Šílenství

• Česko V zajetí šílenství (více)

Pojišťovací vyšetřovatel John Trent (Sam Neill) je pověřen prozkoumáním náhlého zmizení fenomenálního hororového spisovatele Suttera Cane (Jürgen Prochnow). Ten má těsně před uzávěrkou své doposud nejlepší knihy, ale stále nedoručil poslední kapitolu. Trentovi se podaří lokalizovat zapomenuté městečko v němž spisovatel pravděpoodbně žije i čerpá inspiraci pro své zneklidňující příběhy. Spolu s Caneovou editorkou Lindou Styles (Julie Carmen) se vydávají po spisovatelových stopách. Začínají se kolem nich však dít podivné věci, občané městečka se chovají zvláštně a až nápadně připomínají postavy jednotlivých knih. Trent se domnívá, že jde jen o zvrhlý způsob jak upozornit na novou knihu, ale je tomu skutečně tak? (TobRieper)

Grunt

Nějak to začalo upadat vším tím vysvětlováním a "tlacháním" na konci, nebýt toho dal bych 5*. Atmosféra byla totiž výborná...tomu říkám horor! A potěšil mě výkon Sama Neilla. ()

intro

Mám moc rád staré klasiky od Johna a snímek Na pokraji šílenství je velmi povedený. Stará dobrá škola se nezapře. Hodně mrazivý film. Dávám 80% procent. ()

Krahulda

Tento horor nesoucí název Šílenství z produkce Johna Carpentera, je velmi povedený. Film nabízí velice zajímavý místy i hrůzostrašný děj, který na Vás rozhodně zapůsobí. Když vše shrnu, mohu s klidným svědomím prohlásit, že jde o nadprůměrný horor, který stojí za to vidět. ()

Greendell

Zdá se mi, že na pokraji šílenství když se to natáčelo musel bejt pan režisér, scénárista i střihač, jinak to nevidim :-D Asi nejsem na tyhle typy hororů stavěnej, tak snad někdy příště.. ()

Pitryx

No, nebýt těch několik hluchot, hodnotil bych ještě výše. Efekty dobré, Sam Neil dobrý, spád to má tak průměrně. Do kina bych na to asi nešel. Mírně nadprůměrný horor. 201401178656/9138 ()

mac000

Teprve po shlédnutí celého filmu divák pochopí, za jakých okolností může být internace v psychiatrické léčebně to "nejbezpečnjší místo na Zemi". Film plný citátů, odkazů a narážek na klasiky žánru (literatury i filmu). Shlédnuto na Festivalu otrlého diváka 2019 v kině Aero. Sympatické prostředí, nabitý sál, lektorský úvod "pro zasvěcené" ,aneb příjemná reminiscence na projekce Filmového klubu v minulém století (ale zase tak dávno to nebylo !!!) ()

horor2

John Carpenter v době, kdy měl spoustu nápadů a snažil se nám naservírovat něco originálního. Sam Neill předvádí jak je u něj známo kvalitku, Jürgen Prochnow je taktéž výborný. Spokojenost. ()

Olafsson

Tohle je povedený kousek se skvělým Neillem v hlavní roli. Parádní praktický efekty. Kam se hrabe většina dnešních horor sraček se spoustou CGI efektů. ()

murkl

Hodně ujetá podívaná, která vám pomotá hlavu. Carpenter je génius. Nejděsivější pro mě byla ta babka v hotelu a ty děcka. Atmosféra hustá od začátku až do konce. ()

adamix

Zaujímavo bizarné, ale zväčša komické než strašidelné Carpenterovo dielko, ktoré chvalabohu nie je zbytočne preťahované a vyčerpávajúce. Sem Neill perfektný a jeho škrekot v autobuse plnom ľudí je legendárny. In the mouth of madness sa mi však pod kožu nedostalo, na to by musel Carpenter vytasiť poriadne bizarnosti nad ktorými by som premýšľal dlhšie ako po skončení filmu. Mierny nadpriemer. ()

Blazkowicz

Poprvé jsem to podhodnotil, ale ani reparát nedopadne líp. Už musím s těmi vyšinutými spisovateli přestat. Toto už bylo až moc fantasmagorické a vůbec jsem to nechápal. 2* ()

moore

Výborný film hrající si s psychikou diváka. Občas jsem ani sám nevěděl, jestli se koukám na horor, drama nebo béčkovou slátaninu. Jenže Carpenter dokáže na hraně balancovat tak, že z minima vytěží maximum. A i když je film občas trošku klišovitý, dokáže si udržet spád a napětí a vyvolává mírně schizofrenní pocity. V kontextu ostatních opravdu béčkových hororů současnosti za 5* ()

oliveros

Sadnem si ja na verandu, nadýchnem sa do nového dňa a rozhodnem sa, že to ako som sa pri večernom sledovaní onoho Carpentrovho diela nudil, nebudem nikomu hovoriť. Zvlášť nie tým, ktorí vo mne vzkriesili tie veľké očakávania. ()

natalie15

In the mounth of madness... vytvára dokonalé madness :-) Vážne celkom dobrý film - a stále neviem, ako to skončilo? Dáva nám režisér možnosť výberu konca? Veľmi, veľmi rafinovaný film. Čo viac: atmosféra je dokonalá, herci dobrí, pointa mätúca... Takže u mňa to má asi tak 70%. ()

djbarrel

Skvělý atmosférický, tajemný a temný horor při němž si člověk nemůže být 100% jistý, co že se vlastně děje. Atmosféra pomalu graduje až ke konci, který (naštěstí) neměl happy-end. Myslím, že i volba Sama Neilla byla dobrá, protože se do své role skvěle hodil. 75 % ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

Tvůrci Hry o trůny chystají Lovecrafta

13.12.2019

Dvojice tvůrců seriálového hitu Hra o trůny David Benioff a D. B. Weiss teď po opuštění Star Wars projektu má konečně volné ruce k chystání svých nových věcí exkluzivně pro Netflix. Několika set… (více)