Šílenství

• Česko V zajetí šílenství (více)

Pojišťovací vyšetřovatel John Trent (Sam Neill) je pověřen prozkoumáním náhlého zmizení fenomenálního hororového spisovatele Suttera Cane (Jürgen Prochnow). Ten má těsně před uzávěrkou své doposud nejlepší knihy, ale stále nedoručil poslední kapitolu. Trentovi se podaří lokalizovat zapomenuté městečko v němž spisovatel pravděpoodbně žije i čerpá inspiraci pro své zneklidňující příběhy. Spolu s Caneovou editorkou Lindou Styles (Julie Carmen) se vydávají po spisovatelových stopách. Začínají se kolem nich však dít podivné věci, občané městečka se chovají zvláštně a až nápadně připomínají postavy jednotlivých knih. Trent se domnívá, že jde jen o zvrhlý způsob jak upozornit na novou knihu, ale je tomu skutečně tak? (TobRieper)

sadlokan

Pěknej příspěvek v málo prozkoumaných temných místech Nové Anglie...Bohužel je Carpenter příliš invenční na dokonalou temnotu Cthulhu. ()

Rockerman

Viděno před více lety, pak zapomenuto a teď připomenuto. Stále to na mě působilo velmi silně, i ty triky jsou na tu dobu solidní. No uvidíme, jestli nás to zlo zcela pohltí nebo ne. Myslím, že je taková možnost, minimálně se z toho všeho všichni zblázníme. Tomuto filmu by asi slušel remake. Přetáčejí se mnohem horší filmy, tak proč ne ten? ()

Ben Nevis

Kdyby byl film vtipný, mohla to být skvělá parodie na známé horory. Zaznamenala jsem Omen, Vetřelce, Kukuřičné děti... Všechno už bylo někde použito. Hlavní téma je chápání reality, ale v béčkovém hávu ošperkovaném perfektními efekty, převážně s chapadly. Možná to byla záměrná pocta béčkovému hororu jako takovému, ale uspalo mě to. ()

agassi68

Tiež som váhal medzi 4 a 5. Nakoniec z toho vyšiel nadpriemerný horor síce nedosahujúci kvalitu top Carpenterových snímkov, ale svojich 80% si zaslúži. Neill i Prochnow tomu dali svoju nezameniteľnú pečať.. ()

Wallis3

Po filmech, kde mrdá v kebuli jako Neon Demon nebo nedávno viděná debilní Černá labuť je toto opravdu film o šílenství. Film, kde se hrdina stále drží reality a snaží se vše racionálně vysvětlit. Ale šílenství Suttera Canea ho pomalu pohlcuje a on to nevidí. Carpenter se nebál sáhnout do jiných dimenzí, naservírovat nám zohavené dětičky a slizký potvory, či nahýho důchodce masochisticky připoutaného ke kotníku sadistické babičky. Škoda slabého konce. ()

Rathalos

No ty vole,toto je fakt sialeny film a neskutocne zvlastny,no ma vynikajucu mrazivu atmosferu a Sam Neill zahral blazna vyborne,uveril som mu,reziser musi mat vazne brilantnu fantaziu,ked nieco take stvoril...:-) ()

Floydie

Méně je někdy více a tak tři zajímavé premisy v jednom filmu sice znamenají slušný mindfuck, ale nemůžu se ubránit dojmu, že kdyby se tvůrci drželi jen jedné, výsledek by byl lepší. ()

Empire

Tento film je takové osvěžení v době, kdy už Carpenter neznamenal kvalitu...zajímavě natočen a prošperkován zrůdami, levně vypadající a přesto draze kýčovitý....Sam Neil, hraje svoji roli dobře, fanoušky Star Wars překvapí mladý Anakin/Vader - Hayden Christensen. ()

Skleni

Hádam najbizarnejšie prevedenie knižnej (ne)reality do myšlienok skutočného človeka. Niečo vás pri tom filme drží a núti ho dopozerať, no lenže pri záverečných titulkách čakáte na niečo. A to niekdy nepríde. Žiadny super zvrat či koniec s ako tak zaujímavým posolstvom. Jednoduchá psychologická hra na mačku a myš. Aspoň pre mňa. 60% ()

