Final Cut

• Česko Konečný sestřih (více)

Příběh se odehrává v době, ve které je možné celý život nahrávat pomocí speciálního očního implantátu. Po smrti se tyto údaje sestříhají a vzniká tak záznam o životě každého člověka. Alan Hakman pracuje právě jako takový "střihač životů", práce ho nesmírně baví a ve svém oboru je opravdový odborník, neboť dokáže i z toho největšího zločince pomocí správného sestřihu udělat nejčistšího světce. Všechno jde hladce, dokud Alan ve své další zakázce neobjeví člověka z vlastních chmurných vzpomínek, který měl být dávno mrtvý... (oficiální text distributora)

Mustaffa

Jé, tak to bylo bylo úplně o ničem. Když už jsem si myslel, že příběh se začíná rozjíždět a nastane ta pravá zápletka a bude se už konečně něco dít, tak bum a je konec. Jak už to tady na ČSFD snad skoro každý napsal, film má obrovský potenciál, který nebyl ani z deseti využitý, tak to je naprostá pravda. Final Cut je ztráta času a nezachrání to ani lehce nečekaný konec. ()

(=LIFTY=)

Výborný nápad, z kterého šlo ale vytřískat víc, než jen hodinu a půl neustálého hraní na city. Ale je to rozhodně film k zamyšlení... ()

Muso

Obstojné sci-fi so zaujímavým námetom. Škoda len toho nevyužitého potenciálu, keďže určite sa z takéhoto námetu dá vyťažiť oveľa viac. Robin Williams hrá svoj štandard, jeho strihača životov mu docela uveríte, nie moc kvalitný scenár a celková mdlosť sršiaca z celého filmu, mu však nedá nejak vyniknúť a Vám ostane po záverečnej scéne len prázdny pocit v hlave. 60% ()

djcremo

Musím sa prikloniť k názoru viacerých a to, že tento skvelý film upadá vďaka slabému scénaru, nedotiahnutým postavám a divnému koncu. Chápem počínanie odporcov tohto vynálezu a asi by som bol v tomto s nimi, lebo mne osobne by sa asi nepáčilo, keby niekto cudzí narúšal moje súkromie. ()

Parsek

Nic špičkového, ale mám prostě takovéhle filmy rád. Dobře gradace příběhu sice možná nebyla na 1, ale celkově ten film má smysl, něco říká... Prostě velmi příjemné překvapení z kanady. ()

rubii

POnurá atmosféra se linula celým filmem, stejně tak se linula (podle mě) neschopnost vžít se do role robina Willamse. Ve filmu byla spousta chyb a to jsem se na ně nijak nezaměřoval (krev kluka, nahrané vzpomínky). Scénář se táhl a jak zmínli předešlí dalo by ze tohoto námětu vytáhnout mnohem víc ()

Johnner

Jediný neduh, byť pro mnohé fatální, spočívá v režii. Ta rozhodně není špatná, "pouze" nezkušená. Ano, takto to dopadne, když se talentovaný, ale začínající režisér utopí ve scénáři. Není jednoduché natočit originální film, který by se líbil davůpm, nepromíjející občasné zaškobrtnutí (myšleno pouze v technických kategoriích, scénáristky můžete vrávorat jak, chcete, ale lid do kina dostanete). Final Cut je film stojící na zajímavé myšlence, nabízející ponurou atmosféru a také poměrně zajímavé zvraty. A Robin Williams si svoji temnou roli vychutnával. Zkrátka je to dobrý film a basta. :-) ()

nervana

Tenhle film měl rozhodně mnohem větší potenciál... Velice zajimavé téma, ale čekal jsem od toho mnohem víc. Mohl to být opravdu výborný thriller či sci-fi, takhle to je jen obyčejný film. Jako thriller mě to opravdu nepřišlo. Zklamalo mě to. ()

Naby

Super tema, cely film je velice napinavy. Urcite jde o jeden z nejoriginalnesich napadu. Robin Williams celou atmosferu hodne podporil. Takze jasna 5ka. ()

Cubah

Skvělý nápad, vlastně mi i docela vyhovovalo, že je více než na nějakých hi-tech vychytávkách postavený na lidském příběhu, ale celé je to jaksi nedotažené, spoustu nevyřčeného a nejasného, nebo jsem to prostě nepochopil... ()

sitmin

Celkově velké překvapení. Čekal jsem béčkové akční scifi, ale místo toho jsem dostal vkusné psychologické drama s malou kriminální zápletkou. Celý film působil velmi přirozeně stejně jako Robin Williams, který v každém záběru budil dojem neštastného milého mužíka, který celý život prožil v pocitu viny. Slušní byli i ostatní herci, i když Caviezel mi opět přišel panákovitý... Nicméně celkově 80% a po One hour photo další Robinova vážná role v zajímavém snímku. Jen tak dál! ()

ELDoctorow

Premrhaná príležitosť na sci-fi film niekde v okolí kvalít Gattacy. Viac než dobrý námet, s ktorým sa dalo vybrať viacerými smermi. Scenárista a režisér si však, žiaľ, vybral slepú uličku a bez ohľadov na moje protestné mručanie došiel až na jej koniec a ešte si aj gratuloval aká zmysluplná a pekná cesta to bola. Akoby sa zľakol, že námet je až príliš nemaintreamový a tak tam dohodil nejaké tie zbytočné thrillerové prvky, naháňačky a trochu akcie. Keby sa tak bol radšej vybral cestou drámy jedného človeka a jeho pocitu viny za zločin spáchaný v minulosti. Robin Williams v pohode, Mira Sorvino trestuhodne nevyužitá, James Caviezel zbytočný. Škoda toho celého. ()

Pan_Sady

2 hvězdy za dobrou sci-fi myšlenku a dobré herecké výkony. Ovšem ani jedna ze zápletek mě nezaujala natož aby mě strhla. Závěrečná věta, že si hlavní postavu budou všichni pamatovat, tak to u mě absolutně postrádalo smysl. Napětí bylo mimo scény u hrobu nulové. ()

Michaell

Sice místy trochu příliš typický představitel žánru, ale přesto neomleté a pěkně zpracované (i vizuálně) téma. 3,5 ()

Ukuk

Film který mě přinutil přemýšlet nad tím jaké by to bylo kdyby implantát měl každý z nás..Skvělý herecký výkon Robina Williamse a skvělý námět, který se nesnaží kopírovat... ()

Rathe

Abych pravdu řekl, tak film jsem musel zhlédnout dvakrát, protože po prvé jsem tomu nevěnoval takovou pozornost a pak mi došlo, že vůbec nevím o co jde. Po druhé už jsem musel mít oči na šťopkách a zjistil jsem, že nápad je to hodně zajímavý. Ale provedení si myslím, že mohlo být mnohem lepší. Nicméně Robin Williams to zahrál výborně a díky němu to neskončilo propadákem. ()