Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

herr_carter

Kdo by to byl řekl, že Rose Byrne někdy zahraje takovou potvůrku, která je v rámci své zamilovanosti schopná rozhánět dva lidi, kteří se usilovně snaží najít opět jeden druhého?Asi nikdo...tahle dějově přeskakující záležitost mě vážně bavila, důležité bylo, že se postupně v závěru vše poskládalo a inteligentně propojilo, navíc hudební podkres provázející celým filmem je velice dobře a citlivě vybraný. A asi už chápu, proč je Josh tak žádaným zbožím mezi ženami, on fakt může dělat jenom posunky a lehké mimické pohyby a ty ženský z něj prostě musí šílet..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Seti

Nadherný příklad toho, jak ŠÍLENÁ láska může být! Přijde z ničeho nic, omámí lidi a udělá z nich posedlé sobecké intrikány, kteří hledí jen sami na sebe, lžou, využívají a bez milosti ničí ostatní :-) Příběh zamotaný jak dračí smyčka, která se rozplétá velmi pozvolna. Zpočátku se film zdá nudný a bez náboje, ovšem kdo by se rozhodl odejít před závěrečnou půlhodinou udělá neskutečnou chybu. Právě tehdy totiž do sebe začne zapadat retrospektivně vyprávěný děj nabušený nečekanými zvraty a osudy všech zúčastněných se začnou tragicky proplétat až vyústí v závěrečnou katarzi. Nečekané, překvapivé a velmi zajímavé. ()

GeorgeHans

Ešte 3 minúty pred záverečnými titulkami som bol jasne rozhodnutí o 4* pre istú prekombinovanosť deja a hovoril som si že po ďalšom zhliadnutí sa film možno dostane na plné hodnotenie. Záver ma ale absolútne dostal a nemám prečo oddaľovať absolútne hodnotenie. ()

darwin

Nesourodá slepenina vzájemně propletených vztahů. Film, ve kterém mi bylo líto všech. Film, který obhajuje podvádění ve jménu slepé lásky. V dnešní době se to stalo normou. Je mi líto vlastně všech. Nejvíc cítím pro Rebeccu, jeho přítelkyni, která Matta miluje ... ten ji bezostyšně podvádí. Pak je tady Luke, trochu praštěný, ale dobrý kluk, oběť chladné manipulace. Lisa ... další oběť manipulace. Alex je obětí slepé lásky, manipulátorka, kterou tvůrci vyobrazí jako jediné zlo příběhu. Nakonec hlavní postava, Matt - dobrý kluk, který Lisu opravdu miloval a ona nikdy nezmizela z jeho srdce. Když ji pak znovu zahlédne, jedná impulsivně, tak jak mu káže srdce. Zápletce neprospívají gigantické nelogičnosti jako absence mobilních telefonů nebo internetu. Positivem jsou závěreční Coldplay, i když jejich dojemnou pecku si umím představit v padesáti vhodnějších citově vypjatých okamžicích. ()

cachina

Podle názvu filmu jsem čekal typickou romantiku, ale nakonec jsem byl velice příjemně překvapen. Ano samozřejmě, jedná se o romantiku, ale s nádechem thrilleru plný propleteností a zvratů. Jednoduchá dějová linie, která je vyprávěna složitější formou a je obohacena různými filmovými prvky např. některé scény jsou napřeskáčku, některé vidíme dvakrát, ale pokaždé z pohledu jiné osoby. Příběh o tom, jak se zničehonic a bez jákekoliv stopy se ztratí přítelkyně. Sice nic nového pod sluncem (dokonce jsem se zde dočetl, že se jedná o remake), ale velmi chytrý scénář vás ihned vtáhne do děje a drží diváka v neustálém napětí. Možná někdo namítne, že je film postaven na příliš mnoho náhodách a že se v něm objevují nelogičnosti (v dnešním moderním a přetechnizovaném světě nepoužijí mobilní telefon), ale když od tohoto upustíte, zaručuju vám, že se bude nad míru bavit. Musím ještě vyzdvihnout režii, hudební stránku a především výkon herečky Rose Byrny. Jednu chvíli s ní soucítíte, pak byste ji nejradši zabili. Velmi chytrý propletený mix romantiky, thrilleru a detektivky. ()

Dánek

Na romantický film je to opravdu povedené dílo, velmi mile mě překvapilo. Občas nějaká nelogičnost, ale solidní příběh nedostatky zakrývá. 80% ()

noctambule

První polovina byla bomba, tak zamotaný děj, ale postupně nevim proč to ztrácelo grády a konec s písní od Coldplay patřil velké romantice. K pozitivům filmu patří Josh, samozřejmě. ()

