Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

Pitrsss

Shyamalan komornější a osobitější, než kdy dřív. Vesnice je divný film, který asi zaujme jenom tak trochu divné lidi. Jak tu psal golfista, nemá cenu dávat na žádné hodnocení ani komentáře, které Vás akorát zbytečně ovlivní. Prostě si to pusťte. 60% ()

Oxymoron

Škoda, že se Vesnici nepodařilo lépe ukočírovat, protože závěr je opravdová bomba. Jenže než nás k tomu závěru režisér dovede, je to hodně dlouhá a krutá cesta (dalo by se skoro říct že cesta vesnická, ale nechci urážet kolegy z obcí s menším počtem obyvatel:) ()

nikoletkaa

Obvykle mám po shlédnutí filmu plno myšlenek a nutkání se z toho vykecat / vypsat. Ale po skončení The Village jsem neměla slov. Chtěla bych nějak slovy popsat ten filmový zážitek, ale nějak nenacházím ta správná slova. A asi je to dobře, protože někdy "nic" znamená "vše" :) ()

papyrosaurus

Když jsem film tehdá viděl poprvé v kině ( a netušil jsem co mě čeká-což je dost důležitý moment - film je příliš zranitelný pro jakékoliv spoilery) byl jsem opravdu nadmíru potěšen. Už samotné téma zapadlé vesnice, o které jsem nevěděl co si mám myslet mě ze začátku zaujalo. Neustálé váhání co je skutečnost , co realita a trochu i toho filosofického odkazu. Dost mě překvapuje rozporuplné hodnocení ostatních...hmmm. ()

Strangeb

Tak nevím, hodně lidí si stěžuje, že slabinou filmu jsou herecké výkony, přitom mně se hodně líbily a přišly mi přirozené. Možná to ale bylo jen hezkou Howard Bryce Dallas a Joaquin Phoenixem, které mám hodně rád, takže jsem to přehlížel. Kdo každopádně má rád tyto herce (+ Adrien Brody), tak by rozhodně neměl váhat a film si pustit. Krom těchto herců je zde příjemný, mírně pohádkový, mírně strašidelný příběh s hezkou přírodou a celému filmu kraluje perfektní soundtrack, bude tomu snad už skoro 10 let, ale ještě neomrzel. ()

Illy

To ještě uměl ten přičmoudlík točit. Po tomto snímku nastává skluzavka do filmové žumpy. Pamatuju si že v kině mě to hodně bavilo, později jsem si rád zopakoval. ()

kamil.i

Shyamalanova labutia pieseň pre kvalitné filmové umenie. Film, po ktorom nemal už nič natočiť. Pekne vyvážená porcia napätia a drámy vo forme prešpekulovaných pomalých záberov bez strihu, ktorá kulminuje dvomi, či vlastne tromi poriadne vygradovanými, prekvapivými vyvrcholeniami. Škodí mu snáď iba schématickosť vo vzťahoch postáv. S odstupom času oceňujem tento kúsok čím ďalej, tým viac a vôbec nie preto, lebo Shyamalanova kariéra po ňom postupne upadala v podobe ešte znesiteľnej, no priemernej Dámy vo vode a neskôr vo forme rôznych pofidérnych kúskov. Osada je krásny film, ktorému ťažko niečo vyčítať, no jednoducho nedosahuje kvality dnes už kultového Šiesteho zmyslu a môjho mimoriadne obľúbeného Vyvoleného. ()

beniczech

Na tuhle věc musí být člověk buďto správně naladěný, nebo být fanouškem Jane Austen. Ke konci mě zaujalo pár myšlenek a momentů, jinak jsem se bohužel nudil. Škoda. Nicméně věřím, že snímek svou hodnotu má a publikum si najde. /50%/ ()

kaze

Práve som sa vrátila z kina. Doslova som mala obavy na tento film ísť, lebo ho tu všetci zhadzujú. Musím povedať, že som bola príjemne prekvapená. Bol to oveľa lepší film ako Znamenia, alebo Vyvolený. Bolo to super...Nemôžem daž menej ako 4 hviezdičky... ()

Berry

Když jsem poprvé viděla trailery na Vesnici, myslela jsem si, že mě čeká nějaký hóódně strašidelný horor. K mému překvapení (a určitě nejen k mému) se nejedná o žádný strašný horor. Hlavním žánrem tohoto filmu je drama. Až na pozadí tohoto dramatu je teprve horor. M. Night Shyamalan vsadil tentokrát na lásku. A ono se to vyplatilo! Rozvíjející se vztah mezi málomluvným Luciem (chvílemi až neuvěřitelný Joaquin Phoenix) a slepou Ivy (v celku taky slušná Bryce Dallas Howardová) je nejen příjemný na pohled, ale hlavně to není žádná trapárna z telenovely. Slušná je taky scéna, kdy Adrien Brody v roli Noaha jde za Luciem do domu a bodne ho nožem (protože žárlí na Ivy). To bych fakt nečekala. Slušné je i celé rozzuzlení filmu. Jistě. Někdo si asi řekne: ,,To bylo jasný už od začátku" , ale mně to připadalo perfektní. Stejně perfektní jako poctivé lekačky, kterým pomáhala hudba Jamese Newtona Howarda a i celková podoba Vesnice. P.S.- Pokud si chcete Vesnici opravdu užít, tak se na něj dívejte očima těch vesničanů, kteří v ní žijí... ()

