Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

laepus

Je jasné, že po Šestém smyslu každý od Shyamalana čeká něco převratného, novátorského, objevného a za každých okolností vynikajícího. V tomhle filmu divák dostane slušnou porci tajemna a napětí skvěle doplněnou nevtíravou a srozumitelnou hudbou a parádními hereckými výkony - ostatně, co lze čekat od takového ansámblu - Phoenix, Brody, Hurt, Gleeson nebo Weaver. ()

Santino7

K takémuto filmu je veľmi ťažké niečo obšírnejšie napísať, tento Shyamalanov počin jednoducho treba vidieť a následne si v kľude utvoriť vlastný názor. Poniektorým sa páči a veľmi, iným naopak ani omylom, čo z toho vytvára vskutku rozporuplný a možno aj kontroverzný film. A práve to ho podľa mňa robí výnimočným a vcelku sa mi páči. Aj napriek tomu, že ani zďaleka nepatrím k tvrdému jadru spomínaného režiséra, to vôbec - jeho cameo pokladám za absolútne zbytočné, i keď sa s tým celkom dosť pohral. Páči sa mi najmä skvelo vybudované napätie (dá sa to aj bez krvi), všadeprítomná symbolika (červená farba,...) a tiež pomerne kvalitný záver, ten sa vážne vydaril. Ale množstvo rozdielnych komentárov chápem, na tento film je potrebné byť správne naladený, inak je to neznesiteľne otravné a nudné pozeranie. 4/5 ()

javaznenevim

Za co 5 hvězd? 1* - Bryce Dallas Howard - skvěle se na ní kouká a postava Ivy je velice sympatická 2* - kamera - Roger Deakins je jedním z nejlepších kameramanů všech dob a pomalé táhlé záběry ve vesnici to jen potvrdily 3* - SOUNDTRACK - jeden z nejvíce se hodících soundtracků co jsem kdy slyšel, naprosto dokonale padne k tomuto filmu 4* - zbytek hereckého obsazení - Bryce si sice zaslouží jednu hvězdičku samostatně, ale ostatní jsou také skvělý. Obzvlášť pak Adrien Brody 5* - myšlenka - asi to nejdůležitější proč tenhle film vidět. A nejlépe několikrát, a pořádně se soustředit, ne sedět u bedny s miskou chipsů a pivem a doufat v lacinou zábavu. Ne ne, místo mozku z ledu kostku tady opravdu mít nestačí. ()

Ollie235

Navazovat na předchozí úspěchy rozhodně není nic lehkého, ale tady to ještě Shyamalan zvládl velmi dobře. The Village těží především z husté atmosféry podivné vesničky a místních lidí, jejichž neobvyklé počínání drží diváka v nejistotě a ke konci donutí k zamyšlení. Kromě toho stojí za zmínku mimo jiné nepředvídatelný děj, pár povedených lekaček či výborná herecká sestava. Je pravda, že jsem čekal něco docela jiného, ale vůbec to nejde na škodu, ba naopak. K plnému hodnocení moc nechybí, snad jen trochu dotaženější konec. ()

Oralfabet

Smysl to asi moc nedává, ale celkem se mi to líbilo. Hlavně vizuální stránka, atmosféra a překvapivě Bryce Dallas Howard. Zajímavost: Postava Judy Greer se v tomhle i v Arrested Development jmenovala Kitty. Pravděpodobně trochu přehnaných 7/10 ()

