Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

carly

všetci od Shyamalan niečo očakávajú a sú sklamaní, keď im to nedá. a to až tak, že si vôbec nevšimnú, že im dal presne to, čo si vypýtali. záver bol nielen prekvapivý, ale aj smutnou výpoveďou o svete ()

kusper

Pane Shyamalane běžte se bodnout! Už si z vás dělají srandu i v Simpsonových. Neuvěřitelné jak se dá, řekl bych dokonalý námět, zprznit. Je vidět, že tomuto režisérovi se povedl jeden dva filmy a myslí si, že si s tím vydrží až do smrti. Omyl! ()

Andre3000

Jakože dobrej film, jenže u hororu by se měl člověk bát...toho se mi dostalo velice pomálu. Snad to shlédnu někde na chatě ve tři v noci a pak možná změním názor :-) ()

lakikaki

Pointu som síce veľmi silno tušil ešte pred začatím filmu (popkultúrne odkazy, achjo…), ale aspoň mi to pomohlo počas projekcie poriadne premýšľať a vytvárať si rôzne teórie. Verzia, ktorá sa nakoniec ukázala byť tou pravou, sa mi ale ani trochu nepozdávala a fakt, že jej diery „prišiel“ režisér osobne vyplniť ma len naštval. Osada má veľmi dobrú atmosféru, vynikajúci hudobný sprievod a výborných hercov, z ktorých excelujú predovšetkým rozkošná Bryce Dallas Howard a úžasný Adrien Brody, ale pointa a s ňou súvisiaca idea snímku sú mi subjektívne veľmi nesympatické a preto nad priemer nepôjdem. Nie je nutné šokovať divákov za každú cenu, milý Shyamalan. [63%] ()

Juto

Osada, aj keď jej kroky pokrivkávaju, je zameraná na niečo provokatívnejšie ako vidieť mŕtvych ľudí. Jeho sila je, že nesúvisí s digitálnymi príšerami, pochádza z napätia vo vnútri postáv. 7/10 ()

PROCESOR

„Ti o nichž se nemluví“ Je tam hodně velkej tajemnej náboj, co je to tam za tou vesnicí..Někde tam jsou a jdou si pro Vás. Přáli si žít v izolaci, a to se jim splnilo. Jakou cenu, ale za to zaplatí? ()

Ondatra

M. Night Shyamalan je známý pro své filmy, které jsou většinou temné, mají tajuplnou atmosféru a divákovi dávají ohromující pocit, že viděl něco nevídaného. U filmu Vesnice jsem si ale říkal, jestli to vůbec je Shyamalan. Příběh mě vůbec nezaujal, tempo celého filmu mi přišlo příliš pomalé a za mě se tam nic moc nedělo. A to má film pouhých 104 minut. Celé mi to trochu připomínalo film Slunovrat, na který mám podobný názor jako právě na Vesnici. Jediným plusem pro mě byl soundtrack od mého oblíbeného skladatele a herecké obsazení. Ostatní věci mě ale vůbec nezaujaly, a proto dávám pouhých 5/10 ()

emo

Veľmi slušný thriller, so skutočne zaujímavou myšlienkou. Keby ho však Shyamalan nenatočil ako horror, mohlo to byť oveľa lepšie. ()

BoXBe

Vesnice je skvělý film, až na to, že její režisér zabloudil ve svém vlastním schématu. Opět chce polekat, opět chce překvapit, opět chce pomalými záběry a skvělým hudebním podkladem namalovat tajemnou atmosféru. Ale opakuje jen třikrát viděné a nepřináší nic navíc. Pointa je fajn, ale shazuje atmosféru tím, že to vlastně bylo celé úplně o něčem jiném. ()