xkupka07

RADA PRO TY, CO TO JESTE NEVIDELI: je to jedinecny film, tak to neposerte. Nedivejte se na to s nekym, o kom vite, ze vam to celou dobu bude komentovat. Nikdy. Takove zabit, upalit!!!!! Divat se po tme (Kino nebo ve dve nad ranem sam doma). A nejlepsi by bylo, kdybyste se na to dival v takovych podminkach, jak ja (mala mistnost, absolutni tma, nezamknute dvere za vasima zadama a sluchatka na usich). A HLAVNE se NESNASTE V TOM STOURAT. BOJTE SE, JE ČEHO !!!!!!!!! (ještě ted se klepu :o) .......................................................................................... Po kultovním the 6th Sense přišla Shyamalanova slabší chvilka v podání Unbreakable(nebo tak nějak). Naštěstí, jeho další krok již byl lepším směrem. Jenže, ... Film Znamení jeho fanoušky definitivně rozdělil na dva tábory, které už snad nikdy nepujdou k sobě. Já jsem fanatický příznivce atmosféry, kterou ve mně nevyvoláte akční scénou, klipovým střihem či mrtvým tělem. To, jak jeho herci ve filmu Znamení a ještě 100x silněji ve Vesnici dokážout zahrát, nemá obdoby. Někdo tvrdí, že ty filmy nemaj spád, jsou roztáhnuté, děsí něčím, co ani neukážou.......Já jsem u obou filmu tuhnul. Mě Vesnice přišla hodně horrorovějši než Kruh (u kterého jsem se bal naposled). A to, jakým způsobem toho bylo dosáhnuto, nemá obdoby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Mania

Pointa byla zajímavá, jistěže ano. Jenže! Já osobně bych daleko více ocenila, kdyby příšery zůstávaly příšerami a barvy měly význam, který je jim ze začátku určen. Rozhodně jsem nemusela vidět konec filmu, to mi jen zkazilo požitek. ()

Rocket

Keby s týmto filmom prišiel do kín iný režisér, určite by sa naň pozeralo inak a dovolím si povedať, že by bol hodnotený aj omnoho pozitívnejšie. Už v prvej desatine filmu som si uvedomil, toto nebude Shylamann ako ho poznáme, našťastie som sa nenechal týmito pocitmi odradiť a film som dopozeral očami diváka, ktorý nepozná Shylamannovu kinematografiu a nevidel ani zavádzajúci trailer. Musím sa priznať, zažil som vyborný filmový zážitok. Čo tam potom, že jediná oblasť, kde vo filme cítiť Shylamannov rukopis je atmosféra, ktorou Night samozrejme nesklamal. A pointa? Fakt, že je dedukovateľná, jej vôbec neuberá na kráse - je jednoducho skvelá. Možno to bude znieť trochu čudne, ale film nie je určený výhradne len bežnému komerčnému divákovi. Má čo povedať i náročnejšiemu návštevníkovi kina. ()

Šmoula

M. N. Shyamalan dokazuje, že umí točit stále skvělé filmy a výjimkou tomu není ani u Vesnice. Oproti Znamení ubylo lekaček, což trochu ubírá na tajemnosti na kterou jsme byli zvyklí. Závěr filmu opět šokoval, za což musím přidat hvězdičku k dobru. ()

filmator

Zajímavý, i když hodně za vlasy přitažený nápad. Shyamalan zde jen trpí přehnanou snahou o vysvětlení a dokázání logičnosti, což je přeci jen zbytečné. Navíc problém s jeho filmy je ten, že je stačí zhlédnou jednou. Maximálně dvakrát, když si chcete zjistit, co vám uniklo, nebo jestli vše opravdu do sebe zapadá tak, jak má. Jenže potom (s vědomím, jak to všechno vlastně je) se veškeré napětí z neznámého vytratí. Tak jako u Amenabarových Těch druhých jsem byl napoprvé napnutej jak struna. Závěrečná překvapivá pointa (jeden známý tomu ale říká Podraz na diváka) je sice fajn, ale z filmu dělá jen zážitek na jeden večer, případně na vícero večerů, pokud se ho rozhodnete pustit svým známým (kteří ho ještě neviděli) a sadisticky sledovat jejich reakce. Suma sumárum, ze všech jeho filmů mám momentálně nejraději The Unbreakable, který mne svého času spíše zklamal. Ale proč dávám 4*, když tak kritisuji? Inu, za atmosféru, herecké výkony, střih a hudbu ;-) ()

Kesiak

Village nie je horor, to je len obal. Vnútro je však krásne a ukazuje do hlbín nás všetkých. Film určený pre ľudí vyslovene nastavených na náladu a jemné nuansy režiséra. Majstrovský soundtrack. ()

Uškudasket

Shyamalův styl se nezapře.Stejně jako u filmu Šestý smysl nám snímek ukáže svou hlavní pointu, až ke konci příběhu.Od vesnice můžete čekat mysteriózní dobrodružství na stejné úrovni , jako Znamení. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)