Emo-haunter

Rozpolcený, rozporuplný film, pane Shyamalan. Čím chtěl vlastně být? Několik načrtnutých náznaků silných myšlenek, ale žádná není dotažená do zdárného konce ani v nejmenším. Nejsvětlejším bodem tohoto filmu je naprosto výborná hudba Jamese Newtona Howarda. Ale takový film si jí bohužel nezaslouží, taková hudba je na tento film až moc dobrá, a když jí tam slyšíte a vidíte kopu divných scén, špatné herecké výkony vedlejších postav, tak uvidíte tu nekompatibilitu. Jo a může mi někdo říct, proč je jedna z hlavních postav Joaquin Phoenix? On se podle mě do této role absolutně nehodí. Jak kdyby hrál Jokera třeba Bud Spencer nebo Arnold Schwarzenneger. Tento herec, jehož kvality respektuju, tu předvádí za mě absolutní neempatičnost, nulovou chemii a provázanost se skvělou Bryce Dallas Howardovou. Dokonce ani Brody se mi do té role moc nehodil. A na co tu je Weaver, achjo. Některé hvězdné postavy tu ani nemají pořádný význam a kromě protagonistky jsem si k nikomu nenašel vztah za celých 105 minut. Pointy přitažené za vlasy a těžko uvěřitelné. No nedá se. Za mě rozporuplný film za hodně dlouhou dobu, o kterém po skončení člověk neví, co si vlastně má myslet, co mu měl dát, jaké bylo jeho poselství. Jediné, na co si tu vzpomenu, je zmiňovaný skvělý soundtrack. 5,5/10 ()

Carline

Jak sem se dočetla, film vyvolává u každého úplně odlišné pocity. Můj názor je, že Vesnice má všechno, co od horroru očekávám. Je v něm napětí, vtip, skvělá hudba, skvělé herecké výkony, vyzuální stránka filmu.... Pokud jde o "Dvě velké pointy" , tak ta první mě zklamala a druhá docela pobavila. Ale filmu podle mě vůbec neuškodili. Jen je škoda, že napodruhé už to nebude takovej úlet :) ()

Tomyš

I přes velké kritiky, které filmu předcházely (zejména závěrečných fází scénáře), podle mého Shyamalan ze své kvality neslevil a osobně mám tento film o chloupek raději než Znamení. Shyamalanův styl vyprávění nemá konkurenci a pouhým šikovným polohováním kamery s podporou hudby a hereckých výkonů (a jejich snímání) mě dokáže přikovat k sedačce. Některá místa ve scénáři mají slabiny, ale pro celkový dojem z filmu to, alespoň u mě, není v tomto případě rozhodující. Vesnice nebude v mé oblíbené sbírce Shyamalanových filmů dělat žádnou ostudu! ()

kecinzer

Prostě neuvěřitelný příběh plný temné a ponuré atmosféry, který vyústí k fantastickémů a předem neočekávanému závěru. To co mi Vesnice nabídla jsem opravdu nečekal a nevěřil jsem, že by se mi mohla natolik zalíbit. Kdo umí ten umí. ()

hell_boy

Shyamalane, Shyamalane, ty jsi nenapravitelný, po "psychařském" Znamení natočíš ještě ujetější Vesnici. Tady ovšem platí, že čím ujetější, tím lepší. Atmosféra je hustější než mlha nad Brčálníkem, doplněná o skvělou hororovou hudbu a výtečnou Bryce Dallas Howard (dvojnice od Anny Geislerové :-). Když k tomu přidám parádní závěr (díky pane scénáristo), kde nevíte čemu věřit, vychází mi jednoznačně 5 hvězdiček. ()

Chulimanga

Thriller, drama, horor??? Nevím, k čemu bych to přirovnal....Snad něco z thrilleru a dramatu tam bylo, tajemství opředeno zapovězeným lesem a jednoho dne všude znamení, to bylo opravdu dramatické a tento nápad se mi velice líbil, ale v celém filmu jsem nenašel jediný hororový prvek...to mě trochu zamrzelo...těšil jsem se na dobrý dramatický horor a nakonec z toho vyšlo "jen" nadprůměrné drama....tři a půl hvězdiček by asi odpovídalo více, ale čtyři dávám v případě, že mě film potěší, překvapí či osloví...tentokrát to bude o fous níž, ale tím nikterak nesnižuji kvalitu filmu, která byla vysoká! ()