Kratas558

Trošku jsem se v tom ztrácela a nemám tušení, jestli to bylo díky rozkouskovanému ději anebo očích Joshe Harnetta (pardón, ale... :D), nakonec jsem vše zdárně pochopila (doufám) a hodnotím jako výborný film, na který se sice znovu asi nepodívám, ale svého investovaného času rozhodně nelituju :) ()

KoRner

Pekná romantika, aj keď mi celý čas liezlo na nervy, že jediný kto poznal vymoženosť známu pod pojmom mobil bola tá zaľúbená psychopatka. ()

Michelle75

Po úvodní půlhodině, kdy na mě přišlo spaní, jsem dodívání odložila na neurčito, ale pak mi to hodnocení vrtalo hlavou a nakonec jsem se asi po měsící díky kometářům rozhodla, že to ještě jednou zkusím. Rozhodnutí to bylo správné, protože od chvíle, kdy se v příběhu objeví Rose Byrne, úroveň filmu rychle stoupá. Nenápadná, ale překvapivá Rose. Nakonec se jedná i o docela originální námět, přesto mě kromě Rose nic nenadchlo. ()

Billie777

No, nejprve se mi to moc nezdálo ale nakonec musím konstatovat, že to byla báječná podívaná. Když se to začíná rozuzlovat a zvyšuje se napětí je to moc fajn. Co musím hlavně vyzdvihnout, je herecký výkon Rose Byrne, která mi navíc přijde krásnější a zajímavější typ než Diana, která je sice hezká a to je asi ten jediný důvod, proč je herečkou. ()

cab

Thriller, který se pomalu rozjíždí, ale má famózní konec. Mnoho filmů má právě zmiňovaný závěr nedotáhnutý, ale zde na něj zíráte s otevřenou pusou, nadšením a citite pohlazení po srdíčku, když vše vyvrcholí v happy end. Samozrejme nejlepší je se dívat na tento skvost se spřízněnou duší. Pak si jej více vychutnáváte. Takže 4 a půl * a 90% ! ()

Callas

8/10 Vizuálně velice pěkně zpracovaný pohled na člověka zmítaného city v jejich nejsilnější podobě. Hlavně u postavy Alex je až zarážející, co je člověk ochoten v návalu emocí udělat. Jak potom žít s takovým skutkem dál? Každému doporučuju tento moc hezký příběh o lásce, nedorozumění, přátelství a sobectví. ()

lonewolf

Velmi kvalitní film, který sice působí značně zmateně, nicméně v závěru tak nádherně vygraduje, že všechny své stinné stránky jednoznačně přebije. No a skvělý výkon Joshe Hartnetta netřeba dále komentovat. ()

baXter

První hodinka jsem myslel že mě asi zabije, ale poté z tohoto snímku vykvetla překvapivě krásná a voňavá růže. ()

matthew.d

Hned ze začátku trkne do očí trochu televizní rozpůlení obrazu doprovázené prolínačkou a vlastně celé to tak nějak nemá styl o kterém by bylo záhodno psát. Rozbití narace sice dává smysl, ale jakoby bez jiskry. Postavy se objevují a mizejí z ničeho nic a divák si může odejít v průběhu filmu do lednice pro další plechovku. Opravdu mě žádný anoncovaný "twist" nepřekvapil, spíš naštval. A herci? Hartnetta prostě nezkousnu v žádném filmu (možná 30 dní dlouhá noc), postava Lukea (Matt Lillard) je tak dementně napsaná, že sem to ještě neviděl, Rose Bryne je fajn a Diane Kruger nádherná. ()

duddek

Jestli máte rádi srozumitelné filmy, kde není asi tak 10 neustále se prolínajících časových rovin, radši se tomuhle vyhněte. A ti nesympatičtí herci tomu taky dvakrát nepřidali... Galadriel píše, že ta story je komplikovaná jen na první pohled – jenže mně se na to podruhé už koukat nechce... ()

dopita

V podstatě tuctovej romanťák. Ale odvyprávěnej tak, že sem se na to musel okamžitě podívat znova. Divák v půlce filmu vůbec neví na čem je, to mám rád. Řek bych, že až se na to podívám potřetí tak si to zase vychutnám. Že to skončilo happy endem mě vubec nevadilo. I když vlastně pro všechny postavy to šťastnej konec nebyl. Rose Byrne zahrála famózně, ostatní předvedli průměr, Matthew Lillard byl lepší než bych čekal. ()