Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Ruadek

Velmi povedená sci-fi o manipulaci s vědomím, korporacích a životem po smrti. Má úžasnou až Lynchovskou atmosféru, je to daleko větší psychothriller okolo několika postav než velkolepá trikařina. Má to nápad a spád, stále překvapuje a přesto není nijak nepochopitelně složitý. Není to žrádlo pro intelektuály, nekladou se otázky bez odpovědí a celkový koncept nenudí. Vyzdvihl bych neokoukané a málo známé herce ( vyjma Cameron ) a stylový soundtrack. Nemyslím, že by Kelly byl opájen svou genialitou a točil velká intelektuální obžerství - film je komorní, nehraje si na velké umění a sází na jasné koně. Nakonec proč mu za tu snahu nedat téměř plný počet, když velká slabota Proroctví od Proyase ( plné klišé a hrající si na větší film, než bylo ) dopadla s hodnocením podobně a byl to o třídu horší film než The Box. **** 20.3.2010 ()

bulawaio

Ne, tak takhle to opravdu nejde. Naprosto nezajímavé. Děj je tak nějak hrocený, až mu to po půlce filmu nedělá vůbec dobře. Cameron Diaz není herečka, tak to prostě je. FIlm mě vůbec nezaujal, nudil. Žánrově je to takový lehký thriller promíchaný se sci-fi. Kdyby jsme ostříhali všechno okolo, tak původní myšlenka nebyla špatná. Určitě byl potenciál na dobrý sci-fi horor. Na dvě hvězdičky snad jen za stylizaci prostředí a tak trochu zajímavý začátek. Jinak si to pochvalu vůbec nezaslouží. A zavěr? No nechte se překvapit, pokud se vám to povede. ()

Psychous

Dvě hvězdy a to se ještě přemáhám. Všem kteří tot "dílo" ještě neviděli doporučuji pustit si prvních 30 a posledních 10 minut. To co se totiž odehrávalo mezi tím je jedním slovem KRAVINA, a to totální, ovládání myšlenek, zmrtvých vstalý vědec, cestování bránámi plné z vody.... to snad ruplo režisérovi v kouli ne? Takhle brutálně a totálně pos*at tak skvělej námět, to se vážně jen tak nevidí !!!! 32% ()

gu-staff

Tam kde se mělo přitlačit na pilu přišla nuda. Tam kde se Kelly snažil o mysterióznost přišel smích. Tam kde měl příběh gradovat přišla připosraná všezachraňující scifi zápletka, která to celý poslala do kytek. Námět mi přišel hodně zajímavej, ale takhle to zprasit, to vypadá, že Kelly zůstane mužem jednoho filmu (králík vládne). A Cameron Diaz se mi líbí víc v bikinách, než coby charakterní herečka. ()

kelly1988

Trailer sliboval zajímavý námět. Pokud by si někdo dal tu práci a kvalitně rozvedl to, co se odehraje v první třetině, do hutného psychologického dramatu, bylo by to mnohem mnohem lepší. Pro mne tedy velmi nevyužitý potenciál totálně zabitý sci-fi trapným zbytkem s příšernými efekty. Chtělo by se říci, že je tento film na půli cesty. Žel bohu však ani nevyšel ze dveří. Navíc co provedl Cameron...? Moje sympatie postava opravdu nezíská tím, že jí zmrzačíme nohu a necháme jí celou dobu mluvit/šeptat vysokým přiškrceným hlasem značící snad čistotu Nedotknuté v osmém měsíci. Sorry... ()

halberdier

Donnie Darko patří do mého TOP 10, Southland Tales jsem zatím neviděl, proto jsem se na tento film celkem těšil. Stále nevěřím, že D. Darko byla jen náhoda. Reputaci si Kelly tímto filmem určitě nezkazil, ale geniálnímu Darkovi se bohužel nepřiblížil. Celkem jednoduchý námět roztáhl do dvouhodinového filmu, který obsahuje jeho typické WTF scény, které však většinou nefungují tak dobře jako v Darkovi. Navíc film několikrát mění žánr podobně jako třeba Knowing, což zapřičinilo další WTF. Ale přesto má film nějakou tu nepopsatelnou atmosféru, která mě nutila dodívat se do konce. Minimálně atmosféra 70. let je tu dobře zachycená, herci odvedli solidní práci. (7/10) ()