CamperCz

M.N.Shyamalan tentokrát natočil dokonale vypadající film s odzbrojující atmosférou, pro mě naprosto pohltivým příběhem, skvěle podivně hrajícími herci, Joaquinem Phoenixem a tentokrát už ani ne za vlasy přitaženou pointou (jako třeba v Signs). Někdo, komu se nelíbí Shyamalanův styl může dát jen jednu hvězdičku, ale ve mě tenhle film zraje a pomalu se dostává k metám "mistrovské dílo". Zatím to jsou 4 hvězdičky, ale není vyloučeno, že za pár let tohoto upadajícího génia (bojím se, co nachystá po Happening, snad to nebude ještě horší, než jak to je...ale ještě víc se bojim, že už nenatočí nic) ocením i pěti. ()

Kroupa

Předem ohlašuji, že jsou to lepší tři *, protože mě ten nápad celkem konvenuje, a hrají tu někteří moji celkem oblíbení herci, jejichž kreace stojí za shlédnutí. I když závěr je celkem očekávatelný, přece jenom to není špatné. ()

Phillo

Pre mňa film s tak nádherným posolstvom a ešte krajšou pointou, aký som ešte nezažil. Podľa mňa Shyamalanove vrcholné dielo, ktoré už síce nie je pre každého. Úžasné herecké výkony (Brody aj Howard). Niečo, čo nepochopí každý, ale keď už pochopí tak je to zážitok s uveriteľným a reálnym posolstvom. ()

newt17

Komu by se chtělo u každého filmu přemýšlet o tom, kdo co jak myslel, jak to kdo pochopil, a proč Vesnici tolik lidí nepobralo. Mně přišla správně hypnotická, ani na vteřinu nudná a ani jednou mě nenasrala:-) ()

klokyn

Film mal svoje chyby, napríklad nevidím dôvod smrti psa pri začiatku filmu, veď vtedy ešte nikto nevedel či bola prekročená hranica (možno som len niečo nepostrehol). Spracovanie je výborné ako už od Shyamalana čakať. Ďalšou vecou je, že som poznal koniec ešte pred začiatkom filmu. Ale že to má takú úžasnú myšlienku som nečakal a to si na tomto filme cením najviac. ()

wampire23

Trochu chápem tie rozporuplné hodnotenia. Tento film naozaj nemusí chytiť každého. Ak čakáte silnejší príbeh ako Vyvolený, tak da nedočkáte. Ak čakáte silnejšie emócie ako Znamenia, nedočkáte sa. Ak čakáte šokujúcejšiu pointu ako Šiesty zmysel, takisto sa nedočkáte. Ale ak čakáte mysteriózny film v pravom shyamalanovskom duchu a nebudete hnidopišsky kritizovať každú nezrovnalosť, tak sa dočkáte. Podľa môjho názoru ďalšia perla od tohto vynikajúceho režiséra. Keď pripočítam mojich obľúbencov Phoenixa a Brodyho tak musím ísť do plna. 5* ()

Fajla

Nejsou tři hvězdičky jako tři hvězdičky. Vesnice je průměrný film s nadprůměrnou myšlenkou a k tomu, aby se kvalitativně zařadil po bok svých povedenějších sourozenců, mu leccos chybí. Hlavní pointa je vinou nepříliš svižné režie ne tak překvapivá, jak by být měla. Ty, o kterých se nemluví, nepůsobí nijak strašidelně a po těch pár záběrech na ně je divákovi hned jasné, o co jde. Nejsilnější stránkou filmu je hlavní hrdinka a výtečná hudba z pera skladatele J. N. Howarda. (60%) ()

Pawlisman

Nudný, prázdný a předvidatelný horor. Staršidelné okamžiky navozené ohulením zvuku - to neni těžké umění. Naštěstí závěr a trochu krve vylepšuje pocit aspoň na průměrné hodnocení. Jinak podle mě spíše přeceňovaný snímek s dosti známým jménem a nálekou, avšak skutečně nevím, co je toho důvodem. 5,5/10 ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)