Carrie_3

Tento film mě zas až tak nezklamal, sice jsem od něj očekávala daleko více. Podle mě se nesmí brát takový zřetel na děj a závěrečné "vyvrcholení", protože vlastně skoro ani žádné není, pozorný divák už téměř od začátku musel tušit či vědět, jak to ve skutečnosti dopadne. Night Shyamalan nás tentokrát nikterak zvlášť nepřekvapuje svým závěrečným zakončením, ale zase v některých chvílích mi Vesnice připadala jako nahlédnutí do nějaké uzavřené skupiny či lépe sekty. Nicméně, když film nebudete brát až tak vážně a budete se kochat filmovými záběry a hrami s barvami a nebudete se až tak zaobírat dějem stejně jako já, pak si myslím, že se vám tento film bude vcelku líbit. ()

forsythia

Vydařená atmosféra a nečekaná pointa, to jsou atributy mých nejoblíbenějších filmů. Vesnice sice nepatří k nejoblíbenějším, ale k oblíbeným ano. Oproti jiným Shyamalanovým filmům mi přišla možná trošičku těžkopádnější, ale pořád má v sobě obrovskou dávku hutného atmosférického kouzla. ()

WolfR

Vesnice je rozhodně rozporuplný film, nicméně mě se docela líbil. Máme tu hutnou atmosféru podkreslenou trefnou hudbou a celkový nápad je skvělý. Nicméně vizuál je takový nemastný neslaný a závěrečná pointa je překvapivá, nicméně je to něco jiného než v Shyamalanových předchozích filmech, což rozhodně není chyba, nicméně v kontextu s předchozí hodinou a půl je to mírně přitažené za vlasy.Na závěr je třeba dodat, že Bryce Dallas Howard v hlavní roli slepé dívky kraluje, z ní by něco mohlo být! 4 hvězdy. ()

animaxis

V prvních chvílích na mě film působil dobře. Už v prvních minutách je tu poznat napětí a strach z neznámého. The Village nejdříve rozhodně začíná jako mrazivý fantasy thriller. Místní atmosféru bych asi nejlépe přirovnával k filmu Znamení také od M. N. Shyamalana, ale Znamení jsou pro mě přece jen o třídu lepší. Jak ve filmu přibývá zvířecích zohavených těl, atmosféra stále houstne. Vzhled "těch, o kterých se nemluví" byl dokonalý a naháněl mi hrůzu o jejich zvucích, ozývajících se z hlubokého lesa, ani nemluvě. Jak se děj filmu začíná rozjíždět, tak atmosféra hrůzy postupně slábne, to ale filmu moc neškodí. Hlavní postavy ve filmu mají dostatek prostoru, ale přesto mi většina z nich nepřišla moc výrazná. Film ukáže povahu pár lidí ve vesnici, ale to je tak vše. Žádná postava ve filmu se nevyvíjí nebo mi to alespon tak nepřipadalo. Odkrytí tajemství "těch, o kterých se nemluví" mi na chvíli trochu zkazilo dojem z filmu, ale díky tomu co následovalo poté, jsem byl schopen ocenit Shyamalanův originální nápad. Vesnice má rozhodně působivý konec a i když to místy působí jako hororová fantasy, tak to všechno na konci působí velmi reálně. Na to je Shyamalan dobrý. Vezme nějaké mysteriozní téma, rozebere ho a nakonec z něj udělá něco realistického. To se mu povedlo právě ve filmech Šestý smysl, Znamení, nebo tady ve Vesnici. Hudba ve filmu mi přišla pěkná a housle se sem místy opravdu hodily. Jediné mínus, které na filmu vidím je v tom, že mi přišel chvílemi nudný. Je tu několik opravdu napínavých scén, ale těch pár nudných to filmu trochu kazí. Jinak dávám ale filmu čtyři hvězdičky. Rozhodně je v tomto filmu zajímavá myšlenka. ()

LasT_Olt

Po letech jsem se na to znova podíval. Furt je to můj nejoblíbenější romantický film, i když to vlastně romantické vůbec není. Vlastně, pokud chceš tak je. ()

