Žhářka 2 (TV film)

Firestarter 2: Rekindled

Podpaľačka: Nové vzplanutie

Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2002, 168 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

• Pohrobek

Mám-li hodnotit celý nápad, tak se jedná o pěknou koninu. Kdyby však všechny koniny byly tak nápadité a celkem zajímavé! V Kingově palici se prostě rodí samé šílené, ale naprosto originální nápady, ten nynější, sugestivně žhářský je proto hlavní devizou tohoto televizního filmu, který nás udrží v napětí po celé tři hodiny. Z hlediska formy už toho film tolik nenabízí, ale přece je tu ještě správně ujetý herecký projev Malcolma McDowella. Zato Dennis Hopper občas vypadá, jako by nevěděl, v čem to vlastně hraje. Kingovým námětům by asi slušelo obecněji slušnější zpracování, ale i takto nám toho bylo naservírováno víc než dost.(30.11.2004)

• Tommassi3

"Joeli, věříte v transsubstinuaci ??" - "Vy jste šílenec !!" ;) Kdyby byl, pánbůh chraň, Stephen King po smrti, nejspíš by se musel několikrát otočit v hrobě !! ;) Takhle mu aspoň tahle televizní šílenost musí působit velmi těžké spaní, protože Žhářka 2 aspiruje na jedno z nejhorších filmových převedení jakékoliv z jeho knih !! Příběh samotný, který skýtá obrovský potenciál, obzvláště ten hororový, uvědomíme-li si ten skvostný motiv přerodu dětí coby symbolu nevinnosti a dobra v čisté zlo a nástroj smrti, se samozřejmě odkazuje na Ohnivé oči, z nichž v zásadě vychází, byť si částečně pohrává se základní myšlenkou X-Men, potažmo s akademií pro mladé mutanty zde obsaženou.. Se scénářem se snažil porvat Philip Eisner známý především svojí účastí na žánrově blízkých záležitostech jako Horizont událostí či Kronika mutantů, nutno však říct, že nepříliš úspěšně.. Kingovy knihy patří k těm nejproblematičtěji zfilmovatelným a pak také nejnevděčnějším díky velkým očekáváním, znovu opakuji, že čestnou a osamělou výjimkou je pouze geniální režisér a scénárista Frank Darabont, jemuž se však Eisner rozhodně nemůže rovnat, selhává především hodně špatnými dialogy a nesčetnými klišé, které posouvají film hodně daleko pod úroveň béčkových kousků.. Největší slabinou filmu jsou vedle režiséra především romantických pitomostí Roberta Iscovea, který selhává na takto velkém projektu po všech stránkách, nezvládá budovat napětí, natož ho udržet, stejně jako často i linearitu příběhu, v němž se věnuje příliš vlekému množství postav, přičemž však vlastně nedokáže divákovi přiblížit ani jedinou, divák si nedokáže k žádné vytvořit sympatie či vztah a film tak působí velmi chladně a odtažitě, bohužel právě děti, respektive právě jejich představitelé tvořeni bandou nesympatických hereckým talentem jakkoliv ani v nejmenším neobdařených nezajímavých a nesympatických parchantů, nejzásadnější článek příběhu.. Naopak nízký rozpočet by ani příliš nevadil, zejména trikové efekty s ohněm se povedly, zato pro Kingovy povídky typická takřka smrtící tříhodinová stopáž ničí i přes rozdělení snímku na dva díly její poslední naděje na divácký úspěch, na čemž nedokázal příliš změnit ani naprosto démonický a jako vždy skvělý Malcolm McDowell, ani naprosto nevyužitý Dennis Hopper, ani poměrně povedený soundtrack Randyho Millera..(14.6.2013)

• jondzavid

Nezáživná kingovka, ktorá dostala odo mňa jednu hviezdu za Malcolma McDowella a druhú za sympatickú predstaviteľku hlavnej postavy. Inak typická tv rutina.(28.1.2005)

• Silverluv

Další z řady nepovedených kingovských TV adaptací.(24.1.2005)

• Rodriguez

Stephen King má na své knižní zfilmování holt smůlu. Dějová linie by byla supr a i obsazení hlavních hrdninů byla excelentní. Bohužel všechno sráží na kolena laciná televizní produkce, které se do toho nechtěla pustit na plno. 35%(4.9.2013)

• tenced

Uplne jsem mel z ty neredeny debility radost!!!(28.8.2013)

• plagjoklas

Tak toto je neuveriteľná debilita! tvorcovia sa asi snažili napodobniť Singerových X-menov ale očividne sa im to nedarí. Chabý a 100 krát vydení príbeh (zlé korporácie chúcú zničiť resp. využiť tých výnimočných) úplne trápne herecké výkony. A záporák ako nejaké 12 ročné decko. Nedajte sa vysmiať. SHIT(15.1.2005)

TV priemer. Ale je to kingovka a ma sympatickych predstavitelov a hlavne peknu hlavnu predstavitelku(30.8.2007)

• warhammer

Něco tak neuvěřitelně nudnýho se jen tak nevidí. S nasazením všech sil a extrémním pocitem zhnusenosti jsem to dokoukal a budu jen doufat, že něco podobnýho hodně dlouho neuvidím. Divím se, že se Dennis Hopper propůjčuje k takovejm kravinám... tím ale rozhodně nechci říct, že byla první.(13.6.2013)

průměr(15.12.2013)