak z knihy(filmu) od Stephena Kinga či jiného mistra hororu mě taktéž potěšilo. ()

Euchrid

Rezervy a lacinosti tam určitě jsou a občas zamrzí, ale konkurovat na tomhle poli klasického fantasy horroru (neřek bych že uplně béčko, takové to se to prostě točilo všechno) mu může asi málokterý snímek..dokonalý příběh a atmosféru jsem hltal jak půllitra po maratonu. Škoda, že už se takové netočí.. ()

merlinovic

Sam Neill ze začátku super, postupem času kdy se snaží hrát schizofrení uzlíček nervů je spíš utrpení pro diváka. Pár "lekaček", polechtání chapadel a příšer ala Věc které ovšem nepřejde v žádné gore scénky :( Promíchání reality s knížkou které má působit schizofrenost děje je zvláštní, místy zmatené.. no čekal sem to asi lépe propracované. Na to, že je film natočený 1995 tak vypadá spíše jako tvorba 80. let. Po super hodnoceních a komentářích navíc se zajímavou zápletkou přišlo zklamání v podobě průměrného horroru který je směsicí různých žánrů a béček a hraje si na něco víc. ()

Margerie

Jasně, něco do sebe ten film má. Atmosféra je krásně ponurá, Sam Neill hraje úžasně, ostatní herci (snad kromě Julie Carmen) taky předvádějí poměrně slušné výkony. Jenže já musím beze studu přiznat, že prostě nedokážu ocenit filmové triky, které už byly dávno překonané. Takový hororový fajnšmekr bohužel nejsem. Za moji maličkost tedy 60% - ale opravdu mě neberte příliš vážně, ani ta Kingova kniha mě zas až tak nebrala. Možná se až příliš děsím paranoidních stavů a životní nejistoty... ()

Knor

Carpenter je právoplatně uznávaným mistrem hororu. Z takového béčka vydupal opravdu hodně. Atmosféra dusná a místy hodně těžká. Celkově bizarní, ale ne laciné. Atmosferická lahůdka určená ne zrovna pro širší publikum. Dle mého povedený horor s famozním výkonem Sama Neilla. On je takový nenápadný herec, ale neskutečnej tahoun. Takže uritě povedenej originální snímek. ()

Zombiepod

Carpenterov návrat k hororom nesúcim sa v duchu 80-tych rokov sa tentoraz vydaril. Výborný Sam Neill v temnej detektívke s hutnou hororovou atmosférou a neuveriteľne šialenými zvratmi a obrazmi. Pravdou síce je, že tieto klasické horory s "pekelnými bránami a slizkými príšerami" nie sú pre mňa to pravé, ale v tomto prípade až tak o uvedené zhrnutie nešlo. Avšak bolo pre mňa viac ako potešujúce, že film sa v mnohom podobal na Kingove romány, ktoré mám veľmi rád. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

13.12.2019

Dvojice tvůrců seriálového hitu Hra o trůny David Benioff a D. B. Weiss teď po opuštění Star Wars projektu má konečně volné ruce k chystání svých nových věcí exkluzivně pro Netflix. Několika set… (více)