AGO

Fanúšik Shyamalana plný očakávania(ja): Veľké sklamanie, ktoré hned vystriedala zlosť. Scenár má slabšie miesta, film neobsahuje tie mnou toľko zbožnované shyamalanovské hrátky s kamerou, záver vôbec nie je taký šokujúci a prekvapivý ako v predchadzajúcich dielach. Ešte jedna vec tomu mohla dopomohnúť a to zimomriavky. Viac zimomraviek som zažil aj v supermarketoch medzi mraziacimy boxami...Herci, hudba a hlavne Shyamalanova rolička sú však super._ _ _ Filmový laik: (objektívnešie hodnotenie): Pekný film o láske, v ktorého útrobách sa skrýva kritizovanie dnešnej spoločnosti a pomerov. Réžia je precítena, jemná a splývajúca s prírodou rovnako ako hudba. Ústredná dvojica tvorí jeden z najsympatickejších párov, aké som mal tu česť zhliadnuť na plátne/obrazovke. Neviem čo všetci proti tomu majú. Je to vyborný film, a asi začnem sledovať tvorbu toho Manoja, či kto to je... :-)) ()

Flyer

Na tento film jsem se díky rozporuplným reakcím docela těšil. Po jeho zhlédnutí bohužel musím dát zapravdu těm, kterým se tento film absolutně nelíbil. U hororu nevyžaduji nutně kdovíjak silný příběh či hektolitry krve, ale měl by mít alespoň mrazivou atmosféru a napětí. Nic z toho ovšem Vesnice nemá. Nepamatuji si na žádný film, u kterého bych se tak PŘÍŠERNĚ nudil. Od odpadu Vesnici zachraňuje pouze kamera, která je vcelku dobrá. Shyamalana jako režiséra uznávám, ale tento snímek se mu opravdu nepovedl. ()

E=mc2

Ten chlap je genius.. Film o laske a strachu.. Krasna hudba ktora sa naplno rozvinie az v Lady in the Water tak ako Shyov genius P.s. Jednym slovom katarzia. Uplna ocista. p.s.2 Hlupaci ty, co naleteli reciam tych, ze ide o prekvapenie toho, ze bubaci v cervenom niesu. O to vo filme vobec neslo.. islo o to, ze ty bubaci sme hlavne mi..sami. Mam pocit, ze v dnesnej dobe treba hlavne dobrych divakov. Dobrych reziserov je uz dost ;) Mam pocit ze kazdy, kto sa filmom nenecha uniest resp. doviest az na zaver tak ho odmietne, alebo snim nebude v nejakej casti suhlasit. To vsak zakonite neznamena ze chyba je v spracovani filmu, v deji alebo dokonca v reziserovi. Skutocne velkym problemom moze byt ked pri sledovani filmu zostane divak. POkial je tu len sledovanie je to uspech. Pokial je tu divak...hm :) nazory su rozne. S dámou vo vode najoriginálnejší film aký som kedy videl. ()

moviefilm

Osada má svoju pointu, má svoj zmysel a nie je to len Jane Austinovská báchorka. Je to Shyamalanovský film so všetkým, čo k nemu patrí. S geniálnou hudbou (opakujem GENIÁLNOU!!!), ktorá mala vyhrať OSCARa a je to bezkonkurenče najlepšia hudba roku, bravúrna réžia, ktorá vám hned od začiatku vytvorí jednu z najgeniálnejších filmových atmosfér, a nikto (opakujem NIKTO) by túto atmosféru nedokázal ani zdaleka napodobniť, skvelá kamera (zábery ľudí, žijúcich v lese v odraze vody), nádherná výprava aj kostýmy a ja musím dať 5* aj kvôli tomu, aby som Osade aspoň trochu vylapšil priemer... ()

MJMilan

Nevím, kdybych možná dopředu věděl o čem to bude, tak bych dal hodnocení vyšší. Čekal jsem horor u kterého se od dob Kruhu budu zase trochu bát, ale tohle mne fakt nedostalo. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)