Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

Sigi

Docela dobrá popcornová zábava,skvěle sem se bavil.chvílema dost srandovní,ten Banderas byl rozomilej,překrásná Zeta-Jones a Hopkins samozřejmě bezchybný.90% ()

pistolpete

Toto je u mňa spolu s Múmiou najlepší dobrodružný film 90-tych rokov . Fajn zábava. Na poli dobrodružného žánru znamená to isté ako Indiana Jones a honba za diamantom pre 80 roky. Herci zahrali dobre, potiahli celkom dobrý scenár vyšperkovaný niekoľkými veľmi zábavnými scénkami. No a o kráse Zeta-Jones sa nemusím ani vyjadrovať. Na 5* to ale nemá. 85 % ()

DaNQa

Martin Campbell natočil strhujúci príbeh o už skoro zabudnutej postave, pôvodná filmová verzia je stará už ani nepamätám, aj keď tie seriály v 90-rokoch neboli až také zlé ale film je proste film. Dobrodružstvo je postavené na niekoľkých dobre vykreslených postavách, Banderas je v životnej úlohe, ktorú ale v pokračovaní (Legenda o Zorrovi) už tak dobre nezopakoval, Zeta-Jones je proste nádherná herečka a tiež v obsadený Eleny to bol výborný tip, ostatný protagonisti v podstate výborné sekundujú pri rozbehnutej romanci týchto dvoch protagonistov. Producentská záštita od Spielberga je cítiť hlavne na prepracovaných súbojoch a vizuálnych trikoch, vďaka rozpočtu - v tomto prípade nadmieru dobre využitému. Akcia proste k Campbelovi (Zlaté oko, Vertical Limit) pasuje, presne tak ako k Bay-ovi. Hudba je ďalším plusom, veď ju zložil James Horner a ten do nej zakomponoval mexický rytmus-štýl čo len dodáva filmu kultúrny rozmer tej doby, nezabudnuteľné je aj to klopkanie za doprovodu gitary. Takýchto filmov môžeme chcieť len viac ale vôbec neprichádzajú, Zorro ostáva osamotený bojovník na dobrodružnom poli. The Mask Of Zorro hodnotím : 98% ()

pan Spock

Don Diego de la Vega je už starý na svou masku a tak je zapotřebí zaškolit mladého nástupce. To je příležitost pro Martina Campbella, který nám servíruje neskutečně zábavnou, romantickou, dobrodružnou a akční podívanou za doprovodu skvělé hudby Jamese Hornera. A herecké obsazení je táké lahůdkové. Hopkins je skvělý jako vždy, Catherine Zeta-Jones je krásná a Lepšího představitele Zorra než je Banderas si ani neumím představit. Super jsou i šermířské souboje, kostými a exteriéry. I po několikátém shlédnutí mě Zorro stále baví jako poprvé a nedám na něj dopustit. ()

silencewater

Nechutne americke, klise a zase klise, trapne a nudne. Dobre jsem asi malo tolerantni, ale nechapu jak muze nekdo tehle slatanine dat ctyri hvezdy.. ale ten serial zorro jsem jako mala milovala.. ()

jarkametelka

Prijemny navrat k dobrodruznym filmum.Campbell je mistr akce a ve vypraveni pribehu,tedy,kdyz ma dobry scenar...Toto je muj jeden z nejoblibenejsich filmu vubec.Kdo ma rad Zorra a dobrodruzstvi,nemel by si tento pribeh nechat ujit! ()

Plechovka95

Moje první dětská láska byl Antonio Banderas právě v Zorrovi a ať si říká kdo chce,co chce, pro mě je to jeden z nejlepších filmů dětství a i když se na to koukám teď a vidím v tom nějaký nedostatek,prostě to neřeším :) Pro mě to napořád zůstane film,který má v sobě vše, dobrodružství,akci a lásku :) ()

Lvísrdce

Vadila mi děsivá amerikanizace španělské legendy, prostě pro mě Zorro není američan, uznává jiné hodnoty. Tady je to jen převlečený Abraham Lincoln. ()

patrikpixa

Lepší než dvojka. Taková oddychovka, ale mě to bavilo. Anthony Hopkins má tady charizma. A Antonio, jako zanedbanej člověk který se změní v hrdinu, je baječnej. Pro poklidnou neděli naprosto ideální volba ()

veronikajel

Nestárnoucí příběh, Krásná Catherine Zeta-Jones, šarmantní Antonio Banderas, charismatický Anthony Hopkins. Oddychovka k vínku na večer. ()

Mountain

Co na tom, že je to komerce, já se u tohoto filmu bavím už léta. Odlehčené romantické a vtipné dobrodružství s moc pěknou hudbou od Jamese Hornera a vkusným hereckým obsazením, jednoduše zdařilý a velmi zábavný kousek napříč generacemi. Co chtít víc? ()

BH7

V celku hezký zpracování, ale mnohdy působící až moc perfektně a americky, silnější nádech reality by vůbec neuškodil. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra