Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

mess

Toto je jeden z mála filmov, kde som do 3/4 filmu netušil ako to skončí, a ani potom som to nevedel presne, len som tušil taký jemný "happyend". Aj na vzdory tomu,že som sa chvýľami trocha nudil a že tá kreatúra bola ukázana v prvej polke filmu, ma neprestal prekvapovat stále sa komplikujúci dej, ktorý bol založený na pomerne jednoduchej kostre. A za toto všetko si zaslúži 3,7* . PS: a tie žvásty okolo pravej láske a podobne si mohol režiser kľudne odpustiť (len neviem o čom by bol potom ten film :o) ) PEACE BE WITH U a neboj te sa tmaveho lesa ()

Belerofonu

Thriller??Drama??Horor?? Proboha kde ho vidíte?? 6e by na plátně toho snímku??To snad ne. Šel jsem do kina s přítelkyní že se budeme bát, nejenže jsem se ani jednou nelekl ale smál jsem se jako jelito. Smál jsem se zklamáním z tohoto filmu. Odmítám věřit, že celej snímek se točil jenom kolem toho, že si parta staříků nechtěla vyrazit do civilizace a tak si vymyslela báchorku o něčem co děsí lidi. Nápad to byl špičkový, rešisér taky ale kde to zhořelo?? Já nevim, ještě teď se mi chce brečet z toho, za co jsem utratil peníze. Jednu hvězdičku dávám za vynikající výkon Phoenixe. Ale jinak bych tento film zahrabal do archivu. Promiň, Shyamalane. ()

Joee

No rozhodně Vesnice není nic extra, v popředí tohoto filmu figuruje zpracování, tj. občas tam jsou pěkný záběry, nebo krátké scénky a hudba je vyvedená! Herecky zaujme jen Bryce Dallas Howard, Joaquin Phoenix a Sigourney Weaver a ještě možná Adriena Brody za vyšinutýho chlapíka :) Jinak story je slabší, nic extra. Nevím koho chce tvůrce ještě strašit po tom, co vykecá původ kreatur. Napětí je budováno tradičně, dlouhými záběry, ve kterých není vidět to, co chceme znát :) V tomhle klasika. Sečteno podtrženo, z nudy se to vyhrabat dokázalo, nakonec to ušlo, takže za 3* ()

ostre_pero

Úžasné. Hudba, scenár, herecké výkony réžia. Shyamalan už pri Znameniach dokázal, že má talent. Pri Osade to iba potvrdil. A ten záver ani nevyznieva nereálne, práve naopak. Len tak ďalej. Už sa teším na Lady in the water (2006). ()

Mr.Meth

Myslim si, že je to docela hodně povedenej snímek. Hodně lidí ho vodsoudilo, protože se těšili na zběsilou jízdu plnou nadrženejch krvelačnejch příšer. V druhý půlce filmu, kdy začala vyplouvat pointa na povrch a já zjistil, že se žádný krvavý orgie nekonaj, tak sem byl taky docela zklamanej a litoval sem stovky za kino. Ale když přišel závěr a scéna s tim jeepem, nebo co to bylo, tak to mi vážně vyrazilo dech a můj pohled na tenhle film se otočil o 360°. Proto dávám 2* za první půlku s mrazivou a tajemnou atmosférou a 2* za druhou půlku plnou šokujících zjištění. ()

jamall666

celkem lituji, penize ktere byli utraceny mnou za tento film v kine. Je to zdlouhavy, vcelku nudny film. Jako by se snazili nas ve filmu necim prekvapit ael ono to cloveka spis stale vice zklamava. ()

Mr.Dark

Mám rád filmy,u kterých mi půlka lidí řekne, že je špatnej a pulka,že je dobrej...tím víc se na něj těším.V tomto případě se přikláním k tomu druhému.Při sledování jsem do poslední chvilky netušil, co se s toho vyklube a jaká bude pointa.Film má silnou atmosféru.Žánrově se snad nedá nikam zařadit.Myslím,že spousta lidí od tohoto filmu očekávala něco jiného(viz.trailer),ale kdo trochu zná Shyamalana,tak trochu nějakou "šílenost"čekal....já můžu jenom doporučit... ()

kennyzero

Parádní a velice působivý film s překvapivým závěrem...Hudba k filmu byla nádherná. Vlastně by to klidně mohla být i realita, co my víme, co se děje tam, kam lidi běžně nechodí??? ()

Olafa

Shyamalane, Shyamalane… pověz, kam tvé „zvrhlé“ nadání zmizelo? Šestý smysl měl mrazivou atmosféru i po opakovaném shlédnutí – a Vesnice? Ta se táhla jak nudle pod nosem tříletého děcka! Jména hvězd na plakátech sice vypadají hezky, ale když jim nepomůžeš, tvůj film dopadne jako přehlídka ospalých zombie. A to je případ Vesnice. Polovina filmu je dějově takřka o ničem, až v posledních minutách začnete uznale kývat hlavou – jo nápady, to pan M.N.S. má. ()

shinlove

I když spousta lidí kolem mě (a tady taky) Vesnici kritizovala, rozhodl jsem se na ni jít do kina. Už obeznámen se Shaymalanovou tvorbou jsem se těšil, čím mě překvapí tentokrát. Navíc ve filmu s Joaquinem Phoenixem, kterého mám v oblibě. Upřímně - čekal jsem, že konec bude lepší, protože asi od poloviny filmu jsem si myslel, že to budou všechno dělat "zmagoření" vesničani. Za roli blázna bych dal tomu herci - ani nevím, jak se jmenuje - doživotní zákaz herectví! Přijde mi, že já jsem víc nemožný, když mám rýmu, než tenhle "výkon". Prostě tragédie. Ale jinak nápad opět skvělý, až na finále se mi líbil děj, kostýmy, hudba, herecké výkony (až na jeden...) takže proto 4* ()

SgS_Sarge

Film, který mne naprosto uchvátil. Režisér Night Shyamalan už prokázal své kvality svou předchozí tvorbou a i když by se podle hodnocení dalo usuzovat že to nejlepší už má za sebou a vrcholem byl Šestý smysl, je u mě jasným vítězem právě film Vesnice. První polovinu filmu divák vlastně ani neví, o čem celý děj bude a je obeznamován s univerzem celé vesnice a s jejími obyvateli. V druhé půli se vše zlomí, děj začne mít jasný cíl, do kterého když film dorazil, byl jsem šokován a sledoval poslední minuty s otevřenou pusou. Na filmech mám rád právě nečekané konce a zvraty které dají tomu co jsem ve filmu do teď sledoval nový význam a pořádně pohnou dějem a přesně tohle Vesnice předvedla. ()

pupkac1

Shyamalanov film "The Village" je pre mňa zatiaľ vrcholom jeho tvorby. úžasná kamera, ešte lepšia hudba, mrazivá atmosféra, dobrý herci, medzi ktorými Bryce Dallas Howard žiari. zápletka filmu je trošku predvídateľná. pasáž kde Adrien Bordy "vytahuje život" z Joaquina Phenixa je na rozplakanie perfektná. ()

Jirka1111

Na film jsem se těšil, ale dostal jsem obrovskou slátaninu, plnou příšerných hereckých výkonů. O scénáři nemluvě. Takto to nepůjde. Od odpadu tento film dělí jen malá hranice. ()

AlBertzap

Celý děj vzhlížel docela průměrně až podprůměrně. Spíš jsem celou dobu čekal co se konečně stane. Zajímavé bylo, že sleposti hlavní hrdinky jsem si všimnul za půlkou filmu a i mnohé jiné charaktery postav mi unikaly. Nejasný děj ale předčila dokonalá pointa celého filmu. V momentě, kdy se hlavní hrdinka dostala přes zeď, tak jsem se jakoby probudil a film dostal nový spád. Je to sice malinko naivní, ale velmi šikovně vymyšlené a provedené, tři *** akorát. ()

Sovice

Vesnice je film, který si naprosto získal mé srdce. Přiznávám, že po jeho zhlédnutí jsem byla lehce zmatená, dlouho jsem však nemohla usnout a přemýšlela místo toho o jednotlivých scénách. Ráno už jsem byla zatvrzelá "Vesničanka"... :o) Film má úžasnou atmosféru, celou dobu je protkán tajemstvím, které nikdy zcela neodhalí. To vše je doplněno úžasnými hereckými výkony (zejména Bryce D. Howard, které jsem obzvlášť v lese věřila každý její pohyb a emoci), skvělou kamerou a především NAPROSTO ÚŽASNOU HUDBOU J. N. Howarda. Vždy, když si pustím krásné smyčcové melodie ze soundtracku, vtáhne mě to zpátky do ohromující atmosféry Vesnice. Co se děje týče, přidávám se k názoru, že na pointě tento film opravdu nestojí. Příběh obsahuje velmi silné motivy a okamžiky, které dělají z filmu hodně niterní záležitost. Osobně tento film hodnotím jako jeden z nejlepších, ne-li nejlepší z dílny M. N. Shyamalana. ()

onde odpad!

První film u kterého jsem v kině usnul. Nehorázná slátanina. Parodie ve Scary Movie byla hodnotnější než celý tento pseudohoror. ()

Vig

Poněkud zajímavá směsice žánrů s výbornou hudbou, herci a kamerou. To je ale vše! Mysteriózní ano, dobrá, ale drama? thriller? horor?...to ne :( Škoda, tešila jsem se, takhle jsem se sama pokoušela přinutit to sledovat do konce jak to dopadne s blázínkem Brodym. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)