HappyDeath

Pohrávat si s lidskou myslí jako děcko s míčem, tak to by Carpenterovi opravdu šlo...Nikdy nevíš na čem jsi a tak to má být...Maximální masakr!!!!!!! ()

RobLord

Nejlepší Tesařina vedle The Thing. Brilantní horor, jehož předností je především výtečný příběh, který jako by vykrvácel z pera nějakého klasika žánru. Ostatně není Sutter Cane a Hobb's End narážkou na Lovecrafta a jeho Arkham? ()

foundation

John Carpenter tentokrat presvedcil co je ale trochu prekvapenie ze naopak Sam Neill az tak nie. Pripadalo mi to ako celkom dobry priklad toho ked herec netaha dopredu film ale film herca. Plusom je zaujimavy pribeh ktory sa z tej zaciatocnej klasickej linky ,,patrame po niekom,, postupne odkloni a ide pomerne originalnym smerom, nevyhybajuc sa klasickej ci uz zamernej alebo nezamernej beckovosti. Carpenter si u mna napravil reputaciu po Prince of Darkness ktoreho som od neho videl naposledy a to tak ze dobre. Stazovat sa tu moc naozaj nie je naco, aspon ja osobne som spokojny. Koniec takisto neurazil. Skoda len toho Sama ktory si nevybral dobry dobu na herecky kiks pretoze keby sa do toho poriadne oprel ten film mohol vytiahnut este o kus vyssie. ()

Rara-avis

Můj první film od Carpentera, ale nejspíš ne poslední. Čekala jsem, že se budu bát (je to přece jen horor), ale nakonec z toho nic nebylo :) Nicméně zklamaná nejsem, pocity strachu se nechaly nahradit jinými, spousta otázek vyvstává z pozadí, člověk neví, čemu věřit, určitá nejistota podtrhuje napětí... občas velmi vtipné momenty... Sam Neill byl skvělý, hlavně jeho nezapomenutelný výraz šílence :D... No a neustálé narážky na Stephena Kinga mě nesmírně pobavily :) 4* s čistým svědomím :) ()

Hightower

Opravdu od začátku do konce se jedná o napínavé dílko. Dle mého mínění dobrý herecký výkon Sama Neilla (svou visáží, hereckým umem). Nijak zvlášť zvrhlé efekty, přijatelná hudba. Snímek jakoby si pohrával s divákem: je to skutečnost, nebo není - řeknete si: probudí, vše se mu zdálo.(Alespoň to tak na mě působilo). A konec? Dobrý! ()

Shona

Tohle je vážně dobrý, má to nápad i potenciál. A přes tu lacinost je to sakra koukatelný. Mnohem lepší než většina ,,dnešních hororů". Nevím, proč jsem poslední dobou nějaký ofrněný a nic mně nejde pod nos. Potom to odsírají i filmy, které si to nezaslouží. ()

Ondr@932

Relativně dobrý horor u kterého byla velmi hustá atmosféra, která by se dala krájet. Ale obsahově to bylo už slabší. 60% ()

AloeB

Sice mě film natolik nezasáhl, abych si vzal do ruky sekeru a vyvraždil nejbližší kavárnu, přesto bych se nebál mu neupřít jisté přednosti. ()

Biopler

Film sa opiera o výborného Neilla, ktorý sa vie tváriť obyčajne, čudne, zdesene a aj tak ako v záverečnej scéne. Jeho postavička je uveriteľná, horšie je to už s príbehom, ktorý si to s realitou a snom či fikciou rozdal na tenkom ľade. Carpenter ma veľakrát dostal čo sa týka atmosféry, temných snov a ľakačiek, no opäť raz sa znížil ku prízemnému zobrazeniu zla či šialenstva v tomto prípade - chápadlá netvorov či čo to vôbec malo byť...? Bohate by mi stačili rotvaljery zaujímavého záporáka, ktorého stvárnil výborný Prochnow. Carpi prekvapil, lebo si dokázal spraviť srandu sám zo seba, či zo svojho mena, ktoré bolo vtipne použité v scenári, podobne to schytal aj Stephen King. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

13.12.2019

Dvojice tvůrců seriálového hitu Hra o trůny David Benioff a D. B. Weiss teď po opuštění Star Wars projektu má konečně volné ruce k chystání svých nových věcí exkluzivně pro Netflix. Několika set… (více)