veverysiak

Ideálny kúsok pre nekonečné debaty typu WTF, určite je to mierne prekombinované, určite v priebehu deja každý stratí niekoľkokrát niť a určite nikto nevie, o čo tam vlastne išlo a ten, kto tvrdí opak, je pokrytecký klamár, no a práve tam je pes zakopaný, je to tak komplikované, až je to čarovné, a to sme len pri príbehu, úplny úžas sú dobové scény s kulisami a rekvizitami a perfektná je aj hudba, konečne zas jedna kvalitná magorina, ktorú sa nepodarilo sprzniť ani účasťou totálne drevenej Cameron, takže 85%. ()

bonovox

Nebyť toho sci fi podtónu, bolo by to oveľa lepšie, takto vznikol nič nehovoriaci snímok bez akéhokoľvek prekvapenia. ()

Alfonso198

Zajímavej námět, okej. Ovšem průměrný herectví, průměrná hudba a podle mě nepovedenej konec a vůbec vyhejbání podání téměř jakéhokoli vysvětlení mě nikterak nenadchlo. Pár silnějších momentů mě nutěj dát 3 hvězdy, ale je to slabejch 50%... ()

EnneX

nechápu zdejší hodnocení...pro mě dokonalost je to takové něco mezi Lynchem a Kubrickem a to se počítá. Super smekám. ()

DjLibnei

Výborný nápad, provedení ovšem velmi chabé, hlavně ten konec... Je to ale pořád film s dobrým námětem, proto 50% ()

Enormita

Prvá polovica filmu si udržuje tempo na takmer 4 hviezdičkovej hranici, ale začiatkom druhej polovice (cca od 50 minúty filmu), to ide nechutne dole kopcom. Takmer až k hranici tzv. ODPADu :( Z filmu ktorý má úžasný, jednoduchý, psychologický námet sa stáva fantazmagória v ktorej Cameron Diaz potvrdzuje aká je otrasná herečka. V romantike ju zvládnem, zvládnem ju aj v akčnej komédii, ale pokiaľ jej mám uveriť thrillerovský snímok - tak to ani za milión. Dávam tomu **. ()

vlasto24

Trestuhodne zabitý potenciál zaujímavého námetu. Zhruba do 2/3 filmu sa atmosféra solídne stupňovala a ja som sa čudoval tunajšiemu nízkemu hodnoteniu. Potom sa však začne dej zahusťovať na oko tajuplnými samoúčelnými scénkami a na úkor priamočiarosti nastupuje snaha zmiasť diváka. A žeby tými vykrádačkami Donnieho Darka (element vody, príručka,...) chcel Kelly po predošlom prepadáku oživiť zašlú slávu? ()

esmoke

Aj, tak pekny zacatek se solidni prvotni zapletkou se nakonec rozplizne v cosi co se snasi tvari jako velkolepeho a sokantniho, namisto aby se dal budoval prvotni sty, vse uplne zbytecne protoze to dojem z filmu akorat zkazi. ()

DMRaper

Navrh mame,uz to len dotuknut do konca...Uz dlho som nebol takto nedockavy a napaty, toto by mohol byt skvely film, nebyt prilisnej Sci-Fi a zaveru... ()

jopal

Vyborny film, ktory u nenarocneho divaka rozhodne stoji za vzhliadnurie. Ziadne monstra, vymysly, jednoducha realna predloha so vsetkymi dosledkami co k nej patria...01.2011. Po druhok vzhlianuti * uberam, ale stale obstojny film. 08.2020 ()

Moleek

Po skvělém Donnie Darkovi a naprosto hrozných Southland Tales pan Kelly přišel s poměrně zajímavým filmem, kde se bohužel objevuje pár negativ, které hodnocení snižují. Zaprvé se mi nechce věřit, že by rodina zaměstnance NASA byla v takové krizi, jak se zdá. Ale zejména jsem nemohl překousnout prostřední "sci-fi" pasáž, která byla tak překombinovaná, až přestala dávat jakýkoliv smysl. To se bohužel Kellymu stává (v DD to díkybohu postihlo jen část závěru, zato u Southland Tales to byl celý film). Za pěkný námět, příběh a slušný závěr závám 3*. ()

brasek

Ufff... tak to som si zavaril. Zaujímavý námet od ktorého som očakával viac... nuž prvá polhodinka čistá nuda, potom krvácajúce nosy a nezrozumiteľný dej. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi