Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Náhodná svědkyně zpozoruje vraždu ve vlaku, ale mrtvola není k nalezení. Manželé Beresfordovi se snaží záhadu vyřešit. (oficiální text distributora)

Recenze (10)

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Po Mon petit doigt m'a dit a L'heure zéro další adaptace detektivky Agathy Christie od režiséra Pascala Thomase. Tentokrát sáhli francouzští tvůrci po známém Vlaku z Paddingtonu, který již byl adaptován třikrát - v roli slečny Marplové se vystřídaly Margaret Rutherfordová, Joan Hicksonová a Geraldine McEwanová. Francouzská verze postavu slečny Marplové vynechává a na její místo nasazuje méně opotřebované christieovské hrdiny: manžele Beresfordovy. Stejně jako v Mon petit doigt m'a dit je rozkošně hrají Catherine Frotová a André Dussolier, takže i přesto, že vrah vám patrně již bude známý z předchozích zpracování či samotné knihy, tato krimikomedie rozhodně stojí za vidění. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Je to učiněná marnost, tyhle francouzské přepisy Agathy. Odehrává se to v současnosti, ve Francii a mixuje to román Marple 4:50 from Paddington (Vlak z Paddingtonu) z roku 1957 a zcela bezmocně vybrané dialogy z povídkového cyklu Partners in Crime (Zločiny pro dva) z roku 1929. Čiže výsledkem je guláš. Pentlička alias Prudence pronáší v důchodu stejné fráze, jak když byla novomanželkou, což poněkud ztrácí na půvabu. A bohužel základní pointa zločinů pro dva také chybí, když je Pentlička vmanipulována do role Marple, která byla od přírody solitérkou, že ano. ()

Reklama

rt12 

všechny recenze uživatele

Velmi svěží zpracování Aghaty Christie, kterému nechybělo napětí ani humor. Oproti předchozímu film, jsem se dobře bavila od začátku do konce. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Beresfordovi opět v akci, vtipněji a šarmantněji, než ve Škubání v palci. Frot a Dussollier jsou roztomilý a sehraný pár. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (4)

  • Anglický distribuční název je Crime Is Our Business. (NinadeL)
  • Natáčení filmu probíhalo v zimě roku 2008 v Isère na zámku Château de Beaurevoir, v Sassenage a na Château de Pupetières (Château des Charpentier), v Haute-Savoie v Chamonix (nádraží a vlak) a Saint Gervais (nádraží), v Savojsku v Saint Nicolas la Chapelle (kostel a kavárna), v Crest-Volane (výšková restaurace), v Château de Chatillon v Chindrieux (Beresfordův dům), u zámku Château de la Serraz a na břehu jezera Bourget. (Trajektt)

Reklama

Reklama