Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

PTuranyi

Film Riddick je drsné akčné scifi, ktoré nás privádza do sveta v ktorom vesmíru vlásdnu Nekromangeri. Jediná rasa, ktorá im môže vzdorovať sú Furiáni. Riddick je však posledným a zrejme najlepším z nich.  Hlavná postava a originálny temný svet a je to čo robí tento film výnimočným. Má pár logických trhlín, ale dusná atmosféra, napätie a skvele zostrihaná akcia to vyvažujú. Svet nekromangerov sa riadi pravidlom: Čo zabiješ, je tvoje. Riddick však vie využiť každú vec vo svoj prospech. Je tvrdý a nekompromisný bojovník. Dobré triky, slušná kamera a obstojné herecké výkony hlavných postáv príbeh nepotápajú.  75% ()

Parsek

Ale je to o neco lepsi nez na tri hvezdicky. Rekl bych, ze je to proste jen a nic jineho nez skvela zabava. Neni to uplne nudne, ani uplne blbe. Je to uplne film ke koukani. Nikdy to sice nebude 2001, ale ani straslive Bojiste zeme. ()

Onono

Čierno čiernu tmu jednotku som síce (zatiaľ) nevidel,ale tento film na mňa zapôsobil,skôr by som povedal že prekvapil.Čakal som od neho menej,možno aj preto,že pred zhliadnutím som si tu prečítal komentáre naňho.No zase sa potvrdilo,že koľko ľudí toľko chutí. Po zhliadnutí som ostal príjemne prekvapený,kamera bola zvládnuta si myslím veľmi dobre a dej síce trošku otrepaný ale zaujímavo spravený.Efekty nemali chybu a záver sa mi tiež páčil.Dokonca až tak,že som bol chvíľku sklamaný,že nie je trojka;). Celkovo tento film určite stojí za pozretie a podľa mňa si tie 4 * zaslúži. ()

aronofsky

Po Černočerné tmě přichází něco tak...NESKUTEČNÉHO! Jen doufám, když Twohy mluvil o trilogii, že si dělal srandu. ()

Ponocnej

Film se mi libil, ac podane ponekud akcni formou je tam odkaz jak vypada krizova vyprava a nasilne vnucovani jednoho boha nevesmiru vsem na vsech planetach takova krizova vyprava a kdo tuto viru prijme stane se v podstate polomyslicim nemrtvim (ac mezi jejich elitou porad je konkurencni boj o moc) kdo by tomuto filmu chtel vycitat najivitu at si vzpomene na historii nasich trech svetovych nabozenstvi (resp poustnich kultu smrti) a hned je vam jasne stejne jako me ze na tom neco je ()

Eddy178

Vin Diesel ( to uz su dve hviezdicky ) ako antihrdina Richard B. Riddick sa vracia uz nie ako najnebezpecnejsi muz vesmiru ale ako zachranca sveta pred nekromancermi. Schvalne by som chcel vidiet pokracovanie. Karl Urban dalsi skvely herec. Pocitiy z tochto filmu boli take ze po prvom pozreni som rozmyslal ci som si nepomylil dvd ale po druhom a tretom som pochopil. Davam 75 % ()

J!b

Zas taková hrůza, jak si povídaly báby na pavlači to nebyla. Docela bych si dal i nějaké vypečené pokračování... ()

Louda19

Docela to šlo..čekal jsem horší..je pravda, že některé pasáže jsou slabší, triky opravdu nic moc a je škoda, že na nich tvůrci lpí, když jim musí být jasné, že s nimi díru do světa neudělají. Ale je tu Riddick a skvělý Vin Diesel, který mě nikdy v ničem nenadchl, ale Riddick mu opravdu sedl. V Kronice temna sice už neperlí jako v Černočerné tmě, ale pořád je to zajímavá postava, která předvede nejeden zajímavý kousek. Příběh vrcholí i docela zajímavým koncem, pro mě osobně tedy dost nečekaným, avšak pokračování už nechci. Tento konec je zajímavější. Celkem tak tedy za tři, ale jako fanda scifi a za některé mimořádně dobré momenty (celá kapitola na Krematorii) je to za 4* ()

LooX

Ze začátku jsem byl dosti rozčarován - do prvního filmu má tohle hodně daleko,už jenom ůvodní scéna musela stát skoro stejně co celá Pitch Black. Ze sci-fi hororu se nám stala velkolepá výpravná sci-fi fantasy a i když ze začátku to vypadá na provar,postupem času se film začne zamlouvat a trochu připomínat a citovat starší sci-fi béčka (za všechny jmenujme Flashe Gordona) a nakonec zjistíte,že vůbec není tak špatný jak zezačátku působil. ()

Lea.inJuly

Slušně uvařená polívčička z vizuálních efektů, "mrtvolně" působících kulis a atmosféry a "láskou" mezi Riddickem a Jack alias Kyrou. Je to už docela něco jiného než Pitch Black, ale pokud to skutečně berete jako volné pokračování, pak to nemúže být horší než na *** Mně se to tedy moc líbilo, jednu * přidávám:) ()

Merzin

Příspěvek od Jossie mě poslal málem dolů z židle a doporučuji autorovy, aby si buď přečetl třebas: Stanislav Lem: Solaris, Isaac Asimov - nejlépe nějakou sbírku povídek s roboty a je toho spoustu dalšího kvalitního čtení (nemůžu za to, že většinu kvalitních knih do filmu se převádí s maximálně 5-10 procentní úspěšností :-///) a nebo nepoužíval slovo scifi jako urážku, když mu evidentně nerozumí. Ovšem, pokud je odkojen na TV Nova nebo 100procetním holywoodem, tak se omlouvám za spam a přeji mu sladké sny :-))) ()

Rado1988

Jeden z mála filmů, kde je dvojka lepší než jednička. Má to spád, jako akční film to má všechno co mi ve filmu příjde důležité a taky nečekaný závěr. Moc se mi líbí , když tam je občas slovo vypravěče(vypravěčky). A navíc, jsem u toho filmu nemusel ani moc uvažovat a dost mě strhnul. ()

Tomulka

Akce jedna za druhou, kdyby to bylo jinak bylo by to špatně. Z prvu jsem netušil, že to má být pokračování Pitch Black (když jsem to viděl poprvé před mnoha lety), ale celkem brzo mi bylo jasné, že mi je to něják povědomé a dosti mne potešilo, že dostal Riddick mnohem větší prostor. Necromandi jsou slušně udělaní a scény (třeba první hon na Riddicka , Udělal jsi dvě chyby T... nebo z pekelné basy (zabiju tě hrnkem ) jsou výborným oživením filmu. Opět nemyslet a nechat se unášet akcí (důležité pro dobrý zážitek z filmu) ()

Priest

S klidem na duši můžu prohlásít, že Riddick je stejně dobrý jako Černočeřná tma. Co do akce si myslím, že "dvojka" je na ní bohatší a Vin Diesel je větší "bouchač" než ve Tmě. Jediné co mi chybělo je víc záběrů na svět skrz Riddickovi oči. ()

naytsirk

Po Černočerný tmě dost velký zklamání. Škoda. Těšil jsem se na další mimozemskou akci a místo toho jsem dostal jen Nekromany nebo jak se jim říkalo a vyrostlou holku, co si jako malá hrála na kluka, ale stejně jí to nevyšlo (což hodnotím kladně) ()

miromir

krasne a efektne udelane scificko, coz je mimochodem muj milovany zanr, zda se mi ze tato postava je usita primo na telo Diselovi, nicmene schazi mi tu trozku vice rozvinuty dej, odkud se vzali ti smrtaci? a jak vlastne vyhinula jeho rasa? myslim si ze tento film by si zaslouzil vice propracovany pribeh ktery by se zameril vice na rozvoj postav nez jenom na zbesilou akci, no snad se dockame ve 3pokracovani. 70% ()

FAxPR

ale jo. od skromných počátku v pitch black se to posunulo do mega scén.. ta se soubojem vina diesla s tim králem, který se teleportuje byla svého času nejdrahší vůbec... dost pro kluky.. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)